Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chelonka
11. mar 2014

@zuzkka1zuzkka Ale nebojsa, jasné najdu sa aj maminky čo maju zlé skúsenosti, ale na SK je to tak, ale inak na kramároch máš asi najmenej tých zlých skuseností maminiek a hlavne ak by sa čokolvek stalo, si hned na mieste, bo ak by si rodila inde a bábo by malo problemy mali by ste určite prevoz na kramáre.

matuskova003
11. mar 2014

@chelonka hm tak to je divné ja som sa pytala troch novorodeneckych sestier nezavisle od seba ( fakt ma zaujimalo či sa neaka chyti ) že ako prikrmuju deti ked su ešte u nich po porode a pytala som sa či davaju UM a všetky tri povedali že v žiadnom pripade že davaju bud materske mliečko ( na novorodeneckom maju aj miestnost kde sterilizuju materske mliečko a kde ho uskladnuju ) alebo tu glukozu . tak ktovie , možno vtedy tam ešte davali ten nutrilon ...

chelonka
11. mar 2014

@matuskova003 ako ako som písala, ked maju materské mlieko tak ho určite uprednostnia, aj nám dali, ale ked nemaju tak musia dať niečo, bo spolubývajucej deti by potom nejedli 3 dni 😀 , ale áno sterilizačnú miestnosť tam maju bola som v nej, ked som bola odovzdávať mlieko pre moju malinkú, bo bola na infuzke a zakial spala ja som odsala a ked sa zobudila tak jej ho dali, lebo ona tam ešte musela ostať

11kacena
14. mar 2014

@henuska kramare urcite odporucam,perfektny personal hl.na novoredeneckom odd. pomozu,poradia.... tu je zoznam: http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-kram... tu misku na jedlo nepotrebujes ale pribor ano. 🙂 drz sa

martinka016
17. mar 2014

Rodili ste niektora u dr. Turkotu? ja ho mam ako gynekologa, ale len par mesiacov a zvazujem ci si ho zazmluvnit ku porodu. Zaujima ma najma aky ma pristup k pacientke, k nastrihom, ci ich robi automaticky, alebo len ked je to nevyhnutne?

baabuu
18. mar 2014

Ahojte, budem rodiť na kramároch. Pri ultrazvuku mi našli dva myomy - 8x7cm, a 4x3cm. Chcem sa opýtať, či je tu niekto s podobnou skúsenosťou a či všetko dobre dopadlo. Začínam mať trochu obavy. ďakujem

esbaby
18. mar 2014

Ahojte, od kedy je potrebné navštevovať poradňu v pôrodnici? Som v 34. týždni, ešte mám čakať alebo už sa mám objednať, aby som dostala nejaký konkrétny termín?

katkakovac
18. mar 2014

@esbaby ja som sa objednávala v 35. týždni a objednali ma až na 37. týždeň. Myslím, že skôr je to zbytočné. Zavolaj si tam tak za týždeň, sestrička ťa objedná objedná na CTG a potom ti povedia ako ďalej. Poradňa tuším nie je povinná, ale aspoň si obzrieš personál... Inak to nie je nič hrozné, len ťa trochu popreháňajú od dverí k dverám, ale za 2 hodiny máš pokoj a môžeš ísť domov 😉

esbaby
18. mar 2014

katkakovac objednávala si sa na č. 222? U koho si bola v poradni? CTG to sú prietoky alebo monitor?

esbaby
18. mar 2014

@katkakovac objednávala si sa na č. 222? U koho si bola v poradni? CTG to sú prietoky alebo monitor?

katkakovac
18. mar 2014

@esbaby ja som bola na kramároch osobne a objednávala som sa na č. dverí 222. Telefonicky sa objednáva tiež tam, číslo je 02/59542794, písala mi ho priamo sestrička, tak by malo byť správne;)
A prietoky a monitor je podľa mňa to isté. Tie také pásy, ktoré ti na 20 minút pripevnia na brucho a zaznamenávajú tep dieťatka, prietok krvi pupočníkom, pohyby dieťatka a prípadné kontrancie.
Inak sa robí pred pôrodom ešte jedno sono, ale to mám až o dva týždne.
Iné vyšetrenia okrem kontroly tlaku, bielkoviny v moči a krčka maternice sa nerobí. A to som dokonca zaradená na rizikovú graviditu, takže viac už ti asi kontrolovať nebudú;)

esbaby
18. mar 2014

@katkakovac Si zlatá, ďakujem veľmi pekne za info. A ku komu ťa zaradili na poradňu?

katkakovac
19. mar 2014

@esbaby Docent Plank - riziková poradňa. Ak máš normálne tehotenstvo a chceš nejakého konkrétneho doktora, stačí to nahlásiť a zaradia ťa k nemu 😉

nefertiti7
20. mar 2014

@katkakovac
ahoj, monitor je niečo iné ako prietoky
Monitor - ležíš na posteli 20 min a dajú ti na brucho také prisavky a kontrolujú srdiečko bábätka a maternicu, pohyby. Robili mi včera. Som na budúcu stredu tiež objednaná na č.d 222
a prietoky to je vlastne ultrazvuk, na 8 posch. sa robí, tam idem v pondelok.....

lucica
20. mar 2014

@martinka016 AHoj, ja som mala Turkotu zazmluvneneho, ale bohuzial sa nemohol dostavit na porod. Moj porod bol totiž extra rychly (4hodiny od odtečenia vody) a bol v noci. Takže neporadím ohľaodm vecí čo si sa pýtala, ale na poradniach predtým bol milý a plánujem si ho zazmluvniť aj teraz. Budem rodiť zasa v septembri ako pred 1,5 rokom.

esbaby
20. mar 2014

@nefertiti7 ahoj, diky za to vysvetlenie prietokov a monitoru. Ty si už absolvovala nejakú poradňu? V ktorom týždni si sa objednávala?

nefertiti7
20. mar 2014

@esbaby ja som si v 35 tt prišla k svojmu dr po výsledky a on mi povedal, že od 36 tt mám už ísť do nemocnice, tak som sa neobjednávala, jednoducho som tam prišla a čakala na všetko

katkakovac
20. mar 2014

@nefertiti7 uz som to zistila, vcera som hladala nejake info a zasa som sa nieco nove naucila. Ale dakujem za info 😉

lverffy
23. mar 2014

dievcata neviete ci je na MK nejaka skupina alebo sukromna skupina ohladne porodu na Kramaroch? Zvazujem a tak by som chcela ostat informovana... dikes

matuskova003
23. mar 2014

@zuzkka1zuzkka ahoj prepáč len teraz som si všimla e si sa ma pytala či som bola naozaj spokojna 🙂
ano ano , Kramare su užasné, som rada že aj ked si človek za nič pomimo nepriplatí tak je s ním zaobchádzané ludsky. nadstandard je sice casto plny, ale možem ti povedat že denne tam prichadza a odchadza odtial kopa zien, takze sa vobec nestresuj, nadstandard sa ti ujde, ak nie hned tesne po porode tak urcite najneskor o den neskor sa ti ujde 🙂 budes stopercent spokojná. je pravda že každá sme iná , ale ja si myslím že ako sa správaš tak sa budu aj k tebe ak budeš milá a slušná tak aj ony budú 🙂 ja som mala iba s jednou osobou taky neaky mini problemik, ale to bolo posledny den a tesne pred odchodom takze to sa ani nebavme 🙂

paradise22
24. mar 2014

Ahojte babule a s poplatkami ako epiduralka a nadstandard je to ako? ja som tam bola naposledy pred 2,5 rokom a teraz pojdem zase 🙂 tak sa chce troska informovat. Na nadstandarde si stale mozete vybrat s viac druhou jedal? dakujeem

zuzkka1zuzkka
25. mar 2014

@matuskova003 A ten nadštandard si mám pýtať nejako dopredu, už počas chodenia do poradne? alebo to stačí nahlásiť, že chcem nadštandard až pri alebo po pôrode?

matuskova003
25. mar 2014

@zuzkka1zuzkka no to ked pojdeš na príjem do porodnice tak s tebou budu spisovat taky papier a tam sa ta budu pytat na pritomnost ocka pri porode a aj nato či ta maju dat po porode na nadstandard alebo standard ..

arizonka123
25. mar 2014

Ahojte dievcata, hlavne tie ktore to u mate za sebou🙂
chcela by som sa vas opytat, kedze uz druhy den sa snazim pripravit si zoznam veci do porodnice🙂 ci tento zoznam veci http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-kram... mate overeny a bolo tam naozaj vsetko to co ste potrebovali na Kramare?
A este mam druhu otazku je tam oficialny zoznam porodnice, tam je menej veci a potom vseobecny zoznam
mam si nachystat aj vsetko to co je v tom vseobecnom zozname?
dakujem pekne za info
P.S. Nechcem si brat toho zbytocne vela ale zas aby mi nieco nechybalo

chelonka
25. mar 2014

@paradise22 poplatky nadštandart 18 € deň, epi - 152€, zazmluvnenie lekára 300€, stále sa dá vybrať z niekolko jedál z jedálneho lístka

paradise22
26. mar 2014

@chelonka dakujem za info ;)

zuzkka1zuzkka
26. mar 2014

@matuskova003 Ďakujem za info 🙂 a ty si chodila aj do poradne na Kramáre? -ja som sa objednala na budúci týždeň, to už budem končiť 37tt..len neviem koľko to tam bude trvať a čo mi budú robiť alebo aké vyšetrenia, aby som sa vedela nejako pripraviť časovo..sestrička mi akurát do telefónu povedala, že sa mám zľahka najesť a veľmi veľa piť...nepamätáš si, ako to bolo u teba?

zuzkka1zuzkka
26. mar 2014

Neviete mi niekto poradiť, či prvorodičkám robia na Kramároch nástrih pri pôrode automaticky alebo ako to je? Ďakujem.

katche
26. mar 2014

@zuzkka1zuzkka mne spravili a nikto sa ma nic nepytal, smyk, a bolo...

katche
26. mar 2014

@arizonka123 ked uz teda budes rodit na kramaroch, pojdes aj na to sedenie s dr. Jandovou a ona zoznam mamickam posiela, neboj nic 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre