Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

fodorka33
28. dec 2008

ahojte,ja som rozmyslala ze by som si zavolala k porodu doktora Havlasa.co mi na neho viete povedat?bola som u neho asi 2krat na ultrazvuk,pretoze ja som zo Surian a tu chodim aj zenskemu.zevraj dobry no pocula som skor,ze sa nemam spoliehat nato ze pride....

mandrea
29. dec 2008

ahoj fodorka - ja osobne som rodila u Stanka a bola som velmi spokojna. Povodne som mala rodit u Bezakovej, ale bola odcestovana. O Havlasovi som pocula, ze je dobry, ale ma "rad peniazky" a ze k porodu pride urcite len vtedy, ak nieco uz predtym.

stvura
29. dec 2008

Havlas je vyslovene na prachy...bez nich nepohne ani prstom {moja skusenost}. Ja som nechala porodu volny priebeh, kamoska co bola dohodnuta s Havlasom jej k porodu "nestihol prist", hoci mala porod vyvolavany.
Doporucujem Korcoka mladsieho, ale i obe mlade lekarky su fajn.

ericica
29. dec 2008

ahojte buduce maminky 🙂 ja som tiez rodila u stanka je to aj moj gynekolog a kedze som bola prorodicka tak som si ho zajednala k porodu...mala som to stastie ze som ako por.asistentku chytila dr.kalmanovu ku ktorej sme chodili na priprau na porod takze cely porod bol uzasny aj ked trochu bolestivy 😕 ale na bolest sa zabudne takze si to urcite este zopakujem a samozrejme zase s panom dr.stankom 😎

ericica
29. dec 2008

😀 😀 😀 😀 chcela som napisat prvorodicka 😀

stvura
29. dec 2008

Ako pise ericica, porodne asistentky su velmi dolezite, niekedy viac ako lekar. Aj v mojom pripade oni odviedli uzasnu pracu!

fodorka33
29. dec 2008

jej dakujem vam pekne za informacie 🙂 moj manzel chce byt so mnou pri porode,tak dufam,ze to bude fajn,aj bez toho aby som si zajednala doktora...a pocula som ze v Zamkoch,ked je manzel pri porode sa rodi v nejakom samostatnom boxe???mate nejaka taku skusenost?

ericica
29. dec 2008

hej ked mas pri sebe manzela tak su na to zvlast saly ....my sme boli na poslednej a bol tam so mnou pr celom porode aj ked prebiehal v noci v pohode ho ku mne pustili, ale potrebovali sme papier ze sme chodili na pripravu......alebo este k jednej dr mozete ist na pripravu ale ani za svet si neviem spomenut na jej meno.....aj vy mate ten papier?????????????????takze budete mat male valentinca 😵 😵 😵

stvura
30. dec 2008

No netreba potvrdenie ze chodil na pripravu {ja som ho mala}. Len sa zahlasi, oblecie si plast, prezuvky a je s tebou na sale - ak to stihne {moj nestihol}, plus zaplati poplatok samozrejme.
Nie je to samostatny box, su to asi tri saly co su oddelene a su tak urcene na porod s rodinnym prislusnikom.

fodorka33
30. dec 2008

aha,baby dakujem za info...ja som sa pytala mojho lekara v Suranoch,ci musi manzel chodit na nejake pripravy alebo nieco a on povedal,ze zatial on ziadnu s muzom nikde neposielal a ze zeny nemali problem,staci im tam podstrcit rovno peniazky a nepovedia nic...a na stranke co ma NZnemocnica je pisane len ze sa plati 300Sk,neni tam spominane ze treba aj nejaky papier...ked tak zacnem histercit a uvidime....🙂

ericica
30. dec 2008

no ani ja som nevedela ze treba daky papier ale mne povedala sestricka na poradni ze treba muzoi daku priprau aby ho tam pustili a ja ako prvorodicka som nevedela ci to fakt treba??????????????????a tie saly spominala na pripravach por.asistentka ze su boxy kde moze byt pri tebe partner
tak ja vychadzam len z toho 😵 ale ako su rozdelene tak na to sa uz fakt nepametam bola som zaujata niecim inym a krajsim 😵 😵 😵 baby zelam vam krasny novy rok 😎

stvura
30. dec 2008

V poho fodorka, nikto od manzela nebude nic pytat, ja som rodila teraz v auguste a nepocula som ze by od niektorych manzelov co boli s babami v ten den ako ja dakto daco pytal. Len fakt ten poplatok, plast, prezuvky a ide...
Na strankach mas myslim i kontakt, ak chces vidiet saly neni problem, ja som ich videla s pani Kalmanovou cca mesiac pred porodom, vsetko ti ukazu ak mas zaujem.

fodorka33
30. dec 2008

aha to je super...ja to akoze nepotrebujem vidiet,len zistujem co a ako....uz sa pomaly pripravujem,periem o sto sest,zehlim,este dokupujeme a tak...hrozne moc sa tesime...no ale uz som sa aj rozhodla ze doktora si nazavolam a necham to na stastnu nahodu...kazdy zatial iba chvali novozamockych doktorov tak dufam,ze aj ku mne pride dobry....a ked nie,tak moj muz mu dopomoze aby sa posnazil 😀

ericica
30. dec 2008

neboj fodorka urcite chytis dobreho lekara a bude vsetko oukej,,,,budem ti drzat palce a ked uvidis ten maly batoztek budes najstastnejsia na svete...booooze keby sa dal vratit cas ake to bolo pekne 😅 dufam ze aj ked budeme cakat druhe babeno tak budem mat bezproblemovy porod 🙂

stvura
31. dec 2008

Drzim palce nech ti to dobre dopadne...len sa vyvaruj primara, pripadne nech na vsetko dozera tvoj manzel (kocke co rodila 4 hodiny po mne - to uz stihla dennu smenu) nechali cast placenty vo vnutri a po dvoch tyzndoch ked zacala krvacat objavili co sa deje a ficala este raz na sal.
Ja som mala Goroga, ci ako sa volal, velmi prijemny, krasne zasitie, no trvalo dlhsie ako porod celkovo. Dietatko ti vsetko vynahradi, ako pise ericica, vsetko bude fajn.
Veciciek nekupuj vela, lebo nevies ake velke male bude, aby si nemala zbytocne nakupene satstvo novorodenec, lebo niektore deticky ho vobec nenosia...xixi.../mi sme nosili 2 tyzdne/.

ericica
31. dec 2008

o tom som pocula aj ja stvura ze aj viacej babam tam zabudli vtedy placentu.......aj kamoska zo sale rodila v zamkoch(v sali nemocnicu zrusili) a ja som jej nz nemocku velmi chvalila a aj jej tam nechali placentu a po tyzdni jej zacalo byt zle a musela ist znovu na operacku....mas pravdu zalezi aj na tom akeho dr chytis 😢 je tam teraz vela mladych a vela dobrych odislo 😒 ale nechcem ta fodorka strasit urcite vsetko dopadne .................len nam daj vediet ako to dopadlo 😵

fodorka33
31. dec 2008

jasne ze vam dam potom vediet...uz aby som to mala za sebou..maly neprestajne kope a kope,asi aj on uz sa chysta privitat novy rok 😀 inak aj mojej znamej tam nechali placentu a ked prisla domov jej zostalo zle a zacala strasne krvacat....no dufam,ze vsetko dopadne tak ako ma...inak babulky prajem vam krasny silvester a este krajsi novy rok🙂

fodorka33
3. jan 2009

to sa uz nikto nechysta rodit do NZ?

llaayllaa
3. jan 2009

Ahoj 🙂 ja som rodila ,tiež v NZ,aj ked som z NR,a bola som nadmieru spokojná,pri porode som mala dr.Smolárika,velmi milí a mladí lekár,ale fakt šikovný,porod som mala síce dost komlpikovaný,na poslednú chvílu mi museli urobit cisársky rez,ale pre mna to už bolo vykúpenie ☹ a som velmi rada,že som sa rozhodla íst si odrodit 🙂 do NZ len bohvie,ako by sme boli dopadli tu,a bez dr.Smoláika,fakt bol milí a to najhlavnejšie bolo,že ma nenechal dlho trápit,praskol mi plodovú vodu,dal vyvolávačku,robil čo mohol a aj ja,ale na koniec ma museli niest na operačku malá bola na mna príliš velká 🙂 a moja panva pre nu príliš úzka,ale všetko naštastie dopadlo dobre,a sme obe ok,inak personál je tam tiež velmi milí,až na niektorých podla mna primladých ošetrovatelov na tú prácu 🙂 ale inak v pohode

fodorka33
3. jan 2009

no ved ja sa toho desim,ze v podstate su tam skoro vsetko len sami mladi....no mozno je to vyhoda,ale tak neviem...si mylsim ze je normalne ked kazda prvorodicka ma zo vsetkeho stresy...

fodorka33
5. jan 2009

a ozaj ako je to v porodnici v NZ?ked to na mna pride tak co teraz tam prizemi mam ist na prijem alebo ako?

sksko
6. jan 2009

ahoj fodorka..
ja sa tam chystam a uz som tam bola aj s malym....

ked ta to chyti chod na prijem dole.. prezlecies sa do zupana a kosele....potom ta poslu na saly na 2 poschodi... tam si ta setricky uz prevezmu.. ak chces manzela toho ti daju zavolat ked ta vysetria a porod bude postupujuci( alebo ti povedia aby isiel domov...) potom ta prezlecu do ich kosele na porod- je to pohodlnejsie- nezapisnis si svoju....

inak vo februarovkach su minim..2 dievcata co budu rodit v NZ
mamamima a este minimalne 1 ci dve 🙂

sksko
6. jan 2009

a k tym bocňxom-- jeden je samostatny pre mamicku s oteckom a potom vzadu su take 2 porodne saly.. 1 je prechodna.. tam su oddelene 2 stoly takou plachotou- v jednom moze byt otecko s mamickou ( ak nahodou nerodi za plachtou ina mamicka a nechce tam nikoho mat ☹ ) a v tej druhej vzadu je mamicka s oteckom...

ta vpredu je taka najsamostatnejsia.. v tej som rodila mojho prveho syna...

fodorka33
7. jan 2009

ahoj,dakujem ti velmi pekne za info,len dufam,ze tam nebudu robit ziadne ovacie a manzela nechaju pri mne.... 😒

sksko
8. jan 2009

fodorka neboj.. podla mna ho nechaju.. aj ked mozno niektora setricka si zahundre, ze volakedy pri porode muyi neboli, ale nezijeme uz VOLAKEDY ale dnes 😅
prave preto tam maju takto prisposobene saly aby mohli vyhoviet rodickam.. inak personal je tam zlaty ( aj ked kazdy moze mat "svoje" dni...)

fodorka33
9. jan 2009

no ved prave ze keazdy moze mat svoje dni,tak dufam,ze vychitim dobru sluzbu..ako pozeram tak ty uz mozes kazdu chvilu ist,daj vediet,ked sa malinky narodi🙂budem drzat veeeeelmiiii palce...

maja5
3. feb 2009

ahojte aj my sme sa rozhodli rodiť v NZ aj ked sme zo Šiah tu ma to nejak neláka aj ked som na gynde ležala a všetci boli super okrem niektorých lekárov. chodím k Bezákovej a tak preto sme sa rozhodli pre NZ ale píšem hlavne preto, že by som chcela vedieť čo si tam mám vziať zo sebou pre mna a pre babetko. vie niekto poradiť? 🙂

melany_s
3. feb 2009

ahoj maja, ja mám z pôrodnice NZ tento zoznam:

Pre mamičku:

- doklady: občiansky preukaz
karta poistenca
sobášny list (resp. prehlásenie o určení otcovstva)
tehotenský preukza
odborné nálezy – UZV vyšetrenie, konzil. vyšetrenie
- žiadosť o strerilizáciu (len u žiadateliek)
- dlhodobo pravidelne užívané lieky
- hygienické potreby, WC papier, hygienické vreckovky
- obyčajné hygienické vložky
- detský zásypový púder
- uteráky
- ponožky
- voľné bavlnené nohavičky
- tehotenskú podprsenku (nie je podmienkou)
- papuče
- župan (nie je podmienkou)
- YAL gel – predpíše gynekológ v poradni (nie je podmienkou)
- pripravené meno pre bábätko – dievča, chlapca

Pre bábätko:

- bavlnené plienky 2-3
- jednorázové plienky (najmenšia veľkosť)
- ortopedické nohavičky (poštolky)
- čiapka, ponožky, košieľky 2-3, dupačky
- vlhké hygienické utierky
- kefka na vlásky
- veci na domov – oblečenie, perinka, p.p. deka

sever
13. feb 2009

Manzelka rodila v NZ v roku 2002.
Doteraz z toho ma traumu cela rodina.
Manzelka bola dva dni v bolestiach, nakoniec to skoncilo cisarskym rezom.
Personal sa az na par vynimiek k manzelke pred a aj po porode spraval neludsky v pravom zmysle tohoto slova.
Absolutny nezaujem riesit psychiku rodicky a teraz som si uz uplne isty aj v tom,
ze porod prebehol s nezaujmom aj o zdravie rodicky a dietata.
Symbolom celeho tohoto nechutneho predstavenia je pre mna
vtedajsi priamo zucastneny primar Korcok (ako uz dnes pozeram, bol to Korcok starsi).

Moja dcera ma dnes uz 6 rokov. Vsetkym nam robi radost.
Je to zdrave dievcatko, ktore malo len zopar dnes uz skoro beznych problemov s alergiami.
Problem, ktory sa nam dodnes nepodarilo vyriesit je ale jej problem so spankom.
Velmi tazko sama zaspava, pravidelne sa v noci zobudza s placom a s volanim, ze chce mamicku.
Niekedy sa nedokaze utisit ani vtedy, ked uz je pri matke.

Znazili sme sa tento probelm riesit sami, aj za pomoci lekarov, ale nic sme nevyriesili.
Tak, ako dcera rastie, zda sa mi, ze sa to malicko zlepsuje, ale stale je to problem.

Vcera bola manzelka na odporucanie znamej na sedeni s detskym psychologom.
Az ked prisla domov, som sa dozvedel, ze ten psycholog bol nejaky ezoterik.
Manzelka a ja berieme vsetky tie ezotericke veci s rezervou.
To, ze sedi pred ezoterikom, sa manzelka dozvedela az potom,
ako zacal robit nejaku podivnu diagnostiku kresbou na papier.

Ked sa sedenie skoncilo, manzelka mala v ociach slzy.
Nechcem popisovat ako sa to stalo, ale ten clovek si ziskal doveru.
Nepojdem do detailov, chcem napisat len jednu vec.
Ten clovek manzelke povedal, ze nasa dcera bola v case porodu v stave,
ked uz jej dusa opustala telo. Povedal, ze dcera v spanku preziva
hrozne pocity opustenia, ako dosledok jej dusevneho stavu v case porodu.

Vedzte, ze ja ako otec mojej dcery som presvedceny,
ze v porodnici v NZ v roku 2002 bol jej zivot ohrozeny
kvoli nepochopitelnej neludskosti lekarov.

adrioska
14. feb 2009

Sever to je strasne, az mi je do placu...dufam, ze sa to s dcerkou upravi a bude vzdy zdrava a stastna. No ja dufam, ze sa to od toho roku 2002 zmenilo, ja som rodila minuly rok v novembri a je tam plno mladych doktorov, mladsich odo mna, ja mam 28 rokov...no a na ich pristup sa nemozem stazovat, uplne super. Su ochotni, mili a aj velki odbornici. V poslednom obdobi je tu strasne vela porodov a mamicky sa na oddeleni sestonedelia tlacia na izbach. Aj sestricky su v pohode, najdu sa nejake vynimky, ale netreba sa ich bat, treba si svoju pravdu vypapulovat. 😉 Ja som mala strach z primara Matusku, som myslela, ze je to namyslenec a surovec a na moje prekvapenie je to velmi mily doktor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre