Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

1talizmanik1
12. máj 2011

@sammy244 aj ja dufam, ale uz asi aj je 🙂

sammy244
12. máj 2011

@1talizmanik1 som rada moja....idem si lahnut lebo som taka unavena ze az....dobru nockuu ppapapa potom daj vediet 🙂)

evka3887
12. máj 2011

@sammy244 my sme tiez mali 2.5 mm...potom pred porodom to bolo niszie....take aka je norma , ale pre istotu este v juni ideme na ten ultrazvuk...

1talizmanik1
12. máj 2011

@sammy244 dam 🙂
@evka3887 mali budu ok, uvidite zeny 🙂

martinafin
13. máj 2011

@abika26 Zastupujuci mojho doktora povedal ze sa male otoci len ak sa stane zazrak,ale pred tyzdnom mi moj gyn povedal ze moze sa otocit aj v den porodu,ze nic nieje stratene. Ale z knih a toho co som sa docitala viem ze po 36.t.t je uz len 5% sanca ze sa otoci lebo ma malo miesta.... a v saci planuju sekcie na 38tt..ja sa bojim skor toho ,kedze som stale az prilis aktivna a mne sa lezat nechce aj ked to mam Dr nakazane,lebo sa otvaram a asi nie malo podla jeho kriku 😝 ...,ze zacnu mi kontrakcie skor,kedze som ich uz mala a tvrdne mi brucho a riadne,a bude z toho akutny cisarsky... tak som radsej za planovany...

martinafin
13. máj 2011

a co sa tyka toho poplatku,to je len ked manzel sa tam bude stravovat.....my si nic neplatime... ja tam idem v utorok tak dam vediet co a ako...a poplatok 6€ sa plati pred prvou poradnou na recepcii-to mi povedala sestricka ked som sa objednavala.

duplinka
13. máj 2011

Ahojte. Babulky práve čítam meno Lenďak. Tak to je ten lekár, ktorý mi neprišiel k pôrodu. A to som mu večer volala, že mám problémy. On nie je môj gynekológ, ale vybavila som si ho k pôrodu a neprišiel.
Píšete tu, že 24 hodinový rooming. To vážne? Mne malú večer brali a nosili až ráno. Mali ste niektorá bábo aj v noci?

duplinka
13. máj 2011

@martinafin keď sa tam bude stravovať manžel? To ako, že si ho tam zoberiem na pobyt? 😀

usiko
13. máj 2011

@duplinka ano,bola som po sekcii, a prvu aj druhu noc mi malu vzali,ale keby som chcela,tak by miju druhu noc uz nechali,lebo sa pytali...ale ja som poziadala, ze este jednu noc nech som sama a potom tie zvysne mi ju uz nechali,bravali len na kupanie.....

martinafin
13. máj 2011

@duplinka ked bude s tebou na izbe ..

duplinka
13. máj 2011

@usiko tak mne vôbec. Ja som síce rodila pred 4 rokmi, ale malú mi brali stále v noci. Tiež som bola po sekcii.
@martinafin to by som bola rada 😀 Len neviem, ako by na mňa zazerali 😀 😀 Ale bolo by to fajn. Ak sa nemýlim, je tam iba jedna taká izba, nie?

abriela
13. máj 2011

@sammy244 Skus metodu pozitivneho myslenia. Sustred sa na to, ze je malicky otoceny tak ako ma byt.
Predstavuj si, ze je vsetko v poriadku, ze sa stihol otocit a ty robis bez komplikacii.
Mozno si povies, blbost, ale robim s skolstve a moji studaci ti potvrdia, ze to tak funguje 🙂. Hlavne ked su v strese pred statnicami a ja som ta co ukludnuje a nabada na pozitivne myslenie.

abriela
13. máj 2011

@cka ahoj moja kolegynka. Ci sa mylim? 🙂
V 30tt sa robia prietoky a to robi aj Dankovcik zadara. Myslim si, ze toto sa oplati, nakolko na temach kt. navstevujem, prave pri tychto vysetreniach zistili, ze malicke nema dostatok vyzivy a koncilo to rychlym porodom, obcasne aj inak 😖

martinafin
13. máj 2011

@duplinka no veru len jedna

duplinka
13. máj 2011

@martinafin tak to aby som si rýchlo zarezervovala 😀 😀 😀 A ešte pripraviť na takúto skutočnosť muža 😀

sammy244
13. máj 2011

@evka3887 juj drzim palceky nech vsetko dobre dopadnee 🙂

martinafin
13. máj 2011

Zienky treba mi brat aj oblecenie na "pobyt" pre babo alebo len na odchod domov?Ci co mi vlastne treba,lebo vsade je to inak....

piacere
13. máj 2011

@martinafin zbytočne, na novorodeneckom ti dajú košieľky zakaždým, keď si vypýtaš... bábätko je tak či tak každú minútu očúrané, ogrcané, okakané 😀 , takže by si preňho na tie štyri dni potrebovala lodný kufor 😉 Stačí ti vlastné na odchod z pôrodnice.

sammy244
13. máj 2011

@abriela 😀 😀 aj ty si z ucitelskeho fachu??aj jaa 😀 😀 😀 a dakujem si milaaa 🙂)) ano viem ze dost pomaha pozitivne myslenie..tak aj sa pokusam takto mysliet ale mam aj obavy...

sammy244
13. máj 2011

@martinafin takze ja jedlo neplatime len v pripade ze aj manzel sa bude stravovat tam v nemocke?? 😎 inak nic?

martinafin
13. máj 2011

@sammy244 tak ked si hospitalizovana co si plati ti to poistovna,kedze manzel ci partner do toho nespada,tak urcite🙂

sammy244
13. máj 2011

@martinafin 😀 😀 tak to je potom super..uz som sa zlakla ze aj za jedlo tam budem platit 😕

martinafin
13. máj 2011

Zienky este jedna otazka ja viem ze sekcie planuju na 38tt....ale ci to je pravda...mate s tym skusenost? chcela by som vediet ........

abika26
13. máj 2011

@martinafin a mas vybrateho konkretneho lekara na sekciu?ci len teraz ides na 1. poradnu?

martinafin
13. máj 2011

@abika26 len teraz v utorok o 10.00 na prvu idem

danielllka
13. máj 2011

Ahojte kočky, ja som v Šaci rodila koncom marca, mala som izbu obyčajnú, boli sme tam najprv tri, potom štyri, potom keď jedna odišla, tak zas tri, a môžem povedať že úplná pohodička, nevadilo mi to, že je nás tam viac, práve naopak by som povedala, že výhoda bola v tom, že sa dalo pokecať, keď boli ranajky-obed-večera tak stále nejaká z nás postrážila deti, kým ostatné sa mohli ísť najesť- nemôžeš ich nechať samé na izbe, a behať na novorodenecké "odovzdať"- nepraktické, takže naozaj sa nemôžem sťažovať. Sociálne zariadenie sme mali na izbe aj my, televízor nepotrebuješ keď máš s kým kecať.. 🙂 Prvé dieťa som rodila v Plzni, tiež sme tam boli štyri, a tiež to bolo fajn, ani nehovorím, koľko sme sa aj nasmiali.. fakt si nemyslím, žeby niektorá nevydržala tie štyri noci, ubehne to ako nič, aspoň mne.. Toľko môj názor, držte sa, papa 🙂

duplinka
13. máj 2011

@danielllka tak to je fajn, keď si bola spokojná, ale nebolo ti smutno, že ťa nemôžu navštíviť na izbe? Chodiť na chodbu s bábom, teda do návštevnej miestnosti, tiež nie je praktické. 🙂

danielllka
13. máj 2011

@duplinka Máš pravdu, nieje to správne a ani zodpovedné- by som povedala.. ale aj napriek tomu som s ňou do tej návštevnej chodila 😖 .. vlastne nie len ja, ale aj ostatné mamičky z izby.. ale tak zas keď som rodila v Plzni, tam chodili komplet všetky mamičky na chodbu- tam ani nejaká zvlᚍ návštevná miestnosť nebola- a sestričky a doktori nemali žiadne námietky a vlastne ani tým deťom nič nebolo.. ale tak jasné, nieje to celkom ok.. uvedomujem si.. ale ak mám pravdu povedať, aj by mi možno trošku prekážalo aj to, kebyže som na tej nadštandard izbe, tým že tam môže byt príbuzenstvo aj pár hodín, trebárs žeby nejaká mamička tam fakt niekoho mala celý čas- manžela napríklad, že by tam bol cudzí chlap v miestnosti, kde ja sa pohybujem v nočnej košeli.. inak dievčatá, ešte som chcela dodať, že rómky na tú štandardnú izbu nedávajú, tiež som sa toho dosť obávala, oni však majú špeciálnu "svoju" izbu.. no v jedálni sa im aj tak nevyhnete 🙂 potom je lepšie ísť papať nie hneď ako ohlásia obed, ale trošku počkať 😀 - pretože oni sa nahrnú ako prvé..

duplinka
13. máj 2011

@danielllka 😀 😀 😀 😀 😀
Tak uvidím, pri malej som nevedela ako to chodí, tak som brala nadštandard. Uvidíme ako to bude teraz. Ešte je dóóósť času 😀

piacere
14. máj 2011

@danielllka veru, veru... s tým strážením počas jedla je to super.... ak ste na jednotke, tak vám nosia jedlo na izbu... ale ja som mala nadštandard dvojku a celé 4 dni som na nej bola sama... a dostala som ponuku nosiť zakaždým malého na novorodenecké 😠 ale keďže som mala izbu hneď oproti jedálni, tak mi sanitárky podávali jedlo z dverí do dverí 😀 ... našťastie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre