Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nikita308
6. apr 2012

@reanda Ja som rodila v PN, mala som primára a kamarátka rodila v TN, ale neviem koho mala... Ja som mala mať cisársky, nakoniec som rodila spontánne a doktor povedal, že nástrih netreba, ale kvôli mojim iným zdrav. problémom ho napokon radšej urobil...

katka1903
6. apr 2012

@reanda a co hovoris na epidural?tiez si ho chcem dat pichnut.pri dvoch porodoch som ho nemala ale teraz sa strasne bojiiim,tak preto.

urma
6. apr 2012

@reanda je tam taka miestnost, kde je tabulka na dverach ze Predsalie, tam su tie lopty, rebriny a spol.ale neviem, ci to funguje ako vzdycharen original. Ja som este neporodila,len som tam bola par dni hospitalizovana...
A v tej tzv. jedalni a spolocenskej miestnosti su 2 sprchy a 2 WC, co mi teda pride dooost malo, ak maju sluzit este aj rodiacim 😖 Asi uz nikde inde sprcha nie je,ze?

urma
6. apr 2012

@daniela1974 ja si pod pojmom planovany porod predstavujem zas porod umelo vyvolany 🙂 Ze ma vtedy akoze cas partner, co chce byt pri porode a aj porodnik, tak si urcite datum a nasackujete sa ucelovo do porodnice.

reanda
7. apr 2012

@katka1903 ja som epi nechcela a aj lutujem, ze som si ho dala, lebo to bol potom taky porod-neporod, nic som necitila, ani som nevedela poriadne, kedy tlacit, navyse je tam riziko vedlajsich ucinkov vselijakych, aj ked teda ja som mala stastie a vsetko bolo ok.. ale mala som dlllhy porod, bolesti od piatka rana a porodila som az v nedelu doobeda, pricom od polnoci som uz bola na sale a ako som pisala, nemala som si ani kam sadnut a odpocinut si, takze ja uz som bola strasne unavena.. inac by som si epi nedavala
a ty preco sa bojis, mala si tazke porody?

reanda
7. apr 2012

@urma tam su aj rebriny? to som si ani nevsimla.. a lopty boli tiez na sale.. no to predsalie tam je, ale neviem, ci sa pouziva ako vzdycharen, lebo je tam aj doktorov stol s pocitacom.. to by tam mne teda vadilo, keby tam mam travit prvu dobu..
hej, sprchy su tam len dve a este jedna na nadstandarde.. ja som pred porodom nechodila do sprchy, ale potom som tam bola casto a iba raz rano tam bol natresk, inac sa dalo 🙂

ano, planovany porod - vyvolavacka alebo rovno cisarak

dulkagabulka
7. apr 2012

toto je opis NORMALNEHO pôrodu...kasny , že?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

nikita308
7. apr 2012

@reanda Sú tam aj rebriny, tie som si všimla ako prvé... 😵 ja som nevyužila žiadnu pomôcku, ale moja "suseda z pôrodnej sály" tam hopsala na lopte.... a chúďa tá sa tam nahopsala a nakoniec jej robili cisársky... ☹

katka1903
7. apr 2012

@reanda vies co prvy bol tazky 17 hodin a potom kyretaz bez narkozy kedze placenta nesla von .druhy uz lepsie ale zase placenta strajkovala.ja neviem ja sa starsne bojim a mozno budem mat treti tak rychlo ze ani nestihnem to si ja stale nahovaram ze ten bude najlepsi 🙂

urma
8. apr 2012

@reanda ved prave, ja tiez tu predsalie v PN moc nechapem, ze tam doktori aj sestricky sa zdrzuju, dokonca sa tam chodi prezliekat, ked ta pustaju domov 😕 je to tam total verejne a frekventovane miesto. Takze prosim ta kde si ty taku dlhu dobu travila pred tym, nez si prisla do druhej doby porodnej??? V jedalni? To mi pride este sprostejsie, aby som sa tam niekde zvyjala a druhe baby kukali obednajsie spravy 😝 A je to blbe pre OBE STRANY. Ja som tam teraz za 5 dni nic take nezazila, asi vsetky porody boli rychle a v noci, ked som ja chrnela 😎

daniela1974
8. apr 2012

@urma ja som bola ciastocne na izbe ale to mi bolo debilne, mamky tam boli po porode s detickami a pred cisarskym tam cakali, ja tam fucala a predychavala, potom som bola v jedalni ale tiez trapne, tak som sa usadila na lopte pri porodnom kresle, tom ruzovom a tam som stravila vsetok cas.
Ale ja som prisla rano o 8:30 a 9:50 sa mala narodila, takze to bolo velice rychle.
A dokonca mi baby povedali, ze pekne rychlo som porodila, ze ma poculi hucat.
Toto ma nasralo najviac, akoze som si mala dat pozor na zvuky pred mamickami?

urma
9. apr 2012

@daniela1974 😖 no to som sa aj ja teraz tzv. bala, ze ked budu baby rodit a ja to budem pocut, ze ma chyti daka depka ...ja pre istotu moc nevyhladavam ani autenticke videa atd. 😅 Hoci viem, ze sa dost rodilo v tom case, ako som tam bola, nepocula som nikoho kricat, len babatka plakat a na to som si rychlo zvykla aj v noci 😀 😀 Uz ma to potom ani nezobudilo. Suhlasim s tebou, ze trapne je byt v jedalni a kade tade...
Ale je to fakt dako sprosto vyriesene, lebo keby akurat potrebuju to porodne kreslo, ked si ty este len predychavala, tak asi by si si pri nom tu loptu nezaparkovala 😝 😝 A tak celkovo...akoze nie si ani pod dozorom, ked tam porodis niekde na izbe?? Ved nemaju tam ani zvonceky a ak si napr. sama....prvorodicka...nevies to odhadnut, kedy ide do tuheho 😅 Alebo som mimo?

erika1111
9. apr 2012

@aamanda ahoj.ja som si vzala nausnice hned zo sebou a na druhy den sme si ich dal tam.som to chcela ze keby nahodou sa zaplia tak mi tam poradia.nemali sme potom vobec problem,natierala som jej to aj doma spiritusom.ale sa ti ich aj obvodna lekarka.ako ty chces

daniela1974
9. apr 2012

@urma moja zlata neviem Ti povedat. Ja som rodila tretie dietatko a furt sa ma pytali ci necitim tlaky a ja ze co su to tlaky ako to mam poznat ja nevieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmm!!!!!!!

takze ani ja som to nespoznala a to mam 3 porody prirodzenou cestou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

katka1903
9. apr 2012

@daniela1974 a co hovoris na treti porod? mna tiez caka treti ale tak sa bojim.

urma
9. apr 2012

@daniela1974 ono je to fakt strasne zaujimave vsetko okolo tehotenstva a porodu ako vysoko individualne to je 😵 Takze som zvedava, ako to bude prebiehat u mna 😉

abbey1
9. apr 2012

@daniela1974 S tými tlakmi som na tom rovnako. ja som nemala žiadne tlaky na konečník, teda až pri poslednom pôrode posledných 10 min. Tiež som stále nevedela, na čo sa ma pýtajú. 😀 😀 😀
Ale ja celkovo som vždy mala bolesti pohodové, také menštruačné, až posledná doba tlačenia cca 20 min pri každom dieťatku. Mne sa sestričky smiali, či som prišla na kávu, keď si tam tak kľudne hopkám na lopte a telefonujem s rodinkou. 😉
Ja som na vzdychárni nebola ani s jedným. Vždy na izbe a potom rovno na sál. Ale pôrod bol vždy dosť rýchly. Ja som nikdy nemala ani tie pravidelné kontrakcie po xy min. 😒

urma
10. apr 2012

@abbey1 prosim ta a potom ako si identifikovala porod 😀 ked si nemala pravidelne kontrakcie? Taka blba otazka...ale chapes moje obavy 😉 prvorodicky. Odisla ti plodovka? Aj sestra mala akosi problem s tym, je to ono, nie je to ono a to pri 3. dietati 😕 Ledva dobehla do porodnice 🙄 Proste ja si to vysvetlujem tak, ze niekto sa otvara tzv. potichu

reanda
10. apr 2012

@nikita308 jaj jaj.. toho som sa aj ja obavala, aby sme neskoncili cisarskym, to som strasne nechcela.. ale sa mi pacilo, ze ma tam nechali hopsat a nic sa nesnazili urychlovat, ja som sa sice otvarala strasne pomaly, ale otvarala, aj ozvy boli ok, takze nam sa podaril prirodzeny porod, to som moc rada 🙂

reanda
10. apr 2012

@katka1903 ano, aj ja som mala problem s placentou, doktor moc necakal, ci vyjde sama, tahal ju von a nakoniec mi strcil do brucha ruky az po lakte 😲 , aby ju vytiahol.. potom som sa dozvedela, ze placenta robi problemy, ked sa pocas tehotenstva uziva magnezium, najma uz ku koncu tehu.. a do mna teda pchali magnezium na kila, kvoli opuchom vraj.. 😖

reanda
10. apr 2012

@urma no ja som bola cely cas, odkedy som prisla, na sale.. nikto iny tam nebol, takze sme ju mali s muzom len pre seba.. ale myslim, ze keby som bola bez muza, alebo by bezali aj ine porody, tak by ma dali asi normalne na izbu zatial.. lebo aj potom, ked uz som mala po porode, tak tam v jedalni obcas nejaka rodicka "vzdychala".. takze to maju zrejme zariadne takto - bez vzdycharne ..no nic moc teda

reanda
10. apr 2012

ja som zase citila tlak strasny, aj ked sestricka vravela, ze este nemam tlacit, ze dieta je este vysoko .. bolo to vtedy, ked sme sa s PA ku koncu dohodli, ze nedopichneme EPI, ze ci sa potom porod nepohne rychlejsie.. fuu, ale ten tlak sa nedal vydrzat a ze netlacit, tak mi potom teda zase pichli tu epi radsej

reanda
10. apr 2012

@dulkagabulka mne ten odkaz nefunguje.. ze "not found" 😕

dadika2504
10. apr 2012

Fúú baby.....no ako vás tak čítam, normálne rozmýšľam, či pôjdem do PN rodiť alebo sa zase odtrepem do BB 😕

dulkagabulka
10. apr 2012

@reanda
nejake zmeny sa robili na stranke asi
tadeto by to malo ist

http://www.zenskekruhy.sk/porodne-pribehy/item/...

daniela1974
10. apr 2012

@katka1903 ja som sa nebala, myslim ze ani raz som nepovedala ani nahlas ani v duchu, ze sa bojim. Resp otazka znie, coho sa treba bat. Lebo bolesti som sa nebala, ani komplikacii. Skor som sa bala, ze tam bude nejaka krava mudra debilna, co bude mat poznamky na mna a debilny lekar. Ale ani jedno ani druhe sa nepotvrdilo.
Inak treti porod bol pekny, iny ako prve dva, mala som tretie dieta s velkym odstupom, tak asi preto iny. A bola som omnoho tucnejsia ako tie dva predtym.

nikita308
10. apr 2012

@reanda Tá pani vedľa mňa čo rodila, jej moc cisársky robiť nechceli, ale ona na tom trvala... a mňa na izbu nedali, bola som potom sama na sále, aj bez manžela, mohli by tam mať aspoň telku... 😀 a tiež som rodila s EPI a bola som spokojná... taký istý pôrod ako prvý pred 12-rokmi, ale ten bol bez EPI a rýchlejší... ani som sa nespamätala a už som mala odrodené a potom som sa čudovala, že čo baby vravia, aké sú bolesti pri pôrode... 😀 😀 😀

urma
10. apr 2012

@daniela1974 a ktoreho lekara si mala pri porode pls? Mne sa ti,co som s nimi prisla do kontaktu, javia v pohode aj mili. Teda MUDr. Dojcan je na moj vkus trochu moc verejne ufrflany 😀 tak ale pri porode samozrejme sa moze spravat celkom inak a profesionalne...by som ocakavala a prosila 😀 😀

katka1903
10. apr 2012

@nikita308 povedz mi viac o epi bolo to lepsie ?ja nad tym uvazujem.dva som mala bez ale teraz uz nie.

nikita308
10. apr 2012

@katka1903 Ja som vôbec o EPI neuvažovala, pretože som mala mať cisársky.. ale keďže to išlo pekne samo, tak MUDr. Dojčan mi poradil EPI... bolo to dobré, kontrakcie som cítila iba keď začali, ale slabo, potom už nie, ale tlaky keď som začala rodiť, to som už cítila normálne... a porovnať??? prvý pôrod prebehol od odtečenia plodovej vody, cez kontrakcie za 2,5 hod., bez väčších bolestí, malá bola aj menšia... pri tejto druhej by som určite mala väčšie bolesti, ale dali by sa určite zvládnuť, ja som na bolesť zvyknutá, pri mojich iných zdrav. problémoch... Emka bola aj väčšia váhovo a pôrod trval 6 hod.... ak to tu niektoré čítajú, tak možno krútia hlavou, keď tu píšem, že bolesti by sa dali zvládnuť a dala som si pichnúť EPI... no ako som spomínala, mala som mať cisársky z iných zdrav. dôvodov, preto tá EPI... niektoré baby vraveli, že ich po EPI bolela hlava a teraz mávajú migrény, čo dovtedy nemali, ja nič také som nemala ani nemám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre