Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

ktore
9. máj 2012

to si vosla ty sama najprv a zatial sestra cakla niekde a zavolali ju?

ktore
9. máj 2012

@jaja28 pisala som hned tu hore 🙂

jaja28
9. máj 2012

@ktore u mna to prebiehalo tak, ze som citila, ze mi trosku odkvapkava voda, doslova mi cvrkalo, mala som zajednaneho porodnika, tak som mu zavolala, bolo okolo 19.00 hod. prikazal mi zobrat tasku a cakat nanho, ze je na navsteve u znamych,( lebo v tom case mal dovolenku) a ze sa v porodnici stretneme. prisla som tam sestricke som povedala ako som sa dohodla s doktorom a tym padom to pre nu a osetrujuceho lekara, ktory mal smenu skoncilo, cakala som aj so sestrou na mojho doktora. ked prisiel ma vysetril a povedal, ze kedze voda odteka nebudeme cakat. sla som do sprchy, sestra cakala hned vedla na chodbe, kym sestricka vykonala patricnu proceduru a na salu som sla spolu so sestrou, dali ma na postel, pichli vyvolavacku a uz to slo....... este som zabudla hned ako lekar usudil, ze idem rodit (pri tom prvotnom vysetreni) sa ma este raz opytal, ci chcem epi, alebo som si to rozmyslela. ja som suhlasila, ze urcite chcem a hned volal anesteziologa a kym ma vlastne prichystali uz tam bol a napichol ma ...... takze asi moj priebeh porodu v skratke 😉

ktore
9. máj 2012

@jaja28 dakujem bodaj by islo aj u mna tak pekne.

lowike
10. máj 2012

@ktore závisí, či budeš rodiť sama, alebo či vás tam bude viacero - ak je viac pôrodov súčasne, volajú len na 2. dobu pôrodnú - čiže samotné tlačenie (to u mňa trvalo 3 minúty a tatko nestihol prísť :P ), ale ak rodíš sama a náhodou máš ešte aj zaplateného doktora, ktorý ťa odrodí počas jeho víkendovej zmeny alebo tak, tak tam môže byť s tebou celú dobu ....

dara2583
10. máj 2012

@lowike, @ktore nie je to pravda, manžela volajú k pôrodu ako náhle si na sále, je tam s tebou celý čas kým neporodíš a ešte 2 hodiny po pôrode a nezáleží či si tam sama alebo s nejakou ďaľšou mamičkou a tiež to nezávisí od toho či máš zaplateného doktora. Ja som rodila v Leviciach 2krát ani raz som nemala zaplateného doktora, vždy som tam bola s nejakou rodičkou a manžel bol so mnou celý čas. 😉

lowike
10. máj 2012

@dara2583 rodila som v LV v decembri 2011, na sálu som sa dostala okolo 9oo a tam som strávila celú prvú dobu pôrodnú (rodila som s vyvolávačkou, ktorú mi dali o 8oo) - povedala som, že tam, chcem mať manžela, povedali, že mi povedia, kedy ho mám zavolať - ešte som im aj vravela, že potrebuje tak 40 minút, kým poríde, povedali, že ešte je čas...okolo 11"40 mi povedali, že hoi mám zavolať, ale 12:00 som už bola pripravená tlačiť - 125:03 sa mi nartodila dcérka.
Popri tom ale robili v to dopoludnie 3 cisárske tak možnmo preto, ale aj na predpôrodnej príprave nám vysvetlili, že manžel čaká vonku 1. dobu pôrodnú a až na 2. dobu pôrodnú ho zavoláme...

dara2583
10. máj 2012

@lowike ono to asi závisí aj od toho aká je tam práve pôrodná asistentka, keďže ona o tom rozhoduje, ja som nemala ani raz problém a manžel tam bol so mnou celý čas ako ma dali na sálu, čiže 1. dobu aj 2.dobu 🙂

rejocka
10. máj 2012

@ktore jééééj gratulujem k Barborke 🙂 🙂a aj,že ultrazvuk dobre dopadol.mňa čaká morgol.16.mája,dúfam,že dobre dopadne 😉

ktore
10. máj 2012

@rejocka co robia na tom morfologickom utv?

rejocka
10. máj 2012

@ktore všetko podrobne pozeraju,srdiečko,obličky.......každú kostičku 🙂,takto okolo toho 20tt sa to robieva a potom sa mi zdá okolo 30tt ešte raz. 😉

mam132
10. máj 2012

ahojte ja sa chystam tiez do lv lebo to mam najblizsie a neviem ci by sme stihli nitru :( chcem sa spytat ci mate skusenosti s nastrihnutim hradze pri porode? ci je to nevyhnutne a tak, chcela by som sa tomu vyhnut :(

alyce
10. máj 2012

@lucia375
@dara2583
@majka21
Dievcata, este mam otazku. Vraj v Leviciach vyvazuju nohy pri porode, je to pravda? Alebo ked nechces nemusis mat priviazane? Lebo ja by som si rada nohy pri tlaceni drzala pod kolenami, nech to ide lahsie. Su voci takemuto niecomu ustretovi?

majka21
10. máj 2012

@alyce, ja si myslím, že áno a keď by to tak nešlo, tak ich potom vyviažu. Ja som ich mala vyviazané.

lucia375
10. máj 2012

@alyce Je to pravda, keď už ideš tlačiť tak ti nohy priviažu. Mne to nevadilo tak neviem či sa to dá odmietnuť, ale myslím si že dohodnúť sa dá. Ale majú tam polohovatelné kreslo, ja som si kázala že nech mi zdvihnú chrbát a v pohode to spravili, dobre sa mi tam rodilo. 🙂

majka21
10. máj 2012

@mam132, ja som mala dcérku 3,80kg mňa nastrihovali, ale neboj sa toho, to ani necítiš, ja som necítila ani šitie a potom to sedenie bez bolesti nebolo, ale dalo sa to v pohode zvládnuť.

millada
10. máj 2012

@mam132 , neboj sa nastrihnutia, radsej to, ako by si sa mala potrhat 😉 Mna nastrihli, ani neviem kedy, sitie som vobec necitila a uz na druhy den som sedela v tureckom sede. Takze v pohode 🙂

@alyce , ja si vôbec nepamätam, či som mala nohy vyviazane alebo nie. Manzel hovori, ze nie. Ale bolo mi to jedno. Aj ked pred tym som si hovorila, ze im to nikdy nedovolim 😀 Ale vtedy som po tych dlhych hodinach uz len chcela vytlačit babätko von nech je koniec konečne 😀 Jedine, čo mi vadilo, ze som bola v takom pololahu, takmer lahu, čo je podla mna pozicia, v ktorej mas najslabšiu silu, proti grativacii musis tlačit 😝 Ked som hovorila sestričke ešte pred tym, ze nechcem lezat, tak mi povedala, ze ako chcem rodit, ved doktor musi na mna vidiet 😠

lowike
10. máj 2012

@alyce mne neprivazovali a ani som o to nemusela žiadať - tak je to asi individuálne a tiež závisí od pôrodnej asistentky asi ...
@millada to tam tak majú tú pôrodnú stoličku, ktorú vraj nikdy nepoužili, lebo doktor by si musel ľahnúť pod ňu 😀 😠

alyce
11. máj 2012

@lowike
@millada
@lucia375
@majka21
no tak ste ma celkom potesili, kazdopadne ked pojdem omrknut porodnicu sa na to spytam. Ja som teda tlacila prveho 2 hodiny a aj to slo tazko, takze si dost dobre neviem predstavit, keby som to musela robit po leziacky s vyviazananymi nohami.

trdielko149
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zora256
8. jún 2012

Ahojte baby!
Neviem akože ste necítili strihaniealebo šitie,ja som cítila akoby rezanie ale len chvíľku a potom šitie bolo už po všetkom a dosť som cítila každý vpich:-/ale lepšie akoby sa mala bránka potrhať.A priviazanie nôh som ani nespozorovala,už len potom keď ma odväzovali😀

zora256
8. jún 2012

@lowike A tú stoličku som čítala na sprievodcaporodnicami.sk a tiež som tak chcela,le veľa psalo sa o tom,že lekári nechcú ležať pod ňou,preto ju nepraktizujú vôbec,tak som sa otom ani nepítala,a rodila som vľahu čo už po odtečení voy bolo fuk,len som chcela čím skôr byť po tom všetkom 😅 ,hoc som sa tak vyčerpala,že som tlačiť nevedela,tak mi ho vytlačili asistentky a počas toho ako sommala prejsť v izbe na posteľ som odpadla,tak toľko,ináč by som volila tú istú pôrodnicu keďže sú veľmi nápocné a milé asistentky.Môžeš sa na ne obrátiť každou maličkosťou pomôžu. 😉

ktore
21. jún 2012

@zora256 ahojko.ja som nastrih vobec necitila.alew sitie som uz citila.zo zaciatku malo ale ku koncu uz viac.

zora256
21. jún 2012

@ktore Ahoj!
Tak ja som mala pocit,akoby som sa porezala,najskôr som si myslela,že sa trhám,ale potom mi povedala,asistentka,že vtedy ma nastrihol lekár,že som sa netrhala,a to šitie som bola takisto ako píšeš,naskôr menej a potom už každé pichnutie.Aj ty si mala oxitocín?

trdielko149
21. jún 2012

@mam132 mna nenastrihovali ale nechali ma potrhat a viem jedno ze pri druhom porode nech ma radsej nastrihnu doteraz mam bolesti pri sexe 😒 sice som krasne sedela hned na druhy den ale aj tak ....

co sa tyka toho ze nechcu dat na polohovacie kreslo no ja by im dala taky hukot! tak isto to zvazovanie noh mi pride ako v stredoveku bez urazky ...ja som rodila v polosede v polohe aku som si sama zvolila a dcerka na svet len tak "vyčľupla" ja som sice nerodila v LV aj ked tu byvam rodila som v TO ale teraz tu uz mam velmi dobreho lekara a rodila by som tu 😉 bez EPI ani pri malej som ju nemala a bez zaplatenia lekara neuznavam to .... kamaratka moja si zaplatila 200 euro lekara a jej porod trval vyse 24 hodin bolestivy a ma traumu z toho celeho a druhe dieta nechce .... ci zmeni nazor o par rokov uvidime ...

ktore
21. jún 2012

@zora256 co je to oxitocin?

ktore
21. jún 2012

@trdielko149 ja som bola riadne zasita a mala som vonku zlatu zilu.no to vam poviem,hojila sa tazsie ako sitie.som nevedela chodit ani lezat par dni.fakt len na kusku zadku.mne sa nepaci to ze vtedy pred 10 rokmi a asi aj teraz sa rodi po leziacky.no to vobec sa mi nepaci.tlacila som a tlacila a vraj zdvihnite si hlavu.no a ako ked som ani nevladala.potom mi drzala hlvu sanitarka ci asistenka ta bola ku mne mila cely porod.ma uz lutovala.doktorka si mylsela ze mi pojde tlak do tvare.ale nastastie nie.

ktore
21. jún 2012

inak mne nevadilo ze som mala priviazane nohy.aspon som si ani ja nemusela davat pozor ze nekopnem niekoho.

ktore
21. jún 2012

a este baby aka kozmetika sa ma zobrat do nemocnice pre miminko?lebo z dcerou som si doniesla a povedali ze mam dat kupit v hnedej flaske nejaky olej a uz neviem aky.ale doma mi doktorka povedala ze to nemusim pouzivat ze mam kupit nejake telove mlieko alebo iny olej ze ten sa uz davno nepouziva.OLIVOVY ,,,,????moze to byt?

dreamer1
21. jún 2012

Ahojte.Ja som sice v LV nerodila,ale bola som tam operovana.Mozem povedat,ze keby neni doktorov ako je napr.Braun alebo primar,tak nikdy viac.co mi vadilo?sestry tam su otrasne a nevedia davat ani klystir ani nevedia cievkovat ...vsetko robia bez citu,prevratene oci ,drze a ohovaraju (som si vypocula o pacientkach,ked som bola na WC jak sa rozpravaju na chodbe kde aka zena lezi a jak otravuju ich stale pacientky ),smeju sa zenam,v zivote som sa nestretla s takou neochotou a to som neni nejak narocna 😠 ...lezala som tam 4 dni a Bohu zial Pamatam si iba Dve sestry ktore boli v pohode a to taka mala na jezka a taka mlada chuda dlhe cierne vlasy.Nechcem Vas odradzat,pretoze viem ze pri porode je dolezity doktor a v LV su naozaj odbornici ze klobuk dole,ale skor vas chcem pripravit na to aby vas nezaskocil pristup sestier a aby ste sa potom netrapili ako ja a boli pripravene a hlavne ked budete mat daky problem a sestra bude na vas kaslat alebo vam povie ze to ona nemoze alebo ze nieco sa neda alebo budete nieco potrebovat a sestra vam povie nie tak treba volat vzdy doktora a opytat sa na vsetko doktorov,ja som na to dosla az v posledny den ☹ ze vsetko treba riesit s doktorom co ma sluzbu.keby na to dojdem skor ....takze keby boli problemy so sestrami a nechceli by vam vyjst v ustrety treba volat doktora.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre