Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

deina
21. nov 2009

Kludne mozes nohavicky, ja som mala sietovane, ale mnohe mali klasicke. 😉 A nikto na to nic nevravel.

fogpi
21. nov 2009

ahojte
k tým nohavičkám - kludne ich môžeš nosiť , to je už na tebe aké ale bez nich sa nezaobídeš . Po prvom pôrode mi jedna sestra hovorila, že nemôžem mať nohavičky /tiež som nevedela čo a ako/ a prišla druhá smena a tá sa na mna zhrozene pozerala že prečo si ich nedám, že ako sa chcem starať o malého ked si musím strážiť vložku 😕 ,takže asi tak. Vôbec sa tým nezaťažuj , na vizite bez a potom v pohode 😉

janqa24
22. nov 2009

nicol, mna tiez caka porod v decembri, takze je mozne sa stretneme v porodnici 🙂 a tiez som prvorodicka a mam kopec otazok a som zmatena, ale nejak to len zvladneme 🙂

lienkadomaca
22. nov 2009

Nohavicky mozete mat kludne , pri vizite sme ich davali dole. 🙂

devita
23. nov 2009

lienkadomaca..ty mas tusim tak stare dietatko ako ja..kedy si rodila?bolo to teda tu v NZ porodnici?

nikol85
23. nov 2009

janqa24,my sme aj dokonca v rovnakom tyzdni.Ja by som velmi rada porodila uz v 38tt.Aj ty budes mat prve,ze?

nikol85
23. nov 2009

jaj pardon,ved to tam mas napisane ze si prvorodicka.A to ze nam daju babo hned na izbu tak to je pre mna fuuuha.Strasne sa tesim na nasho maleho drobceka,velmi ju zboznujem uz teraz.Len si neviem predstavit co preboha budem ja s nou robit a to dokonca hned po porode.Ja som v zivote nedrzala babo v ruke,nemam ziadnych surodencov,ziadnu skusenost 😨 .Moja kamaratka rodila v juli normalne,a nemala babo hned pri sebe.Najprv jej ho len tak nosili na kojenie a az po dni tusim ho tam nechali s nou na izbe.Keby aspon tie sestricky boli take,ze ti vysvetlia co a ako.Ale viem si predstavit tu ochotu

fogpi
23. nov 2009

nikol podla mna sa ničoho nemusíš báť, a kludne sa tých sestričiek pýtaj, na všetko aj dva krát , sú tam nato aby pomohli a poradili, aj ked sa niekedy možno budu tvariť všelijak nenechaj sa odbiť. Treba sa pýtať ,ale uvidíš budeš to v pohode zvládať , ani ja som nikdy pred tým ako sa narodil Filipko nedržala bábo v rukách a zvládla som... už aj dva krát 😀

janqa24
24. nov 2009

nicol, ano prve 🙂 ja tiez budem rodit skor, ako mam termin, moja mala je o dva tyzdne dopredu oproti terminu 🙂

fogpi
24. nov 2009

baby , na to sa nespoliehajte že sú vaše bábetká o dva týždne skôr, mne to hovorili pri oboch že budú skôr a oboch som prenášala. Nie v zlom , len aby ste neboli zbytočne sklamané , ja som trošku bola ... Ale nech vám to vyjde podla vašich plánov 🙂

dida81
24. nov 2009

Fogpi- presneeee.... 😀
Podla 4D som mala rodit už pred dvoma týždnami... A ja som každemu rozprávala, že zaciatok novembra to istí.. a že huups... Dnes mal byt nas den.. a presne - sklamanie, že ešte nic.
A to mi od 20. tt tvrdlo brusko a mala som kludovy režim ... som sa modlila , aby sme vydržali aspon do 35.tt a dnes 41.tt.... 😅 😅
Ved ak budem po, ozvem sa.... co new v nasej porodke... 😉

dida81
24. nov 2009

A to je malý uplne dolu už 3 týždne a otvorena som na 3 cm.................no ale každa sme ina...

A ozaj, tie sietove nohavicky mam kupene aj ja. 😉

fogpi
25. nov 2009

ja som bola na tom podobne, každý deň som si hovorila, už zajtra,už zajtra a potom Filipka som prenášala 10 dní a Hanku 7 . Ale vydržala som , 😀 ved iné mi velmi ani nezostávalo.
dida81 držím palce 🙂

serafinka1
25. nov 2009

Jéj Dida no tak Ty ešte stále 2v1, Jakubkovi sa musí vnútri veľmi páčiť 😉

dida81
25. nov 2009

No veru, až tolko by sa mu tam ani nemuselo .... 😀 😀

Serafinka- aj tebe to tam ako rastie , že 32.tt 😀

ptka
25. nov 2009

nemate skusenosti s dohodnutim terminu porodu v NZ?

serafinka1
25. nov 2009

No sama si to nejako ešte ani neuvedomujem, keby ma malý nekopal ako divý, tak ani neviem, že som tehotná. Niekedy mam pocit, že sa už derie von. 😀 😀 😀

nocomment
25. nov 2009

Ahojte,
tiež som rodila v NZ - dr. Holop, bol celkom fajn, bol oporou. Ked odo mna odchádzal, povedal mi, že mám nádhernú dcérku a dal mi pusu na líčko 🙂 .. nezabudnutelný zažitok 🙂

zuz88
26. nov 2009

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či mal niekto pri pôrode Hlavičku.. som u neho nová. Dakujem

ewinah111
26. nov 2009

ahoj zuz88.no ak mam dobré informácie tak dr.Hlavička k porodom nechodí.no tych dr.je viac čo nechodia k porodom ,ale mohlo sa to aj zmenit ,,pripušťam,, takze radsej si to este over ok 😉 .a v ktorom si to týždni t.?

ptka
27. nov 2009

ja si tiez myslim, ze hlavicka nechodi k porodom... a inak podla mna, on celkovo nie je nic moc (kedysi som k nemu chodila)

gabika11108
27. nov 2009

Ja som rodila v NZ vlani v novembri a môžem len odporúčiť NZ menocnicu. Najviac sa mi páčilo,že dcérka bola celý čas pri mne.

janqa24
27. nov 2009

noooo baby, ale ja nielen kvoli tomu, ze sme s malou o dva tyzdne dopredu, budem rodit este tento rok.....ja mam problemy s vysokym tlakom, tak som sledovana a moj gynekolog mi povedal, ze ked sa to nezlepsi, odporuci predcasny porod....takze prenasanie u mna nehrozi, najneskor 39 tt rodim 🙂

inak, mala by som byt sledovana v rizikovej poradni kvoli tomu tlaku, ale najvacsia "sranda" je, ze MUDr. Risko, ktory teraz vedie rizikovu poradnu, je cely tento tyzden mimo, samozrejme, nikto ho nezastupuje, bude tam najskor 2.12., aj to mam najprv rano zavolat, ci ma vobec cas a nahodou neoperuje 😠 taaaaak som sa rozculila, ked som to minuly tyzden zistila 🙄 ja chapem, ze ked treba operovat, tak treba operovat, pocula som o nom, ze je to naozaj velmi dobry odbornik a som rada, ze tu takeho mame, ale naco potom tak vytazenemu cloveku zveria rizikovu poradnu, ked vedia, ze vacsinou operuje 🙄

janqa24
27. nov 2009

ozaj, nikol, neboj sa, ze nebudes vediet, co a ako s malou, urcite sa najde aspon jedna sestricka, ktora ti vysvetli a ukaze, co a ako, alebo budes mat na izbe nejaku inu mamicku, ktora tiez poradi 😉 prinajhorsom sa dohodneme, budeme rodit naraz 😀 a navzajom si budeme pomahat 😉 ja sice budem mat tiez prve dieta, ale v nasej rodine je kopec malych deti, kazde jedno som prebalovala a kupala, co to sa na mna nalepilo hadam 😀

zuza.m
27. nov 2009

baby nebojte sa určite to zvladnete,aj ja osm to zvladla a to som nemala o detoch ani potuchy,.nemala som sa kde priučit a sme tu.proste materinsky cit mate už vrodeny 😉 .je super že dietatko mate pri sebe a tak sa spoznavate už v nemocke.

deina
28. nov 2009

Janqa, to s tou rizikovou poradnou bolo uplne rovnake aj ked ju robil Smolarik. Tiez som tam v piatok rano musela najprv zavolat, ci vobec pride a kedy asi... oni su asi vsetci vytazeni. Moj lekar to bral tak, ze ta poradna je len formalita, nic dolezite, on si musi vsetko odsledovat.

janqa24
28. nov 2009

deina, u mna je problem v tom, ze moj gynekolog je v BA, kedze donedavna som tam este byvala a pocas tehotenstva mi nikto neodporucal prenasat si kartu od jedneho doktora k druhemu.....ten moj ma poslal do rizikovej, ze to bude lepsie, ked ma budu sledovat tam a nebudem musiet kazdy tyzden cestovat do BA.....moje jedine stastie je v tom, ze v porodnici v NZ pracuje nas rodinny znamy, ktory v nasej rodine odrodil asi styri deti, takze som sa dohodla s nim, ze okrem rizikovej poradne budem pravidelne chodit hlavne k nemu 😉 ved keby som sa mala spoliehat na rizikovu v porodnici, mozno by ma do porodu ani nikto nevysetril 😖

deina
30. nov 2009

Tak to mas dobre, ze mas znameho, tu sa na rizikovu poradnu naozaj neda spoliehat, fakt je to len formalita. Ked som tam bola, dostala som akurat peciatku na knizku, ze som rizikova a hotovo. A este ma poslali na hematologiu, ale kym som sa dostala spat, ze konecne tam bol lekar a ordinoval, tak som aj porodila.

deina
30. nov 2009

A pomylila som sa, nie Dr Smolarik, ale Dr Korcok mladsi ju predtym robil...

nikol85
30. nov 2009

a ozaj baby,tie ktore cakate alebo uz mate dievcatko, neviete ako to je s nausnickami?Vraj sa uska prepichuju uz hned po narodeni v nemocnici,ale mne sa to neako nepaci.To ubohe stvorenie sa ledva narodi a uz aj prepichovat uska?Mna kazdy nahovara aby som jej dala hned prepichnut,no ja by som radsej pockala mesiac dva.Ale moja mama hovorila,ze ked mne prepichovali usi ked som mala par mesiacov,tak to vraj bol horor a je lepsie urobit to hned.No takze neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre