Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

extrapm
29. júl 2013

@sonicc ano on je jeden z nich... Inak chovanec bol velmi zlaty... Aj molnarova a zboranova ... Ak budes mat pri porode ich tak to budes mat super... Oni su fakt zlati... Ostatnych som nezazila.. Len na vizite...

sonicc
29. júl 2013

@extrapm ja by som povedala, ze vacsina dr je tam fajn 🙂 aj sestriciek
v ziline je ten pomer ovela horsi

lelek1
29. júl 2013

@sonicc tak toho by som zrovna nechcela dostat k porodu, ani k vysetreniu, ani vlastne asi k nicomu🙂 sice nehovorim o jeho odbornosti, ale komunikacia fakt ☹ zufalost, ale celkovo pristup inych sestricky, doktory...ziaden problem

extrapm
29. júl 2013

@sonicc ano s tym suhlasim... Sestricky boli zlate.. Aj na novorodeneckom... A ako som uz pisala.. Zlu skusenost som mala len s 2 lekarmi a ro len preto ze som rodila ako 7. na ich smeme a oni uz mali toho dost...

sonicc
3. aug 2013

nikto nam neporodil??? 😀

lenkastar
9. aug 2013

@sjuzir ahoj, no presne ako pises na naovorodeneckom boli niektore pekne brzdy sestricky, ja som na rooming nesla-chvala bohu 🙂 jedna mi tam dokonca dohovarala co to mam za detsko!ze ona na malu NEMA CAS! inak spokojnost 🙂

lenkastar
9. aug 2013

@sonicc ahooj, ja mam s Ďurčekom dobrú skúsenosť 🙂 aj keď vyšetrenie drastické-horšie ako celý porod ale bol super, aj Chovanec, a celkovo porodníčky sú fajn, ja som mala Ondrášikovú, krásne ma s ďurčekom zašili 🙂 Molnárová-velmi príjemná,Zboranovú som nezažila ale tiež ju chvália.a porod. asistentka myslim Toporová sa volá?taka staršia pani-blondynka strašne mily človek a o vrchnej sestre ani nehovorím 🙂 ja som bola strašne spokojná aj so sestričkami na izbe pani Veronika si ma teda užila 🙂 aj Lenka a Terka velmi príjemnééé 🙂 iba jedna ma tam dobre sr*la z novorodeneckého.sme sa s babami na izbe smiali, že tá isto chliape jak dúha 😀

ajus969
9. aug 2013

@lenkastar dufam, ze budem mať tiez take stastie :D inak sa zblaznim :D

lenkastar
9. aug 2013

@ajus969 neboj, budeš 🙂 ja som akurát nevychytala porodnu asistentku, také reči mala keď som mala kontrakcie...že to ešte nie je nič, že keď prídu tie riadne budem chcieť vyskočiť s kože! no ukludnila ma čo? ja prvorodička a ona namna hentak.aj ked ma rd. vysetroval, ma krutilo dychcala som od bolesti a ona zas, že co je? ze co budem robit pri porode, ze porod je daleko horsi...a nebol! :-P až na tuto opicu bol porod super 🙂

ajus969
9. aug 2013

@lenkastar tak takym zenskym sa to povie, ak uz ma deti tak asi zabudla ake to bolo prvykrat 😀 ja tiez budem prvorodicka takze som zvedava, len sa bojim aby som tam dakomu nevynadala ak by mal take reci 😀

smilinggirl
14. aug 2013

@nany100 @mimididi ja som za partnera pri pôrode neplatila nič... 😉 😀 😀

smilinggirl
14. aug 2013

@ajus969 kľudne im aj vynadaj, budeš mať návaly nálad, emócií a hormóny s tebou urobia všeličo... aspoň sa k tebe po tom budú lepšie správať... 😀 😀 😀

ajus969
14. aug 2013

@smilinggirl a prosim ta nevies kam sa tam chodi na KTG? to tam kde robia aj prietoky? 😀 dakujem :D az tam nie som stratena :D

smilinggirl
14. aug 2013

@ajus969 no čakáš v čakárni a sestričky sa ťa spýtajú či ideš na prietoky alebo ctg, lebo to ctg robia na oddelení vedľa miestnosti pre sestričky...

smilinggirl
14. aug 2013

@ajus969 a máš pekný termín pôrodu.. v ten deň sme sa s manželom dali dokopy ako pár... 🙂

ajus969
14. aug 2013

@smilinggirl dakujem velmi pekne 😀

smilinggirl
14. aug 2013

@ajus969 za málo 😉

ajus969
14. aug 2013

@smilinggirl a prosim ta nevies kolko sa plati za to ze tam budem lezat? lebo zadarmo to asi nie je :D

smilinggirl
14. aug 2013

@ajus969 platí sa jedine ak by si šla na nadštandard...inak nie..

ajus969
14. aug 2013

@smilinggirl a keby som sla dobrovolne lezat skor do nemocnice tak tiez nie?

smilinggirl
15. aug 2013

@ajus969 tak to už neviem.. ale načo by si tam šla dobrovoľne?? 😀 😀 😀

ajus969
15. aug 2013

@smilinggirl to mi len napadlo lebo sa ma porodnik pytal ci pojdem lezat skor :D

smilinggirl
15. aug 2013

@ajus969 no veď keď ťa pošle dr. tak sa nič nedeje.. nemusíš za to platiť... 😉 😉 😉

extrapm
19. aug 2013

@lenkastar no podla opisu sme mali asi rovnaku "opicu" pri porode... Pri ktorom dr si rodila??

mirrasek
20. aug 2013

Caute kocky. Tak ja som rodila par dni dozadu. Porod bol expresne rychly, takze som sa vyhla aj klystyru (nebol ani treba) aj oxytocinu. Akurat nastrih ma neminul, ale co uz. Rodila ma doktorka Zboranova, ktora bola uplne super. Na lekarov a sestricky z porodnice si urcite nemozem stazovat, aj ked nie so vsetkymi ich zauzivanymi postupmi uplne suhaslim. Ovela horsie to bolo uz s novorodeneckym. Maly sa narodil 17:10 a prve prisatie bolo az 20:30 pri standardnom rozvoze na kojenie. Pricom sestricka len skonstatovala, ze mam male bradavky a ze asi sa mi neprisaje, takze nech si kupim klobuciky. Samozrejme, ze sa nechcel prisat, ked bol zviazany v perinke. Vetu o klobucikoch som pocula potom este minimalne od troch dalsich sestier. Neviem, ci maju proviziu od vyrobcu. Moj maly sa narodil trochu predcasne, takze aj napriek tomu, ze som mala nadstandard, tak sme spolu neboli v kuse dlhsie ako 1 hodinu (standardny cas na kojaci rozvoz) za cely tyzden!!! Na vizite rano mu totizto vzdy nieco naordinovali (infuzku, ozarovanie), ktore koncilo spravidla v noci a to mi ho hadam nebudu davat na rooming. S tym bolo spojene aj kojenie alebo skor nekojenie, kedze mi ho nosili raz za 3 hodiny a aj to nie vzdy a samozrejme, ze uz bol nakrmeny z flasky (nastastie mojim mliekom). Parkrat mi bolo dokonca povedane, ze ho kojenie vycerpava, ked je taky malinky a ze preto je lepsie ho krmit z flasky alebo ze prilozenie na prsnik raz za 6 hod. je pre neho tak akurat. Samozrejme, naslo sa aj par milych chapajucich sestriciek (hlavne tie mlade boli fajn), no tie stare jezibaby (inak ich nazvat neviem) cloveku navodili este vacsiu depresiu v akej bol. Po tyzdni nas teda konecne pustili domov. Vedela som iba to, ze maly odomna dokopy nic nepije a ze ho mam dokrmovat z flase. Stastena stala ale pri nas. Maleho som si doma krasne rozbalila z perinky, dala do normalnejsej polohy a on sa zacal krasne prisavat a spokojne papat. Prvy den som ho este dokrmovala flaskou s tym, ze ved v nemocnici povedali, ze odomna nepije a predsa nechcem aby moje dieta hladovalo, nie? No druhy den ju uz sam zacal vypluvat. Nasledne som si zavolala este laktacnu poradkynu, aby som sa ubezpecila, ze robime veci spravne a ta nas pochvalila za krasne prisatie, papanie, cikanie a kakanie 🙂 Sama neverila tomu, ako dobre sme dopadli po tom, co vsetko sme si v porodnici preskakali. Ja chapem, ze sestricky tam toho maju asi vela, no ked uz nic ine, aspon nemusia stresovat uz dost hormonmi rozhadzane mamicky. Takze kocky, co idete rodit do PB, zelam vam zdrave babatka a nenechajte sa rozhadzat personalom. Deticky si prikladajte vybalene z periniek a davajte im papat vtedy, kedy si pytaju a kolko si pytaju. Ved ani my dospelaci nepapame kazde 3 hodiny naraz rovnake mnozstvo jedla.

gretocka
20. aug 2013

mirrasek - k tomu rozbalovaniu na kojenie: aj mna slo urvat, ze som si dieta cely cas nemohla vybalit, ale ich retorika je, ze su za dieta zodpovedni kym je v nemocnici, takze ak si niekto planuje babo rozbalovat, nech sa pripravi na silnu argumentaciu. ...
Ja som skonstatovala, ze lekari a sestricky zo sestonedelia a porodnice 100 bodov, ale z novorodeneckeho som v globale bola sklamana, niektore sestricky boli vcelku schopne rozpravat sa, ale nebolo ich vela a celkovy system chodu novorodeneckeho oddelenia je pre mna nie prilis vyhovujuci...
a baby, ktore idu rodit do PB... zaujimajte sa o kojenie uz pred porodom, hladajte kontakty na laktacnu poradkynu bojujte o to, aby ste mali deticky pri sebe - aj ked nie vzdy sa to da. Na oddeleni sa moc rad a pomoci ohladom kojenia zial nedockate.

mirrasek
21. aug 2013

@gretocka Vidim, ze sa zhodujeme. Ja som bola na jar na kurze o dojceni v MC Vcielka a vlastne aj vdaka tomu som sa nenechala ukecat na klobuciky, flasku, UM a maleho teraz dojcim. A vlastne aj kvoli kojeniu som isla na nadstandard, kedze som chcela maleho kojit podla jeho potreby a slobodne si ho rozviazat. Sice to nevyslo, ale teraz sme uz doma a vsetko nam klape. Takze odporucam tento kurz http://www.mcvcielka.sk/index.php?s=poradne&m= Pani Mitasikova je fakt poklad.

lenkastar
21. aug 2013

@extrapm 🙂 ja som mala tú Ondrášikovú-taká mladá blondýnka sympatická 🙂 a hlavne šikovná 🙂 a čo ty?

lenkastar
21. aug 2013

@mirrasek no mna dostala ta jedna opica z novorodeneckého, keď prišla do roboty rano 6,00 a zbierala deti z kojenia, pol hodku nato mi malu doniesla s flaskou, aby som ju dokrmila a doniesla jej ju potom na novorodenecke lebo ona naňu nema cas 😠 to bolo za jelito hento, myslim ze sa volala Daniela alebo tak nejak na D. priezvisko som si nezapamatala 🙂 na ňu sme mali nervy na izbe všetky baby 🙂

lenkastar
21. aug 2013

@gretocka jedna baba sa pytala sestricky z novorod. ze ci jej babo rozbali a ukaze a sestricka jej na to drzo: a čo by ste tam chceli vidiet! 🙂 boooze to tiez bol prístup 🙂 len neviem ktora jej to zatrela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre