Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

matuskova003
14. máj 2014

@gilmoregirl ahoj 🙂 no ja by som ta klamala keby som ti povedala že viem presny čas kedy som tam bola. čakala som tam asi hodinu lebo to tam bolo natrieskané . ale nasla som ti toto , to je presne ta ordinacia kde som bola . je to na prízemí , ked sa opytas na vratnici oni ta spravne navedu 🙂
http://www.zzz.sk/?profil=161

gilmoregirl
14. máj 2014

@matuskova003 ďakujem, ja viem kde to je dnes som tam sedela ešte pred 8:00 a bola som tam prvá, a potom som si to rozmyslela, že nebudem čakať, že prídem neskôr, tak som asi urobila blbosť !!! mala som si radšej počkať, nevadí, skúsim sa tam ísť pozrieť a podľa situácie uvidím.

deny81
14. máj 2014

@littlelola jo je to uz takmer 5 rokov. a termin mam zaciatokseptembra, a bola som s nim vazne spokojna, hlavne iba vdaka nemu pokojna. tak preto 🙂 on je v gynekologickej normalne v tej nemocnicnej pred pôrodom? lebo kedysi bol iba v prsnikovej ambulancii.

zuzuliak1981
14. máj 2014

@gilmoregirl ja som tam bola okolo 10:00, len som vypísala dotazník, celé to trvalo cca 15 minút, lebo predo mnou bola jedna tehulka a jedna staršia pani

babika131
15. máj 2014

@zuzuliak1981 No ale to je za chvílu. A ja v noci nespala,ma tak bolelo dole,že som už myslela,že ideme,ale rozchodili sme to.

zuzuliak1981
15. máj 2014

@babika131 ja mám noci najhoršie, chodím stále cikat, prevalujem sa z boka na bok, stále mám pocit, že ju tlacim, mňa skôr zvykne v podbrušku ako MS, keď mám, v noci to človek asi horšie vníma, to rezanie ja mávam cez deň, tak vtedy rýchlo ľahnúť a vankúš pod zadok, teba to už môže každú chvíľu chytiť

babika131
15. máj 2014

@zuzuliak1981 No to aj mňa v noci tak tlačilo,ako ms. No ale šak nič,som doma a zatial nerodím. a čo budete mať?

baabuu
15. máj 2014

Ahojte,

chcem sa opýtať, či ste niektorá chodila do poradne k doc. Plankovi a bol aj pri pôrode cisárskym rezom.
Ja som v 31. týždni a onedlho ma to čaká. Mám dva veľké myómy, tak mám trochu obavu. ďakujem

zuzuliak1981
15. máj 2014

@babika131 čakáme dievčatko, Lucku 😀

babika131
15. máj 2014

@zuzuliak1981 Krásne meno.

swifty
15. máj 2014

Babuu, ja som rodila u dr.Planka pred 2tyzdnami cisarskym. Bol to moj druhy porod a po prvom som si myslela ze uz nikdy nebudem rodit. Druhy porod bol uzasny zazitok, za ktory dakujem hlavne dr. Plankovi. Keby som mala prvy porod takyto uz mam 5 deti 🙂)). Napriek tomu ze mal po 24 hodinovej sluzbe, bol velmi mily a pokojny a vdaka nemu som zazila nieco naco nikdy nezabudnem. Po porode ma chodil pravidelne pozriet, ci je vsetko v poriadku, takze si myslim ze sa nemas coho bat a vybrala si si spravne. Drzim palce.

chelonka
15. máj 2014

@swifty to faaaaakt, zážitok, bo ja mám termín zajtra, do parodne chodím k Dr. Plankovi ako velmi milý pán a mi hovoril, že to asi zajtra neporodím bo malý bol veeelmi vysoko, tak v pondelok idem znovu k nemu a teda ak náhodou do toho pondelka neporodím tak sa ideme dohodnut na cisaraku, bo aj prvu som prenásala a mala zelenu plodovu vodu a tak nechce ristkovať. (Inak ked som rodila 1x tak práve on rozhodol, že ma nepošlú domov a v ten den porodím, za čo som mu vdačná bo mne úplne ostali kontrakcie, prestala som sa otvárať a to tom su prenásala 5 dní a vdaka jeho rozhodnutiu sa malinká narodila úplne v poriadku síce už so zelenou plodovou vodou - neviem si predstaviť čo by bolo keby tam bol niekto iný a poslal by ma domov, šak ta ešte nerodí a musela by som čakať do pondelka na klasický príjem)

ja sa toho cisaráku trochu bojím ak mám povedať úprimne, vedela by si o tom viac napísať?

zuzuliak1981
15. máj 2014

@babika131 a ako sa bude volať tvoj malý?

littlelola
15. máj 2014

@deny81 ahoj, ordinuje v tej prsnikovej akoze stale, je to tusim teraz spojene ale na ordinacnych hodinach je spominane, ze je to aj prsnikova ambulancia... prsniky ma tusim este s Masurom. mam pocit, ze cislo dveri bolo 115. 🙂 ... je to naozaj skvely clovek aj lekar... poznam sa s nim trochu lepsie a velmi mu doverujem... mily, pozorny, vtipny nic nepodcenuje...len moc vytazeny... vdaka nemu som otehotnela a vynosila a porodila zdravuckeho chlapca... od porodu som naozaj cakala vsetky mozne hororove scenare a nic z toho nebolo, mam nan naozaj krasne spomienky... bolo to rychle .. rodila som prirodzene bez epi...
skus sa teda spytat tam ci ta zoberie tam sa tusim ani neobjednava.. co som si vsimla tak niekedy z tej ambulancie posielali nove pacientky vedla na tu klinicku ked mali vela pacientok ale skus povedz hlavne, ze si u neho uz rodila🙂)

babika131
16. máj 2014

@zuzuliak1981 No toto je otázka. Nakoľko som bola silno nachystaná na Izabelku,tak som neni stále rozhodnutá. Do užšieho výberu postúpili Simon,Tobiáš,Gregor. I keď už pri prvom som silno chcela Jakuba,muž je proti. A nakoľko sú to aj jeho synovia,rešpektujem. 😀

babika131
16. máj 2014

@gilmoregirl A ty chceš epi?

zuzuliak1981
16. máj 2014

@babika131 všetky sú pekné, možno sa definitívne rozhodnete, keď ho uvidíte, manžel bude pri pôrode? Môj chcel strašne Lucku, že vždy si myslel, že bude mať Lucku, ja som s tým zo začiatku nebola stotoznena, ale keďže som nemala žiadne obľúbené meno, postupne som sa doň zamilovala a už si neviem predstaviť, že by sa mala volať inak

deny81
16. máj 2014

@littlelola dakujem velmi pekne 🙂 aj ja som chodila do tej prsnikovej za nim. presne ho popisujes, presne pre to som bola aj ja s nim spokojna. o jeho vytazenosti som pocula, tak som zvedava. zacnem tam chodit tak cca v lete, lebo termin mam na prelome august - september, tak dufam ze nebude na dovci 🙂 dakujem este raz za info. iank aj ja som rodila bez epi 🙂

babika131
16. máj 2014

@zuzuliak1981 Mne sa to meno tiež veľmi páči,Lucia. No pri samotnom pôrode nie,ale dovtedy určite hej. Aj pri prvom bol dovtedy,kým som nezačala tlačiť,potom zdúchol ako víchor. 😀 Ale ja som ho ani pri pôrode nechcela,tak sme sa dohodli. Ale kým tam bol,bolo super,určite lepšie ako keby som tam mala byť sama. Hodne mi pomohol pri dýchaní a tak celkovo. Ale teda keď mi rozprával,ako to bolo a videl všetko z jeho uhlu pohľadu,čo som ja nemohla vidieť,tak sa fakt čudujem,že neodpadol. A tvoj sa chystá k pôrodu?

zuzuliak1981
16. máj 2014

@babika131 áno, môj chce byť pri pôrode, zatiaľ, sám to navrhol, len neviem, či tam neskolabuje 😀, počas prvej doby pôrodnej s tebou partner môže byť len v prípade, že na cakacke nebude iná mamička, bola si sa tam pozrieť? Keď si tam predtým rodila, to bolo ešte pred alebo už po rekonštrukcii?

babika131
16. máj 2014

@zuzuliak1981 No neviem,či to bolo už po rekonštrukcii. Ale bol tam celú dobu so mnou,teda až do toho pôrodu. Teraz som tam nebola,a Dávidka som rodila v apríli 2011. Jedine čo viem,že ten nadštandart,na ktorom som po pôrode bola bol po rekonštrukcii. Ale miestnosť,v ktorej sme boli počas toho predýchavania bolo iba jedno lôžko a tam som aj rodila. Ale šak než ma dali na monitor tak som bola na izbe s nejakou pani,pravdu máš,teraz som si spomenula,ako som tam nadávala od bolesti do podušky a chúďa žieňa len na mňa pozerala a nechápala,asi čakala na cisársky,neviem. 😀

zuzuliak1981
16. máj 2014

@babika131 to ta potom dali na pôrodný box, vraj majú 3 samostatné, tak to aspoň majú na stránke napísané, videla som len jeden, bol ok, len to lôžko vyzeralo, že sa každú chvíľu rozpadne, dufam, že podo mnou, aj tak by som najradšej na lôžku nerodila 😀

babika131
16. máj 2014

@zuzuliak1981 No to bolo také aj predtým,a ešte im tam aj monitor haproval,načo teda muž začal byť už zlý,tak ho vymenili. Inak to by som aj ja najradšej rodila v inej polohe. Pri pôrode ti vravia,že máš tlačiť ako pri veľkej. Vtipní sú,nech sa skúsia po ležiačky vy...ť. 😀 Podľa mňa je to tak veľmi neprirodzená poloha na pôrod

littlelola
16. máj 2014

@deny81 ..ja som s nim nadmieru spokojna ... nasla som tu na MK diskusiu o nom este ked som bola tehotna a nastvalo ma co tam o nom pisali dlho som vahala ci na to reagovat ale nedalo mi to vcera som tam napisala......
tak teda budem koncom leta drzat palce nech vsetko dobre dopadne..🙂

zuzuliak1981
16. máj 2014

@babika131 treba sa ozvať, nútiť náš nemôžu, na internete majú napísané, že majú skúsenosť aj s rodenym v sede, neviem, či zadok vo vzduchu, to by bolo ideálne, ak rodičky nebudú žiadať zmenu a tlačiť na nich, nikdy sa nič nezmení, vraj tam majú aj pôrodnú stoličku (uvedené na stránke). Tie porodne boxy sú všetko zvlášť miestnosti? Či tie ďalšie dva sú oddelené len stenou a vpredu záves ako na antolskej?

babika131
16. máj 2014

@zuzuliak1981 No veď toto,asi sa tam skúsim ozvať,alebo sa aspoň teraz v utorok informovať o tých polohách pri pôrode. No v tom,v ktorom som bola ja,to bola normálna miestnosť,izba. Žiadny záves. A tie ostatné neviem. No a čo sa týka stránky,majú tam aj napísané,že majú aj súkromný box,je to aj vyvesené na papieri kam chodíme na monitor,cena je 100 eur,a keď som sa na neho pýtala,tak povedali,že to je len na antolskej. Tak načo to tam majú vycapené,ešte aj cenu za neho?

zuzuliak1981
16. máj 2014

@babika131 presne to som našla na prízemí, kde sa platí za služby a pani mi vysvetlila, že to je cenník pre všetky 3 nemocnice, potom daj vedieť, ako si dopadla s tými polohami, oni to nemajú radi takéto vymysly, lebo už majú niečo zaužívané 100 rokov, tak načo to meniť, verím, že majú aj malo času, ale keby bol ten pôrod viac prirodzený, bolo by menej komplikácií a opäť viac času sa venovať rodicke

littlelola
16. máj 2014

.. baby ten box tam existuje je oproti vzdycharni ale nepouziva sa, davaju tam rodicku len ked sa uz nezmesti do vzdycharne.. ja som si ho tiez chcela zaplatit ale bolo mi povedane, ze sa to neda. ked som bola ,,rodit,, kamosku tak som si vsimla, ze tam bola nejaka zena aj s muzom. mozno len treba trvat na tom ze chcete mat partnera pri sebe aj pri 1. dobe porodnej. ja som mala stastie nikto tam okrem mna nebol cize moj muz bol so mnou stale okrem pripravy pred porodom. aj po porode sme boli vsetci traja dlho spolu prave na vzdycharni. Porodne boxy su tam potom klasicky dva oddelene stenou a bohuzial zavesom🙂) tie porodne kresla to su klasicke porodne stoly len novy typ. K tej polohe myslim si, ze ak budete mat zazmluvneneho doktora a vopred si to dohodnete urcite sa najde kompromis.. ano nemaju radi inu ako klasicku gynekologicku polohu ale pochopitelne maju lepsi pristup a hlavne ked sa nieco skomplikuje mozu ihned zasiahnut, kym pri inej polohe by sa rodicka musela najskor napolohovat do gyn. polohy az potom by lekar mohol pomahat babatku a v takom pripade aj sekundy rozhoduju.. Ja som si tiez myslela ze budem rodit hore kopcom a nohy az do neba a nebola som nadsena... planovala som poziadat napolohovat kreslo ale vobec mi to nebolo treba zdalo sa mi to uplne najnormalnejsie a dokonca mozem povedat za seba, ze mi umoznili byt aj na boku ale to som sa hned otocila naspat lebo bolesti boli este horsie... a tak isto som mala predstavy pred porodom ako vsetko chcem aby bolo napr. neprestrihat hned pupocnik, hned prilozit na brucho atd atd ale ked na to prislo islo vsetko tak rychlo a tak som sa bala o maleho, ze som im naozaj doverovala a nechcela som im zasahovat do ich zauzivanych postupov a chcela som aby maleho co najskor osetrili a skontrolovali ci je vporiadku a naozaj trvalo to mozno necelych 5 min a bol pri mne , dali mi ho prisat a lezkal na mne...oni vedia preco sa drzia istych pravidiel a absolutne som nemala pocit, ze by som bola ja alebo maly o nieco ukrateni... ja vzdy vyberam v zivote zlatu strednu cestu a Kramare ju ponukaju... to sa ale netyka oddelenia ,, nadstandardneho,, ale to som pisala par stranok dozadu:(( drzim vam vsetkym palce🙂

deny81
16. máj 2014

@littlelola dakujem 🙂 idem pohladat tu diskusiu, zo zvedavosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre