Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

andype
16. jan 2013

@martina786 Ahoj, ja som isla do nemocnice oholená pre istotu, a klistír som dostala ráno o 6tej, a mala som cs o 11.

martina786
17. jan 2013

@andype ďakujem ti za odpoveď, aj ja som bola pri prvom pôrode oholená a aj teraz pôjdem.

andype
17. jan 2013

@martina786 Ja som bola naopak, pri prvom som nebola, a tak rychlo na holili, že so sa bála, to bolo v Nz, ale už na druhy som radsej isla oholená. 🙂

bubla30
21. jan 2013

@verkom no netuším, ale príde mi,že voči špecialnym požiadavkam velmi ustretovi nebudu. mne prilozili maleho cca po 2 hodinach, a tosom mala sekciu. skor sa vraj nedalo, ale pri normalnom porode nevidim dovod, preco dieta neprilozit hned, na tom trvaj...je to len o ochote personalu

bubla30
21. jan 2013

@baileyka mne pichal spinal samotny primar, a to je majster...nic necitis...zalezi od toho, kto ti ju picha, skus sa spytat, ci sa s nim neda nejako dohodnut.je velmi prijemny🙂

baileyka
21. jan 2013

@bubla30 Diki za info 🙂 Práve s primárom som sa rozprávala (máš pravdu je fajn 😉 ) a on mi povedal že to nie je problém pokiaľ bude po ruke anesteziológ ale mám taký pocit že ich tam majú asi nedostatok. Lebo povedal že môže byť taká situácia že nebude.Tak som sa prestala trápiť a nechám to na osud.Keď bude bude, keď nie tak si Epi nedám.Uvidíme..... 😵

bubla30
21. jan 2013

@baileyka ahoj, rada pomožem🙂ja som ale myslela na primára anesteziologie- aspon myslim, ze bol sefom anasteziologov. zistim, ako sa volal, on mi to sam pichal. s nim som sa dohodla- cez ineho lekara,vybavil mi s nim stretko.v kazdom pripade drzim palce, nech to mas cim skor uspesne za sebou🙂

baileyka
22. jan 2013

@bubla30 Jáj.Tak to neviem , ešte som sa so žiadnym z anesteziológov nestretla.Ale zajtra idem na ctg, tak snáď už mi niekoho odporučia, lebo zatiaľ mi stále hovoria že: času dosť.Ale ja už cez víkend rodím.Tak uvidíme.ďakujem za podporu 🙂

edita84
22. jan 2013

@baileyka to budeš mať toho anesteziologa ktorý bude mať akurát službu mne napríklad pri malom pichal primár a sakramentsky to bolelo :( ale zas počas bol strašne zlatý 🙂

baileyka
22. jan 2013

@edita84 Asi to nebude súvisieť s tým kto pichá Epi ale kto má aký prah bolesti, alebo na aké miesto sa zrovna trafili.Však keď to budem mať za sebou tak dám vedieť 😅

martina786
10. feb 2013

žienky, je tu niektorá z Vás čo ste rodili tento rok a u doktorky Stankovej, či Stanka? Mala by som nejaké otázky, tak ak ste prosím ozvite sa mi IP. Ďakujem

sz.zuzana
15. feb 2013

Baby,čo je potrebne priniest si so sebou do porodnice pre seba a pre miminko,do KN?ďakujem

mimkao
15. feb 2013

Ahojte, chcem len dať do pozornosti, že tu viackrát spomínaná dr. Valašíková už má svoju ambulanciu kde ordinuje, takže kto chce zmeniť gynekológa, je tu možnosť. Ja som už u nej. 🙂

heidynka
15. feb 2013

Ahojte, aj ja som už u Dr. Valašíkovej, odporúčam 🙂

heidynka
17. feb 2013

@sz.zuzana do pôrodnice pre seba budeš potrebovať: nočné košele (ja som mala 3), župan, papuče (aj do sprchy nejaké šlapky), dojčenská podprsenka, vložky do podprsenky, jednorázové nohavičky, vložky, uterák, hyg. pot. (sprcháč, toaleták...), príbor, zdravotná karta, občiansky, tehotenská knižka a sobášny list
pre bábätko: plienky , vlhčené utierky, lieh na pupček, krém na zadoček , oblečenie pre malé ti dajú v nemocnici a taktiež aj mydlo nosili sestričky, až keď budeš odchádzať si prezlečieš malé do vlastného..dúfam, že som na nič podstatné nezabudla

sz.zuzana
17. feb 2013

@heidynka ďakujem ti velmi pekne🙂))))))))))))

wercsi83
18. feb 2013

@sz.zuzana Ja som síce rodila v NZ, ale ešte môžem vrrelo odporúčať obyčajné kuchynské mäkké utierky. Po každej sprche je dobré utrieť sa dole a uterák jin e dosť nehygienický na to hlavne tvrdý na šitie (odporužili mi ti na predpôrodnej ppríprave v NZ) a ešte na šitie ako dezinfekciu chlorofilový sprej to zase samotný Dr. odporučil nakoľko mám veľké šitie.tieto veci nie sú nevyhnutné ale veľľľmi pomôžu!

sz.zuzana
18. feb 2013

@wercsi83 ďakujem ti velmi pekne za radu,ale ja mám plánovanu sekciu.... 😉

edita84
18. feb 2013

@sz.zuzana tak ked máš sekciu a ked budeš mať spinál zover si liter kávy alebo coly a veľa vodičky aby ťa hlava po nej nebolela ;)

sz.zuzana
18. feb 2013

@edita84 ani pri prvom porode ma neuspávali,ale nič ma nebolelo...dobre so zvládla všetko...večer o 19:01 som mala sekciu a ráno o 4 som už stála na nohách...a o 9tej som už išla po schodoch🙂prsote som citila super🙂dufám že aj teraz nebude inak...ale 1synčeka som nerodila v KN,a preto sa pýtam že čo do nemocnice🙂ale ďakujem 🙂

edita84
18. feb 2013

@sz.zuzana jáj tak dobre 🙂 držím palce aby si to aj teraz zvládla tak dobre 🙂
ja osobne som to zvládala na druhý krát ťažšie :/

sz.zuzana
18. feb 2013

@edita84 no,tak to dufam aj ja 🙂 ale ja som taký typ človeka,že "nemám čas na bolesti" 😀 takže dufam že všetko bude o.k.už som na to akože pripravená... 😎

martina786
19. feb 2013

@sz.zuzana ten sprej si môžeš aplikovať aj na ranu po CS, aj mne ho odporučila doktorka po CS, avšak sestrička na oddelení, známa, my povedala že nech si na to nič nedávam len nech si to častejšie umývam čistou vodou a keď tak len detským mydlom a to stačí, ja som prvú dcérku rodila keď boli dosť veľké horúčavy, poslúchla som jej radu a rana sa mi krásne zahojila za 10 dní

sz.zuzana
20. feb 2013

@martina786 10 dní????mala som nevstrebateľné stehy,takže som už na druhý deň nemala žiadnú ranu...nekrvácala som a ani ma to netrhalo 🙂 takže som normálne sprchovala ako predtým,vobec som ani necitlia že tam je rana...a teraz už skoro ani nevideieťa ...aj teraz som poprosila dr.aby ma zašil s takou istou...

ciernaovecka8
23. feb 2013

@heidynka @mimkao viete mi prosim dat cislo do ambulancie dr. Valasikovej? Neviete ci este prijma nove pacientky? Dlho sa u nej caka? Ma v ambulancii ultrazvuk?

dulkagabulka
24. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc.
čast prvá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...
časť druhá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/20...

heidynka
24. feb 2013

@ciernaovecka8 nech sa páči, číslo na Dr. Valašíkovú do ambulancie: 035 7702 913, ordinuje pondelok, stredu a piatok, určite prijíma nové pacientky aj ja som si k nej priniesla len nedávno kartu, bola som tam zatiaľ len raz a nečakala som dlho, má aj ultrazvuk

ciernaovecka8
24. feb 2013

@heidynka Dakujem za info 🙂 a este prosim Ta, kde ma ambulanciu? Naozaj je taka super, ako ju tu vsetci chvalia?

heidynka
24. feb 2013

🙂 neviem názov ulice...si z Kn? vieš kde je Komenského základná škola? tam za školou je lekáreň a v tej má ambulanciu, na 2. poschodí, ja ju môžem len a len chváliť, pôrod mi odviedla na jednotku (zašila ma úplne precízne, bez problémov som mohla sedieť už na druhý deň) je milá, ľudská a samozrejme je to odborník! tiež som na ňu počula len chvály, chcela by si vymeniť gynekológa?

heidynka
24. feb 2013

@ciernaovecka8 správa mala byť adresovaná tebe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre