Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

drucillka
6. feb 2012

Dakujem za info. Asi sa viac oplati nadstandard, hlavne ked cakam dve babatka... a ako je to s navstevami na izbe ?

mamartinka
6. feb 2012

@drucillka Este som nerodila ale co viem na nadstandard moze za tebou rodina,manzel,ktokolvek prist az na izbu kdezto ked budes z viacerymi mamickami na izbe tak musis ist na chodbu za navstevou nemozu za tebou na izbu.Ja ked niekedy tiez by som chcela nadstandard.Ale to nez bude asi aj porodnica skrachuje nez sa tam ja dostanem ci vobec niekedy 😀 Ale snad aj nam sa aspon jedno raz postasti.

sue0071
6. feb 2012

Ahojte mamičky, nemamičky... 😉 aj ja som rodila v Skalici už dva cisaráky, tak vám pridám i moje skúsenosti...

Prvý bol pred tromi rokmi /okt. 2008/, čakali sme synčeka...v útorok ráno mi odtiekla voda a nevedela som či už mám ísť alebo nie, bolesti som nemala....Ale pre istotu išla som...dali ma na vzdycháreň....dva dni so mnou nič nerobili a voda odtekala ďalej... ☹ V stredu v noci mi dali a ešte aj jednej čo tam bolo so mnou vyvolávačku tabletku....ráno kolegynka s bolesťami a ja stále nič... 😖 potom o 9h štvrtok mi dali infúziu, kolegynka vedľa porodila dcérku a ja s bolesťami všetko s ňou prežívala....nakoniec mi aj manžela pustili k sebe....a to len a len doporučujem, lebo je to pre mamičku oveľa ľahšie tam s niekým byť....12,30 ma prišli vyšetriť, dosť to bolelo, ale neotvárala som sa a tak ma ešte skoro 2 hodiny nechali tak....asi nič inšie im neostávalo a rozhodli v cisársky rez....synček sa narodil o 14,28.... 🙂 konečneeee...

...Po troch rokoch a mesiaci som opäť išla rodiť, ale už plánovaným CR, mala som pruh a aj kŕčové žily na spodku....do nemocnice som išla v štvrtok, ale dcérka sa narodila na druhý deň 25. 11. 2011, lebo mali veľa operácií...aj keď som vedela do čoho idem....bolo čakanie neskutočné dlhé, keby som nebola zacievkovaná a netiekla mi infúzia, tak odtiaľ asi utečiem.... 🙂 predomnou rodila ešte jedna CR.....v ten deň, nás tam bolo 8 mamičiek a z toho bolo 5 CR, čo je dosť veľké číslo.....operácia bola v poriadku, vstávanie z postele horšie....ale zvládne sa to....aj prvom som si zvolila nadštandart, čo doporučujem....na 5 deň, sa mi zvýšil tak 100 na 200...setričky mi celú noc merali tlak a tiekli mi infúzie, maličkú mi zobrali, tak to bolo dosť ťažké....mala som veľa mlieka a tak mi aj maminka aj manžel chodili odsávať mliečko....po 10 dňoch sme sa s dcérkou dostali konečne domov....

Touto cestou sa chcem poďakovať celému personálu či už doktorom, sestričkám na pôrodnici aj na detskom oddelení..neni to ľahká robota, ale vykonávajú tam najkrajší zázrak a to narodenie dieťatka...každá máme svoje skúsenosti, síce už neplánujeme, ale keby sa nám podarilo ešte jedno, tak cesta povedie do Skalickej pôrodnice..... 🙂

luba142
6. feb 2012

@drucillka ahoj ja som mala nadstandart a musim povedat,ze super. Ked za mnou prisla navsteva, tak tam mohli byt so mnou, mozes si tam v pohodicke spravit cajik, alebo kavu , je tam rychlovarna konvica. Chladnicka, aj TV, ked som potrebovala mohla som sa osprchovat hoci kedy a kolko krat som chcela 🙂

sue0071
7. feb 2012

...myslím, že ten TV nie je až taký dôležitý, v podstate mi tam išla len TV Skalica 🙂 ....to už rádio by bolo lepšie počúvať....ale mamička potrebuje po pôrode svoj kľud, teda keď sa dá...tak byť na izbe aj v noci sama, neni nad to keď a mamička môže dobre vyspať, síce k bábätku sa vstáva, ale to už sa robí len s láskou k maličkému.... 🙂

....inak, keď som tam v novembri/decembri 2011 ležala, tak tam prišli nejaké dve pani a premeriavali si tam izbu....a hovorili, že sa bude rekonštruovať....síce nepovedali kedy, ale snáď sa toho milé mamičky dočkáte... 🙂

luba142
7. feb 2012

@sue0071 mne tam este vtedy isli aj ostatne stanice ,takze vecer v klidku som kukala svoj serialik, ja som nastastie porod mala lahky, takze som uz po tych 4 hodinach co som mohla vstat bola fit, aj ked mi chybal spanok,ale akosi nemozem aj doma cez den spavat ked som unavena, tak som sa aspon snazila, malinka mi cez den spavala pekne a v nemocke sa budila sice v noci kazde 2 hodiny, ale bola super vyhoda,ze sme boli sami a nemusela som sa budit na plac druhych deti, lebo ja mam taky spanok,ze mi vsetko vadi okolo 🙂 A hlavne koli navstevam,ze som nemusela stepovat na chodbe 🙂

lupege
15. feb 2012

ahojte maminky, snad budete niektora vediet alebo mat skusenosti ako stare dieta pustia na nadstandardnu izbu? Dcera bude mat v case mojho pobytu v porodnici 2 roky a 8 mesiacov, myslite, ze bude moct za mnou chodit na nadstandard? Prave kvoli tomuto by som ho chcela, aby sme si spolocne uzili uz prve chvile s babenkom 🙂

luba142
15. feb 2012

@lupege uz som tu raz pisala,ze na nadstandart pustia aj male dieta, akekolvek, pustia tam za tebou hocikoho, len zaklad je aby sa ti usla 🙂 😉

alika_
16. feb 2012

ahojte, chcem sa opytat ci uz niektora z vas chodi na prehladky do porodnice? ja by som mala ist od pondelaka 36 tt. ...minule som chodila na normalnu ordinaciu v porodnom oddeleni, kde robili od 8:30 a teraz ked som si tam volala tak mi sestricka povedala ze mam prist na oddelenie rizikovej gravidity a robia tam od 13:00 h. , tak teraz neviem :/

lupege
16. feb 2012

@luba142 dakujem za odpoved, citala som, len som fakt nevedela ci aj tak male deti pustia lebo sa mi zdalo, ze do troch rokov nepustaju. Takze fajn, budem tym padom dufat, ze sa mi jedna izba ujde 🙂 K spokojnosti svojej aj celej rodinky 😉

helenka2
17. feb 2012

@lupege ked som tam lezala minuly rok ja, starsia dcerka mala 2,5 roka a normalne ju pustili za mnou na chodbu a bola tam aj dobru hodinku somnou..sestricky nehovorili nic... 🙂

koran
18. feb 2012

@alika_ ahoj, ja som bola pondelok 13. prvy krat tam na tom rizikovom zboku porodnice. Mávajú tam poradnu v pondelok a v stredu od 13h. Čo potrebuješ ešte vedieť?

koran
18. feb 2012

ahojte, chcem sa spýtať, či vám niektorej Budinský povedal z normálneho sona pohlavie?

luba142
18. feb 2012

@koran cau, ja som sice nechodila Budinskemu, ale moj gynekolog mi u oboch povedal, ked to bolo vidno 🙂

alika_
18. feb 2012

@koran ahoj, no uz som si tam volala odznova a sestricka mi povedala ze mozem chodit aj vedla tej rizikovej a ordinuju tam od 8:30 h. ...lebo viem ze pri malom som chodila tam a uz od 37 tt. mi planovali cisarsky....ja tam idem prvy krat v pondelok, tak uvidim co mi povedia...ale dakujem 🙂

koran
18. feb 2012

@luba142 Vávra? Ak ano tak mne nepovedal, on to moc nevie..

koran
18. feb 2012

@alika_ a to kazdeho tam presunú? lebo ja som myslela ze budem chodit dokonca k Vavrovi, ale koli zlym prietokom ma poslal ze uz budem posledny mesiac chodit na to rizikove..

luba142
18. feb 2012

@koran nie ja chodim Cunderlikovi 🙂

alika_
18. feb 2012

@koran to neviem...ja som chodila k dr. v BA...a aj pri prvom som chodila do tej druhej ambulancie...rodit v Ba nechcem, ale zasa ani dr. vymenit...ved asi Vavra vie preco ta tam poslal...ja nemam nic rizikove, aspon dufam iba mam maleho moc nizsko s hlavickou...a prveho som mala cisarskym...uvidim co mi povedia v pondelok a potom ti mozem ked tak dat vediat....a inak aj si bola na tych pasoch co sleduju babatko v porodnici?

koran
18. feb 2012

@alika_ aha tak v BA, no ja som z BA ale rodit radsej v Skalici. No a ano bola som teraz v pondelok na tych pasoch, som tam zaspavala. vola sa to monitor a lezala som tam dobre cez 20 minut. ale nebolo to v porodnici ale na tej gynde zboku prave

alika_
18. feb 2012

@koran aha, ja ked som chodila do tej druhej ambulancie tak ma posielali na ten monitor hore na porodnicke oddelenie...mozno sa to uz zmenilo odvtedy ako som tam bola naposledy...

tomaskovamaminka
19. feb 2012

@koran Ahoj, a bola si pozriet uz aj porodnicu? Aky mas z nej pocit? Ja idem este v utorok k svojmu gynekologovi, ale neviem ci mi nepovie, ze uz mam chodit do porodnice tiez. Tie pasy, neviem ci si to dobre pametam, ja som ich pri prvom asi mala u svojho gynekologa, to si tam musela, ked si citila pohyb maleho, stlacat to tlacitko? Ja chodim v Holici k Donovalovi.
@alika_ Ahoj, tak v pondelok vela stastia, nech je vsetko ok🙂

koran
19. feb 2012

@tomaskovamaminka Ahoj, nie ja som ešte nebola pozrieť porodnicu, zajtra pojdem na recepciu koli EPI a zahlasit priatela pri porode (neviem ci sa to musi ale sak to je jedno) no a spytam sa na to prezretie ci je to mozne. A ja nechodim do porodnice ale tam zboku porodnice su take drevene skarede dvere a tam je rizikova gynekologia. Tak tam. No a tie pasy asi nie je to čo mysliš ty, ja som nestlačala nič, len som ležala.

alika_
19. feb 2012

@tomaskovamaminka ahoj, dakujem snad bude vsetko v poriadku 🙂 porodnica je celkom v pohode, ked som tam bola ja pred dvomi rokmi tak ju rekonstruovali...ja by som chcela ist na nadstandartnu izbu, aby mohol maly za nou chodit, pri nom som bola na normalnej izbe a pomohlo mi to lebo som bola s druhorodickami a tie mi radili...na normalnych sme mali tri postele a kazda postielku vedla postele pre babo a nocny stolik...ale veci sme mali v cestovkach na zemi...a pre dve izby bola spolocna kupelka a wc...a ja som na pasy chodila hore na druhe poschodie do porodnice...tam kde mavaju prijem...a monitoruje sa tym babatko a ozvy...to iba lezis na chrbate a na brucho ti zapnu dva pasy kde je ten monitor..trva to cca 20 min. a na papiery sa rysuje taky graf s ktoreho potom vyctaju co potrebuju

slniecko77
19. feb 2012

..prepacte dievcata, ze vam tu ''leziem'' 🙂
@alika_ cau Ali, ako sa mate? vidim, ze to mas za par..vela stastia 😵

tomaskovamaminka
20. feb 2012

@alika_
@koran
Ahojte babulky, uz si spominam, ked si to alika tak popisala, tieto pasy som mala vlastne pri porode a teda dost otravne to bolo, lebo som musela byt stale na chrbte, lebo na boku im to nejako nechcelo dobre zapisovat ked som lezala a mne na chrbte:( To ze su na obycajnej izbe 3, to viem:( Aj ja by som brala ten nadstandart, nech sa trochu vyspim, lebo inak :(Starsi sa narodil v Topolcanoch, tak preto neviem ako je to tu, tam sme mali tiez nadstandart🙂 obycajne izby ani neviem ako tam vlastne vyzerali, ale nadstandart tam teda bol super, sme mali vsetcia traja aj s tatinkom klud🙂 V SI som este v nemocnici poriadne ani nebola, sa tam aj stratim:D

alika_
20. feb 2012

@tomaskovamaminka ale nie...ono to iba tak hrozne velko vyzera :D ja som bola dnes na kontrole v tej gynekologickej poradni ci co to je a bol tam pan primar...uz mam aj naplanovany cisarsky rez...takze 8 marca bude drobec na svete...normalne mam s toho strachlebo viem do coho idem....som chcela prirodzeny porod :(

tomaskovamaminka
20. feb 2012

@alika_ No to mi je luto, ze budes mat zase cisarsky. :( To asi preto, ze aj prvy si mala, alebo preco ti naplanovali aj druhy cisarsky?Aj svagrina mala cisarsky:( Nejako ich tusim radi robia. Ja sa tiez bojim, aby si nieco nevymysleli a nechceli ho robit aj mne. Prvy sa narodil v pohode, tak aj druhe snad. Juj toto su nervy cele tehotenstvo je clovek ako na ihlach, stale nieco, nejake testy... :( Nech uz su ti drobcekovia v poriadku na svete🙂

alika_
20. feb 2012

@tomaskovamaminka je to preto ze aj prvy som mala cisarskym a aj preto ze ma bolieva ta jazva, vraj normalny porod by nebol v ziadnom pripade vhodny...lebo mam aj priecku na maternici...vraj aj cisarsky neni moc dobry ale bezpecnejsi :( ak to bude bezpecnejsie tak to vydrzim....ale uz pri prvom som mala sto chuti utiect s tej operacnej saly...uz aby sme mali po tom a mohli sa zaoberat iba drobcami 🙂

zuzmor002
20. feb 2012

@koran Ahoj, mne robil pri oboch deťoch sono Budínsky, klasické sono a pri oboch mi povedal pohlavie, aj mi to ukázal ako je to vidieť a pri oboch to aj presne vyšlo. Dokonca mi to hovoril, že to bude na 100% a aj to tak bolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre