Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dulkagabulka
29. apr 2014

@prskavka11 ak si budes priat prirodzeny porod bez amniotomie, a porod bude fyziologický, amniotomiu neurobia vobec..

ivkadracova
29. apr 2014

@mimacek Co to je za prednaska, o co sa jedna? Mas k tomu nejaky link prosim Ta? Vdaka.

mimacek
29. apr 2014

@ivkadracova Jedna sa o prednasku o nemocnici a prirodzenom porode v nej a pytala som sa lebo vraj kazdy prvy piatok v mesiaci je to v slovencine, takze by som sa tam rada isla pozriet.

ivkadracova
29. apr 2014

@mimacek No jedine co som nasla je http://www.hainburg.lknoe.at/abteilungen/frauen... vlavo dole link na pdf. pozvanka pre mamicky kazdy prvy piatok v mesiaci (pisu to aj v nemcine na stranke) ale nie je to o prirodzenom porode ale prednaska od anesteziologa o tizeni bolesti a potom prehliadka sestonedelia, plus hodina otazok a odpovedi s primarom... Nepomylil si to niekto nahodou? Podla mna prirodzeny porod moze byt propagovany iba skrz PA hoci je to dobra nemocnica. Nebudu si predsa ukrajovat chleba, kazda reklama je dobra, nie?
Alebo ten primar bude hovorit iba o prirodzenom porode? 🙂 a povie ze sice sme propagovali anesteziologa ale nepouzite ho ..

ivkadracova
29. apr 2014

@mimacek chapes kam tym smerujem..

dulkagabulka
30. apr 2014

mile tehotne z Ba a okolia, Uz tuto sobotu prednaska na temu Podpora vztahovej vazby od narodenia v Bratislave. Budeme rozpravat o bondingu v pôrodnicich, aj o Hainburgskej, čo treba vybaviť atd... Ako bolo minule si mozte precitat tu http://www.zenskekruhy.sk/akcie/ako-bolo/item/3... Prihlasku na besedu najdete tu. http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it... Tesime sa na vas!

ivkadracova
30. apr 2014

@dulkagabulka chodia tam aj chlapi o 3tej ci to je vylucne zenska zalezitost?

luckalucka83
30. apr 2014

@ivkadracova
Tam nejde o propagaciu anesteziologa. Anesteziolog super povysvetluje cisarsky - co je potrebne, ako to prebieha, ako sa umrtvuje, ake su rizika, ake nasledky, vedlajsie ucinky anestezy, potom prechadza k epiduralke a vysvetli pre aj proti, detailne, ako sa postupuje, pokial si to pacientka zela, aby vedela, co ju caka, ked sa pre epi rozhodne.
Pootm nasleduje prehliadka porodnej saly, izieb

ivkadracova
30. apr 2014

@luckalucka83 super, dik za info..

dulkagabulka
30. apr 2014

@ivkadracova chlapi su vitani 😉

ivkadracova
3. máj 2014

@dulkagabulka akosi ta akcia zmizla zo stranky, je tam len ta z februara

dulkagabulka
3. máj 2014

@ivkadracova hmm..ti co chceli sa uz nahlasili predtym..a asi to adminka nastavila tak, ze v den akcii uz nie je treba...nabuduce dame odstranit az den po akcii..

jankapare
3. máj 2014

musim povedat, ze vcerajsia prednaska a prehliadka porodnice v Hainburgu bola skvela, prostredie, ludia, pristup, sprchy ako v hoteli, vsade cisto a vludne, bez nemocnicneho zapachu, usmevy personalu na chodbe od ucha k uchu...som rada, ze mam moznost rodit tam aj ked si to budem musiet zaplatit

bobova
6. máj 2014

@jankapare Ahoj akurát som sa tu chcela spýtať, v ktorom mesiaci resp týždni tehotenstva ste sa išli pozrieť do pôrodnice, a vidím, že si o týždeň ,,predo mnou,, a už si bola. Takže o mesiac to hádam aj ja pôjdem omrknúť.

pepas
8. máj 2014

Chcela by som sa opytat, neviete mi niekto povedat, kde presne je matrika Hainburgu? Nejaky link, nazov, hocico co nam pomoze ju lokalizovat.dakujem

luckalucka83
8. máj 2014

@pepas
Ahoj, matrika je na mestskom urade v centre mesta 🙂

pepas
9. máj 2014

Dakujem.

danka237
15. máj 2014

@bobova Ahoj, tak možno sa tam stretneme. 6.6., že? 🙂

danka237
19. máj 2014

@dulkagabulka Ahoj, Gabi, dodatocne este blahozelam k narodeniu vnucatka a tesim sa, ze aj Tvoja dcera je jednou zo zien, ktore zazili silu a krasu prirodzeneho porodu 🙂
Vies mi, prosim, poradit, ci do Hainburgu treba chodit posledny mesiac na kontroly, ako je to u nas? A ako casto? Nevadi pri ziadani o prispevok pri narodeni dietata, ak je ten posledny mesiac poradna mimo Slovensko?
Dakujem.

dulkagabulka
19. máj 2014

@danka237 mozes chodit na kontroly k svojmu gynekologovi..v Hainburgu chceli urobit jednu poradnu, na ktorej urobili CTG a UTZ, čo bolo v nejakom 39TT
a dakujem 😉

danka237
20. máj 2014

@dulkagabulka Dakujem aj ja 🙂

magdalienkalienka
21. máj 2014

@moniqq

Ja som platila 170 eur za CTG a UTZ pred pôrodom a 580 Eur za pôrod, odišla som v ten istý deň domov a predpokladám, že zdravotná poisťovňa mi uhradí pôrod do výšky slovenských nákladov teda 500 Eur takže nezdá sa mi to drahé. Na Slovensku ludia dajú aj 1000 Eur len za odber pupočníkovej krvi.

Pôrod v Hainburgu bol krásny zážitok, v ten deň sa narodila iba moja dcérka a ja som mala pocit, že celé oddelenie je tam iba pre mňa.

magdalienkalienka
21. máj 2014

@dulkagabulka

Žial na Kramároch už novorodenecký skríning pre deti nenarodené v tej nemocnici nerobia. Viem to , pretože som rodila v Hainburgu 30. apríla ambulantne a narazila som na tento problém, o ktorom som vopred nevedela, pretože som mala pred pôrodom informácie, že skríning robia. Takže nakoniec som sa na 5. deň po pôrode vrátila s bábätkom do Hainburgu, aby urobili odber krvi z päty, avšak ďalšie vyšetrenia nemáme a to ma trápi, moju pediatričku však nie. Poznáte nejaké riešenie?

dulkagabulka
22. máj 2014

@magdalienkalienka myslim si, ze ak vám na novorodeneckom oddeleni v akejkolvek slov. pôrodnici odmietli urobiť skriningove vyšetrenia novorodencovi, porušili zákon...vaše babatko má právo na zdravotnú starostlivosť zo zákona, bez ohladu na to, kde sa narodilo...a poistené je zo zákona v tej poistovni, kde matka, aj ked ešte nemá kartičku poistenca,alebo rodný list....skúste sa obratit na novorodenecke oddelenie v trnavskej pôrodnici, pracujú tam veľmi ústretoví ludia...

martinka1981
autor
22. máj 2014

@magdalienkalienka ja som obe deti porodila v Hain. a ani jedno z nich nema žiadny skrining okrem toho čo beru krv z päty.
Naša pedina nas chcela poslať potom na UTZ mozgu a obličiek ale ani sme neboli.
Deti su obe ok..klopem na drevo.

dulkagabulka
22. máj 2014

@magdalienkalienka pravdou však je, že ani ty, ako novorodenec, si s najvačšou pravdepodobnostou okrem odberu z patičky žiadne ine skriningove vyšetrenie neabsolovala 🙂 ...moje zdrave deti, nič ineho neabsolvovali, utrazvuk bol iba v plienkach..a nemam znalost, či sa taketo masove ultrazvuky mozgu, ladvin atd..robia aj v zahraniči..ale rob ta, ako to citiš 😉

magdalienkalienka
27. máj 2014

Mne sa však nepáči ten prístup lekárov na Kramároch, nám nespravili ani len odber z päty, a pediatri to tiež nerobia

bobova
28. máj 2014

@danka237 Ahoj, este neviem, ci nepojdem az v july, ozvem sa.

danka237
29. máj 2014

@magdalienkalienka Mne poistovna odpisala, ze aby mi nieco preplatili, musi nasledovat hospitalizacia dlhsia nez 24h. Je to jedna z podmienok preplatenia porodu v zahranici (minimalne v Dovere).
Moj syn tiez okrem odberu krvi z paticky a vysetrenia sluchu nic neabsolvoval. Nas detsky lekar mi povedal, ze ak bol morfologicky ultrazvuk, ktory sa robi v 20.tt, v poriadku, tak je veeeelmi mala pravdepodobnost, ze by sa do porodu nieco pokazilo. Je to len o Tebe, ci tie vysetrenia chces mat, pediatricka moze byt nespokojna, ale vnucovat Ti ich nemoze.

danka237
29. máj 2014

@bobova No tiez to vidim skor na jul, mam toho teraz nejak vela naraz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre