Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

beruska141
14. apr 2014

@angelina1003 ja viem, vsak aj ja uz budem bežáááááááááááť 😀

michala33
14. apr 2014

@angelina1003 neaky mlady dr z myjavy co tam mal iba sluzbu ma vysetroval ked som prisla ...potom kazdy den infuzky a nakoniec primar novy co tam je ma este pozeral...prave ze sa mi to zdalo celkom fajn ale ked mi moja doktorka povedala zasa ine tak som zmatena ale do pe ist nechcem tak asi aj tak skusim bn ..bola som tam pri prvej tak snad aj teraz to dobre dopadne

angelina1003
14. apr 2014

@michala33 fuha tak to neviem,ked som tam bola ja tak jediny chlap mlady bol ten co ma rodil,primar tam bol taky ze mat ho pri porode asi zutekam 🙂 ale inak tam problem nebol,na poradne som chodila k baskovej na ambulanciu, inak tam boli vsetci super tak snad sa to za 6 tyzdnov nezmenilo 🙂

angelina1003
14. apr 2014

@beruska141 je mi to jasné 😀 😀 😀

michala33
14. apr 2014

@angelina1003 teraz je tam novy primar ozd prveho aprila..taky plechavy,a teba asi rodil walenfels taky vysoky

nellie_
15. apr 2014

@angelina1003 ahoj prosim ta co spominas dr. Baskovu, to si chodila k Andrei alebo ku tej druhej blondine? lebo su tam 2 baskove..
Ja sa tiez chystam rodit znova do BN.. pri prvom mam super skusenosti tak dufam ze sa to tam velmi nezmenilo teraz 😅

angelina1003
15. apr 2014

@nellie_ ahoj na ambulancii je andrea ta druha tam uz vraj nieje, aspon tak mi vravela spolubyvajuca vtedy 😉 neviem ake to tam bolo kedysi, ale ja co mam panicku hriozu z nemocnic tak mne bolo fajn 😀

nellie_
15. apr 2014

@angelina1003 ty si u nej aj rodila? lebo ja som prvy krat tiez rodila u A.Baskovej a rada by som ju mala aj teraz... a to si ku nej do ambulancie chodievala potom posledny mesiac tehotenstva ci ako?

angelina1003
15. apr 2014

@nellie_ nie nie ja som schytala takeho mladeho tam, sla som tam kvoli tomu ze su tam same zeny a bum na porod chlap 😀 😀 este teraz to rozdychavam 😀 😀 hej k nej na 2 he poschodie som chodila kazdy tyzden posledny mesiac 😉

daniela1983
15. apr 2014

ahoj holky, hladam porodnicu kde by sa dalo rodit prirodzene. mam dve tehotne kamosky a rada by som im nieco doporucila. ako je na tom tato porodnica? da sa dohodnut? napr ma zaujima ci sa da odmietnut, holenie, klystir, nastrih, oxytocin, urychlovanie poorodu. a tiez ci sa da dohodnut, aby dieta bolo prve dve hodiny nahe na tele matky a az potom vazene a merane. a tiez ci dieta zostava hned po porode s mamou na izbe. diky

clarissa
16. apr 2014

@daniela1983 tak hole dieta dve hodiny na tele matky ti podla mna nenechaju nikde,mne ho dali aby sa prisalo a potom ho brali vazit a ocistit...inak za prirodzene porody su prave v TN,kde som aj ja rodila,klystir nerobia a oholena som tak scasti bola 😅 a co sa tyka vyvolavacky,ak sa do siedmych dni po termine dieta nevypyta samo,tak je to tam riesene vyvolavacim cipkom co je podla mna rozumne riesenie ako riskovat zelenu plodovu vodu a otravu dietata....po porode je matka s babom dve hodiny na sale potom matku prevezu na izbu,dieta na vysetrenia potom je s mamou na izbe az do odchodu pokial nema kopmlikacie ako zltacku

daniela1983
16. apr 2014

@clarissa no toho som sa bala ze na slovensku dieta nenechaju nikde :/ to je skoda a je to dost smutne. osobne som to prezila, takze by som aj kamoskam rada dopriala taky zazitok

daniela1983
16. apr 2014

v TN? a co nastrihy?

clarissa
16. apr 2014

@daniela1983 mna nastrili pri oboch a som stastna ze tak urobili...pri druhom sa sa dokonca v duchu modlila nech zoberu noznice a strihnu,lebo som mala obe velke deti keby ma nenastrihnu tlacim tam snad dodnes 😅 pripadne by som bola potrhana az za usami.....ale poznam jednu dievcinu co rodila v TN aj s dulou a chcela bez nastrihnu(teda pokail nebude nutny) tak jej vyhoveli-ona ale cele tehu cvicila s pomockou EPI-no takze aj preto asi nastrih nebol potrebny...a co sa tyka toho-dat dieta matke na dve hodiny-ja som bola taka slaba ze by som ho asi nevladala udrzat a preda len,po porode je treba odsat s ust aj nosa dietatu hlieny,zmerat ho,zvazit....

daniela1983
16. apr 2014

@clarissa no ano epino je super, tiez som ho mala a vdaka nemu ani skrabanec, ale aj vdaka tomu ze ma nedali tlacit do nezmyselnej polohy na chrbte. vobec sa vam necudujem ze ste boli unavena. z takeho tlacenia by som boal unavena aj ja. viem co je to dlhy a namamhavy porod. zacala som v stredu v noci a maly sa narodil v sobotu vecer, na sale som bola 13 hodin. maly mal dokonca problemy, padali mu ozvy a bolo treba akutne zasahovat, hrozil cisar. dost dramaticka situacia to bola isty cas. ale po porode som bola uplne fit, pripisujem to epinu, pitiu, jedeniu hroznoveho cukru, teplej vode a prirodzenej polohe na tlacenie. tak som po tom porode mohla vsat a mat pocit ze som nerodila. dietatu nie je treba odsavat hlieny, v porodnici kde som rodila sa to nerobi. a zvazili a zmerali ho za tie dve hodiny, on dovtedyfakt vahu nezmenil a mne tie dve hodiny co sme sa tulili bolo srdecne jedno kolko vazi. pokial nie je treba dieta ozivovat nie je aboslutne ziadny dovod ho oddelit. po tych dvoch hodkach som vsala, umyla sa, vzala maleho odisla s nim na novorodenecke kde ho odmerali a odvazili v mojej pritomnosti. ak by som toho nebola schopna bol by isiel manzel.

daniela1983
16. apr 2014

okrem toho dieta v nose nema hlieny, ked ta trosku plodovej vody. normalne to maly vykaslal. trosicku mu potom na izbe bublalo v nosiku ale do vykychal a bolo. nie je dovod odsavat. aj kvapanie do oci bolo az za dve hodiny a to dokonca napriek tomu ze som bola nakazena streptokokom a odmietla pocas produ antibiotika. ani tak ma nikto nestresoval a kvapkanie nechali na mne. ale to som dala pre istotu, keby som nemala toho streptokoka tak ani kvapkat nenecham. naco

clarissa
16. apr 2014

@daniela1983 No veru poviem vam,ked som malu kojila na novorodeneckom,jedno z babatiek ktore tam cerstvo donieslo zacalo vracat porodne hlieny a keby nedobehne sestricka tak neviem neviem...cize podla mna dobre odsat tie hlieny je potrebne..rodila som v obcoh pripadoch vyvolavackou,ano je to zasah do tela,umelo vyvolane kontrakcie,ale nech...ku mne na izbu priviezli matku ktora prenasala dva tyzdne,neviem ci chcela byt tiez hrdinka a chcela porodit prirodzene,maly sa nadychol zelenej plodovej vody a skoncil v kritickom stave na pritrojoch ktore dychali za neho....ani neviem ako to potom dopadlo,ci vobec prezil,lebo nas skor prepustili...takze zhrniem to tak,urcite suhlasim sporodom s dulou,a taktiez ked porodnik vyhovie ohladne nastrihu ale len v situacii ked netreba,co by mal on sam vediet zhodnotit...co sa tyka holenia a klystiru,tak to v TN nerobia....su vsak situacie kedy si je treba uvedomit ze lekarsky zasah je nevyhnutny,po tyzdni od terminu doporucujem urcite vyvolat...inak sa ohrozuje zivot nielej babatka ale aj mamy.mimochodom ja som sa tiez narodila zo zelenou plodovkou ale na stastie som sa jej nenadychla,museli ma "kriesit" ale aj tak dobre,keby som sa nadychla,pri vtedajsej vybavenosti nemocnic by som tu uz nebola...mama ma prenasala dva tyzdne...a ohladne bondingu,tak s tym asi bude problem,v TN ako som uz spomenula daju babo na prve prisatie na chvilku a potom ho beru.dufam ze vase kamaratky budu spokojne s porodom nech uz bude prebiehat akokolvek 🙂

daniela1983
16. apr 2014

@clarissa ja som nikde nepisala ze nevyvolat za ziadnu cenu. aj ked si myslim ze najprv treba vyskusat domace praktiky a tiez ze prenasanie je vacsinou psychickeho charakteru. co sa tyka nastrihu, ze doktor zvazi ci treba...poviem to takto, ako je mozne ze v zahranici je niekde miera nastrihov 5% a u nas 90% pri prorodickach? to sme take ine? nie, ale doktori sa to skratka tak ucia. je to pre nich jendoduchsie strihnut a zasit ako chranit hradzu. to totiz ziada viac roboty. zmenu polohy napr. rodenie na chrbte zuzi vchod o 30% co je teda dost. a tiez treba pouzivat horcuce mokre obklady na rodidla pocas tlacenia. no ale kto by sa stym babral ked sa da strihnut a zasit pravda 🙂
a ano suhlasim ze su situacie ked je zasah nevyhnutny, tiez som to tak mala. lenze stve ma ze tu doktori radsej strihnu a skocia zene na brucho miesto toho aby jej dovolili zaujat nejaku prirodzenu polohu na tlacenie.

clarissa
16. apr 2014

@daniela1983 ano,tak o tej polohe som aj ja vela pocula,ze prirodzena poloha je cupenie,nie lezanie..to by sa mohlo zmenit,urcite by sa vela veci ulahcilo...ale tak ja si neviem predstavit ako porodit bez nastrihu...hovorim to za seba...strasne by som sa dotrhala...moje deti mali 4240g a 4660g....ak budem este raz tehtona,vydupem si cisarsky a bude mi uplne jedno ci je to zasah do tela alebo nie 😒 preto aj pisem z mojho pohladu,ze som za vyvolavanie aj nastrih 🙂 ale zas poznam baby co porodili dieta polovicne ako ja a dotrhali sa nakomplet...ja myslim ze ked chce rodicka masaze a obklady rodidiel a uplne vyhovenie jej poziadavkam,treba si zazmluvnit a zaplatit porodnika a privolat si k porodu dulu...

misinka26
16. apr 2014

@daniela1983 Jedine Bratislava Koch ...

daniela1983
16. apr 2014

@clarissa nastrih a dotrhanie sa nie je ani tak o tom ake velke je dieta, ale skor o tej polohe. rodenie na porodnej stolicke je super. mne pomohlo epino a horuce obklady. ale mam kamosku co rodila na styroch a iba s obkladmi bez epina a tiez sa netrhla. dula ktora mi bola pri porode bola pri porode desiatok deti a povedala ze iba pri jednej jedinej zene bola fakt potrebny nastrih. vsetky ostatne porodili bez nastrihu a bud sa netrhli vobec, alebo len minimalne. inak hojenie po nadtrhnuti je lahsie ako po nastrihu.

daniela1983
16. apr 2014

@misinka26 a myslis ze sa tam da dohodnut aj plny bonding?

misinka26
16. apr 2014

@daniela1983 Na 100¨% ja som tam rodila tak viem, vyhovejú skoro všetkému, samozrejme s prihliadnutím na situáciu ... je to asi jediná pôrodnica v SR kde rodia úplne prirodzene ...

daniela1983
16. apr 2014

@misinka26 super konecne dobra sprava, och kiez by sa to stalo beznym standartom vsade...mozno nase vnucata sa tak narodia

clarissa
16. apr 2014

@daniela1983 ja si zas myslim uplny opak...vobec som sa totiz nedotrhala a v oboch pripadoch som este v ten den behala ako keby nic 😅 aj sestricky sa cudovali 🙂 cize mne nastrih nesposobil ziadne tazkosti,prave naopak...ale si je to individualne

daniela1983
16. apr 2014

@clarissa ja ti nerozumiem. ved pises ze ta nastrihli. teda aj museli sit. keby ta nenastrihli tak nemas ziadne zranenie. ak si nemala problemy tak bud vdacna. nedavno som hovorila s vyse 50 rocnou pani ktora povedala, ze jazva po nastrihu ju pri zmene pocasia boli doteraz. a je vela takych. takze take cosi som nemienila risknut. alebo snad si niekto mysli ze nastrih a sitie je lepsi ako ked sa porodi absolutne bez skrabanca???

mirka1011
25. apr 2014

Baby ako to je keby som chcela rodit v Banovcach, ale som z ineho okresu??? Treba sa tam ist zahlasit alebo ako to tam funguje??? 🙂

michala33
27. apr 2014

@mirka1011 ahoj ja som z chynorian cize okres partizanske a tiez idem dn,aj som tam uz lezala pocas tehu nedavno a nikdo neriesil ze skadial som a preco nie som nemocke v pe..tak asi beru kazdeho kdo pride nemozu ta odmietnut podla mna

angelina1003
2. máj 2014

@mirka1011 netreba 😉 ale je lpsie tam zacat chodit od 36 tt na poradne 😉

js8142
2. máj 2014

Ahojte dievcatka 🙂 my sa o 2 mesiace stahujeme do TN a o porode tam, nechcem ani pocut 😀 Len pre utvrdenie informacii, myslim si spravne, ze aj napriek tomu, ze gynekoloba budem mat v TN, staci ze okolo 36 tyzdna si zavolam do BN na poradnu a tym padom mozem bez problemov nastupit v case porodu tam??? Nikto ma nevyhodi 😀 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre