Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vevuska1
27. aug 2012

@janak159 no mna ked prijimali, tak sme tam boli 3 mamicky, jena to zmakla pocas mojho monitoru, takze sme ostali dve na cakacke a u mn to malo tiez rychli priebeh. prijata som bola o pol 11 a mala bola uz o pol druhej na svete. urobili mi monitor, potom mi robili uzv, skontrolovali malinku ako je otocena, pomerali ju a tak. potom mi dali klistyr, a pichli vodu, to uz pozom mohol prist aj manzel a od vtedy bol stale pri mne, predychaval so mnou kazdu kontrakciu, odporucili mi vela chodit, tak sme s mm chodili hore dole po porodnom boxe 🙂 ked som zacala citit tlaky na konecnik tak ma skontrolovali, to uz som bola otvorena na 9 cm a slo sa tlacit, mala bola na 3 zatlacenia vonku. kedze u mna porod prebiehal uplne super a bez komplikacii a kedze som bola druhorodicka tak dr pri porode ani nebol 🙂 rodila ma porodna asistentka, taka mlada a bola uplne uzasna, teda vsetci naokolo boli super 🙂 malinku mi hned dali a prilozili na prsnik, ked ju ocistli nam ju doniesli a boli sme vsetci traja este dve hodky spolu na sale, potom malinku tato odniesol na novorodenecke a mna previezli na izbu, mala som stastie a hned som sla na nadstandard, kde su tiez vsetci uplne super 🙂 po 4 dnoch nas pustli domko.
keby si este nieco chcela vediet, kludne sa pytaj. ja som bola maximalne spokojna 😉

janak159
28. aug 2012

@vevuska1 to je uplne radost citat. super, ze si to tak dobre zmakla. myslim, ze si priklad toho, ze cim menej stresu a zasahov do porodu, tym lepsie. Ja dufam, ze nebude v porodnici natresk, ked tam pridem. som pocula, ze ked maju toho vela, tak sa rodi aj na vysetrovni. tak si uzivajte prve dni spolu, ja sa na to hrozne tesim, som zvedava, ci ten zaciatok bude uz trosku lahsi, ako pri prvom babatku.

miriamka
28. aug 2012

@janak159...ja som mala prvy porod nie na porodnej sale ale v takej miestnosti ako satna alebo co...proste ked sa blizilo finalne z lozka spravili ako porodne lozko a rodila som 😀

vevuska1
28. aug 2012

@janak159 no pri prvom to nebolo take lahke ako teraz, ale tiez bolo vsetko ok v podstate a ked som vtedy rodila, tak sme rodili naraz 3 a dr medzi nami lietal hore dole 🙂 takze celkom frmol mali vtedy, ale zvladali to

lucica
28. aug 2012

ahojte, mam otazku, mali ste na kazdej poradni aj vaginalne vysetrenie? Lebo dnes som bola na monitore, ktory dopadol dobre, sestricka mi zmerala tlak a skontrolovala moč a váhu a keďže je čas dovoleniek a už tam nik nebol vysetrenie mi ziadne nerobili. Doktor iba skontroloval monitor, popri ultrazvukoch, ktore robil objednaným pacientkam.

nastasyk
29. aug 2012

@lucica Aj ja som mala taku prvu poradnu. Pre nich je dolezity monitor. Na dalsej ma uz skontrolovali. Inak som si vsimla vcera v knizke, ze mi dr. nevyyhodnotil monitor, tak dufam, ze uz nerodim🙂

lucica
29. aug 2012

@nastasyk este ti nepovedali kedy mas prist na hospitalizaciu?

nastasyk
29. aug 2012

@lucica Ja som sa dohodla s lekarom, ze pridem tam aj s vecami v piatok, kedy ma sluzbu. Ak to bude vyzerat nadejne (lebo v pondelok ani naznak na porod nebol) tak tam ostanem, ak nie tak že urcite nebude nasilne porod vyvolavat, pojdem este domov. Povedal, ze nastup do nemocnice povinny by bol az v stredu (tyzden po termine). Ja by som ale rada aspon do vikendu vydrzala, od vcera mam silnu nadchu, teraz sa mi velmi nechce rodit...

lucica
30. aug 2012

@nastasyk Tak to ti budem drzat palce, nech je to vsetko ok. Mna caka v stredu posledna poradna pred terminom. Tak som zvedava ako dopadne. Kedze naposeldy ma vyginalne nevysetroval, neviem ci som sa zacala aspon trochu otvarat, lebo pred týždňom nebolo zatial nic. No ale kedze cakam uz 2.tyzden na zmluvu s dokotorom, ktora sa zasekla niekde na vedeni nemocnice, tak som celkom aj rada a dufam, ze do stredy to nepride. S dokotorom som sice zmluvu podpisala, ale kym sa mi nevrati zhora schvalena, nemozem to zaplatit a v podstate ani doktora nemam. Tak som tomu krpcovi v brusku povedala, ze do stredy ma cas 🙂

nastasyk
30. aug 2012

@lucica Inak moja zmluva bola podpisana za 3 dni, neviem, co tam s tou Tvojou robia🙂 inak ta zmluva sa da vybavit myslim aj dodatocne, tak nemusis by t v strese. Moj porodnik mi hovoril este ked bola na podpise, ze ak to na mna pride mam volat. Drzim palce🙂

lucica
30. aug 2012

No ja zatial nemam ani cislo na mojho porodnika, teraz bol na dovolenke a vcera bol statny sviatok, tak som u neho na poradni nebola 2 tyzdne. Naposledy som bola ked sme podpisovali zmluvu a zabudla som si cislo vypytat. Ty mas asi normalne cislo na tvojho dokotora. Ako ste sa dohodli, kedy mu mas volat? Az ked ta v nemocnici vysetria, alebo uz ked budes vyrazat z odmu?

janak159
30. aug 2012

baby, nemate nahodou tel. cislo, kde sa da objednat na ultrazvuk? dnes som bola na poradni a keby som sa dr. nebola opytala, tak ani neviem, ze mam ist este na ultrazvuk. Dr. mi povedala, ze sa mam objednat na 8. poschodie. bola ste tam niektora? vdaka.

marianka0101
30. aug 2012

@janak159 myslím, že tam sa treba ísť osobne objednať, aspoň pred 3 rokmi to tak bolo, neviem, či sa to zmenilo

nastasyk
30. aug 2012

@lucica ja mam cislo na porodnka, mi ho napisal na knizku. Som s nim dohodnuta, ze mam volat, ked ma vysetria uz v nemocnici ak to bude v noci alebo cez den, ze je tam za 20 min. Ak by to bolo v case dopravnej spicky, mozem zavolat aj skor. Ked som prvoodicka, tak to tak skoro nebude🙂

veronika66
30. aug 2012

@nastasyk ktorého dr budeš ma´t ak sa môžem opýtať?

nastasyk
30. aug 2012

@veronika66 Dr. Prochazka je moj porodnik.

veronika66
30. aug 2012

@nastasyk aha len sa pýtam lebo aj ja som bola na krramároch pred 2mi mesiacmi

nastasyk
30. aug 2012

@veronika66 a mala si aj niekoho zazmluvneneho? Ja som nechcela povodne, ale podlahla dom tlaku okolia🙂

lucica
30. aug 2012

@nastasyk No ja dúfam, že to nejak ešte do stredy vydržíme nech sa viem dohodnúť aj ja s Turkotom. Lebo inak budem musiet robit s práve službukonajúcim doktorom. Nie že by mi na tom niečo vadilo, ale mam určitých lekárov/ky, ktorým by som sa rada vyhla.

veronika66
30. aug 2012

@nastasyk nezazmluvňovala som ale boli sme dohodnutý že ma odrodí - mala som ale sekciu kvôli zlej polohe dieťata a velkosťi malého

nastasyk
30. aug 2012

@lucica Alebo skus zavolat na tu 214, kde ma poradne, tam je taksamizda stale ta ista sestricka, ona bude mozno vediet, ci uz mas schvalenu zmluvu a mozno Ti da aj telefon... Aspon by si bola pokojnejsia....

lucica
30. aug 2012

@nastasyk to je dobrý nápad, asi tam zajtra zavolám a ak by bola zmluva schválená, mohla by som sa tam zastaviť aj mimo poradne. Ona bude mať snáď aj číslo. asi to zajtra skúsim

nastasyk
30. aug 2012

@lucica lebo moju zmluvu mi davala tiez sestricka a potom som ju isla zaplatit, dr. to uz so mnou ani neriesil, takže zavolaj, myslim, ze sa Ti to podari vybavit skor🙂

janak159
31. aug 2012

ahojte... zistila som tel. cislo, na ktorom sa da objednat na UZV /na 8. posch./, mozno sa bude niekohomu hodit, preto ho sem davam 02 / 59 54 26 73, 02 / 59 54 21 94. Dnes ked som tam volala, tak som zistila, ze UZV uz nestiham, lebo najblizsi volny termin mali tyzden po mojom termine porodu a vraj mi mala spravit UZV este moja gynekologicka v 36. tyzdni. Takze sa treba objednat hodne dopredu. pekny den vsetkym.

marianka0101
31. aug 2012

@janak159 a to si teraz v ktorom týždni, keď ťa už nestíhajú?

katie1
31. aug 2012

ahojte. U mojej dr. som mala uz poslednu poradnu a v pondelok sa idem objednat uz na Kramare. Ako to vlastne prebieha? Najprv sa ide na monitor a potom do poradne? Alebo oni mi daju termin len na monitor? A co sa tyka toho ultrazvuku na 8. posch., tak to sa treba este zvalst objednat ci to mi povedia vsetko na poradni ako postupovat?

janak159
31. aug 2012

@marianka0101 termin mam buduci stvrtok 🙂

andyb25
31. aug 2012

@janak159 ahoj a dovolala si sa v pohode? Lebo ja sa tam neviem dovolať, buď je obsadené, alebo nikto nedvíha... 😠

janak159
1. sep 2012

@katie1 prvy krat ides na monitor /poliklinika, 1. posch. cislo dveri 221/, tam sa treba objednat telefonicky, skus pozriet par stranok dozadu, baby tam pisali tel. cislo, ja ho teraz nemam po ruke. Hned po monitore ta poslu na ambulanciu c. 217 /na tom istom poschodi/, kde ti monitor pozrie lekar a sestricka ti da termin, kedy mas prist do poradne. Ja som napriklad ani tento prvy krat nesla do ambulancie, setricka si len vypytala monitor a potom mi ho priniesla a dala termin o tyzden. Podla toho, kedy ti da sestricka termina, tak sa zbehni hned objednat aj na monitor, aby si to mala v jeden den, nemusis tam potom behat viac krat za tyzden. Ak si chces ale zazmluvnit konkretneho doktora, tak hned ako pojdes prvy krat na tu 217, tak to povedz sestricke, aby ti dala termin vtedy, ked ten lekar ordinuje a potom chodis uz len k nemu. Opytaj sa na to UZV dost dopredu, mne napriklad nikto nic na tych prvych poradniach napovedal, keby som sa na to sama neopytala, tak ani neviem o tom, ze by som na nejaky UZV mala ist. Kazdopadne ho uz nestiham, kedze nemali volny termin to mojho terminu porodu. Ak ti nie je nieco jasne, tak sa kludne opytaj.

janak159
1. sep 2012

inak teraz ked som bola naposledy na poradni, tak mi z nicoho nic sestricka strcila pod nos na podpis Informovany suhlas... no nemala som cas si to ani precitat 😖 ja viem, ze je to viac menej formalita... ale je to dost od veci, ze takto v ambulancii zneuzivaju casovu tiesen na to, aby sa pacient nemal ani cas poriadne na ten papier pozriet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre