Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

erzulik
6. okt 2011

@zuzana141 ja som uz po cisarskom

erzulik
6. okt 2011

@zuzana141 gratulujem aj ja tebe a ozaj kojis?

zuzana141
6. okt 2011

@erzulik a preco si mala aj ty CR? a uz si doma? 🙂

zuzana141
6. okt 2011

@erzulik nekojim ☹

erzulik
6. okt 2011

Ano ozvy plodu boli trochu slabe a zelenkasta plodova voda.

erzulik
6. okt 2011

@zuzana141 preco ani ja nemozem lebo som mala trochu komplikacie nemohla som si ju prikladat dost ma to trapi...dufam ze este sa to rozbehne...prsnik chyti to je hlavne uz len sa to musi spustit 😢

erzulik
6. okt 2011

ako ti maly spinka?

erzulik
6. okt 2011

@pointka Ahoj ja som rodila 28.9.2011 cisraskym slabe odozvy plodu, zelena plodova voda aspon nejako tak to tam bolo napisane v sprave. Mala som doktorku Renckovu a a doktora Stanka. Odporucam ja som bola velmi spokojna. Na sestonedeli boli uzasne sestricky , vyskytli sa mi mensie komplikacie ale vsetko dopadlo OK. Takze ja som bola velmi spokojna a tiez som sa predtym velmi bala.

zuzana141
6. okt 2011

@erzulik mne maly nechcel chytit tak nekojim davam Um...ani Adka som nekojila .Spinka a papa kazde cca 3 hodiny ako kedy. 🙂

1katkas
6. okt 2011

@martina786 aj mna ked vysetroval tak to nenormalne bolelo..strasne.. a ked tu o nom citam co baby pisu tak mi je normalne zle, ze som mala tu smolu, ze som akurat na neho natrafila

mananenka
6. okt 2011

@dianap Ahojky..jaj,tak si si užila tiež...a tiež s pánom úžasným doktorom..Tak ti ozaj prajem,aby sa ti už nepriplietol do cesty... 😉 .Už to máš ozaj zapár...nech ti všetulinko dobre dopadne a potom daj vedieť...aj kto ťa odrodil.. 😎 ..dúfam,že nenapíšeš,že ten... 😒 😉 ...a ak sa smiem spýtať,prečo si krvácala?Mne zistili placentu praeviu a že vraj mi praskla len cievka,ako som bola na záchode.. 😉 tak sa teším z toho,že to nebolo nič horšie,ale pozor veliký si musím dávať stále...držím ti palčeky... 😉

dianap
7. okt 2011

@mananenka Ahoj. Mala som ruzovy vytok a bolesti podbruska,tak som radsej utekala na pohotovost,lebo som sa strasne bala. Cakali sme na babatko 8 rokov.... Ked ma vysetril ☹ napisal ze mam hroziaci potrat a na 0,5 az 1 cm branka skratena. Vraj keby som neprisla hned tak by sa to skoncilo zle. Tak ma hospitalizoval. Vsetci ostatní doktori su uplne super. Stazovat sa neda ani na jedneho,okrem 😝 A preco som mala krvavy vytok to mi nikto nepovedal. Odvtedy je vsetko v poriadku. Ukážkove tehotenstvo, len tie priznaky by som nemusela mat vsetky (palenie zahy,opuchanie noh a ruk,bolesti krizov atd proste mi je vsetko co mi ma byt) Uz sa na malinkeho velmi tesim dufam ze uz pride co najskor. A ked aj narazim znovu na Zifcaka navadi vydrzim, bude tam somnou manzel tak to spolu zvladneme, len nech je maly Tomasko v poriadku.. Drzim ti palce aby aj u vas islo vsetko ako ma a ak si budes davat pozor tak sa skoro dockas krasneho dietatka aj ty.

ondrisa
7. okt 2011

@pointka Lekári na gynekologii sú super aj sestričky,tam je prístup všetkých taký uvolnený a priatelský, nie ako na novorodeneckom 😖

stvura
7. okt 2011

@erzulik rodila si s cisarskym? Ale to zrejme kvoli tym slabim ozvam babatka, vsakze? Ja som totizto so zelenou vodou porodila obidve deti uplne prirodzene

gabuci
7. okt 2011

@stvura aj ja si myslím,že kvôli tým slabým ozvám rodila s cisárskym,aj ja som mala na izbe spolubývajucu ktorá mala taku svetlozelenu vodu ešte aj na pyžamo bolo vidieť a ked ju brali na sálu rodila spontánne.

stvura
7. okt 2011

@gabuci no ja som mal pri prvom zelenu, pri druhom vodu ako bahno, takze aj hnedu by som povedala. Velka nevyhoda, ze ani jedno dieta som si nemohla pekne so sebou odniest na izbu, ale boli obe na pozorovani pol dna (dcerka den, lebo ta mala hned aj zltacku).

dianap
7. okt 2011

Baby mozete mi poradit neakeho dobreho pediatra? Neviem si vybrat. Uz pomaly budeme potrebovat tak by som si mala neakeho zabezpecit dopredu ci nas príjme. Deti este nemam tak nemam prehlad a ktorej som chodila este ja, ta uz pojde do dochodku. Dakujem....

gabuci
7. okt 2011

@stvura žltačku aj moja dostala ku koncu prvého dna a bola 1 a pol dna v inkubátore,ja som vodu mala číru priesvitnu pri pôrodoch len som videla ženy na oddelení ked ich brali zo ženského oddelenia ,že maju isť rodiť.

me
7. okt 2011

@stvura
@gabuci ja som mala tmavozelenú vodu pri prvom,až som sa zlakla, zistili sme to už o pol 11 a nechali ma tak, povedali že bábo je v poriadku, porodila som o 16.15 h prirodzene o cisárskom nebola ani reč

stvura
7. okt 2011

@me 😒 no mna p. Halmesova hned brala rodit...vyvolavacka a sli sme cca 5 minut po odtoku vody.
@dianap ak by som sa rozhodovala znova, tak volim dr. Lorandovu

me
7. okt 2011

@stvura ja som vtedy rodila u havlasa ale bolo to pred 7 rokmi, tvrdili že podľa ctg je všetko OK, a mali pravdu, malá síce bola trošku pridusená ale to kvôli tomu že som ju nevedela vytlačiť a dlho to trvalo, bola cez noc na pozorovaní, ale našťastie všetko bolo a je OK, je to už 7 ročná herečka 🙂

gregina
7. okt 2011

@pointka Tiez som zvazovala porod v Ruzinove, a ked to pride skor ako by malo, tak tam urcite aj skoncime.

martina786
7. okt 2011

@dianap ahojcek,tak drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.Ak tam bude aj manzel,tak to bude lepsie,potom je aj pristup iny a co som pocula Zifcak ak nemusi neide k porodu ked je niekto s rodickou.Ja som bola so svagrinou a mal sluzbu ako povedala ze chce mat pri porode niekoho tak ju dal kolegovi,ze on to nebude robit.Rodicka ma dost co zo sebou tak ak je personal nie ako ma byt tak tazko si nieco povie,ak nieje dost silna,ale ak tam je doprovod ten to hned poriesi a hlavne polovicky,ti nedaju dopustit na zenicky a deticky.Ale ono porodne asistentky su fajn,treba ich pocuvat a pomozu a poradia a najdolezitejsie,pokial by si mala pocit ze sa nestaraju,treba povedat,netreba sa nechat odbit.

lilu0411
7. okt 2011

@dianap ahoj, ja som rodila teraz v júni, odporúčam detskú lekárku MUDr. Lórandovú, je skvelá, má rada detičky 🙂)))

pointka
7. okt 2011

@gregina ja este stale nie som rozhodnuta, este mam chvilku casu, je sice pravda, ze vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, takze to este vsetko zvazim, ale s Ruzinovom som bola velmi spokojna a hlavne tam mam Dr. ktorej velmi doverujem

dianap
8. okt 2011

@martina786 Potešila si ma, ďakujem...

dianap
8. okt 2011

Ďakujem za rady skusim tu Lorandovu.

zuzuli27
9. okt 2011

ahoj viete mi prosim poradit, aj sa u nas plati nieco za to ked si pojdem dohodnut porod? a ked budem chciet kontkretnu dr alebo co sa dava? nemam tusenia ako to tu funguje 😒

me
10. okt 2011

@zuzuli27 - pred 7 r to bolo 5000 korún, tak si len tipnime čo to bude dnes 😀 😀 😀 , min. rok to bolo v blave 500 euro tak v NZ ????

pointka
10. okt 2011

@me kde v BA to stalo 500 EUR? ja som rodila pred 2 rokmi a cena bola 250 EUR v Ruzinove a bola som tam teraz v aprili na operacii a ceny sa nezmenili, jedine co zdvihli o trosku je cena EPI. A co viem, tak tu v NZ sa neda oficialne zazmluvnit porodnik, jedine po osobnej dohode s danym lekarom a to sa tym padom neplati do kasy nemocnice..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre