Pôrod v Novej nemocnici v Košiciach verzus pôrod v Šaci

lenemmka
14. apr 2012

Ahojte 🙂 🙂 Kedze sa mi pomaly ale isto blizi termin mojho porodu, chcela by som sa s vami poradit ohlade porodnice. Svoje prve dieta som porodila v Saci, kde som bola spokojna (porod bol uplne bezproblemovy a takisto dcerka nemala ziaden zdrav. problem). Avsak to bolo pred 7 rokmi 🙂
Momentalne cakam druhe babo a povodne som bola rozhodnuta na sto percent pre Sacu, avsak cim viac pozeram diskusie a prispevky..tym viac som zneistena ci je Saca pre mna idealne riesenie. Asi najpodstatnejsi fakt, ktory ovplyvnil zmenu mojho nazoru je, ze v pripade ak by s dietatkom nieco nebolo v poriadku tak Nova nemocnica poskytne babatku ovela lepsiu starostlivost. Myslim, ze aj nemocnica v Saci posiela rizikovych pripadne novorodencov, u ktorych je potrebny odbornejsi dohlad, do Novej nemocnice.
Mamicky, ktore ste boli v tycho nemocniciach v poslednej dobe, neviete mi popisat nejake vyslovene pozitiva a negativa pri tychto nemocniciach?
a v pripade Novej nemocnice. Ako je to vlastne s izbami? Su tam nadstandardne izby? Standardne izby maju samostatne socialne zariadenie alebo je spolocne pre celu chodbu? Je tam podporovane ze babatko je po porode na izbe s mamickou? a ako je to s vyberom lekara? je tam moznost volby? ak ano viete mi doporucit nejakeho dobreho porodnika v Novej nemocnici?
Dakujem velmi pekne za kazdu reakciu 🙂 🙂 🙂

memek
24. júl 2013

@mimca20 ak mas 204 na konci tak to mam aj ja 🙂 ked tak ti poslem do spravy.ja som bola max spokojna 🙂

mimca20
24. júl 2013

@memek ano mam s touto koncovkou 🙂. Ako dlho si rodila??? Mna Molokac mal na starosti od 34tyzdna, aj tesne pred jeho dovolenkou bol ma pozriet na izbe ale uz som len mu potom poslala sms ze porod dopadol v poriadku (mensie komplikacie, ale maly zabojoval a je tu s nami)

memek
24. júl 2013

@mimca20 neviem odkedy sa rata porod ale takto od 1:30rano som sa zobudila na kontrakcie, cca 5:30mi odtiekla voda to uz som bola na monitore v porodnici, no a 11:05 sa mi narodil syn 🙂

mimca20
24. júl 2013

@memek Tak peknee. Mne pre zmenu zacali mierne kontrakcie po polnoci, potom to prestalo, este som stihla ist k svagrovcom na odpust, ale to uz o 11:30 sme frcali do porodnice (este fajn, ze byvaju len v Krasnej pri KE). Najsilnejsie kontrakcie sa dostavili az okolo 17tej, 17:45 sup na stol a 18:25 sa maly narodil. U nas tiez rychly priebeh

memek
24. júl 2013

@mimca20 paaani tak to si to mala fajn ja som sa na stole potrapila dlhsie 🙂

mimca20
24. júl 2013

@memek Sak sme mali aj komicku situaciu - baba predo mnou co rodila, tak sa vytrapila na stole aj 4hodiny asi. Potom ju preniesli a ked zacali u mna tie silne kontrakcie, tak s usmevom mi vravela dychajme spolu fuu, fuu 🙂. A uz som isla. Priniesli ma spet a ona, to cooo?? To uz?? Sak to bolo riadne rychlo

maria.vinea
8. aug 2014

@kvila
ja som rodila tiez v r2012. ale stravu mi nosili na izbu (izba za 18€) zeby len v tom bol rozdiel?

1talizmanik1
14. sep 2014

V novej som rodila pred 3 rokmi a bolo to nieco strasne....v saci som rodila v auguste a super porod 🙂

17honey17
16. mar 2016

chcela by som sa spýtať a zároveň obnoviť túto tému, že ako je to teraz v tých nemocniciach s odstupom času? či niektorá z Vás rodila min. roku, resp. už tento rok v šaci alebo v novej nemocnici a aké ma pocity, názory..ďakujem veľmi pekne 🙂

gabriela93
25. mar 2016

@17honey17 ahoj,ja som v novej rodila 2x.dcerku v juli 2012 a porod.asistentky boli super,jedna ma cely cas drzala za ruku,boli vtedy vsetci velmi zlaty a syna som rodila teraz v novembri a bolo to hrozne, boli drze,neprijemne,mladej vadilo vsetko,napr.ze mi trebalo zobrat este krv alebo ze treba holit,proste hruza a ta starsia po mne furt len vrieskala,proste ziadny nejaky ten respekt k rodiacej zene a co ma dorazilo uplne bolo,ked mi v tych najsilnejsich kontrakciach dalsia priniesla podpisovat papiere,ktore samozrejme som si nemohla v tych bolestiach ani precitat,tak som podpisala.a samozrejme ze nepovedali ze vlastne podpisujem aj suhlas,ze mi medzi nohy mozu kukat cca 10 studentov.keby mi to povedali tak urcite nepodpisem.bolo to pre mna dost ponizujuce!takze nikdy viac nova nemocnica Kosice!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lubkacibulka
25. mar 2016

@17honey17 Všetko záleží od konkrétnych ľudí, kto bude mať službu. Aj z lekárov, aj z pôrodných asistentiek. Ako ja si myslím, že nič sa nezmenilo, či kočky píšu v roku 2012,2013....alebo teraz. Ja som síce rodila už v 06/2013...ale odvtedy rodilo viac kamošiek a žiadna zmena. Myslím Novú nemocnicu. Ja som písala sťažnosť. Mne ORDINOVANÚ liečbu od bolesti po sekcii, pôrodná asistentka na šestonedelí nepodala, hnila som tam 11 hodín, jak v stredoveku, revala som od bolesti a o 2 dni, keď som sa jej spýtala, že prečo mi moju liečbu nepodala, tak mi odpovedala, že mala iný akútny stav a ráno už nemohla, lebo si odovzdávali službu. Takže drzá bola statočne. V noci samozrejme nič nemali, overovala som to... Za mňa už nie.... ale možno natrafíš na vľúdnejšie osoby..............

17honey17
26. mar 2016

@gabriela93 @lubkacibulka
Dakujem Vám velmi pekne, že ste sem napísali Vaše skúsenosti... tak ja fakt neviem kde pojdem... Stará nemocnica, ževraj na tom nie je o nič lepšie... ešte tá Šaca, ale nakoľko som z okolia KE (smer Prešov) tak mi je to dosť ďaleko..no neviem...ešte mám dosť času na rozmýšlanie...

jonki
26. mar 2016

Nov 2010 Saca - porod super, poporod starostl. otras. Po tyzdni som sa musela koli komplik vratit. Na teoriu vtedajsieho prednostu nezabudnem asi nikdy. Nie dakujem nepotrebujem k porodu peknu nemoc ale dobrych ludi.
Marec 2013 nova nemoc. Porod rovnako super, popor starostliv, primerana preplnenemu odd. Celkovo vsak ok.
V oboch pripadoch bol cely porod na nadstan porod sale. Laktac. poradenstvo v Saci ziadne, v novej ak by som chcela asi by bolo ale uz som nepotrebovala.

jonki
26. mar 2016

@17honey17 zabudla som ta oznacit. Jo a stara nem ak mas zaujem o pro lakt pristup. Fakt asi ako posl moznost.

gabriela93
26. mar 2016

Moje kamosky si praveze staru nemocku chvalili, sa mi cudovali ,ze aj druhy krat som sla do novej.to mas asi tak,ze na aky personal natrafis.tak prajem ti,aby si sa spravne rozhodla a bola spokojna 😀

alby2014
26. mar 2016

AHoj, ja so rodila v auguste v Saci, svagrina v novej, sestra v starej....Do novej by ma dostali len, keby moje dieta bolo ohrozene na zivote ( je tam jiska) aj to by som si vybavila znameno doktora, svagrinu tam nechali rodit malu, ktora bola vacsie ako ona mohla porodit, lebo ved prirodzene a skoncila potrhana, tak, ze si mysleli, ze jej budu musiet robit plastiku. Navyse tam chytila zapal prsnika a NIKTO JEJ NEPOMOHOL...mlade sestry radia blbosti, nehovoriac o tom,ze 3 a 4 zeny na izbe je masaker, plus nadstandart no...povedzme, ze mas aspon wc na izbe...inak nadstandart tam vyzera ako najlacnejsia izba v Saci. Rastislavka na to nie je o nic lepsie, jedno WCa sprcha na cele oddelenie sestonedelia...no dovi dopo... sestre nezavolali manzela k porodu, ze naco, ze to nestihne a to porodila az o dve hodiny...kamoske tam na otazku, ci ma cvicit s aniballom proti nastrihu, doktorka rovno povedala, ze kazdu prvorodicku preventivne nastrihnu ( TO KDE SME???!).
Saca ma problem, ze vela zavisi na stasti, ci bude volna nadstandartna sala, ci nadstandrat.... aky maju natresk. Ale. Nemala som vybaveneho ziadneho lekara, mlady doktor ma porodil bez nastrihu s dvoma stehami na krcku, prisli za mnou ci chcem epidural a ked som povedala, ze hej, do 15 minut mi ho pichal anesteziolog, ziadne kecy, ze to musim vydrzat, alebo natahovanie, ze sa neda...a potom uz je neskoro... Bonding...a to som nemala ziaden porodny plan, nic...

Porod bol uzastny a s radostou si ho tam pojdem zopakovat. Este si pamatam, ze mi sestricka chcela tlacit na brucho, tak som na nu zhucala, nech da ruky a prec a hned tak urobila, este sa ospravedlnovala... KAZDA izba ma sprchu a wc...a to je teda uplne bomba vec. Ja nie som ziadna ekobiomatka, chcela som to mat rychlo za sebou a nechcela som trpiet...poviem ti, po porode som sa smiala a mala taky endorfin, ze som myslela, ze im tam okna umyjem...nehovoriac o tom, ze hned som vedela sediet a byt OK...
Mohli by teda zlepsit laktacne poradenstvo, ale ked mas usta a pytas sa....tak sestry pomozu aj s kojenim...spolubyvajucej maly vela plakal...a sestricka sama dosla, ze jej ho vezme...ziadne prevracanie oci, ze sa chces vypsat a podobne... velmi intimne vizity, v podstate jeden doktor a sestricka...fakt odporucam nelutujem ani jedno euro, co som tam nechala....spolubyvajuca mala narocny porod, maleho tahali zvonom...celu noc okolo nej behala sestricka, nosila lad, pomahla jej do sprchy, na wc....maleho prikladat....jedlo ti donesu na izbu.
Urcite sa najdu aj ludia so zlou skusenostou v Saci, ja taku nemam, mozno preto, ze som si vzdy predstavila Novu a Rastislavku,

17honey17
29. mar 2016

@gabriela93 Dakujem velmi pekne, tak este mam čas rozmýšlať do októbra....ale tak čas beží a teraz mám trošku času nazvyš tak si robím taký prehľad 🙂

@jonki @alby2014 Dakujem aj Vám veľmi pekne za vaše reakcie, rady, pomoc...asi naozaj všetko záleží od toho na aký personál človek natrafí... mám známe ktoré majú rodiť v lete tak uvidím, akú nemocnicu si oni vyberú a aké budú mať skúsenosti...ale tak to tiež nič nezaručuje...

klaudy2803
2. aug 2016

Baby za čo všetko a koľko sa platí v Šaci pri pôrode? aké sú tam ceny?

dominikav123
2. aug 2016

@klaudy2803 ahoj, rodila som tam v aprily, co by si chcela vedieť ? Za porod sa neplatí. Epi stojí 180 EUR. Este som platila 25 EUR denne za nadštandardnú izbu v starej časti, nova bola komplet full

klaudy2803
2. aug 2016

@dominikav123 Ahoj, rozmýšľam že by som išla rodiť tam, veľa žien to chváli, len neviem čo ma taký pôrod u nich vyjde. Chcela by som byť sama na izbe, s manželom pri pôrode, a na internete čo majú cenník, tak som z neho hotová, také to je neprehľadné a sfotený tam majú iba ten apartmán a ešte jednu izbu.

dominikav123
2. aug 2016

@klaudy2803 vidíš este osoba pri pôrode stala 30 EUR. Jednotka tam je len jedna myslím a vačšinou obsadená. Ale ak bude voľne dajú ta tam. A porod sa mne osobne páčil no priprav sa na zhon, ženy tam rodia ako na pase 🙂 a pri pôrode som mala asi 6 ľudí 😄 Ale ja som taký salamista mne to nevadilo 🙂

klaudy2803
2. aug 2016

@dominikav123 6 ľudí? ale to asi odborný personál, že? to asi musí byť, pokiaľ to nie sú debilní študenti tak je to fajn, v tej izbe kde si bola ty si bola sama? a epi ako? vpohode?

dominikav123
2. aug 2016

@klaudy2803 hej boli to sestričky a doktori 🙂 a vedľa ležala žena co rodila predomnou. A na izbe sme boli dve ale bola to pekná izba s novou kúpeľnou a wc. Epi boli zbytočne vyhodené peniaze, zastavilo mi to otváranie a tak mi po 4 hodinách zase dali vyvolávačku a porodila som potom do hodiny.

seliselka
22. sep 2016

@kvila ahoj...ako sa volal doktor co ta odrodil? Ja si vyberam v saci a este neviem koho...dakujem

nanuklady
12. mar 2017

@kvila dakujem za super popis. Myslim, ze si mi pomohla sa rozhodnut. Mozem sa opytat na meno lekara, ktory ta odrodil? Dakujem

ludkka0407
12. mar 2017

@nanuklady ja pridam svoju cerstvu skusenost,rodila som 13.2.2017 v saci,dosla som na 6cm otvorena,takze epidural som nestihla,ani klystir,nemala som zazmluveneneho lekara,odrodila ma mlada lekarka dr.Ziarova,velmi profesionalna a zaroven velmi ludska.moja smola bola,ze obe nadstandardne saly boli obsadene,ale na prvej dobe porodnej som bola sama aj na sale som bola sama a to spolu so mnou dosli este dalsie tri zeny☺sestricky pomohli aj na sale,aj potom na oddeleni aj z novorodeneckeho,ked som nevedela,ako kojit.ako prvorodicka som porodila za nejake cca 4 hodky,bez nastrihu,s kozmetickymi stehmi.moj manzel cakal na chodbe pred salami a v pohode bol aj pri obliekani malinkej,mne ju hned po porode dali na brucho a potom doniesli uz oblecenu (bonding som nepozadovala).lekarka pri zasivani zartovala a potom uz pk vsetkom prisiel na salu aj moj muz.pri porode som mala kamosku☺a potom izba za 25e,vlastna kanvica aj telka aj skrinky,samozrejmostou wc na izbe a tiez sprcha,kazde rano sa upratovala.vlozky aj podlozky doniesli sestricky na poziadanie,tiez navstevy na izbe boli bez problemov a boli sme na izbe dve☺ak by som si to mala zopakovat (coz uz nechcem,bo som stara herka), znovu jednoznacne saca☺

lienka182
12. mar 2017

ako pise @ludkka0407 v Saci to bolo super, len ja som mala stihla aj klystir aj epidural a nadstandardnu vzdycharen, co si neviem vynachvalit - kontrakcie som prezila v sprche... a izbu som mala za 40 eur, bolo to tam krasne, super pristup 🙂 tiez som nemala zazmluvneneho lekara - odrodil ma doktor Michna a ak bude druhy porod a bude tam este pracovat, urcite si ho vyberiem! Inak skvele sestry na oboch oddeleniach... S kojenim tiez poradili. Ja som bola uplne spokojna so vsetkym.

kvila
14. mar 2017

@nanuklady rodil ma, Boszormenyi 🙄 ale odvtedy co som pisala ten prispevok som rodila v Novej dvojicky, a bolo to zas ine... to by bolo nadlho, ale rodila ma Ceckova (mlada dr.), pomahal jej, Knopp, lebo to boli jej prve dvojky prirodzene a bola fajn, velmi ludska, ale aj profesionalna 😉

17honey17
14. mar 2017

No tak pridávam svoju skúsenosť - ak by tu niekto hľadal rady tak ako ja...rodila som v októbri v Novej nemocnici...mali sme planovany cisarsky - maličký mal zlú polohu, raz priečne, raz KP.mala som zazmluvnených lekarku.cakali sme či sa malý predsa len neotocil a nepôjdem prirodzene lebo všetko bolo ok,ale nerozmyslel si to☺kvôli malému a som sa rozhodla pre novú nemocnicu keďže je tam najlepšia starostlivosť o bábätká ak by došlo k nejakým komplikáciám.po sekcii má dali na izbu k mamičke ktorá bola tiež po sekcii.den predo mnou mala sekciu. Boli sme na izbe dve, vlastne Wc+sprcha.jedlo nám nosili na izbu.takze bolo to ok.a sestričky na novorodeneckom uuuuplne uzasne.pomohli, poradili, bábätká nosili na kojenie aj keď sme my muselí lezat po cisárskom 24hod.,potom keď už bol maličký so mnou na izbe tak stále prisli, zaujímali sa, ukázali kúpanie, maly mal exantem poradili mastičky, urobili hypermanganovy kúpeľ, ak si niekto chcel oddýchnuť alebo v noci ak bolo bábo nespokojne tak zobrali bábo aby si mamička trošku pospala.bola aj super lakačna sestra kt.vysvetlila všetko a pomohla s kojenim.fakt klobúk dole pred tými sestrickami čo majú na starosti babatka. A ešte najväčšie plus na novej nemocnici, že bábätku tam pred prepustením domov urobia všetky vyšetrenia.cize už netreba potom chodiť na spec.vysetrenia iba ak na kontroly.takze takto

alby2014
14. mar 2017

@17honey17 predpokladam, zes i mala nadstandart, lebo inak su zeny na izbe 3_4 a wc a sprcha na chodbe. Diky pekne. Ked uz kvoli nicomu Saca, ak kvoli tomu, ze aj ta posledna izba tam ma wc a kupelku na izbe....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre