Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lussindia
23. feb 2010

Pre mna je najlepsia poloha na pravom boku 😀, aj na lavom sa to da... No na chrbte je to pre mna najhorsie... Tak isto ked idem na monitor, musime tam lezat na chrbte a pre mna je to UTRPENIE. Neviem sa potom poriadne ani postavit.

andrema
23. feb 2010

mne sa najlepsie spi na provom boku a zakazdym ked sa otacam,tak ma picha brucho... 😝

meggie.sk
23. feb 2010

Fúha baby no ja mám tie bolesti od 3 mesiaca. Nechápem to. Mám pocit ako keby mi niekto vidly strčil do nich. Pri prvej dcérke som to nepoznala. je to notrmálne, ýže až tak skoro to bolo? A kým sa odtackám na vlak ráno a poobede to isté, cca 1,5km, mám čo robiť. A v poslednej dobe sa v noci budím na kŕče v nohách, Máte s týmto prosím skúsenosti. A vlastne ešte jedna otázka. Mám lekárku na Kramároch ku ktorej chodím, zatiaľ mi nerobila od začiatku tehotenstva výter z pošvy, zdá sa mi toto zvláštne. Pri dcérke prvej som to mala. Je to povinné?
Vopred dík moc

lussindia
23. feb 2010

meggie.sk, tie krce v nohach poznam, zopar razy sa mi stalo, ze som sa v noci zobudila na strasnyyyyy krc v stehne.. Doktor mi povedal, ze si mam kupit magnezium, ze je to kvoli tomu, ze mam velky vydaj energie. Ja som v 25 tt mala za sebou uz niekolko vyterov, dokonca v 20. tyzdni som uz vedela, ze mam pozitivneho streptokoka. Lenze chodila som k svojmu obvodnemu gynekologovi, ktory je NAJLEPSI na SVETE a je velmi precizny vo svojej praci, bavi ho to a nic nenechava na nahodu. Ine to je teraz, ked chodim do poradne k p. dr. Ferakovej na Kramaroch. Bola som zvyknuta na iny pristup. V kazdej poradni mi robil sono aj UTZ, kontroloval velkost babatka, srdiecko.. A tu???? Akurat vaginalne vysetrenie a este mi pichne prsty do pistal, ci mam opuchy a tym to skoncilo. Divne.

meggie.sk
23. feb 2010

Lussindia, no ja k tej lekárke chodím bežne, aj teraz do poradní. tak neviem či sú výtery povinné, veď pri malej som ich mala tiež. A kŕče? No magnézium práveže pijem lebo mi tvrdlo bruško, aj tvrdne, v prvom tehu mi robili cerclage a kŕče mám aj tak a riadne. Ani otočiť na psoteli sa poriadne nemôžem. A lekárka mi na to nič netoto. A vlastne keď som mala také svrbenie tak vraj dajte si tam kyslú smotanu a bola som vybavená 😢

zuziq
23. feb 2010

meggie mne vyter robili tusim az teraz a to na streptokoka. Pokial nemas problemy tak nevidim dovod, aby ti vyter robili podla mna 😉 A to je moj doki tiez taky, ze robi UTZ, mera babatko aj prietoky, kontroluje srdiecko pri kazdej navsteve

lussindia
23. feb 2010

COOO???? Kyslu smotanu????????? No ja mam svrbenie teraz, aj nejaky vytok mam zvyseny. Tak cakam na piatkovu poradnu, to mi akoze povie, ze si tam mam dat kyslu smotanu??????? TO JE CO????? PFFFF, sila...
meggie, skus si kupit tabletkovu formu Magnezia, zevraj je lepsia. Odporucam Magne B6, mne to fakticky pomaha.. A to som s tymi nocnymi krcami mala naozaj problemy, vzdy som od bolesti tak zacala stonat, ze sa drahy hned zobudil a natahoval mi nohu, aby mi to preslo.. Chudak 😅 😅 , mu robim take stresy 😀 .

meggie.sk
23. feb 2010

😢 No vidíš dobre, kyslú smotanu. To jak keby mi vtedy facku dala. Ako je fajn, že neche malé zaťažovať nejakými liekmi čo by som mala mať alebo čípky, ale toto? Bojím s toho aby mi niečo nezanedbala

lussindia
23. feb 2010

Tak to snad nie... Je to uz zena v rokoch a robi to pomaly cely zivot, tak snad vie co robi... Keby nebola dobra, tak by tam snad nebola.

meggie.sk
23. feb 2010

Tiež dúfam, chodím na detskú kliniku, takže má viac detí, rodičiek má dokopy 10 čo som sa jej pýtala

lussindia
23. feb 2010

OOO, to fakt?? Ja som si myslela, ze ma vela rodiciek.... Tak to nas potom nema vela, hmm 😠

meggie.sk
23. feb 2010

No vážne, preto dáfam asi také trafené otázky.

lussindia
23. feb 2010

No kazdopadne som zvedava, co mi povie v piatok, ked tam pojdem. Budem mysliet na kyslu smotanu 😀 😀 , ked jej budem hovorit, co ma trapi.

andrema
23. feb 2010

no ja som mavala od zaciatku tehotenstva nejake vytoky a svrbenie a stale ma cosi stipalo...stale som sa lekarke stazovala,ale ani raz mi nerobila vyter 😠 stale mi len davala nejake cipky a kremy a nic mi nepomohlo a ani tak mi neurobila vyter...tak som si sama davala dnu acidko...teda ako to len slo...do injekcnej striekacky a tak...potom som na to nemala nervy...
Vyter mi robili az na rizikovom,ked patrali preco som mala zvyseny pocet bielych krviniek...a ziadna mykoza, ziadny streptokok...poslali ma na interne...
A viete si predstavit ten zaznam v mojej tehu knizke,kde je stale,ze nejake cipky a mykoza a tak...tak na internom hned lekar,ze vidi,ze som mala stale nejake problemy...a to ani nebola pravda... 😝

lussindia
23. feb 2010

No ja som za cele tehu brala dvakrat Macmiror 500, vaginalne vajicka, prvykrat ked mi zistil v 20.tt streptokoka a druhykrat tgeraz nedavno, po dalsom vytere streptokok opat pozitivny a este nejake bakterie, tak mi dal na preliecenie. No bol este moj gynekolog... Teraz ked chodim na Kramare, tak neviem co mi nato da.. Len si myslis, ze by mi tu mykozu alebo co to je mala preliecit, totiz nerada by som tym trpela este aj pri porode.... Ked bude mala prechadzat porodnymi cestami. Akoby nestacil streptokok. A este mi doktor hovoril, ze pri mykozach a podobnych problemoch to nie je bohvie co, ked sa ide rodit, lebo ze sa tazsie hoji sitie a tak...

andrema
23. feb 2010

no ja som bola rada,ze mi robili vyter,ale to ma prekvapilo,ze tam nic nenasli negaivne...

j777
23. feb 2010

ahojte,

zuziq, mas uplnu pravdu, ze nikto ta nepripravi na to co bude potom... 😉 ja som si tiez studovala vsetko mozne odpredu odzadu, ale akosi to obdobie po porode je dobra haluz...a tiez nemyslim hodiny, den, dva...ale kazdym dnom to bolo lepsie a asi ozaj to trva to sestonedelie...teraz je to uz "tazka pohoda" aj ked samozrejme, este sme len na zaciatku a este pride vela tazkych chvil... 😉 ..takze baby, porodom sa vsetko len zacina 😉 ja som ho sa tiez strasne bala a nakoniec vyvolavacka...2x hamilton s odstupom 4 dni, potom tablety...zaskocila ma sila kontrakcii, ale samotne vytlacenie bolo v poho 😎 / mala mala 3430 g/ ...paradox, najviac som sa bala vytlacenia a to bolo v celkom v poho...ale ma strasili , ze mala ma cez 4000g ,tak som tlacila jak o zivot lebo som si nevedela predstavit, ze by to po tom vsetkom este malo skoncit cisarskym... nebojte, aj ked ..po vojne je kazdy general.. 😀

kacenqa
23. feb 2010

halo, hlasim sa po poradni 😀 nic nove - nevyzera to na skory porod, takze cakame do 'terminu' a ked sa nic nebude diat, tak v nedelu na monitor, a uvidi sa 😕

jaja25
23. feb 2010

Ja som pri kŕčoch v nohách užívala vit. B1 vždy večer pred spaním. Asi po tretej tabletke mi to prešlo 😉

bibione
24. feb 2010

meggiesk: na krce jednine magnezium...mozes brat az 3tabl denne,potom to zmizne,je to normalka,ja som to mala aj v netehu,a v tehu asi len 3x ale take riadne supy,az mi oci vyliezli z jamiek

tie bolesti co popisujes,moze byt aj nemusi rozpad lonovej spony...pozri si to v tejto sekcii aj ako bolesti bedroveho klbu...alebo cez googla...mne nikto neveril,ze mi nieco je,lebo tato diagnoza je celkom raritna...

zuziq
24. feb 2010

dalsia pokojna noc bez akychkolvek zmien za nami 😀

kacenqa
24. feb 2010

zuzi: napodobne 😀

andrema
24. feb 2010

ja som na tom baby s vami rovnako...tiez sa nic nedialo..

martina46
24. feb 2010

mne na krce v nohach pomohlo magnezko. na tvrdnutie brucha vobec.

andrema
24. feb 2010

mne pomohla aj mineralka magnezia...

zuziq
24. feb 2010

no tak situacia je taka ista ako min. tyzden... stale na 1cm otvorena avsak krcok tuhy a voobec to nevyzera na porod 😖 trochu ma "pomasiroval" mam sice odvtedy mensie tlaky ale nedavam tomu velku sancu ☹

zuziq
24. feb 2010

baby neviete mi poradit, ci pustia manzela k porodu ak bude chory? Chyta ho nejaka nadcha 😖 Vacsinou nema teplotu, len sopli a ja prvy krat zacinam mat paniku z porodu, ze ho dnu nepustia ani s ruskom ☹

bibione
24. feb 2010

zuziq: no budes pekne prenasat 😎 a krcok uplne tuhy ci co ti napisal do knizky,kolko ma milimetrov?
no a manzela...sak ked nebude pred nimi kychat,tak to nezbadaju 😝 ale neboj,ked len sople,to je v pohode a kym porodis neboj aj vyzdravie 😉

zuziq
24. feb 2010

bibione no sme iba na 1cm a krcok tuhy, tak nejak to napisal 😕

andrema
25. feb 2010

zuziq:
no ja idem zajtra do poradne,tak som zvedava...ale naposledy bol tiez krcok tuhy a nebola som otvorena ani mimimeter... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre