Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

michala.s
27. máj 2016

@mudreocko bez indikacie ti cisarak nespravia, chcu co najviac prirodzene porody a kvoli cisaraku sa z trencina nemusis trepat az do AT

mudreocko
30. máj 2016

@alenie_ spravia ho, ale len ked je na to vazny dovod. Ja ho chcem so súkromných dovodov a ten ziadneho lekara nezaujima. Vies v ktorej porodnici sa da dohodnut na sekcii, prip. odporucit lekara?

kattyy3
30. máj 2016

Baby tak tento tyzden je prvy piatok v mesiaci a prehliadka nemocnice o 11.30 ak sa nemylim tak ktore sa tam vidime? Uz sa fakt tesim

steigrula
31. máj 2016

@kattyy3 vidime sa 🙂 a ides sama alebo s manzelom ?

kattyy3
31. máj 2016

@steigrula jeej super tesim sa, beriem aj manzela nech to vidime spolu a ty?

steigrula
31. máj 2016

@kattyy3 ja asi pridem sama ..uvidim este ci priatel bude mat cas sa uvolnit z prace 🙂 ale uz sa tesiim

kattyy3
31. máj 2016

@steigrula ja tiez super tak sa tam vidime a predpokladam ze na recepcii nemocnice

katlinkamt
31. máj 2016

Aj ja by som mala dojst, ak do toho nic nepride 🙂 vidime sa

kattyy3
31. máj 2016

@katlinkamt super to sa uz tesime na stretko, verim ze sa nam ta nemocnica bude pacit lebo uz tolko dobrych referencii som dostala ze sa zacinam tesit

jaruskatt
31. máj 2016

@mudreocko môžem vedieť dôvod? Väčšina sa chce práve sekcii vyhnúť... A ak už naozaj chceš, skús si vybaviť niektorého lekára. Normálne ako sa platí keď ho chceš mať pri pôrode. prípadne si zohnať nejaké odporúčanie od psychológa, psychiatra a pod...

katlinkamt
31. máj 2016

@kattyy3 verim aj ja Katy, ze sa nam tam bude pacit, hlavne personal nech je mily, to bude v slovencine ze? Inak ako je to tam s parkovanim, da sa tam niekde v pohode zaparkovat?

kattyy3
31. máj 2016

@katlinkamt jasne bude to po slovensky je to urcine pre slovenky kazdy prvy piatok v mesiaci bo ja by som to po nemecky nerozumela a jedine ak by to bolo v anglictine...inak parkovanie maju pred nemocnicou len je platene a fakt neviem kolko to stoji alebo jedine niekde v ulickach zaparkovat no to by si zas musela doslapat....my budeme normalne na parkovisku

katlinkamt
31. máj 2016

@kattyy3 vsak ani ja by som nerozumela v nemcine a po anglicky sice viem, ale tie odborne vyrazy by som asi nerozumela, preto naj bude sj 🙂 vyrazim skorej z Ba, snad tam niekde najdem miesto

smrndo23
31. máj 2016

@katlinkamt
@katty3
@steigrula
Caute Baby, no mne to asi zas nevyjde pretože mam doktora a asi to nestiham..ale budem sa tesit na Vase dojmy a pocity, tak dúfam, ze ich sem hodíte 🙂
Držim palce nech to vyzerá tak ako si to predstavujete!

kattyy3
31. máj 2016

@smrndo23 aj ja mam v ten den poradnu no tak na chlp to stihneme neboj vsetky dojmy sem hodime

steigrula
31. máj 2016

@katlinkamt popripade ide aj autobus z ba :D
@smrndo23 no tak to je skoda ze neprides ale urcite ti napiseme ake to tam bolo 🙂 vsetky pocity dojmy..popripade aj fotky porobime ak chces :D ..kks asi nikdy som sa do nemocnice tak netesila :D :D

katlinkamt
31. máj 2016

@steigrula Autobus nie, ani neviem kde stoji v Hainburgu a odkial ide z Ba, nejako snad zaparkujem 😀

steigrula
31. máj 2016

@katlinkamt ja uz to mam odskusane :D 901 ide z pod noveho mosta alebo ensteinovej a v hainburgu stoji pod nemocnicou ;) ale urcite zaparkujes ked tak lebo pred nemocnicou je velke parkovisko len je platene

smrndo23
1. jún 2016

@steigrula
@kattyy3
Dakujem Vam baby, fotky potesia 😉 uz sa tesim co poviete..hlavne som zvedava ci budeme moct si vybrat svk lekara alebo aspon sestricku 🙂 bo ja budem hodit z poradni stale spokojna ak tam bude rakusak a nebudem mu poriadne rozumiet 😀

sunshine1
1. jún 2016

kvoli parkovaniu si nelamte hlavu baby, je tam velke parkovisko a parkovne je smiesne... ja som tam bola minule dlhsie ako hodinu, mozno aj dve skoro a platila som asi 0,5eur. dajte vediet ci sa vam pacila prednaska potom 🙂

steigrula
2. jún 2016

Ahojte 🙂 nema nejaka mamicka skusenosti s materskou v rakusku potrebovala by som pomoc.. viem ze to sem nepatri len uz neviem kde mam koho zhanat..dakujem

steigrula
3. jún 2016

Prehliadka nemocnice absolvovana 🙂 uz len porodit :D

lauraa
3. jún 2016

@steigrula co by si potrebovala?

steigrula
3. jún 2016

@lauraa jedna sa o to ze 30.05. Som mala mat nastup na matersku a moj gynekolog mi povedal ze mi z poistovne mali poslat papier o tom ze od kedy a v akej vyske mi ma zacat materksa.. lenze mne este stale nic neprislo..tak neviem ci mam cakat alebo ist do poistovne alebo co robit ..:/ lebo ja nemecky neviem takze je to komplikovane a viem ze sama na urade nic nevybavim tak ci zhanat tlmocnika alebo len cakat 🙂

steigrula
3. jún 2016

@smrndo23 Noo mam par fotiek :D Taaak prva je nemocnica samotna 🙂 potom je hlavny vchod :D keby si nevedela

steigrula
3. jún 2016

@smrndo23 informacie tam sa nahlasis stale pri navsteve aj pri nahlasovani 🙂 porodnicke oddelenie Je na 2 poschodi (vytahy alebo schodisko su na pravej strane od informacii aj od vchodu ) maju tam fotky porodnych asistentiek trochu blba fotka :/... dalej su dvojlozkove izby (s vlastnymi sprchami ) sprchy boli aj na chodbe spolocne ..miestnost na prebalovanie s potrebami pre drobcekov ..miestnost pre navstevy alebo oddychova miestnost ..ctg ..porodne saly a posledne foto su z miestnosti ktora je predporodna na uvolnovaci kupel a skakanie na lopte a podobne (ak som spravne pochopila lebo som isla posledna a prepocula som to :D ) tak aspon par zaberov 🙂

kattyy3
3. jún 2016

@steigrula aj my sme uspesne absolvovali prehliadku som bola v takom vytrzeni ze ani neviem ktora si bola ty

michala.s
3. jún 2016

@steigrula Uff, az mi tazko na srdci ostalo ked som videla tieto fotky. Zelam Vam vsetkym bezproblemove porody a hlavne zdrave deticky

kattyy3
3. jún 2016

Doplnujuce informacie v 35t si zavolas na informacie ci prijmacie oddelenie cislo je na nete ich stranke a objednas sa na kontrolu do ambulancie to bude asi v 38t, lekar si ta vysetri urobi sono a co potrebuje a zhodnoti ci nieje nikde nic podozrive co by mohlo zkomplikovat porod a ak je vsetko ok dohodnete sa ci este bude jedna kontrola alebo uz prides priamo ked sa porod rozbehne. Ak by si do TP neporodila opat prides na kontrolu a nechaju ta prenasat max do 10dni a dohodnu termin nastupu. Tu riesia iba nekomplikovane porody pretoze nemaju detske oddelenie v pripade potreby vas prevezu do Viedne alebo inej nemocnice. Pediater je tam pondelok, utorok a stvrtok robia bezne vysetrenie babatka okrem vysetrenia obliciek to sa v AT nerobi, epiduralku si mozes poziadat kedykolvek pocas porodu ak teda uz niesi pred tlacenim. Nesmies mat poruchy zrazanlivosti no ak mas a beries nizsie davky po 12hod od poslednej davky ti ju mozu podat inak nie. Bezne nenastrihuju nechavaju to na prirode pokial nieje potreba, nepouzivaju klieste na vytiahnutie drobcov ale iba vakum ak je treba. Ostat tam mozes kolko dni chces ty ked podpises reverz mozes ist domov ako uznas za vhodne oni ti len mozu doporucit co je podla nich najlepsie, den stoji cca 650e a rata sa od polnoci do polnoci nic ine sa neplati navyse. Muz pri porode alebo akakolvek jedna osoba je samozrejmost aj pri cisarskom reze, epiduralka sa nedoplaca ...ak ma niekto e-card vsetko si s nimi vybavia ty si bez starosti a platenia. Ak chces rodinnu izbu teda muza pri sebe aj cez noc tak den stoji 75e a po porode muz moze byt s tebou aj cely den v nemocnici len na noc ide domov ziadne vyhradene navstevne hodiny....doklady potrebujes uradne overeny preklad oboch rodnych listov a sobasny list ak mas a ak nieste zobraty len rodne listy, ziadny pediater sa nenahlasuje a rodny list dietata vyzdvihujes v Hainburgu na rathause tak snat vsetko som si dobre zapamatala ja osobne som nadsena fakt pekne a mili ludia

smrndo23
3. jún 2016

@kattyy3
@steigrula
Baby neskutocne Vam dakujem! Za fotky a aj informacie!
A ake su Vase dojmy a pocity?
Je mi luto ze som tam nemohla byt s Vami ale po takomto vyklade uz ani nebanujem!
Fakt velkee dakujem! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre