Pôrod v Hainburgu - reálne skúsenosti

lverffy
1. apr 2014

Ahojte hladam konkretne skusenosti s porodom v Hainburgu. Nezaujmaju ma administrativne detaily ale naozaj priebeh porodu - vsade sa diskutuje o rodnych listoch cenach a inym detailoch ale skusenosti s porodom sa daju najst velmi tazko. Pomozte mi a napiste mi vasu skusenost ak ste teda v Hainburgu rodili. Dakujem za pomoc.

madeleine
24. mar 2015

@andromeda10 Nic 🙂 Vsetko mi poskytli. Jedine ma upozornila, ze ak sa budem lepsie s cimkolvek citit, mam si to priniest (poskytnu ti inak naozaj vsetko pre teba aj babatko).

bambulka231
10. apr 2015

@dime dakujem za info 🙂

bambulka231
10. apr 2015

ahojte.zijem a pracujem v at.mam celorocnu pracu,ecard.chcela by som rodit v hainburgu a potom ist s babatkom na svk,aby mi mohla mamina pomoct,pricom by mi ostala materska a vsetko z at,manzel by tu stale pracoval,aj nebenwonsitzt by som nezrusila,len by som bola viac na svk.moja otazka je,je pravda,ze po porode nemozem vycestovat s babatkom na svk pokial nevybavim slov.rod.list a slov.pas na ambasade,co trva aj 3 mesiace??????som z toho zmatena :( som si myslele ze dostanem rakusky rod.list v hainburgu,ten si dam prelozit a podam na svk na matrike a hotovo.dakujem za kazdu odpoved 🙂

bambulka231
10. apr 2015

@madeleine ajoj.prosim ta a ako to prebiehalo s dokumentamy-rod.list?mohla si vycestovat na slovensko?

madeleine
10. apr 2015

Nie, pokial bude mat dieta rakusky rodny list a identifikator, nepotrebujes. Okrem toho, my sme necakali kym papiere pridu, proste sme vybavovali, co znamenalo "nelegalnu" prepravu dietata na Slovensko a spat. Ano, trva to dlho, ale bez prekrocenia hranic to aj tak nevybavis 🙂

andromeda10
10. apr 2015

@madeleine aha oblecenie pre babo? No nocne kosele aj zupan mam ci to tiez netreba.pojdeme tam v maji tak sa spytam na zoznam 🙂

andromeda10
10. apr 2015

@bambulka231 ahoj kopec zien rodi v hainburgu a iba to maju spolocne s rakuskom jasne ze idu domov. Nebudu 3mesiace v hoteli. Hranice uz neexistuju takze porodim zoberem rakus.rodny list a idem na matriku vybavit svk rodny list 🙂

madeleine
11. apr 2015

@andromeda10 Uplne vsetko nam na pobyt poskytli 🙂 Treba si priniest len na odchod.

kickie
13. apr 2015

ahojte 🙂 chcem sa len opytat - tiez chcem rodit v hainburgu a chcem sa ist pozriet na porodnicu. viem, ze prehliadky su kazdy piatok o 11:30, ale plati to aj pocas statnych sviatkov? neviete? 🙂 mam na mysli teraz 01/05/2015..dakujem 😀

madeleine
14. apr 2015

Ak je to sviatok v Rakusku, je velmi mala pravdepodobnost. Sviatky tu beru dost vazne, aj napriek tomu, ze porodnica bude urcite pracovat ;) Maju ale vo zvyku termin prelozit (stalo sa tak aj v septembri), skus si tam zavolat.

reggie2
28. máj 2015

Caute, rodila som v Hainburgu pred dvoma mesiacmi. Prve dieta som rodila na Antolskej, takze slovensku skusenost som uz mala. Aj to bolo ok, ale skoncilo to sekciou. Druhe som chcela rodit prirodzene. Vzhladom na komplikacie v poslenej faze tehotenstva by ma vacsina slovenskych porodnikov opat poslala na cisarak, rozhodla som sa pre Hainburg. Tam sa na nic netlaci, podporuju spontanne porody. Porod prebehol nad ocakavania. Porodna asistentnka Jana Humajova bola excelentna- velmi ludsky, osobny pristup, profesionalne vedenie celeho porodu, uplna kontrola nad situaciou, spolu s velmi potrebnym povzbudzovanim ma doviedla do takej psychickej pohody, ze som vedela, ze som v najlepsich rukach. Pre mna nepopisatelne krasny zazitok. Odporucam!

zanetamatej
26. júl 2015

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť ohľadne Organscreening v rakúsku, či je to povinné? Mám gynekológa vo Viedni - gyn.Štefanovič, - som v 20 tt a poslal ma na Organscreening Ultraschall - do nemocnice kde budem rodiť- no bola som v Hainburgu tam mi pani na sekretariáte povedala že to tam nerobia, tam robia len nejaký Entwicklung Ultraschall, neviete či je to to isté, či to stačí? Lebo ten Organscrreening na iných klinikách stojí 200-300 eur tak je to dosť. Mohla by som ísť namiesto toho na Morfologický uzv na Slovenku? čitala som že je to v podstate to isté..ďakujem za radu

1975renca
26. júl 2015

@zanetamatej zdravím...Organscreening v Rakusku povinný nie je ale ak Ti ho gynekológ odporučí tak by si ho mala absolvovať...neodporúča ho len tak,je odporúčaný od určitého veku matky,kedže na SK je omnoho lacnejší,môžeš ho kludne absolvovať na SK,ja som bola v Bratislave u veľmi známeho a perfektného odborníka Dr.Čunderlíka a výsledok som predložila v Rakusku,dokonca aj môj gynekológ v Rakusku povedal že je perfektný doktor...Morfologický uzv je to isté ako organscreening

1975renca
26. júl 2015

@bambulka231 myslím že sa zbytočne trápiš nakolko máš v Rakusku len vedlajší pobyt a predpokladám že na SK máš trvalý...je pravda že pri vycestovaní potrebuješ pre dieťa doklady...ak Ti môžem poradiť vybav dieťatu rovno občiansky preukaz nie pas,lebo pas je platný len pol roka a sú to zbytočné výdavky a starosti,občiansky je platný 5 rokov...aspon to tak bolo...a samozrejme na to aby si toto vybavila potrebuješ s dieťatom vycestovat kvoli fotke do občianskeho alebo pasu...najlepšie ak Ti môžem poradit bude, ak si zavoláš priamo na políciu a matriku na svk v príslušnom okrere a tam si všetko zistíš ako to s dokladmi skutočne je a takisto Ti poradia ohladne toho,či môžeš vycestovat a kedy na rakúskom velvyslanectve...budeš mat info z pravej ruky

zanetamatej
26. júl 2015

@1975renca dakujem pekne za odpoved asi pojdem teda niekde do Ba na ten morfologicky.vdaka

kickie
8. aug 2015

baby, neviete ako to je, ked chcem ist z hainburgu domov skor, teda reverz, preplati mi poistovna naklady ako by preplatila normalne, alebo nie? 😒

katkatt
9. aug 2015

@kickie vseobecna zdravotna nepreplati nic, ak si tam menej ako 24 hod., ostatne poistovne neviem

stormie
13. aug 2015

@1975renca prepac ale obciansky preukaz pre dieta?? Ten pokial viem sa da vybavit az ked ma dieta 15 rokov

1975renca
13. aug 2015

@stormie ano... občiansky preukaz pre dieťa,namiesto pasu,mal by sa dat vybavit od narodenia a platí až 5 rokov na rozdiel od pasu,ten je platný pol roka...v Čechách to tak funguje...ja sa budem informovat až o mesiac ked sa mi baby narodí...ale tak snád nie sme zaostalí a ide to aj u nás...stačí sa informovat na polícii na dokladoch

stormie
13. aug 2015

@1975renca v 2013 som riesila vycestovanie slovenskeho dietata na sr narodeneho v zahranici a bud som si mohla vybavit pas alebo jednorazovy cestovny doklad, obciansky mi nebol ponuknuty ako moznost, preto sa cudujem, ale su to 2 roky tak sa to mohlo zmenit (alebo na sr stale taka moznost nie je)

moninka1
13. aug 2015

@1975renca tento tyzden som bola vybavovat detom pasy. Do veku 6 rokov maju platnost dva roky. Obciansky existuje od veku 15rokov.

1975renca
13. aug 2015

aha,tak potom je to fakt u nás iné ako v Čechách,tak aspon že platia pasy dva roky,sestra vybavovala každého pol roka ked vtedy ešte nevedela že u nich sa dá vybavit aj občiansky...a stále s tým šaškovala ked mali príst na SK,ked jej bratranec povedal o pase v Čechách pre deti do 5.tich rokov...tiež sa u polišov informovala a nikto jej nič nepovedal...tak sa teším že aspon teda dva roky človek bude mat pokoj...dik za info

mata.g
27. aug 2015

@zanetamatej ahojky ja som tiez bola na morfologickom resp. prenatalnom sone v Ba, rakusky gynekolog mi to bude akceptovat. Myslim ze v at to povinne nie je.

mata.g
27. aug 2015

@moninka1 Ako vravis, platnost pasu dietata je 2 roky a obciansky pre dieta na svk neexistuje. Ale chcem sa ta opytat, ake doklady treba vybavit po narodeni dietata v at, ked bude mat trvaly pobyt v at? Musime ho prihlasit v obci a na policii a este nieco? Ked bude mat slovensku narodnost, mozem vybavit pas na svk nie? Viem ze pas sa da vybavit aj expresne do par dni, ci do tyzdna? Dik

moninka1
3. sep 2015

@mata.g o dokladoch a vybavovaniach v at po narodeni ti neviem poradit, nemam skusenost. Pas sa da vybavit aj do dvoch pracovnych dni, alebo 10 dni, alebo 30 pracovnych dni. Je to financne odstupnovane. Ale potrebujes k nemu rodny list dietata a obciansky resp. pas rodica.

danka79
18. okt 2015

Maminy ktore mate uz porod v Hainburgu za sebou, prosim vas o info ako je to s preplacanim nakladov za porod v Rakusku. Zaujima ma hlavne preplatenie sekcie a to predovsetkym cez VsZP. Ziadali ste niektora spätne refundaciu nakladov? Ak ano, ako ste dopadli, aku cast sumy vam preplatili. . Alebo si to vsetky platite z vlastnych zdrojov?Dakujem pekne

weronika187
20. okt 2015

@mata.g Ahojky, neviem, ci je to este aktualne a potrebujes info o tom, co treba vybavit po narodeni dietatka v at.. My sme to riesili nedavno, takze ako pises prihlasit na obci a do 4 mesiacov na policii. Okrem toho vybavit e-card (neviem, ci si Ty alebo manzel pracoval v at alebo len sk - my obaja len sk, takze postup poznam len tento). No a samozrejme pas... Len ak budes rodit v Hainburgu, je to celkom komplikovane, nakolko pas Ti vydaju len na zaklade rodneho listu a na ten sa dost dlho caka 😒 Zistovali sme aj to, ci sa to neda nijako riesit a vraj nie.. ☹ Zas raz nieco nedoriesene... No ja som rodila na sk, takze drobec bol ako 6-dnovy na pasovom zapozovat 🙂
Neviem, momentalne mi nic viac nenapada, ale kludne sa pytaj. Ak budem vediet, rada pomozem 😉

mata.g
20. okt 2015

@weronika187 ahojky, dakujem za tvoj prispevok... no ja budem rodit v Hn, takze mimino bude mat at rodny list. Ten trva dlho kym ho vydaju? Myslis ze aj vtedy ked mame trvaly pobyt v at?

weronika187
21. okt 2015

@mata.g Rakusky rodny list je myslim hned (resp. do par dni), no na ten sk sa caka cca 10 tyzdnov. No a pas Ti vyda len sk strana a tam musis ist s sk rodnym listom, kedze oni potrebuju sk rodne cislo 😒 Teda pre nas to by to znamenalo "pasovanie" drobca cez hranice, kedze trvaly pobyt mame tiez v at, no pediatricku mame na sk. Ja viem, ze nekontroloju, ale nahoda je blbec a ja osobne som uz zazila pohranicnu kontrolu pred rokom (zastavovali auta "len tak") a veru chceli pas starsieho drobca... Ale tak ja som asi vynimka, lebo vela bab to tu na MK riesilo a ziadna z nich nezazila este pohronicnu kontrolu 😀

cuciar
22. okt 2015

dievcata co ste rodili alebo sa chystate rodit v Hainburgu, ako ste riesili skriningove vysetrenia novorodenca? Myslim tie co sa na SR robia pocas prvych troch dni este v nemocnici. Ja by som tiez chcela ist do Hainburgu a ostat tam asi len jeden den. Robia tie vysetrenia dietata aj v Hn? Alebo si to musite same vybavit v slovenskej nemocnici po prichode domov? Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre