Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

mata.g
21. sep 2015

@lenulienka86 ahojky, nemalo by to byt skor Mutterschutzgesetz?

katka339
22. sep 2015

Viete mi prosim poradit, vyzaduju v Hainburgu nejake poucenie o epiduralke? Alebo tam ju jednoducho pichnu ?

hokaido13
22. sep 2015

Daju ti tusim 4 A4, tam su všetky info o epiduralke. Oboznámis sa s tym. Ale ak pôjdes na tu prednášku - prehliadku nemocnice, je tam prednáška aj s anesteziologom..
Ale presnejšie ti nepoviem, ja som nechcela, tak som to ani neriešila ani nečítala...

lalitagopi
22. sep 2015

Ak sa chystáte v blízkej budúcnosti rodiť do H. a tiež sa zamýšlate že ako prejsť cez hranice bez dokladov dieťaťa (teraz ked obnovili kontrolu kvôli emigrantom) kedže rodný list vydávajú neskôr, tak sme písali na MVSR pohraničnú stráž a mám od nich official stanovisko. AK to chcete rada vám to prepošlem 🙂

zuzana6543
22. sep 2015

@lalitagopi ja mam sice este kopu casu ale v buducnosti by sa mi to tiez mohlo zist 🙂 A zaroven som zvedava co napisali... Takze ak mozes tak poprosim. Dakujem! 🙂

lenulienka86
22. sep 2015

@katka339 a mozno aj napriek vyplnenym papierom a suhlasom nepichnu aj ked reves ze bitte epidural. Mne nepostupoval porod. Mala som vyvolavacku a z epi nebolo nic lebo ze vraj by mi zastavila porod.

roxana280
22. sep 2015

@katka339 ja som nerodila v Hainburgu, ale pred 7.timi rokmi v Hollabrunne a epiduralku som mala, ale bol to proces, len tak to nebolo, neplatila som nic, ale mala som vysetrenia a vyplnovanie formularov a pohovor u anesteziologa, nakoniec mi ju pichli slabu, lebo by sa zastavil porod..na druhy den ma bolela strasne hlava a trpla mi chrbtica, neradi tam davali epidural, podporuju prirodzeny porod, ani ma nenastrihli a boli pri mne babice, lekarka sa len mihla

katka339
22. sep 2015

@lenulienka to mi je luto. A tie formulare si vyplnala vopred?

katka339
22. sep 2015

@lalitagopi posles aj mne prosim? 🙂 dakujem

aunque
23. sep 2015

@lalitagopi aj ja prosim o preposlanie. dakujem 🙂

martinka1981
autor
23. sep 2015

@lenulienka86 aj ja som mala vyvolavany a tiež som pytala Epi a nedali...aj moj dr sa tvaril že nepočuje 😀 asi to tak malo byť a ja sa všade vychvalujem že som dala 2 porody bez EPI 😀

dulkagabulka
24. sep 2015

@lalitagopi prosim daj stanovisko do skupiny na fb

lalitagopi
24. sep 2015

@dulkagabulka ano!! čakáme ešte čo odpíšu z rakuskeho ministerstva. MVSR pohraničná stráž (v skratke) písala, že môže to byť akýkolvek doklad (teda aj z porodnice), ked je dieťa členom EU. Zase z rakuskej ambasady chcú, aby sa najprv vybavil RL, potom s tým RL bežať na ambasádu , kde vydaju cestovný doklad pre dieťa. čo je dosť "nepraktické" pokial žena rodí ambulantne a chce ísť domov, alebo porodí v piatok poobede ...
tak čakáme ako sa vyjadrí pohraničná stráž rakuska.

ninan2
25. sep 2015

@lalitagopi ja by som sa tym az tak nestresovala. Tie kontroly na hraniciach byvaju len narazove a docasne, minuly tyzden napr. prechod Berg - BA okolo 17tej, ale kontrolovali len slovenski policajti stylom ze pozreli do auta a hned pustili dalej, ziadne doklady nebolo treba. O dalsie 2 hodiny tam uz neboli. A so Slovakmi sa urcite v pohode vykecas. Keby tam boli Rakusania a nahodou robili problemy treba otocit auto a skusit trochu neskor... ale hadam su rozumni 🙂

tehula
25. sep 2015

@lalitagopi
@ninan2
na Bergu kontroluju len slovenski policajti a zastavuju len dodavky. Aj to nie vsetky iba vytipovane.

jana0706
27. sep 2015

@lalitagopi ahoj, ja by som tiez poprosila o ten dokument (aj ked tam momentalne nikto nezastavuje auta)…diky moc

malula
28. sep 2015

Ahoj. Aj ja by som chcela poprosit o dokument k "unosu vlastneho babatka cez hranice" ;) Termin mam 19.10 a dovtedy sa sice moze este hocico zmenit ale nech som aspon v obraze. Dakujeem

jana0706
28. sep 2015

@dulkagabulka mohla by som poprosit kontakt na skupinu na fb? dakujem pekne

malula
28. sep 2015

Ak chces epiduralku aj v Hainburgu musis absolvovat poucenie. Robia to tam hromadne v ramci toho navstevneho dna dokonca po slovensky. Je to taka kratka prednaska a potom je priestor na otazky. Najdolezitejsie z toho celeho asi je formular ktory dostanes na konci ten si vyplnis doma. Potom ho asi treba priniest so sebou na porod. To neviem ja ho mam zatial pripraveny doma. Zajtra idem na CTG v 38. tt tak sa asi aj spytam co s tym... Ale teda predstava ze tam budem zufala prosit o epidural a nikto mi ho tam neda ma teda velmi netesii;(

eaka
28. sep 2015

Cau kocky, tento piatok by malo byt to info stretnutie v slovencine, ze?

dulkagabulka
29. sep 2015

@jana0706 skupina je na fb tajna. Posli mi mail poslem ti pozvanku

lenulienka86
29. sep 2015

@malula no mne sa to stalo. Ked ti daju vyvolavacku tak na epi zabudni.

lalitagopi
29. sep 2015

@eaka ak je prvý piatok v mesiaci, tak ano 😎

jana0706
29. sep 2015

@malula no ak urcite chces epi tak je praktickejsie rodit na sk - tu ich rozdavaju uz medzi dverami porodnice 😀 ja prave naopak epi nechcem takze mi ich pristup vyhovuje...ale ked nic nebude branit tomu aby ti to pichli tak si nemyslim ze by ti branili...ved kvoli tomu robia aj tu prednasku...

jana0706
29. sep 2015

@dulkagabulka dakujem, napisem do IP

dulkagabulka
29. sep 2015

@jana0706 ak napises mailovu adresu, poslem ti pozvanku

malula
29. sep 2015

Aj ja by som to rada zvladla bez epi, ale este som nerodila tak si neviem predstavit ake to bude a chcem mat moznost sa proste rozhodnut. Zatial mam ale pocit ze chcem ist do vody tak uvidime ako to dopadne.

malula
29. sep 2015

Dnes som bola na vysetreni v Hainburgu. Poznatok c.1 - hranice su ako vzdy uplne OK.
Zo samotneho vysetrenia som mala celkom dobry pocit. Kym mi robili monitor (po sediacky v pohodlnom kresle) nahodili si moje udaje z tehu knizky do compu, porozpravali sme sa s celkom milou sestrou - slovenkou a bolo hotovo. Ultrazvuk mi ani nerobili lebo som mala z posledneho vysetrenia spred par dni vysledky, tak povedali ze by to bolo zbytocne lebo by sme sa aj tak k tomu istemu dopracovali. Na zaver sme pri odchode na recepcii dolu zaplatili nieco cez 90 eur a spokojne sli domov. Bolo uplne super ze som sa vlastne vobec necitila ako v nemocnici. Ja mam z nemocnic vzdy velmi stiesnujuci pocit takze toto je pre mna velke plus.

jana0706
29. sep 2015

baby ste tu niektora kto chcete riesit v Hainburgu otazku bondingu? pre mna je to jedine co by som chcela oproti mojmu prvemu porodu (v piatok to budu styri roky) este "vylepsit" - vtedy som maleho dostala hned na seba, zakryli ho uterakom, nechali sme dotepat pupocnik, potulili sme sa, skusali sme ci sa neprisaje a potom ho za chvilu zobrali odmerat a obliect - sice som ho cely cas videla a za chvilocku mi ho vratili a potom nas uz vobec neoddelovali, ale predsa, tentokrat by som chcela keby na mne mohol ostat bez prerusenia co najdlhsie. A tiez by som chcela aby mi zbytocne automaticky nepichali oxytocin kvoli placente (vtedy sme sa dohodli na polovicnej davke, teraz by som to chcela aspon skusit bez). Aj to mam spisane, len neviem ci mam ist s tym za primarom ked tam pojdem na kontrolu si to dat podpisat alebo ci to len ukazem hebamme co ma bude rodit. Nie som velmi typ co by prichadzal do porodnice a maval pred sebou porodnym planom, povodne som ho nechcela vobec pisat. Pri prvom porode som ho nemala, len som hovorila ako si co predstavujem a hebamme bola uzasna tak ako aj cely porod, akurat tie dve vyssie spomenute veci neboli celkom podla mojich predstav...

eaka
30. sep 2015

Tiez som pocula, ze v Hain odnasaju, teda v zavislosti od poctu rodiciek..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre