Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dulkagabulka
14. aug 2015

@lenulienka86 laktacna ti povedala veci ktore poznas alebo veci ktore robis?

peta1711
16. aug 2015

Ahojte, idem Si po nejaku radu. Neviem sa rozhodnut ci hainburg alebo koch. Citala som na stranke kochu, ze su tiez za prirodzene porody.
Neviete dat nejake pre a proti? Dakujem

eaka
16. aug 2015

Hainburg Ti aspon ciastocne preplati poistovna 🙂

lenulienka86
16. aug 2015

@peta1711 az by sa nieco dokaslalo pri porode v hainburgu, prevezu ta do mistelbachu. Ak sa dotenti koch, si hned na kramaroch co je blizsie.

ivkadracova
16. aug 2015

@peta1711 citala som u niekoho, ze v kochu nenchaju dotepat pupocnik, max 5 min .. ze sa neda vybrat poloha, okrem AZ jednej alternativnej na boku .. v Hainburgu sa polohujes dokedy chces, az kym netlacis v tej v kt je vsetkym najlepsie, alebo Ta polohuju oni, ked Ti je to lepsie, vidim u nich vzdy snahu pomoct, ked maju obavy, normalne s Tebou diskutuju, ziadne natlaky, samozrejme aj ich nemocnia ma pravidla, .. penaize neriesim, ani prevoz, su ludia na dedine co maju prevoz dalej, v nasej skupine rodiciek prevazali z vychodu sr na zapad kvoli operacii, vzdy sa najde riesenie,
Mne je Hainburg financne velmi "nevyhodny", lebo som uz bola na 4 CTG, a CTG poistovna preplaca zo 187e kt. za jedno vysetrenie zpalatis iba 3.80e :D .. chudak slovenske nemocnice .. to absolutne nepokryje naklady, ale i tak mi to za to stoji, lebo ten pristup je neporovnatelny, a to som sa dusovala ze idem porodit na kramare, lenze tie horucavy ma prinutili ist za lepsim :P

peta1711
16. aug 2015

Dakujem za info, idem sa tam 16.9 pozriet do kochu. V hainburgu som uz bola pozriet. Asi maju lepsi pristup v hainburgu. Len sa mi potom nechce s tymi papiermi behat. A koch mam 5 min na peso. No uvidim co mi tu Este baby napisu.😎

lenulienka86
16. aug 2015

@ivkadracova ivi inac mne pupocnik v hainburgu isli strihat asi v 3.minutu co malicka vysla a dali ju na mna. A ja ze stop ze este nie. A oni ze uz lebo ze uz tam nic nepulzuje. Tak volali muza. Akurat nas este fotil doktor. Prve fotky isli. Tak som muzovi este stihla povedat nech ide pomaly a nech zdrzuje. Tak mu este ukazali ze kde a ako. Hadam 30sekund zdrzal. Ale urcite do 5minut sa strihlo a isli ma sit. Vtedy vzali malu k umyvadlu. Tam som rozhodla ze len mierne utriet vernix. Ale ako kukam na foto tak normalne bola v umyvadle vodou umyta. A uz toho mazku vela nemala. Len na ramenach trosku.

ivkadracova
16. aug 2015

@lenulienka86 Ano, umyli ju aj mne... a akosi mi to nevadilo v tej chvili, a mohla som si hovorit ano/nie/ano nie.. lebo sa pytali... lenze ja si fakt nepamatam za aku dlhu dobu, zdalo sa mi ze nie hned, ja som v tej euforii stratila pojem o case, vazne .. ale pamatm si ako doktor cakal na PA, aby skontrolova, ze uz tam nic netepe. Otazka znie kolko min to vlastne dotepava vseobecne, a kolko to komu dotepava konkretne : ) .. neviem teoriu, ale mala som pocit, ze to proste hoci nebolo v ziadnom porodnom plane (lebo som ziadny nemala), tak sa ma slusne opytali ci uz mozu stiknut, a nerobili to automaticky, a doktor este aj zavolal stiknut manzela, aj ked na to nebol pripraveny, mne sa ten pristup pacil - tak celkovo. Slusnost a diskusia. Nic nie je dokonale, tak to beriem. Zdali sa mi ok, lebo mi pomohli, a vedeli co kedy maju robit aj napriek tomu ze nie som prave najposlusnejsi pacient.

lenulienka86
16. aug 2015

@ivkadracova ano ano to urcite. Ja som len podotkla ze to dotepat moze fakt byt aj len minutku dve. Lebo ja som cakala ze to tam budu pol hodinu nechavat dotepat abo co ja viem. Tak aby nebola niektora prekvapena. Ze ako rychlo to ide. Ja som urcite rodila placentu do 5 minut od narodenia adelky. A do 5 som bola aj posita. A do dalsich 5 som sa musela prelozit na inu postel. Tie dve hodiny som stravila v relaxacnej izbe lebo siel dalsi porod. A ozaj. Sitie v hainburgu bolo tak ze nohy do strmenov. Ja som rodila relativne nizko na tej posteli a hebame mi zdvihla nohu do strmena a kuka ze ja kvicim skoro roznozka urobena a ja ze nie ze to nedam. Ale pekne krasne som sa musela taka ubolena otvorena vyskriabat vyssie na tu postel a vylozit nohy hore. Trvali na tom. Nevladala som sa vtedy takto posuvat ale nakoniec som to dala. A vtedy to nebolo prijemne. Ale uz mi to bolo jedno ked uz bolo po vsetkom. Vedela som ze som nesmrtelna uz v tej chvili. Bo ked ma nedziglo predtym tak uz som vedela ze to dam.

ivkadracova
16. aug 2015

@lenulienka86 Co clovek to ina skusenost : ) zjavne zavisi dost aj od personalu. Bolo po polnoci ked sa pytam manzela: Takze Bozka sa narodila uz trinasteho? On ze: Nie, ved pred 2 hodinami, este o desiatej vecer.. aj sestricy potvrdili. Vyse 2 hodin som bola na sale. Ja nemam sajnu kde ten cas zbehol, a az potom sa mi zda ze ma sili. Mne tie nohy v strmenoch pri siti vobec nevadili, brala som to ako samozrejmost .. uz mam nejake tie drenaze bartolinky za sebou, takze chapem, ze potrebuju pevnu ruku a pristup. Sila ma ale praktikantka nejaka, co som zistilila neskor, ze som asi nemala dovolit.. mala som nastrih, takze aj dost to trvalo.
.
http://najmama.aktuality.sk/clanok/233177/pupoc...
Tu pisu ze aj 3 minuty je brutal rozdiel v porovnani s10sec, co sa "nechava" dotepat u nas. Tak ked v Kochu nechavaju do 5 min, tak je to vlastne super.
@peta1711

canama
16. aug 2015

@lenulienka86 no vidis. ked ta sili 5 minut tak to v skutocnosti poranenia pri porode neboli vobec take hrozne. mna v kochu pri prvej dcere sili asi pol hodinu, dost to aj bolelo, a nikto mi lokalne anestetika nepichol (mala som vtedy epi, este poznamka ze hlavicku mala 31,5 cm a vahu 2,4 kg cize malinke babatko). co sa tyka dotepania pupocnika tak minutu ti daju, bonding ti nikto nezaruci, bezne babatka z apgarom 10 idu na "vyhriatie" do inkubatora....alebo akoze je bonding stylom ze ti dieta 5 min. po narodeni zoberu, porobia si co treba a donesu ti dieta zabalene v zavinovacke...no a teraz rob bonding...dopredu sa co sa tyka bondingu neda nic dohodnut, lebo ktory pediater bude pri porode to nevies, zazmluvnit si ho nevies ani sa s nim dopredu dohodnut. teraz spatne vidim absenciu novorodeneckeho oddelenia v hainburgu ako super vyhodu...tym ze tam nie je pediater, nikto sa ti do novorodenca nestara. iste, aj ja som citala ze nie vsetky porody v hainburgu su super, velmi to zalezi od personalu, rozhodne si treba zazmluvnit kontretne osoby k porodu podla mna.

lenulienka86
16. aug 2015

@canama das 7stehov mam. Napisali ze poranenia 2.stupna. tak jasne ze rychlovka co sa tyka sitia lebo tak nariedko tie stehy su. Cela hradza na maderu a siju to tak ze jeden steh hore a jeden na kakaci.a tak sa to ma udrzat. A myslim ze sa to neudrzali. Tri mi dali dovnutra vaginy a dve male bodky okolo analu smerom k stehnam. Ja si tam viac zranenia ani neviem predstavit...

lenulienka86
16. aug 2015

@dulkagabulka aj aj. Jasne ze boli veci ktore poznam a nerobim. Napr. Spat s babatkom. Rukou malu hladkam lebo postielku bez bocnice mam prirazenu k posteli. Ale neprekotulam si ju az na moju postel hoci matrace su v rovine. Ja sa toho bojim. Koza na kozu... ano v horucavach. Ale zas nechodim cely den hore bez po byte. Prikladam prikladam kolko sa len da. Prisatie aj spravne.. cize do istej miery to robim co mi povedala ale nie az tolko kolko by to chcelo. Ale ruku na srdce ze ktora zena musi vsetky tieto procedury stvarat aby mala mlieko? Skoro ziadna. Vacsina sloveniek ma zly zaciatok. Bonding onicom. Stresy a casto zdravotne problemy a mlieko naskoci aj ked je trebarz po cisaraku odlucena od babatka. A ja som s malou bola v hainburgu non stop. A to na prse. Neprikrmili ju ani kvapkou sladkej vody. A tu mas. Bez mlieka. Barsjake fetacky a asosialky maju decka a mlieko automaticky. Podla mna je to hormonalna zalezitost a neda sa to oblafnut kozou na kozu. No a este mi povedala ze jej sa zda trosicku velka uzdicka pod jazykom. A ze preto sa mi aj stale "odvracia" ze aj sa prisaje, ale asi zle podla nej a potom sa odopne hned. Ale ja som malu dala nakojit kamoske a sala prekrasne. A to nie podla mna ale podla kamosky.cize ziadne strihanie uzdy pod jazykom nebude. To iba zeby rackovala alebo tak. A ze aj ja mam vacsiu uzdicku. Ale to som nepocula este. Ved jazykom takmer spicku nosa dociahnem.
A ze si mam dat predpisat liek costi. A ten ja odmietam. Takze to dopadlo tak ze neni mi moc pomoci od laktacnej. Ked nepocuvam. Ale ja sa snazim udrzat aspon tych par ml mlieka denne ktore odsajem a dam malej ci uz po prste hadickou alebo flasou. No ozaj prvych 10 dni, teda 4.az 10.den som takto poctivo cievkovala. Ale po dvoch tyzdnoch som uz na flaske. Ved to uz babo potrebuje vyse pol litra mlieka a to sa neda take mnozstva striekackou a hadickou.

peta1711
17. aug 2015

@lenulienka86 Vobec sa tolko nestresuj pre kojenie, kolko pojde tolko bude. Ja mam uz 3 deticky a kazde malo mlieka inak!!! A vzdy som sa snazila!

canama
17. aug 2015

@lenulienka86 no ver ze su aj horsie poranenia. inak co sa tyka tej uzdicky, ja som tiez davala strihat, trva to 5 sekund a dieta bolo utisene behom par minut. za tyzden sa to zahojilo....radsej teraz ako ked bude dieta vacsie, bude musiet ist do anestezy, bude to riesit, bat sa na zakrok a ovela horsie sa to bude hojit ked je dieta tuhu stravu.

ivkadracova
17. aug 2015

@canama
@lenulienka86
Co sa tyka uzdicky pod jazykom, dcerke ju stikli ako 2-3 tyzdnovej behom 2sekund aj s pripravou : ) a zahojene to bolo okamzite

lenulienka86
17. aug 2015

@ivkadracova noo ale ved hadam mi lekarka povie ci treba..laktacna sa vyjadrila ze nevie... nemam proti tomu nic. Len nech to posudi odbornik. Lebo len tak z nudy to nedam prec.

ivkadracova
17. aug 2015

@lenulienka86 ja som si nechala poradit, aj laktacnou aj mamka cez telefon povedala ze aj ja som mala uzdicku, a isla som teda na kramare na chirurgiu (bez cakania) a spytala som sa, ze ci je to treba, ona ze hej vidi tam uzdicku a moze/nemusi to robit problem pri kojeni, ak to robi, tak to da kludne prec, ze nic sa jej nestane.. tak sme rezli take 2mm ci kolko to bolo to je strasne mikro v takom veku, ako papier to bolo, ani krv jej nesla hadam, hned som ju tam v cakarni nakojila po zakroku, a veruze to pomohlo.

silvie101
17. aug 2015

@peta1711 ja som za Hainburg, možnosť výberu polohy, ľudskejší prístup. Dve ženy, ktoré poznám rodili v Kochu, chceli prirodzený pôrod, výber polohy im nebol dovolený, celkovo nerešpektujúci prístup... Cenovo mňa Hainburg vyšiel oveľa lacnejšie ako Koch. Koch je len slovenská luxusná pôrodnica, kde ale personál nevie ako sa správať k rodiacej žene..

sardinka333
18. aug 2015

@canama niekto má frustrácie z porodníc ako ty a dugyna a niekto z dojčenia ako ja. Každá sme iná,každému vyhovuje niečo iné a tak si robí čo už.
Ty od kial vieš ako to robí ,,nedojčiaca,,? Mudra si jak rádio jerevan...

lenulienka86
18. aug 2015

Hej a este pikoska. Odmietli mi dat epidural v hainburgu. Hoci som mala papiere predom podpisane. Uz teraz mi to je jedno ale pisem to tu ako skusenost. Proste oni asi vedia ze komu mozu. A asi ked ma videli ze ako som mimo tak posudili ze ee. Mi povedala gertraud ze uz je dost spomaleny porod ze sme museli vyvolavacku dat. /to boli sialene bolesti.triaslo so mnou a revala som ze epuduralku abo eutanaziu/ a vravela ze to zas zastavi porod. To bol m9j plan ze pre krista pana nech sa to zastavi a nech ma beru do raja dade na cisarak 🙂 a ona ze ok ked je to moje rozhodnutie ze ide po anesteziologa. A dosla po 10minutach bez neho. Odrb velky. Ze reku este skusime nieco a ja ze cokolvek. A podali mi infuzkou ten opijat. A zas pol hodina presla a to som uz bola potom na 7cm.. a s 8cm ma brali uz rodit. Tak aj taka skusenost s eda. Ze oni vidia komu mozu dat a komu nedaju lebo nie je v stave pomoct si tym iba poskodit. A ako som uz spominala. Rucala som na nich nech strihaju hradzu a oni ze ok ok a hovno. Odrbavali ma tam aby nebolo po mojom.

peta1711
18. aug 2015

No toto bude tazke rozhodovanie🙂

peta1711
18. aug 2015

Ale jasne, ze hainburg je viac prirodzenejsi na porody. Tak ked je zena uz v mega bolestiach a prepada panike Tak by prijala uz asi vsetko len nech to skonci.! A teraz Neviem ci je fajn ako pise lenulienka86 za kazdu cenu prirodzene Alebo kusok pomoct ked je treba. A az Tak strasne netrpiet. O polohach pri porode som citala, ze na chrbte je najviac neprirodzena! Ze bud na styri Alebo na lavom boku je to prirodzene. Co v kochu asi nejde. 😒

monika155
18. aug 2015

@lenulienka86 No ja som tiez pytala epi odkedy som vosla do porodnice.najprv ze musia zobrat krv,potom cakat vysledky.No a nakoniec dosiel doktor ze ziadna epi,ze to zvladam pekne,tak ma nahovoril len na tu eutanaziu,z kt mi uplne prestali kontrakcie....finale som uplne vsetko,citila vobec mi nepomohli a tak som sa cela potrhala.A ozaj kojis???

sardinka333
18. aug 2015

@monika155 eutanáziu? 🙂

peta1711
19. aug 2015

@monika155 a kam sa chystas teraz rodit?

mata.g
19. aug 2015

@lenulienka86 ahoj lenka, citala som len zbezne a rychlo o tvojom porode a kojeni. Porod neopisujes bohvie ako fuu, na co sa mam tesit po prvom cisarskom? S kojenim si sa snazila ukazkovo, nerob si vsak starosti, ked to nejde, kombinuj s flaskou a bud sa kojenie rozbehne neskor alebo ostanes na flaske, nic sa nedeje. Mne sa s prvym synom tiez nedarilo ale to kvoli plochym bradavkam. Znama kojila aj prikrmovala a teraz uz len koji. Ale dalsej kamaratke na sone zistili ze v kazdom prsniku ma len jednu malu mliecnu zlazu...a snazila sa jak drak!

monika155
19. aug 2015

@sardinka333 a ako sa to vola?

monika155
19. aug 2015

@peta1711 ja uz som po;))

peta1711
19. aug 2015

@monika155 aha 😀
A Oni v hainburgu nerobia nastrih, ked to vyzera, ze sa zena asi roztrha? Lebo potom je uz asi lepsie kusok strihnut, Nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre