Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

jana0706
1. sep 2015

@canama super, dakujem velmi pekne za informacie - ja som to aj tak nejako planovala, ze dohodnut sa s pediatrickou, akurat ma potom zmiatlo ked tu baby pisali ze budem potrebovat doma tu PA - ale to asi iba pri ambulantnom porode, len som nevedela kde je ta minimalna hranica kolko tam treba ostat...ja planujem tak dve noci (tj max. tri dni, zalezi o kolkej sa babatko narodi)...Kubka som tiez porodila v Hainburgu, ale vtedy som robila v Rakusku takze sme tam kempovali tusim 5 noci a na prvu prehliadku sme isli k pediatrovi do Rakuska cize to bolo ine...

jana0706
1. sep 2015

@canama ale pokial by si mi pre istotu poslala tie kontakty do IP bola by som vdacna, dakujem, este pekny den

lalitagopi
1. sep 2015

@jana0706 Ahoj Janka, žial nemám skúsenosť info som len skopírovala...

jana0706
1. sep 2015

@lalitagopi ahoj, nevadi, uz mi odpovedala @canama...

zuzana6543
1. sep 2015

@lenulienka86 a mas pre babo aj e-card? Lebo v 2 krajinach naraz nemoze byt dieta poistene... Kedze ja mam z rakuskeho pohladu pobyt v rakusku tak aj dieta to bude mat asi tak. Takze som nevedela ci mi vydaju svk karticku alebo ci budem moct nejako chodit k svk doktorom ak bude mat ecard...

janaaltea
2. sep 2015

@mirufee: vdaka za odpoved, myslela som si ze nebude problem dat spravit vsetky potrebne novorodenecke vysetrenia 2-3 dni po porode (ak pojdem na ambulantny porod) niekde na neonatologickom oddeleni na Antolskej, alebo hore na Kramaroch... ci su v nasich nemocniciach taki jesitni, ze ak tam zena neporodi tak vysetrenia dietata odmietnu?
@canama: na navsteve otvorenych dveri vraveli ze novorodencom robia kontroly len utorky a stvrtky, cize ak sa narodi dieta v piatok treba cakat 5 dni...

canama
2. sep 2015

@janaaltea ja ked som bola v porodnici (necelych 5 mesiacov dozadu) tak pediater chodil kazdy pracovny den rano na kontrolu. moja dcera sa narodila v sobotu, takze ju prvy krat videl pediater az v pondelok. po porode vykonal zakladne vysetrenie porodnik a kazde rano kontrolovali deti sestricky. co sa tyka odchodu z porodnice, pobyt standardne tam je myslim ze 4 dni tak ako na Slovensku, skor ides domov na reverz, cize je jedno ci dieta pediater videl alebo nie. tak ci tak, ked sa vratis z porodnice domov mal by v ten den alebo najneskor nasledujuci vidiet dieta tvoj obvodny pediater.

mirufee
3. sep 2015

@janaaltea uprimne nemam osobnu skusenost, takze nechcem na nikoho nadavat, viem, ze baba s nickom dugyna to teraz riesila, v polke jula porodila ambulantne a obehavala nemocnice a doktorov, niekde mala pozitivnu, niekde negativnu skusenost. mne jedna kamoska vravela ze pokial sli na vysetrenie do nemocky, sedeli na oddeleni s milion ludmi a cakali... ja si teda klbiky chcem urcite priplatit, odber z paeticky spravi pediatricka a s nou sa dohodnem na uskacha a ockach, nech mi odporuci niekoho. usg mozgu a obliciek nejdem riesit vuobec, vsak dam vediet skusenosti, uz to bude co chvila, 5 dni do terminu 🙂

lenulienka86
4. sep 2015

@zuzana6543 babo je poistene podo mnou a ja som poistena v rakusku. Mam dva preukazy nas aj ecard. Je na to formular e109 tusim a hovori to o spolupraci nasej poistovne s rakuskou.formalne mam preukaz od vszp aby nasim lekarom isli platby z vszp. Ale ta si potom prachy potiahne z rakuskej. Bohuzial mi rakuske poistenie konci 2mesiace po porode kedze trvaly pobyt mam na svk. Dietatu vo vszp dali rovno obyc preukaz a nie ten isty ako mam ja aby sme v oktobri nrmuseli menit. Ja menim v oktobri za klasicky

katka339
10. sep 2015

Baby a mozno odveci, v pripade potreby tam akutne vedia riesit sekciu?

zuzana6543
10. sep 2015

@katka339 ano, ak nerodis vecer alebo cez vikend. Co som ja pocula tak vtedy je anesteziolog len na telefone. Takze to moze trvat kym pride. Toto je pre mna osobne jedna z tych nevyhod hainburgu... Ale pockaj aj na dalsie odpovede, mozno maju baby nejaku skusenost ze aj cez tie vikendy to je vpohode 🙂 co by som sa aj ja potesila...

ivkadracova
10. sep 2015

@katka339 PA mi hovorila ze ano. Ja by som sa im tam nebala zavolat a spytat sa.

ivkadracova
10. sep 2015

Holky z Bratislavy. Idete tam niektora v dohladnom case na kontrolu? Zabudla som si tam knihu pri poslednej kontrole, a uz som porodila. Aj mi ju odlozili, no s dvomi detmi sa teraz nemam sancu tam dostat. Dost by mi to pomohlo. Najlepsie dakto kto chodi okolo Racka alebo Trnavskeho myta. Vdaka.

ivkadracova
10. sep 2015

Keby ste mi ju zobrali a cestou okolo by som uz bola von a vyzdvihla si ju..

lalitagopi
10. sep 2015

@ivkadracova juuu, gratulujem! 😎 a ako dopadol pôrod?

ivkadracova
10. sep 2015

@lalitagopi vsetci sa mi smeju : )) este aj gynekologycka moja.. ze som tam ani nemusela ist. Zaparkovali sme 5:20, a 5:22 bol Slavko na svete. "vypadol" mi do ruk v tej ich CTG chodbe..

lalitagopi
10. sep 2015

@ivkadracova hehehehh, tak to som na váš pôrodný príbeh zvedavá ešte viac!! superr natural porod!! 😀

ivkadracova
10. sep 2015

@lalitagopi ale ked sa ma pytali ci tam prideme porodit aj tretie (chranboze ze do 5 rokov ; )), tak sme povedali ze ano. Pomohli mi aj pri prvej, a aj po porode druheho, usmernili ma pred porodom.., takze naozaj by som zas asi sla tam. Dobre to robia.. ziadni fanatici. Uz by som hadam potom stihla aj tu vanu napustat, alebo si o to aspon poziadat ((:

ivkadracova
10. sep 2015

@lalitagopi no tak ti poslem : ))

martinka1981
autor
10. sep 2015

@ivkadracova fuha to bola aka rychlovka 😉 gratulujem 😉

silvie101
10. sep 2015

@ivkadracova aj mne prosím, rada si prečítam 🙂

ivkadracova
10. sep 2015

@silvie101 nechcelo sa mi to robit, ale ste si to viaceri vyziadali, tak nech sa paci : )
vid dalsi koment.. .. funguje ten link? daj mi vediet prosim

ivkadracova
10. sep 2015

Keď prvé dieťa porodíte na dobrom mieste, a začnete tam veriť ľuďom, tak druhý pôrod môže byť aj takýto: https://www.modrykonik.sk/blog/ivkadracova/article/ultra-natural-4td8s2/

silvie101
11. sep 2015

@ivkadracova áno funguje link, ďakujem. A teda wow!!! Gratulujem 🙂

katka339
11. sep 2015

velmi zaujimavy pribeh! Som zvedava, ako budem sharovat svoj 🙂

helenahf
11. sep 2015

@ivkadracova dík za zverejnenie, čiže moc gratulujem 😉 super inšpiratívny príbeh...

ivkadracova
11. sep 2015

Ludia, porod nie je moj zivotny ciel, ale je to nieco comu som venovala nejaku dobu dost casu - priprava, rozhovory s ludmi so skusenostami, s lekarmi, navstevou roznych porodnic, atd .. aby aj prvy aj druhy dopadol tak, ze budem porod poznat iba ako super vec. Ako vsade hovorim.. "vypisat, vykakat, porodit", nech je to ako ma byt. Preto som to spisala.
Drzim Vam vsetkym palce! Nech to mate take, ze Vam to nebude brat energiu na ine veci, a nebudete mat ziadnu negativnu pamatovu stopu v hlavickach : )) a mozete sa dalej sustredit na ostatne... manzel, deti, robota, cokolvek.

mata.g
15. sep 2015

@lenulienka86 Ahojky, prave som hladala link na ziadost o materske zo stranky krankenkasse v tejto diskusii, co si mi "tusim" posielala (uz si nepamatam celkom) ale asi ho admini vymazali. Prosim ta ak mi ho vies poslat do ip, tak prosim znova posli, dik 🙂

any395
21. sep 2015

https://www.facebook.com/Pôrodná-asistencia-346...
Pôrodom dieťaťka sa začína veľmi dôležitá etapa života celej rodiny, ktorej kvalita bude záležať práve na okolnostiach predošlého pôrodu. Uznanie a dôvera v prirodzenú silu, v danú schopnosť matky a dieťatka, to je to normálne 🙂
Srdečne pozývame budúcich rodičov do BRATISLAVY v piatok 25.9.15 o 16hod. na prednášku s ukážkami "VŠETKO O PORODE"
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre