Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

lusu
19. aug 2012

ahoj. mm myslis materske mlieko?

lusu
19. aug 2012

ahoj. mm. myslis tym materske mliecko?

deniskateniska
19. aug 2012

@lusu mm je oznacenie pre moj muz 😀

deniskateniska
19. aug 2012

@kikusik88 moj sice nebol lebo nevydalo ale v u nas moze byt pri tebe stale nie len priamo pri porode...

kikusik88
19. aug 2012

@deniskateniska aha cize hned ako ma prijmu? asi len cez klistyr a podobne veci nie?? a ked bude chciet ist na samotny porod, teda obdobie tlacenia vonku moze v pohode?

kikusik88
19. aug 2012

@lusu nie muza 😀

deniskateniska
19. aug 2012

@kikusik88 ked ta prijmu tak mu povedia nech pocka kym spisete vsetko kym ta vysetria a daju klistyr.. potom pojdes na salu a jeho oblecu a zavolaju dnu.. alebo mu povedia nechide na kavicku a ze ty mu zavolas ked bude moct prist... moze ist aj len na "tlacenie" ku tebe ale pre teba je lepsie aby tam bol s tebou celu dobu lebo tam budes sama, aspon budes mat s kym kecat a bude ta zabavat 😉

kikusik88
19. aug 2012

@deniskateniska no fajne presne takyto podrobny popis som potrebovala 🙂 asi nebude pri tlaceni lebo uz teraz mu je blbo pri tychto reciach, ale mozno ma prekvapi a bude chciet ostat. ved o to mi ide ze bude tam a aspon dacim ma zabavat ked budem rodit napr aj 12 ci viac hodin....bude to neskutocne dlho a aspon ktosi co prehodi par slov bude fajn

deniskateniska
19. aug 2012

@kikusik88 neboj ked to uvidi tak ostane a neneha si to ujst.a chlapa drz dalejod tych co ta strasia,bo to chlapy prezivaju inal,a hlavne to az take strasne nieje.ale su chlapy co to nezvladnu.moj ocino ten by to neprezil,ale to je stara generacia 🙂

kikusik88
19. aug 2012

@deniskateniska nema ho moc kto strasit. svagot nebol a druhy co bol pri oboch zije v UK. takze je to len dobre. ja verim tomu ze bude taky zvedavy a napaty ako to dopadne a ked uvidi ako sa tam trapim tak ma ostane podporit. a ked nie budem to respektovat. lepsie ako by ho mali dvihat z podlahy 😀 hlavne je ze budeme s malickym hned po narodeni. aj ti ho hned dali? mylsim na brucho ci k prsniku, alebo aspon podrzat uz obleceneho? dost ma zaujima po akom dlhom case porodis placentu? hned ci nechaju par minut vydychnut? boli to? ale rozmyslam nad epi tak uvidim. a tam asi mm uz nebude bude asi s malym nie?

lusu
19. aug 2012

@kikusik88, ked som prisla do porodnice, tak mojho chlapa poslali domov, ze mu zavolam, ked to na mna pride. lebo ked som prisla, tak mi kontrakcie ustupili, a nebolo iste ci v dany den odrodim. nechali si ma tam, kedze som nebola priamo z dolneho kubina. no po dvoch hodinach mi odtiekla plodova voda a isla som na salu a chlap mohol prist ku mne. ked prisiel, tak mu nebolo vsetko jedno, myslel si, ze to nezvladne, no potom sa na mna pozrel a zistil, ze mi velmi pomoze, ak bude pri mne. bral to velmi statocne, povzbudzoval ma, radil mi, ako na to, no samozrejme mi to v tej chvili bolo jedno. si myslim, ze to zvladne aj tvoj. hned ako mala bolo na svete, mi ju prilozili na prsnik, neumyvali ju, len mi ju prilozili. trvalo to len chvilocku, potom ju zobrali aj s chlapom a isli merat, vazit, umyvat. placentu som porodila pokial malicku isli merat. ja som vydychla, hned ako malicku bola na svete. na prvorodicku som mala paradny porod, tak 2 hodinky bolesti a bolo po vsetkom. placenta ma vobec nebolela. velmi sa tesim na druhy porod, len najprv musim ostat v pozehnanom stave. bol to pre mna velmi silny zazitok. po vsetkom ma zo saly na vedlajsiu izbu, kde som oddychovala 2 hodiny, bol pri mne aj manzel a doniesli nam aj Klarku. a potom som isla o poschodie nizsie na oddelenie sestonedelia.

kikusik88
19. aug 2012

@lusu dakujem za krasnu odpoved 😉 dufam ze aj ja to budem mat takto rychlo a hlavne ze muz mi bude naozaj oporou. ak mi pojde na nervy poslem ho sama vonku 😀

deniskateniska
19. aug 2012

@kikusik88 tak ja som epi nemala a vydrzala som. baby co ju mali si pochvalovali len ja som sa bala viac nasledkov epi ako porodu samotneho... ja som ani jedneho maleho nemala hned na brusku lebo prveho tahali zvonom a nemal apgar 10 uz nepamatam ci hned nekrical alebo preco a druheho som rodila tak ze sme rodili 3 zeny naraz.. jedna 20 minut pred nami druha 5 minut predomnou a potom ja tak mne maleho hned zobrali na umyvanie kym mamicka vedla mala drobceka na brusku.. a placenta to ani neucitis, mne ani nepytali aby som ju porodila len potahovala doky za snuru ale ja som jej radsej potlacila a slo to.. to je nic... ani to neboli ani o tom skoro nevies... 😉 a nerozmyslaj nad tym ved mas este koooooooooopu casu 😀 😀 uzivaj si kym ti este brucho nezavadzia 😀 😀 😀

kikusik88
20. aug 2012

@deniskateniska ja sa ani nejak nebojim....asi to casom na mna pride ked zacnem balit tasku a prat malicke vecicky 😀 tesim sa na to lebo viem co pride potom. budem mat konecne babo pri sebe. joj uz nech je to tu 🙂

lenulienka2011
24. aug 2012

@anetaadam zatial nie

lenulienka2011
24. aug 2012

@kikusik88 ja som sa stesovala,bala tiez som cakala dlhy a nekonecny porod, ako prvorodicka,bolesti som mala 1,5hodiny ale to boli take bolesti v pohodicke dokonca som aj zaspala,a porod mi trval 15minut,takze neboj zvladnes,a manzel bol somnoua povedal ze pojde aj druhy krat,mala som obavy lebo on ma taky poslaby zaludok,ale bol super podrzal ma a dal silu,a ked videl prvy krat malu aj s pupocnou snurou plakal viac ako ja je to uzasny pocit!aspon si nas budu mladenci viac vazit,vojna je nic v porovnani s porodom mi povedal 😀

kikusik88
26. aug 2012

@lenulienka2011 a mm bol pri tebe stale? ci ako to chodi? poslu ho na kavu kym sa to rozbehne?? 😀

lenulienka2011
26. aug 2012

ak sa spravas normalne a nestresujes,nevrestis, a si sama tak ho nechaju u teba stale,ak si sama podotykam,logicky ak ste dve ide iba k porodu
@kikusik88

kikusik88
26. aug 2012

@lenulienka2011 ja neviem, to mozeme byt aj dve vedla seba na posteli kym pojdeme rodit?? dost blbe nie? ked uz zaplatim za otecka....no co uz

lenulienka2011
27. aug 2012

na vzdycharni mozete byt aj tri....aj ked zaplatis.Ja som amla to stastie ze som bola sama,tatik bol pri mne,doniesol co som potrebovala,ale ja som mala taky porod rychlovku,takze uvidis,ale neboj zvladnes aj bez tatika vsak si zena,my zvladneme vsetko 😀 🙂

sisk_n
27. aug 2012

ahoj, ja som bola s kubinskou porodnicou velmi spokojna, rodila som sice planovanou sekciou, ale bolo to super, pristup personalu bol na 1*, lekari, sestry, anesteziolog, uplne super, po porode som bola 2 dni na pooperacke, ale starostlivost uplne super, drobceka mi nosili kedy som len chcela a brali mi ho hned ako som uz nevladala, lebo s tym rozrezanym bruchom a 4.4kg kilove babo nebola ziadna sranda, ale skutocne si nemozem stazovat

atomica87
31. aug 2012

@kikusik88 no ja dufam ze ano, uz som to citala davnejsie a dost sa na tieto ifo spolieham

kikusik88
31. aug 2012

@atomica87 😀 asi sa budem spoliehat aj ja

kikusik88
31. aug 2012

@lenulienka2011
@sisk_n
@deniskateniska vy co poviete na tie info com tu hodila?

atomica87
31. aug 2012

@kikusik88 no co ja som preverovala, tak vacina je pravdiva....akurat mi niekto vravel, ze sa tam po novom da zazmluvnit lekar za 200€ ci kolko, ale to je pre mna bezpredmetne, kedze ich nepoznam :D

kikusik88
31. aug 2012

@atomica87 myslim ze sa da. lebo aj moj dr to vravel. ale radsej by som chcela dulu ako lekara. ten aj tak pride na samy koniec babo chytat 🙂

p_451
31. aug 2012

ahoj ja som rodila v Kubíne, asi zhruba pred dvoma mesiacmi a bola som nadmieru spokojná, zo všetkým aj zo sestričkami a ich prístupom k dojčeniu a staroslivosti, aj z Lekármi.

atomica87
31. aug 2012

@kikusik88 no ja sa budem citit spokojnejsie s lekarom po boku 😀

kikusik88
31. aug 2012

@atomica87 no aj tak ten lekar nebude pri rodicke celu dobu...ale jasne kazda mame svoje potreby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre