Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mata128
6. apr 2017

Ja som teda na Antolskej odrodila dve deti,chystam sa tam aj teraz s tretim....bola som nadmieru spokojna....pri prvej dcere pred 12rokmi bol dr.Korbel, pri druhom synovi pred takmer piatimi rokmi dr.Filkasova (tak nejak sa volala 🙂 )....ta bola hotovy anjel....bola by som nesmierne vdacna,keby som na nu natrafila aj teraz

miriam654
9. apr 2017

Ahojte, prvé dieťa (3,9 kg, 52 cm) pred dvoma rokmi som porodila prirodzene bez nastrihu (vdaka aniballu asi aj) v polohe na boku v Brne na Obilnom trhu (ako zalohu sme mali Kocha, ale stihli sme Brno bez problemu). Spokojnost s porodnicou vysoka za mna. V sucasnosti mam termin porodu 1.7 a tym, ze uz jedno dieta doma mame, sme menej flexibilni v cestovani za porodom. Preto uvazujem, ze risknem bratislavsku porodnicu. Tentokrat nechceme Kocha, za tie peniaze by sme si mohli na mesiac v Brne prenajat byt a ist tam do porodnice (je to ekvivalent nasej Antolskej - perinatologicke centrum a pod.) a mato vacsiu istotu. Uvazujem o Antolskej alebo Ruzinove, kazdopadne je pre mna klucova slobodna volba polohy (aspon na tom boku), teda volna panva, ziadne vyvazovanie noh (som videla v Baby boome a vydesilo ma to), aby nemuselo dojst k nastrihu, bonding po dobu 2 h po porode, rooming in a otec dietata idealne pocas celeho porodu pri mne. Mozem toto ocakavat na Antolskej (prip. v Ruzinove)? Dakujem.

july_pk
9. apr 2017

@miriam654 vsetko okrem výberu polohy určite môžeš očakávať na antolskej, a po dohode s dr podľa mňa aj tú polohu. To ti neviem povedať, ja som mala plánovanú sekciu. Ale keď si zazmluvnis, podľa mňa to pôjde

cokololadka
9. apr 2017

@miriam654 Mám skúsenosti z Antolskej... Aj keď si zaplatíš otca pri pôrode,pustia ho k tebe len na poslednú dobu,teda už keď ideš tlačiť. Polohu nechcú povoliť,možno keď si zazmluvníš doktora,tak sa s ním treba dopredu dohodnúť. Bábo ti hneď zoberú umyť,keď hooblečú potom ti ho na chvýlu ukážu a zase zoberú. Izby sú tam rooming in,a sú dve osoby na izbe. Dve izby majú spoločné soc zariadenie.Samozrejme dá sa zaplatit aj nadštandard,tam si na izbe sama s bábom,a máš vlastné soc. zariadenie. Inak sestričky sú milé,a celkom dobre aj varia.

dapo
9. apr 2017

@miriam654 otca pustaju az na porodny box, ale tam umiestnuju od kedy je zena otvorena na cca 3-4 cm, akobahle ai na boxe, tam moze byt aj otec (cize nielen na tlacenie), ak si zaplatis nadstandartny box tam moze byt otec cely cas
Mne dieta hned po narodeni polozili na chvilu na brucho, potom umyli atd a znova ju doniesli a nechali ju tam, prisla aj sestricka skusit malu prilozit na prsnik (co bolo neuapesne, ale teda dcera mala na zaciatky velky problem prisat sa, ironicky mladsia narodena sekciou sa prisala okamzite bez problemov)
Poloha noze byt najvacsi problem, standart je polosed/pololah, ina poloha asi jedine po dohode s konkretnym lekarom

mata128
10. apr 2017

Baby,prosim vas,neviete ktory den robi poradne Mudr.Filkaszova..??dakujem krasne

alexandrah7
11. apr 2017

Dobrý podvečer milé mamičky,

som prvorodička, termín máme okolo 4.8.2017 ale pravdepodobne to bude už koncom júla. Chcem sa vás spýtať, kedy by som sa mala zahlásiť do pôrodnice, teraz sme v 24 tt. Môj obvodný lekár mi povedal, že patrím pod Ružinov no po predchádzajúch nie celkom dobrých skúsenostiach s Ružinovskou nemocnicou a po zvážení iných faktorov sme sa rozhodli pre Antolskú. Svojmu gyn. som to už spomenula a tiež mi vypísal žiadanku na predpôrodný kurz na Antolskej. Viete mi poradiť kedy je dobré sa na kurz prihlásiť, poprípade kto kurz vedie, ako prebieha? A ešte by ma zaujímalo koľko stojí pôrod na samostatnom boxe, poprípade aké sú nadštandardné izby + cena.

Ako som už spomenula som prvorodička preto by som ocenila rady vás mamičiek, ktoré ste si tým už prešli. Za každú info., radu budem vďačná.

S pozdravom Alexandra.

misinka26
11. apr 2017

@miriam654 Ani od jednej .... sú to štátne pôrodnice ...

sabina83
11. apr 2017

Ahojte, nájde sa tu mamicka ktorá mala placentu previa? U koho ste rodili? Zajtra nastupujem do nemocnice a neviem koho zazmluvnéneho. Jedno viem, že to bude určite sekcia. Ďakujem za vaše rady.

miriam654
13. apr 2017

@misinka26 ... to je aj tá v Brne. To, čo je u nás nadštandard, tam je štandard (epidurál zdarma, samostatný pôrodný box s wc a sprchou za možnej stálej prítomnosti muža, odd. šestonedelia nadštandard samostatná izba, polonadštandard samostatná izba zdieľajúca wc, sprchu, chladničku s ešte jednou samostatnou izbou - dokopy teda 2 ženy, neobmedzené návštevy). To skoro vyzerá, že im robím reklamu 🙂. A keď sme pri tom, momentálne sa tam už neplatí záloha, všetko ide cez slovenskú poisťovňu.

Zatiaľ sme rozhodnutí, že chceme do Brna, ak by sa však nestíhalo (ťažko povedať, ako bude prebiehať druhý pôrod), tak potrebujeme alternatívu v Bratislave. O Kochovi tentokrát neuvažujeme, rozdiel vraj oproti štátnym nemocniciam v pre mňa kľúčových veciach skôr zanedbateľný. O Ružinove teraz hovoria, že odkedy je tam Záhumenský, tak je taká pokrokovejšia tá pôrodnica, ale aj tak vraj závisí, na koho človek narazí.

No a tá voľba polohy je pre mňa veľmi dôležitá, lebo pri tej blbej polohe na chrbte je omnoho väčšie riziko poranení a nástrihu/šitia, takže s tým to dosť súvisí. To je taký začarovaný kruh.

@dapo @cokololadka @july_pk

elenkaba
13. apr 2017

@sabina83 ja som mala sekciu minuly rok v juni u dr.janaca. kedze som mala rizikovu placentu praeviu a viackrat som krvacala, tak som aj viac krat lezala na odd. rizikovej gravidity na antolskej. A potom uz od 34tt preventivne do konca. Dr.Janac bol super, je trosku svojsky, to si zvyknes ale fakt odbornik a staral sa o mna ked som tam lezala. Odporucam.

zuzlik_666
17. apr 2017

@miriam654
Antolska ma 20 rokov; cize dispozicne, ak chces samostatny box, tak jedine nadstandardny... bonding 2 hod automaticky, ak nie je problem s babatkom... s polohou skus ist za Dr. Niznanskou, ona je naklonena roznym alternativam.

lilianna1988
25. apr 2017

Ahojte baby,som v 22tt s dvojickami a chcem ist rodit na antolsku,lenze nepoznam tam drov....dr na morfe odporucal dr.Niznansku a dr.Janaca.prosim vas mate s nimi skusenosti?ake?dakujem moc😊😚

sabina83
25. apr 2017

@elenkaba ahojky, ja som prehliadka tvoju odpoveď 😐. A v ktorom týždni ta ukoncovali?

elenkaba
25. apr 2017

@sabina83 v 38+0tt presne. Bali sa cakat dlhsie, aby som nahodou nezacala krvacat alebo sa nieco neskomplikovalo. Ale hospitalizovana preventuvne som bola od 34tt.

sabina83
26. apr 2017

To aj ja lezim od 34...Len nechcú somnou čakať dlhšie ako 37+1...A ako to tak sledujem málokto to vydrží do plánovaného termínu 🤔

elenkaba
26. apr 2017

@sabina83 ja som vydrzala do toho 38+0 tt, mala som najvacsie problemy od 15 do 25tt, vtedy som viackrat krvacala a dost vela, popritom som od toho 15tt iba lezala, fakt ziadne prechadzky ani upratovanie a pod.po tom 26tt sa to zlepsilo, odvtedy som nekrvacala, obcas mi tvrdlo brucho a mala som skrateny krcok, ale prisne som lezala aj nadalej / v podstate som prelezala od 15 do 38tt vkuse/. Drzim palce

zuzlik_666
1. máj 2017

@sabina83 ja som mala placentu praeviu... ku koncu sa nastastie trochu povytiahla... lezala som od 15tt do sekcie 38+5tt
Takze hlavu hore a pozitivne mysliet.

katarinka289
1. máj 2017

@miriam654 waw.Tak to chod urcite do Brna.Po takej skusenosti by si tu bola urcite sklamana

dhaarma
13. máj 2017

@miriam654 zial nie nemozes :(

dhaarma
13. máj 2017

Nemate prosim vas niektora odfotene aktualne casy poradni na Antolskej?

xlolax80
23. jún 2017

Kocky s rizikovou graviditou, chodite daktore uz priamo do poradne na antolsku k doktorom aj pred 36 tt? Prip.poslal vas tam vas lekar kvoli nalezu na sone?

olylili
5. júl 2017

Chcem sa opýtať budem mať na antolskej plánovanú sekciu v piatok budem mať všetky predoperačné koľko po predoperacnych robia cisársky termín mám 25-teho

mamina_tatiana
5. júl 2017

@olylili do 5 dni.

july_pk
5. júl 2017

@olylili ja som mala predoperačné tuším dva možno aj tri týždne dopredu. Na tie ma poslali aby som ich mala ak by bolo treba skor ako v termíne

liliuska
14. júl 2017

Ahojte, vedela by mi niektora z vas poskytnut sucasny kontakt na psychoprofilaxiu (predporodnu pripravu) na Antolskej? Ako sa tam objednat? Dakujem 🙂

ipat86
3. aug 2017

Ahojte, viete mimporadit ako je to s prvou navstevou tehotenskych poradni na Antolskej. Na internete som sa docitala, ze sa nemocnicu treba dopredi informovat o planovanom porode a objednat termin prvej poradne na primovej ambulancii (36tt). Na uvedenom telefonnom cisle mi povedali, ze u nich sa poradna nerobi a treba prist osobne a dohodnut sa o postupe, ci ma niektora z ambulancii zoberie...(samozrejme ze mi zlozili telefon) tak ako to je?

anicka245
3. aug 2017

Prosim vas mala ste niektora v poslednej dobe zazmluvnenu MUDr. Malovu, chcela by som len par info. Dakujem 🙂

dada200
3. aug 2017

@anicka245 čo potrebuješ vedieť? Je to moja gynekologička,chodila som k nej celé tehotenstvo,aj na posledné poradne do nemocnice.

anicka245
3. aug 2017

@dada200 pisem spravu, vdaka ze si sa ozvala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre