Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

trdielko149
21. jún 2012

@ktore no toto je u mna dalsi problem ..neuznavam chemicku kozmetiku pre babatka typu olej mlieko telove johnsons a bla bla .... pekne krasne do kupela odsat materske mliecko 😉 ked tak ten olivovy ale fakt ze kvapocku ....co sa noh tyka ja by zlemu lekarovi a pri tazsom priebehu porodu kopla dost rada 😀 😀 ja som nerodila tu na tych ich predpotopnych kozach .... ale pekne krasne na novucickom porodnom stole/kresle v polosede a aj so 70 km cestou z LV do Topolcian mi to trvalo 4 hodinky a navyse manzel bol pri mne od uuuuplneho zaciatku az do uplneho konca 🙂 a vedla mna rodila normalne zenska a dalsia do vane rodila a ziadne "caviky" okolo toho nikto nerobil ze by musela suhlasit s mojim muzom a neviem co este ... aj ma osprchoval,cvicil pomahal mi atd. ( mne klystir nedavali-nestihli 😀 )

zora256
22. jún 2012

@ktore Ahoj!
Oxitocín mi pichli v infúzii,na podporenie tlačenia,alebo aj na zmierenie bolesti,to bolo.
@dreamer1 Dobrý deň!
Kedy ste tam boli operovaná?Ja som rodila pred rokom,nuž ja som sa nestretla,stakou sestrou,ktorá,by nebola vyhovovala,nuž ale stalo sa mi po pôrode,že zabudla prísť sestra ma odprevadiť do sprchy,len na wc ma odprevadila jedna,a potom sa na mňa zabudlo,tak som si šla sama,no dobre že som neomdlela,tak sa mi točila hlava,ale vydržala som.A pri ďalšom,by som tiež tam šla,keďže už viem kde čo nájdem a čo môžem čakať,hoc sa možno zmenil presnonál sestier:-/Ale Lv máme najbližšie.

dreamer1
22. jún 2012

@zora256 April.2012 som tam lezala.Neviem ci sa zmenil personal .Ja som lezala uz aj v NR aj v BA ale toto bola hroza naozaj,neviem ci by som isla zas ale koli doktorom aj asi ano ale uz by som bola pripravena sa sestry tak by to bolo Ok.

lowike
22. jún 2012

@ktore ahoj, netreba ti žiadnu kozmetiku pre bábo - všetko ti dajú (teda bábo sa prvé týždne má umývať len čistou vodičkou a na izbe budeš mať aj lieh na pupík aj krém na zapareninky a nič viac nepúotrebuješ) - teda aspoň ja som nepotrebovala 🙂

@dreamer1 to som veľmi prekvapená, lebo ja som sa s tak milými sestrami a super prístupom, ako bol v LV pôrodnici, ešte nestretla -a v pohode to bolo aj s klistírom aj s cievkovaním - jedine s jednou ošetrovateľkou som sa nepohodla, aj to pripisujem svojej nálade tesne pred pôrodom a po ňom ...

vargovka
22. jún 2012

@zora256 a oxytocín ti zmiernil bolest? nemala si ju po nom este vecsiu?

ajuska3012
22. jún 2012

Ja som bola uplne spokojna,sestricky na sale boli uzastne,velmi mi pomahali aj doktro bol fajn,nemozem si stazovat

zora256
22. jún 2012

@vargovka Ahoj!
TAk ja som mala pocit,že ma tak nebolelo,ako pred ním,mňa hrozne kríže boleli,viac ako brucho,a pri oxitocíne som necítila v krížoch takú bolesť.A nič iné mi nedali,a šitie som cítila,až keď už došiel oxitocín,tak to jemu pripisujem,že ma to nebolelo,tak.
@dreamer1 Ahoj!
Nuž ja si nemyslím,že si bola operovaná a na tom odelení kde sa rodí?Na ktorom poschodí ste boli po operácií?Nie dole kde sa príjíma?Lebo sestry sú iné dolu ako hore na 2 poschodí.

dreamer1
22. jún 2012

@zora256 lezala som tam kde je take akvarium krasne na chodbe. myslim ze to bolo tam,kde sa rodi,jedna zena v noci rodila a isli cez chodbu a ta zena vravela ze pomalsie asi za sestrou nevladala a sestra na nu vrieskala ze rychlo,rychlo co chcete porodit na chodbe?na toto som sa v noci zobudila.

zora256
22. jún 2012

@dreamer1 Ahoj!
To je 1 poschodie,tade sa prechádza k výťahu a tým na 2 poschodie,tade som aj ja prechádzala ale tie sestry tam len odprevádzajú a robia len ctg a sono našťastie oni nie sú pôrodné asistentky a sestry hore na 600 nedelke🙂

mirip
23. jún 2012

@dreamer1 gynekologia kde si ležala a pôrodnica si šestonedelím sú dve rôzne oddelenia, ktoré majú jedného prímára a veštci Dr sú aj na porodnej aj na gynde no sestričky a ošetrovateľky sú na gynekologii iné a na porodnici iné.........

dreamer1
23. jún 2012

@mirip
@zora256 takze ked budem tehotna a budem tam rodit nemusim mat paniku zo sestier?lebo ja koli doktorom by som v buducnosti chcela rodit tam,ale tie sestry pretoze to bola naozaj hroza s nomi ma odradzali,takze tam kde som ja lezala su ine sestry?

zora256
23. jún 2012

@dreamer1 Áno,presne tak tam dole na druhej strane čakateľky ležia,tie ktoré sú tam kvôli riziku skorého pôrodu a potratu,ležia dolu a tie čo sú po termíne alebo šli rodiť a odtiaľ ich zoberú na 3 poschodie rodiť a odtiaľ na 600nedielku na 2 poschodie,takže všade sú iné sestry proste z jedného poschodia ich odovzdajú druhému poschodiu,len lekári a doktorky sú tie isté,ako odborníci🙂Neboj sa 😉 Zato na 600nedielke sú asi max 2 maľované stále,ktoré sú moc hašterivé a nechcú nič pomôcť,ale tak nie sú našťastie samy ale je pri nich vždy ešte jedna,ktorá si svoju robotu viac váži a aj robí jú sláskou,a našťastie sú tam len 12h potom sa menia,takže dá sa vydržať 😉

mirip
23. jún 2012

@dreamer1 doktori budú tí istí a sestry a porodné asistentky iné

tinkag
23. jún 2012

ja som rodila v LV 2x a som bola nadddmieru spokojna so vsetkym. Mala som dohodnuty termin porodu, moj gyndos tam chodi na sluzby - Dr. Chochlac- je to srandista velky, pichli mi oxitocin a prisiel az na uplny koniec. Porodna as. bola vynikajuca. Sitie som uz citila ale som to neregistrovala lebo sme s dokim kecali a pri poslednom porode som mala manzela, tak sme kecali a smiali sme sa. Bola som tam sama tak sa dalo. Odrodila som rychlo. Aj mi pomohli prejst na druhu postel. Aj v noci ked mi mala nedala spat. Nosili mi ju len na kojenie.

ktore
25. jún 2012

@zora256 tak to neviem ci som mala ten oxitocin.mna dala na kozu rano.a tam som lezale z infuzkou do porodu.

ktore
25. jún 2012

@lowike takze uz maju na izbe co potrebuje babo.konecne uz netreba kozmetiku.ked som rodila ppred 10 rokmi task som potrebovala vsetko a pekne krasne kazdy den povinne kupat mydlit olejovat.
ozaj ked sa ide rodit kam treba ist?lebo ked som ja isla tak som neisla tam kde je prijem aj pre ine pacientky,ale tam ako idem z vonka su presklene dvere.tam som zazvonila na zvoncek.prisla dole sestricka a isli do vytahu hore.a teraz ked som lezala na laparke tak cakali somnou a baby na porod.oni isli tade hned rodit.a my sme cakali na operaciu.

lowike
25. jún 2012

@ktore no to neviem, lebo ja som prenášala, tak som ležala normálne na gynekológii a potom si ma odviedli na pôrodnú sálu
- na izbe je všetko - dokonca aj oblečenie pre bábo a látkové plienky na odgrc. Kúpanie ukážu len raz aj to pod sprškou, ktorá je na izbe nadveľkým umývadlom a čistou vodičkou. Vlastne potrebuješ pre bábo len vlhčené utierky, jednorazové plienky a čiapočku - všetko ostatné ti dajú - no a potom samozrejme oblečenie na cestu domov.
Pre seba podložky a vložky, detské mydlo (na umývanie šitia), ak budeš cez víkend tak aj nočnú košeľu, toaletný papier + bežné hygienické potreby a odporúčam aj tie jednorazové nohavičky - do jedálne a za návštevami sa zídu 🙂

ktore
25. jún 2012

@lowike dakujem ti velmi.pomohla si mne a aj ostatnym babam.

lowike
25. jún 2012

@ktore niet za čo 🙂 - hlavne prajem rýchly a pekný pôrod a nech ste zdravé obidve 😉

zuhana2
26. jún 2012

ja som lezala 6 tyzdnov na gyn. v LV a potom som rodila v LV, som max. spokojna, super lekari, aj sestricky su dobre, len maju strasne vela prace, niekedy pacientky a mamicky vela spekuluju a potom su "problemy", treba si uvedomit, ze je to nemocnica a nie interhotel.Po porode moje deti previezli do NR, kde som ja mohla ist o 5 dni neskor, mne sa zdalo, ze v LV su lepsie sestricky, napr. NR(tam som bola 2 tyzdne) som v noci mala teploty po sekcii, nebol na izbe ani zvoncek, sestra celu noc sa neprisla ani pozriet, ja som nevladala ani vstat, cakala som do rana a ked mi bolo lepsie isla som na sestersku, kde som pekne prosila sestricku, aby mi dala teplomer, no ona na mna dobre nakricala, ze aka som sprosta, ze to som mala doniest z domu a tak aspon 5 min som ju prosila a horko.tazko vytiahla teplomer zo skrinky, bolo tam viac takychto veci...ale lekari boli aj tam super

millada
26. jún 2012

Neviete, kolko sa plati za tie nadstandard izby? Ja som mala pri prvom tu hotelovku dole na prijme, ale teraz by som radsej tu maličku hore na sestonedeli a tie su tusim trošku lacnejšie...

zora256
26. jún 2012

@millada Ahoj!
Tak vlani stál jeden deň 16eu,ale tak na www.sprievodcaporodnicami.sk zistíš presne sú tam podľa regiónov pôrodnice kliknite na Levickú a tam môžete prečítať všetky informácie a ceny za dané služby🙂

millada
26. jún 2012

@zora256 , dakujem 🙂

lusiana55
26. jún 2012

vysoká spokojnosť,netrebalo mi ani nadštandarnú izbu tých pár dní som zvládla aj s inými maminami

lowike
26. jún 2012

@millada ta nadštandardka nie je drahá,a le je problém ju získať, keďže sú tam len 2 a stále obsadené :( - takže vopred zbytočne plánuješ a potom uvidíš, či bude.
Ja som bola sama na izbe presne takej istej peknej, ako je nadštandardka, takže jedinú nevýhodu oproti nadštandardu som mala, že za mnou nemohli ísť návštevy na izbu - ale zvládla som to 🙂

millada
26. jún 2012

@lowike , ja viem, ze je problem ziskat izbu a ani s tym neratam na 100 %, ale keby bola volna vezmem si ju. Len ma zaujimalo, aka je cena. Ci taka ista, ako na tej hotelovke...

zora256
26. jún 2012

@millada Prosím,rado sa stalo🙂Prajem vám aby ste ju získali a boli spokojná🙂

marcella5
26. jún 2012

@millada ja som rodila v septembri 2011, mala som nadstandardku na sestonedeli, hned oproti sestram, platila som 9,9 za noc, ale na tej nie je wc, este je tam jedna, na tej wc je, aj kupelna, je trosku drahsia, ale urcite je to lepsie. Ja som bola po sekcii, ledva som chodila, a myslela som si, ze na kazdej izbe je wc a sprcha, ale nebola. No bola jedina volna, ale aj tak som bola rada, do 20hod. som mala stale niekoho pri sebe a to mi velmi pomohlo, lebo som uz takmer 2 tyzdne lezala na rizikovom. Telka tam bola, ale v tej dobe nefungovala, a opravar nemal cas 🙂 ale urcite odporucam, ak bude volna. V tej dobe rodilo aj vela cokoladovych spoluobcianok, a takmer na kazdej izbe nejaka bola, ja som na ne alergicka, takze ta izba bola vykupenim!

zora256
27. jún 2012

@marcella5 Ahoj!
Ja tak viem,že tie občanky dávajú k sebe a nie k bielym.lebo ani ja som nebola na izbe stou,ktorá rodila vtom čase ako ja,proste kde sa uvolní miesto,ale aj podľa farby,človeka,aby si vyhoveli tie dve na izbe,ja som mala celkom fajn spoločníčku,abe sme boli prvorodičky,a tiež sme sa učili zžiť z drobcami🙂A telku sme mali aj my a neboli sme na nadštandartke a aj fungovala v júli,tak si myslím,že nadštandardka je len vtom lepšia že tam môžu prísť návštevy do izby,ináč nuda je keď ste samy,nie?ja som na nej rozmýšľala,ale nemali sme nato peniaze,a ani neľutujem aspoň som sa mala ským porozprávať 🙂 ,a nie len raz za čas,ale stále,a ona mi zatiaľ postrážila drobca a ja jej kým sme šli na wc a osprchovať,má asi viac výhod byť s niekým na izbe a návštevy mohli vidieť aj cez okno,ktoré bolo otvorené.Hoc ja som rodila na 60km z domu tak len raz prišli,a to by som sa fakt nudila sama na izbe.

marcella5
27. jún 2012

@zora256 ahoj, jasne, je to vec nazoru... ale ja ked som tam bola, tak sa baby v jedalni stale stazovali na ciganky, co dorabaju na izbach. A ja som uz predtym lezala na rizikovom, kde sa stale menili zeny, tak ja som bola stastna, ze som konecne sama. Teda s rodinkou, cely den sme boli spolu, takze pre mna to bolo super, ja by som urcite nemenila. Kolko ludi, tolko chuti... Mozno keby som na obyc izbe a mam prijemnu spolocnicku, by som tiez bola spokojna, ktovie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre