Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

katarinkad
10. mar 2010

Babulky, ziadne strachy 🙂
Ja som tiez rodila v Krompachoch a bolo to fajn. Odrodila ma Dr. Humenanska-uzasna to zienka, odporucam ju. Velmi mila, ohladuplna, ludsky pristup, stale sa ma vypytovala, ako sa citim,...aj po porode sa chodila na mna stale pozerat. Pri porode som mala manzela, to tiez odporucam.
Nadstandard som nemala, lebo ta izba bola obsadena. No pytala som sa ci nemozem byt na izbe sama, tak ze ak je dost volnych miest, tak ze ano. Takze som bola cely cas sama na izbe, mala som klud, sestricky velmi zlate,aj porodne asistentky.
Akurat co ma zarazilo, boli navstevne hodiny.....ja som rodila vo stvrtok a nikto ku mne do soboty nemohol prist 😒

nikusiatko
10. mar 2010

No vidite holky? a o tom som ani nevedela, ze aj do nemocnice sa chodi do poradne. uf. ano este som u kovacovej ale ona mi o nicom takom nehovorila. ako prebieha poradna v nemocnici??? Ano katarinkad pocula som ze je super lekarka...a ja by som tiez chcela byt sama ale ak by sa dalo tak by som chcela nadstandartku, lebo fakt tie navstevne hodiny by aspon na porodnici mohli troska zmenit. A manzel zatial chce ist ku porodu ja by som bola velmi rada keby siel.

katarinkad
10. mar 2010

nikusiatko,
ano asi od 37 tt uz nechodis k svojmu lekarovi,ale do porodnice kde si sa rozhodla rodit. To uz chodis kazdy tyzden na kontrolu. Ja ked som tam chodila do ambulancie tak ordinoval primar....bol celkom mily, taky srandista. 😵

nikusiatko
10. mar 2010

No vidis? A to som nevedela. takze to potom vychadza, ze este raz pojdem ku kovacovej toho 31 na predoperacne a potom uz asi do nemocnice co? ale to by ma tam mala ona sama poslat ze? a to co sa tam deje, co kontroluju?

lentilka3000
10. mar 2010

Nikusiatko,mala by ta poslat Kovacova,ani mna neposlala lekarka sama od seba,tiez som sa nato musela pytat.Do nemocky sa budes musiet objednat,a bude to normalna poradna,len budes kazdy tyzden chodit na CTG,na pasy,kde ti budu kontrolovat kontrakcie a tiez ozvy babatka.je to velmi dolezite vysetrenie pred koncom tehu 😒 Myslim ze ordinuje doktorka Humenanska v ambulancii na tie pasy budes chodit hore na porodnicu,aspon so to tam omrknes 😵

nikusiatko
10. mar 2010

Aj ty chodis ku kovačovej???

lentilka3000
10. mar 2010

ja chodim ku Brnovej.

resetka
10. mar 2010

no, ja som mala brnovu pred tym, ale musim povedat, ze to bola katastrofa. Raz bola mila ako med a inokedy uplne neprijemna. "Liecila" mi kvasinky, asi pol roka a za ten cas sa mi to nenormalne zhorsilo. Nastastie kovacova ma toho za 1 mesiac zbavila...skoda,ze som ju musela kvoli praci vymenit za ineho lekara.

nikusiatko
10. mar 2010

O Brnovej som toho počula veľmi veľa. No nič akonáhle pôjdem 31 do poradne tak sa opýtam, že ako je to s tou poradnou v nemocnici. Veď už sme skoro v cieli tak už by sa aj niečo mohlo diať 😅 Vidite čo všetko ešte neviem heh....rozprávala som sa s manželom a dohodli sme sa, že keď bude voľná nadštandartka tak ju vezmeme predsa len ja mam rada svoje súkromie a aj tie návštevy. No ja čo mam paniku z nemocnic ani nie tak z pôrodu tak si neviem predstaviť čo by bolo keby ako ty Katarinkad by som rodila vo štrvrok a do soboty bez navštevy. Veď by som ušla 😀

zuzmag
11. mar 2010

Ahojte mamičky....ja som problem s tymi navštevami nemala pustili hocikedy a manžela stale aj na izbu a nemala som tu nadštandartku...po porode bol pri mne skoro cely den....co bolo super... 😉 a počuli ste to že ambulanciu v nemocnici maju rušiť alebo ju už zrušili????Aj že dr,humeňanská odišla do KE na stáž? Je to pravda??? Neviete?či babské klebety.... 😠

jaja511
11. mar 2010

jeej ahojte dievcata.Som taka rada,ze som tu nasla takuto temu. Ja tiez budem rodit v krompasskej nemocnici a vobec nemam ako prvorodicka sajnu o tom ze co a ako. Chodim k doktorke Kovacovej a tiez na nu nemozem povedat krive slovo,je velmi mila a vsetko vysvetli, ked sa nieco pytam. Baby inac co vsetko treba brat do nemocky,myslim pre mna a maleho ?Lebo ja som nasla na nete tak sialene dlhe zoznamy, ze som z toho normalne hotova. Ved to by mi aj tri kufre trebalo na to 😀

jaja511
11. mar 2010

zuzmag ja sa skusim opytat dnes alebo zajtra svokry, ci je to pravda s tou Humenanskou a s tou ambulanciou lebo ona robi v nemocke,tak ti tu hned napisem ked zistim 😉

nikusiatko
11. mar 2010

Juj nesrandujte s tou doktorkou 😀 Lekarka by ti podla toho čo mi hovorila znama mala dať zoznam čo si maš vziať ale ani ja som ešte nerodila ale sa mi vidí, že tu niekde v tejto téme sme už o tom písali. Skusim to mrknúť. V ktorom si týždni jaja? Ja som si už pomaly prichystala nejaké tie vecičky pre malého na komodu a ešte musím nejaké pre seba. Veď už sa blížime do finále a vážne nevieme kedy to na nás príde. Heh a verte tomu, že zato že to rozprávam tak tu budem ešte písať v 41 týždni 😀

nikusiatko
11. mar 2010

Do porodnice ti treba doniest ,samozejme Nocne kosele aspon 3 odporucam,poporodne vlozky3 bal.pribor a hrncek no a hygienicke potreby.
pre babatko kazu 3 balenia plienok.mydlo,detsky olej,obrusky na dupku a kremik na dupku.

nikusiatko
11. mar 2010

Toto mi napisala lentilka3000...a ona rodila len nedavno. 🙂

lentilka3000
11. mar 2010

nikusiatko 😀 tak tak,akurat som Jaje511 chcela skopirovat ten zoznam do porodnice,ale vidim,ze si ma predbehla 😉 inak ten zoznam je vyveseny v porodnici v ambulancii,tam su aj ostatne infosky.O tej Humenanskej nic neviem,len je tam este jedna super doktorka,netusim ako sa vola,ale je velmi mila a starostliva,vraj ze prisla odniekial zo zapadu,od Bratislavy ci ako.Je taka velmi namalovana,ja som sa jej zo zaciatku trosku zlakla 😅 ,ale je super,ona mi aj vyberala stehy po sekcii.
A primar srandista,len ked ho nieco nastve...potom ho pocut na chodbe...ako nervaci... 😵

A s tou Brnovou mate pravdu,taka naladova,ale ku mne bola vacsinou mila a stale som mala spravene vsetky potrebne vysetrenia,aj ked som jej musela nejake veci dost casto pripominat 😒

nikusiatko
11. mar 2010

😀 juj žienky chce sa mi tak spať, prespala by som celé dni....😀 dokopaná som už ak futbalová lopta na ihrisku počas zapasu. Aspoň tu nie som jediná prvorodička...veď keby som sa Vás tu nepýtala tak nič neviem. Ešte že vás mam žienky. A viete čo ma vždy nazlostí? Vždy sa chcem opýtať jednu otázku a vždy na ňu zabudnem keď tu píšem. V ktorom tyždni si porodila lentilka???

lentilka3000
11. mar 2010

Nikusiatko,v 39tt.rodila som 15.2. ale terminy som mala mat az 23.2. alebo 28.2.lenze malicka sa mi uz zadockom tlacila von,tak mi museli spravit sekciu,kvoli tej zlej polohe.A to som len isla na normalnu poradnu a na pasy ku doktorke humenanske a ona ma uz domov nepustila,vraj som uz mala vysoke kontrakcie a babo uz bolo az prilis nizko.Ostala som soknuta,lebo som nemala zo sebou ani tasku ani nic 😒 Zato dakujem doktorke,ze ma uz domov nepustila,kto vie ako by som bola dopadla 😖 ,vraj mi mohla kedykolvek odtiect plodova voda,
A este som vam zabudla napisat,ze podla toho zoznamu treba aj tampony do podprsenky,kvoli unikajucemu mliecku a aj odsavacku,no ja som ju ani raz nepouzila.

nikusiatko
11. mar 2010

Ou tak to si mala teda šťastie čo? No neviem čo by som v takej chvíli robila ja. A ty si to nejako pocitťovala že sa ti tlači vonku? Alebo nejake kontrakcie?

lentilka3000
11. mar 2010

je pravda,ze ma trosku pobolievalo podbrusko,aj som obcas citila take tlaky,ale netuila som,ze to su kontrakcie,lebo boli nepravidelne 😨 az potom,asi zo stresu sa to zosilnovalo,tak ma napichali infuziami,kedze bol piatok,aby som do pondelka vydrzala,Tak som tam lezala este 3 dni pred sekcoiu.Dost mi v noci tvrdlo brusko,to uz mala chcela ist vonku 😝 ale vydrzali sme to 😉

nikusiatko
11. mar 2010

Lebo ja som hovorila mojej lekarke, že citim občas tlaky v podbrušku a občas ma pichne /tam/. No a bruško to mi tvrdne...podľa toho akokedy. Tak neviem nejako sa nevyjadrila. Hm začina mi to tak pripadať, že asi len ja začinam stresovať čo???

lentilka3000
11. mar 2010

Teraz ti uz brusko bude tvrdnut castejsie,aj tie kontrakcie budu,ale nebolestive,len take falosne 😉 Ja som tiez mala asi od 35 tyzdna take pobolievanie,preto som nechapala,ked mi na tej poslednej poradni vravela,ze uz mozem kazdu chvilu porodit... 😵 Teraz na najblizsej poradni,by ta mala lekarka poslat na pasy,ved pozeram,ze uz si v 35 tt.A tam uvidis ci mas kontrakcie alebo este nie.A ten stres spravi vela,takze treba byt hlavne v klude 😉 a maly kopka???

zuzmag
11. mar 2010

no myslím že aj ja by som mala už isť na tie pásy...nie? 😉 a pre babo už treba 3 balenia plienok??? to je kolko kusov? nie okolo 80ks to nie je príliš veľa? ☹

resetka
11. mar 2010

Ahoj, tak dnes som bola v nem. v 2. poradni. Pytala som sa na tu odsavacku, ale to je blbost si ju tam hned nosit, vravela mi to aj sestricka, lebo sak nevieme, ci ju budeme vobec potrebovat. Cize ak sa velmi naleju prsia, tak manzel kupi a donesie, ale vybrat si ju je fajn. A plienky, treba naratat normalne 8-10 ks na den * 5 dni, co neni ani z daleka 3 balenia. A kozmetiku pre male viac menej zhabu, cize nekupovat velke balenia. No a overila som si cenu nadstandardky, tak sestricka povedala 10 EUR, aj ked v cenniku je 15, takze super.

lentilka3000
11. mar 2010

Oni pisu 3 balenia plienok,ale neviem kolko kusove myslia.ja som mala take velke 72 kusove balenie,a z toho mi este asi 20 vratili.a tiez mi vratili vsetku kozmetiku,nic si nenechali 😉 s tou odsavackou mate pravdu,len ak by sa velmi naliali prsia tak ju vyuzijete,inak ju netreba dopredu kupovat.ja som mala len pozicanu 😵

Nikusiatko a na pasy sa chodi posledny mesiac tehu kazdy tyzden 😉

lentilka3000
11. mar 2010

joj nie Nikusiatko ale Zuzmag,som sa sekla 😅

nikusiatko
11. mar 2010

😀 Juj tu sa ale rozbehla debata. Ja mam 70 ks balenie plienok tak dúfam, že to bude stačiť. Dnes mi tak superovsky stvrdlo bruško cipana že až ma to bolelo. 😀 Ale to predtým si malý zo mňa robil futbalové ihrisko....kope dostatočne silno...a často. Ale to ma teši...sice neviem ako je to možné, ale v noci spinkame obaja. Za celé tehotenstvo čo kope môžem naratať na jednej ruke koľko krát kopal v noci. Ale namiesto toho ma v noci zamestnáva WC. 😀 Manžel sa smeje, že mi namontuje WC vedľa postele aby som nemusela toľko vstávať.
No lentilka3000 už by bolo načase veď keď pôjdem teraz znova do poradne tak už začnem 38 tyždeň. Čo sa týka tých pásov.

lentilka3000
12. mar 2010

70 ks ti urcite bude stacit,onii ti zvysne vratia 😉 mne moja v brusku tiez v noci spinkala,zato ja som bola posledne tyzdne stale hore,som sa citila ako slonica a pritom som mala take mini brusko.Nevedela som sa ani otocit z boka na bok a ked som si lahla na chrbat tak mi hned mala dala vediet,ze sa jej to nepaci 😵 a s weckom sme boli najlepsi kamarati 😀 😀 😀 A mna neskutocne palila zaha,nic nepomahalo,napchavala som sa burizonami,ale to zabralo mozno na par minut.Dufam,ze ty nemas take problemy so zahou.

resetka
12. mar 2010

tak lentilka, to otacanie, mi nieco o tom hovor, ja kvoli tomu poriadne nespim, lebo ma boli chrbat v jednej polohe a ked sa potrebujem pretocit, tak to je hruza...na wc ani nebeham, len 1x v noci...zato zaha ma pali kvalitne, aj ked posledny tyzden je to uz omnoho lepsie...

lentilka3000
12. mar 2010

resetka a v ktorom tyzdni si?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre