Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
21. feb 2014

@crazyberry toto sa mi strašne pači 😉 že vychadzaju v ustrety mamičkam ktore nevedia nemecky 😉 čo by som ja zato dala pred 5 rokmi 😀 😀

dulkagabulka
21. feb 2014

Prosim vsetky zeny, ktore rodili vaginalne v Hainburgu a boli v pôrodnici po porode zasivane, aby nam vyplnili tento anonymny dotaznik. Zaujimaju nas vsetky vekove kategorie.

Vaše odpovede budu statisticky spracovane a vysledky dotaznika publikujeme a predlozime relevantnym narodnym a nadnarodnym instituciam. Potrebujeme co najviac respondentiek, aby sa nam vyskladal co najvernejsi obraz toho, ako su na Slovensku osetrovane poporodne poranenia hradze.. Dajte vyplnit aj mamam dakujem!

Priliš velke % slovenskych žien nám v dotazníku opisuje ošetrovanie popôrodných poranení v slovenských pôrodniciach ako príliš bolestivé, často ako najbolestivejšiu súčasť pôrodu. Mnohé sa kvôli tej bolesti rozhodnú už viackrát nerodiť. Ak máte skúsenosť so zašívaním v zahraničí, podelte sa s nami. Nech môžeme porovnať rozdiel.

http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/295...

crazyberry
21. feb 2014

@martinka1981 ved tam uz maju asi viac slovensky hovoriacich klientiek ako nemeckych 😀

martinka1981
autor
22. feb 2014

@crazyberry si piš 😀

eruuuska
22. feb 2014

@slniecko77 Ahoj, viem ze si sem pisala uz davnejsie, ale citam tuto diskusiu a zaujala ma tema o tom prechadzani cez hranice s babatkom, nakolko sme si to zistovali, pretoze mam v plane rodit v hainburgu, moj manzel je pravnik a povedal mi asi tolko, ze dietatko ma statnu prislusnost podla matky, napriek tomu, ze sa narodilo v inej krajine, a na navrat do vlasti nepotrebujes ziadny ani jednorazovy doklad....staci rodny list, ktory tak ci tak potrebovat budes, takze to netreba extra riesit

slniecko77
22. feb 2014

@eruuuska ano, narodnost ma po matke, o tom sa nikto neprie 😉 ale kedze si v zahranici a prechadzas hranicu potrebuje doklad totoznosti 😉 to by mal ako pravnik vediet 😉
Skus si to zistit na Ministerstve vnutra..

slniecko77
22. feb 2014

..viem, ze je to Schengensky priestor a dospely pas nepotrebuje (ale doklad totoznosti musi mat aj dospely), ale deti by mali mat doklad totoznosti - nim je pas, ale sa este pouziva Jednorazovy doklad na vycestovanie, ktory vydava Ambasada SR v krajine a plati jednu cestu.
Neviem ako by reagovali rakusky policajti "len" na rakusky rodnny list, zrejme by to overovali..

slniecko77
22. feb 2014

..samozrejme, ze kazdej jednej prajem, aby sa jej pri navrate domov takato neprijemnost nestala 🙂 a co najkrajsi porod 😵

eruuuska
22. feb 2014

@slniecko77 ahoj zistovali sme to presne na Ministerstve a nemusi mat 🙂 ale len v pripade ze prekracuje hranice smerom zo zahranicia na slovensko, rakusky policajti nemaju co overovat pokial im predlozis rodny list a ani ti nemozu branit v navrate do vlasti....kedze manzel pre ministerstvo pracuje, mame to z prvej ruky.... 🙂 samozrejme je to ine, pokial chces ist lietadlom a pod, ze si niekde uplne mimo, v tom pripade mas pravdu, ten jednorazovy doklad potrebujes.... 🙂

slniecko77
22. feb 2014

@eruuuska myslim, ze si potesujucejsiu spravu nemohla ani napisat 🙂

lauraa
22. feb 2014

@eruuuska neviem ci by to tak videla rakuska policia ,normalne na hraniciach nikto nestoji ani nekontroluje takze problemy by nemali byt ale rodny list nie je doklad totoznosti...inak, jedno je slovensky zakon ine je rakusky, vzdy sa riadis zakonom statu na ktorom sa nachadzas....alebo???????

eruuuska
22. feb 2014

@lauraa hmmm momentalne nemam manzela doma, nemozem sa opytat, ale na slovensku tiez nemas iny doklad totoznosti pre dieta ako rodny list, ci? a pokial sa vracias domov....neviem si predstavit aj keby ta zastavili co take by sa muselo stat, aby ta policajti zadrzali a nedovolili ti vratit sa domov..., ale ak mas na mysli nieco konkretne daj vediet a skusim vyzistit....

slniecko77
22. feb 2014

@eruuuska ale to si doma, keby islo tak si to Policia vie overit..ale v Rakusku si cudzi statny prislusnik. Fakt ta nechcem presviedcat, ale mam informaciu, ze dieta by malo mat pas alebo Jednorazovy doklad na vycestovanie.
Na rodnom liste nie je fotka a na oboch vyssie zmienenych dokumentoch je 🙂

slniecko77
22. feb 2014
eruuuska
22. feb 2014

@slniecko77 v pohode, ja to neberiem v ziadnom pripade v zlom ani ako presviedcanie ale ako diskusiu, ano v pripade ak cestujes, alebo chces vycestovat, ale ak sa vracias domov...to je ina situacia....dieta je statnym obcanom slovenskej republiky, okrem toho si musis aj tak na rodny list vybavit apostilacnu dolozku, takze policajti nemaju o com...

eruuuska
22. feb 2014

@slniecko77 ten link co si mi poslala, je zase iba o cestovani do zahranicia...., precitala som si aj zakon 647/2007 Z .za ktory sa to odkazuje a tam sa v ramci navratu do SR pise, ze kazdy obcan ma pravo na navrat do SR, ak nie je schopny sa preukazat cestovny dokladom, musi poskytnut osobne udaje a v pripade, ze nemoze totoznost preukazat ani po udani tychto udajov, tak je povinny strpiet odobratie odtlackov atd....ale rodny list s apostilacnou dolozkou je doklad s tzv vyssou legalizaciou takze totoznost preukazat vies, tym padom ....

slniecko77
22. feb 2014

@eruuuska ja viem presne co obnasa vybavovanie slovenskeho rodneho listu zo zahranicia 😉 presli sme si tym. Napr. na navrat do karjiny je potrebny Jednorazovy doklad o vycestovani, ako som vyssie napisala, plati len jednu cestu..je taktiez s fotografiou.
Urcite je to ''zapeklita'' vec, ale fakt si neviem predstavit diskutovat s rakuskym policajtom a mat v rukach len rakusky rodny list pre dieta, ktore je slovenskym obcanom.
Ved o tom hovorim, apostila sa vybavuje,a le najprv musis mat v rukach rakusky rodny list, nasledne sa vybavuje apostila, ktora tiez moze trvat niekolko dni...neviem presne kolko sa zostava v porodnici v Hainburgu, ale nepredpokladam, ze su to 3-4 dni.
Urcite je to na diskusiu..a zelam mamickam co sa rozhodli rodit v Hainburgu, pre mna z pochopitelnych dovodov, aby sa im odchadzalo domov jednoducho a bez problemov 🙂

eruuuska
22. feb 2014

@slniecko77 my sme apostilu tiez parkrat uz vybavovali, sice nie na rodny list, ale spravili to rychlo, no ved uvidime, urcite si to zazijem nakolko v Hainburgu rodit budem.....musim uz ist vyvencit psa, prajem ti pekny zvysok vikendu

martinka1981
autor
22. feb 2014

Baby načo vam je apostila na rakusky rodny list?

slniecko77
22. feb 2014

@eruuuska aj ja tebe 🙂
velmi si prajem, aby vyklad zakona podla tvojho manzela bol ten spravny..my sme vybavovali tieto zalezitosti pre dieta narodene mimo Schengenu, ale v EU. Na apostilu sme cakali niekolko dni, ale urcite ma kazda krajina ine cakacie doby.
@martinka1981 je to overenie pravosti uradneho dokumentu a robi to urad v krajine, ktora ten doklad vydala. Bez toho nevybavis slovensky rodny list na Osobitnej matrike v Bratislave.

slniecko77
22. feb 2014

.

katinka71
22. feb 2014

baby prepacte ze vam zasiahnem do temy my sme rakusky rodny list dali prelozit do slovenciny na sk a odovzdali na ambasade,na slovensko sme presli 3x hranice a spät bez pasu v priebehu polroka,a to nas este na hranici kontrolovali lebo mm urobil dopravny priestupok,nikde sme nepredkladali pasy okrem mm

martinka1981
autor
22. feb 2014

@slniecko77 zaujimave že ja som ho vybavila 2x a bez apostily...

slniecko77
22. feb 2014

@martinka1981 http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...
..sice nie .gov stranka,a le zhruba vysvetlene.

slniecko77
22. feb 2014

@martinka1981 vidis, my sme mali apostilu 😉

martinka1981
autor
22. feb 2014

@slniecko77 ja som to všetko zistovala v r2009 pred prvym porodom a nakoniec som sa dozvedela že to netreba...ale kamoška ktora rodila v DE myslim musela mať.

martinka1981
autor
22. feb 2014

@slniecko77 no ale ved tam napišu že napr. AT a Chorv. apostilu netreba...tieto štaty maju zo SVK neaku zmluvu...

slniecko77
22. feb 2014

@martinka1981 pisu, ze mozno...najistejsie bude si volat na Osobitnu matriku v BA. My sme apostilu mat museli, ale nerodila som v Rakusku. Popravde som si myslela, ze to bude pre kazdy stat rovnake.
V tom pripade beriem spat, je mozne, ze som sa mylila 🙂
Nizsie je pisane o legalizacii - apostile, ja som nemala na mysli superlegalizaciu.

martinka1981
autor
22. feb 2014

@slniecko77 viem že niektore štaty to maju. Napr. Britania...a mylsim aj to Nemecko. Ale Rakusko určite nie. To by nas na matrike otočili 😉

slniecko77
22. feb 2014

@martinka1981 vyzera, ze rodny list vydany v Rakusku nie je potrebny appostilovat 🙂
http://www.mzv.sk/vieden
@dulkagabulka 😉 tak to je super, menej byrokracie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre