Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

julenka
25. sep 2009

ahojte,
ani ja si neodpustim reakciu na Zajacovu-na poslednych prietokoch som bola v piatok (nasledujucu nedelu som mala termin-tak som sa po vysetreni opytala na maleho vysku,vahu...a ona sa na mna osopila,ze "a naco to potrebujete vedet,aj tak budete prenasa,lebo mate velke brucho" 😲 ...a v nedelu som porodila.Ja som to chcela vedet hlavne preto,ci je vsetko ok ,lebo moja gyn. od 32tt uz len pocuva srdiecko babätka.
A potom si pocas vizity tiez neodpustila poznamku-bola som po cisarskom 3 den-ze sa strasne pomaly pohybujem a vyliezt na postel mi trva celu vecnost...ze ked budem taka pomala,tak ma tak skoro ani domov nepustia 😅

monica271
26. sep 2009

Ahoj, no fajn vediet co ma caka, na tuto pani doktorku som este pekne slovo nepocula, len by som bola zvedava naco má potrebu sa hrat, ked este nic nedokazala poriadne 🙄 ja mam termin v utorok a pedne dufam ze malá nedá na seba cakat dalsi tyzden 🙂 lebo uz meliem z posledneho, ale vsak to poznate 😖 ja viem...treba vyrzat, ale ked ja som uz zvedava na nu. Aj tak dufam ze nevychtiim tuto milu, jemnu a ustretovu pani doktorku 🙄 a neprajem to tym padom ani jednej z vas .....

maja22
27. sep 2009

Ahojte, vidím, že na dr. Zajacovú nemáte dobré spomienky... Bola pri mojom druhom pôrode, ale ja sa nemám načo sťažovať... Teda, s malým boli problémy, jeho popôrodná farba bola modrofialová a v inkubátore bol vyše týždňa s neistými prognózami... teraz je už ok... ale samotný pôrod prebehol v poriadku, stihol ho aj manžel, no a mne bolo na Zajacovej sympatické to, že ma po pôrode veľmi dôkladne prezrela, pozašívala drobné ranky (nebola som nastrihnutá, T. bol maličký, nebolo treba) a pripadala mi pri tom ohľaduplná... Síce nebola na dlhé reči, pri mojom prvom pôrode bol pán doktor zhovorčivý a vtipný, ale robotu si odviedla dobre...Škoda, ak zmenila prístup k pacientkam k horšiemu...Možno to ani nemyslí tak zle, ako to vyznie...Ktovie...

monica271
30. sep 2009

Ahoj baby, tak co nerodí sa v NZ ze ziadne nove prispevky a dojmy? Ja som mala vcera termin a nic, malá sa citi vnutri asi dobre, vsak ale preco nie ved ju krmim , nosím 😀 akurat ze uz ja zacinam mat toho pomaly dost a som na nu moc zvedava tak by sa mohla pobrat... 😒

zuzankaaa1
30. sep 2009

Ahojte.A ja som chcela rodit v NZ,ale nedávno tam rodila aj moja kamarátka a ona my povedala,keď napr.chcela niečo opytať nikto mu nepomáhala.... A pred porodom len stále na ňu kričali,lebo mala velke bolesti,a preto kričala... a jeho manžela nepustili,len keď už rodila... Ja preto som rozhodla že budem rodit v Maďarsku,už som bola aj na porodnici trošku poinformvať,že ake papiere mám vybaviť.Sestričky a aj dr. boli velmi mil.Ukázali my aj izby...Každá izba má samos.sprch.,zách.Tu može byt somnou aj moj manžel od prveho sekunda.... 😉

monica271
30. sep 2009

Hmm to je sice pekne ale ja by som tu uz nestihla to je jedna vec a druha je ta ze ja som sice niekde madarka, teda viem dokonale po madarsky ale moj manzel je uplny slovak neviem ci by sa mu to pacilo. Ja som sa snazila vybavit si tu veci okolo porodu tak dufam ze to bude prijemnejsie. To viem ze tu sa ozvat hlasno v porodnici sa rovna samovrazdou chvilkami 😒

janqa24
30. sep 2009

v NZ sa to nejako zastavilo 😀
zuzankaaaa drzim palce, nech to uz mas co najskor a rychlo za sebou a nech ste obe zdrave 🙂

janqa24
30. sep 2009

ha! a teraz som samu seba dostala! to bolo pre monicu 😀 😀 😀 nejaka som unavena ci co 😝

sz.zuzana
30. sep 2009

😀 😀

zuzankaaa1
30. sep 2009

monica,aj ja ti držim palce! 🙂 janqa,ja budem rodit len v nov. 😀

monica271
2. okt 2009

Dakujem baby ste moc zlate 🙂 lenze malej sa nechce vooobec von, chvilkami som hystericka chvilkami zufala, dnes mam hladovku zevraj to pomaha, no mozno nde no nie nam.mala je uplne pohode vnutri . mozno v noci nieco bude a to som prala,vysavala,umyvala podlahu a to bez jedla vsetko 😀 termin som mala 29.sept. tak fakt mi drzte palce ☹ 🙂

dida81
3. okt 2009

Monica- držime palce 😉 😉

Baby- ma tu niektorá termin v novembri?

janqa24
3. okt 2009

monica, pomaha aj sexovat 😉 zuzankaaa ja mam termin az na zaciatku januara, ale uz sa mi nechce cakat 🙂
vcera sme boli s drahym na veceri v nasej oblubenej restike a casnicka sa ma pyta: Vy ste este neporodila??? 😲 a ja, ze nieeeee, este je skoro. A ona ma dorazila otazkou: Cakate dvojicky???? 😲 🙄 🙄 co ja mozem za to, ze som tolko pribrala???? 😀 😀

sz.zuzana
3. okt 2009

janqa,ja mám 1.termin na 30 nov.ale ani mne sa už čakať nechce ☹ stale my boli chrbát... 😢 a ani nechcem vediet čo bude neskor 😒 a tá čašnička ti určite závidela,lebo každá tehulka,podľa mňa je pekná,.... 😉 🙂 koľko si pribrala? ja 7 kg...zatial.... 😅

dida81
3. okt 2009

sz.zuzana- mame podobny termin... možno sa stretneme v porodke... 😉
aj ja mam už doost, vsetko ma boli ...
Ja som zatial pribrala 8 kg.. a tj podla mna pohoda... a tá casnicka- to co?? Neznasam také reči janqua... 😠

sz.zuzana
4. okt 2009

ahoj dida81,ja asi budem rodiť v Ostrihome...ale ešte neviem na 100% 😅 kedy máš termin?

janqa24
4. okt 2009

sz.zuzana.....waaaaaw, ze sedem kilo zatial, a koncom novembra mas termin 🙂 potichu a v dobrom zavidim, ja som 7 kg pribrala v tretom mesiaci, ano, iba za jeden mesiac 😠 odvtedy idem hore sice iba po kile za mesiac, ale aj tak... 😢 😢 no co, hlavne, ze mala je zdrava, rastie a vsetko je v poriadku 🙂
budes rodit v Ostrihome? mas tam znamych, ci preco si sa tak rozhodla? ja asi v Novych Zamkoch, ale stale si nie som ista...

janqa24
4. okt 2009

dida81...ja tiez nemam rada take reci, aj ked viem, ze to myslela v dobrom 🙂
a o bolestiach mi ani nehovorte.......od zaciatku tehotenstva ma boli lavy bok jak cert, od 20. tyzdna krize, a okrem toho v poslednom case ma neuveritelne boli panva, vraj sa roztahuje a je to normalne, ale niekedy sa ani nevladzem otocit v posteli z jedneho boka na druhy.... ale zas ked potom vidim na ultrazvuku mojho anjelika, na vsetko zabudam 😀 😀 😀

janqa24
4. okt 2009

jaj, a este som sa chcela spytat, ci je klystir povinny v porodnici v Novych Zamkoch, alebo ako to tam maju.... lebo ja to nechcem 😒 a neviem, ci budem mat vobec moznost odmietnut....tak baby, co ste tam rodili v poslednom case, dajte vediet, ako to je.....dakujem

sz.zuzana
4. okt 2009

ano mám tam vela známych na porodnici,(je to pravda že poznám len sestričky,ale aj oni my vedia poradiť,že ktorý dr.je lepši,atď) preto sme sa rozhodli že asi tam budem rodiť.a ešte aj preto lebo som zo Šturova.... 😉 Ostrihomska nemocnica je asi 1,5km od Šturova...
jaj,a ja si myslim že klistir nie je povinny,ani moja kamarátka nedostala,a rodila v NZ.

monica271
5. okt 2009

Ahoj baby, ja som este furt cela 😒 a uz na nervy taham 42. tyzden ked nic doki slubil 8 oktober takze cca 2 dni este trpim, ale uz umrem od zvedavosti a to co opisujete tiez poznam.otacat sa otacam v posteli uz ked nevladzem na tej strane a citim sa ako korytnacka 😀 pribrala som dokopy 15 kg co neni malo ani vela pre mna dost.No co uz schudneme hadam ne???? Hlavne aby sme zdrave boli aj my aj miminka 😉

janqa24
5. okt 2009

monica ty si este 2v1???? 😀 som uz rozmyslala, ze asi uz budes hadam aj po 🙂 nenatahuj to tolko a sup sup, nech to mas lahko za sebou 🙂 a potom ked budes moct a nezabudnes, daj vediet, ako to tam teraz vyzera, nech viem, na co sa mam pripravit 🙂
a drzim palce, nech to uz mas za sebou a nech ste s mimi zdrave 🙂

juja2
6. okt 2009

janqa24 - mne odtiekla pl. voda o 23.00 vecer a na druhy den o 23.00 som porodila - takze ako vidis casu mali dost a klystir mi nepodali.
drzim palce! 😉

janqa24
6. okt 2009

juja vdaka za info, to rada pocujem 🙂 a dakujem, budem to potrebovat, zacina mi pomaly dochadzat, ze este par tyzdnov a porodim 😀 a pomaly zacnem aj stresovat 😅

dida81
6. okt 2009

juj baby, mna to caká na bud.mesiac a dnes som sa dozvedele, že celu porodnicu komplet prerábaju.. už sa vraj ani nerodi na druhom, ale na prvom, tam su operacky... neviete dokedy to planuju? Nerada by som rodila niekde provizorne..... ☹ 😒

...možno je klystir humus,, no lepsie ako potom vytlacit okrem bábatka aj "iné" veci... co sa tiež stáva vraj...

andrea2603
7. okt 2009

ahojte. Ja síce rodím až vo februári, ale ak máte info o prerábaní pôrodnice napíšte čo a ako.

janqa24
7. okt 2009

dida, porodnicu prerabaju??? na jednej strane hovorim KONECNE, ale zas na druhej tam urcite teraz je velky chaos, dufam, ze to pocitis co najmenej 🙂 a dufam, ze do mojho terminu to stihnu kompletne 😀

co sa tyka klystiru - urcite mas pravdu, ale v idealnom pripade bude spontanny porod, prva doba porodna u prvorodiciek trva cca 6-8 hodin a uz pocas nej nedovolia jest, cize sa stihnem vyprazdnit 😀 boze ako naivne si to predstavujem 😀 😀 😀

juja2
7. okt 2009

kocky, ja som bola prvorodicka, no to je fakt, ze vam nedaju jest ani pit. No nakolko som totalne vybledla, zistili, ze mam nizly tlak, tak mi dovolil primar vypit pohar caju, teda dobrych 24 hod. som bola bez jedla a pitia! bolo to hrozne. baby odporucam hrube ponozky do porodnice, ja som si ich zabudla dat, a uz ma z porodnej postele nepustili pre ne (tasku som mala vo vzdycharni), tak som trochu aj nachladla.

dida81
7. okt 2009

Janqa- ja naivka dufam,, že už o mesiac bude prerobenaaaaaaaa...
Aj ja vravim konecne,,, no momentálne mi to časovo moc nevyhovuje...

Juja- dik za radu, tie ponožky 😀

janqa24
7. okt 2009

dida - snad to nebude take zle, potom daj vediet, ked budes mat po a budes mat cas 🙂 musim sa popytat tety, ona robi na osmom, bojim sa totiz, ze rekonstrukcia nebude hotova ani v mojom termine ...
a tie hrube ponozky si na vytlacenom zozname veci do porodnice zvyraznim nejakym kriklavym zvyraznovacom, pre istotu, tehotenska demencia u mna funguje dokonale, zabudam uz aj to, co som chcela povedat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre