• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

10. novembra 2017 
@farmaceutka ja som rodila v Skalici prvy porod som mala cisarskym, bola som uspana, takze mne babo nedali vobec az tak po 2 hodinach som malu videla...a preco ides cisarskym?
7. sep 2012 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helenka2 este to nie je 100%,ale od zaciatku mi moj gynekolog vravi,ze je velka sanca,ze pojdem na sekciu,lebo mam vyvojovu vadu-2 maternice...ze teoreticky skusit mozme aj vaginalny porod,ale ked to babatko je ulozene akurat v tej maternici,kt. nema vyustenie von,tak budem musiet ist na cisarak...tak preto sa pytam,ze ako to chodi v Skalici pri cisaraku. :slight_smile:
7. sep 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@farmaceutka no prvý deň po cisaráku len ležíš, bábetko ti prinesú len občas či skoro vôbec, len ti ho ukážu, sestrička ti ho pridrží a akože sa pokúšate o prisatie, za chvílu si ho aj tak zoberie sestrička. Druhý deň ti bábätko akože nosia na prikladanie - určite to nie je každé 3 hodiny. Ale na 3 deň ho máš už na celý deň pri sebe ale na noc ho môžeš ešte zveriť sestričkám aby si sa vyspala. Potom už bábätko máš v plnej starostlivosti.
7. sep 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja môžem iba chváliť. Na to, že som bola prvorodička správali sa ku mne milo. 21:45 sme prišli do pôrodnice, manžel sa nahlásil, že chce ísť k pôrodu a išli ho poučiť. Pán primár mňa prijal, bola som otvorená na 5 prstov, pustili mi plodovú vodu a dali klistír. Okolo jedenástej ma zobrali na sálu, kde mi dali infúziu, tú som mala asi 10 minút, prišli sestričky a trénovali so mnou dýchanie a tlačenie. Potom zavolali primára a tam som už iba 2 razy potlačila a maličká bola na svete presne bolo 23:33. Malá prišla na svet s mierami 4550g a 55 cm, čiže na prvorodičku veľké dieťa, ešte mi povedali, že keby vedia spravia cisarský rez, neskôr mňa pán primár pochválil, že som to zvládla super. Počas pobytu v pôrodnici, som nezobrala ani jeden liek na tíšenie bolesti. No maličká mala po pôrode infekciu, lebo si okoštovala plodovú vodu. Na novorodeneckom sa o ňu pekne starali a keď nás púšťal Mudr. Riško domov, vysvetlil mi, že jej musím dávať ešte týždeň lieky a prísť na kontrolu. Isto sa v skalickej nemocnici zasa rada ukážem :slight_smile:
12. sep 2012 o 11:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@simca299 juj krasnu vahu mala Nelly.Pocuj ty si priamo z Borskeho Mikulasa aj manza?Ja mam odtial manzela a aj tam staviame.Byvate sami ci u niektorych rodicov?
12. sep 2012 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka hej som z Borského Mikuláša a bývať tu na bývame aj staviame :slight_smile:
12. sep 2012 o 12:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simca299 a v ktorej casti staviate.manzel je zo Sadovej a staviame tusim Cintulu.
12. sep 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem sa spytat, ci je tu niekto kto rodil prve cisarskym a druhe prirodzene? Lebo co som citala, tak v inych nemocniciach je to uplne bezne.
28. sep 2012 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj sa som rodila v SI , 2x .. oba pôrody prebehli hladko .. možno o týždeň tam bude rodiť zas :slight_smile: pri prvom synovi som mala Mudr. Černáka, pri druhom primára .... nemala som nadštandart .. negatívnu skúsenosť som mala len ako prvorodička so sestričkami z novorodeneckého, lebo mi nepovedali nič o kojiení, odsávaní a pristupocvaní mliečka, mala som potom doma s tým problém ... pri druhom synovi som už vedela, čo a ako ... tak som ich viacmenej ani nepotrebovala ....
6. okt 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@emilii juj uz to mas zakratko.Nech to dobre dopadne.Bude opet chlapcek ci dievcatko.
6. okt 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilii a mozno sa aj
@sisulka7 stretnete.Pozeram ze ona ma hned 11.10 termin.
6. okt 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka máme sľúbené dievčatko :slight_smile: tak uvidíme :slight_smile:
6. okt 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@emilii Tak sa drz. :wink: :slight_smile:
6. okt 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka ďakujem :slight_smile:
7. okt 2012 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@emilii potom sa sem ozvi ci uz to mas za sebou.
7. okt 2012 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamartinka ok :slight_smile: už aby to bolo :grinning:
7. okt 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@emilii bude neboj.Do stredy je kratko.Drz sa. :wink: A dakujem vies za co :slight_smile:
7. okt 2012 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilii Tak este ste doma?
10. okt 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je tu nejaka mamina,kt. rodila sekciou v Skalici? :slight_smile:
9. dec 2012 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. dec 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosim vas, cca na kolky den prepustaju po sekcii v skalici?a ako to vlastne chodi, ak nemam zazmluvneneho lekara, akym sposobom naplanuju sekciu ze kto to bude robit?dakujem
13. dec 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erika54 neviem, ako plánujú sekcie, ale viem, že tam budeš 7 dní.
13. dec 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, dakujem, tak uz nech to mam za sebou. ak sa mozem spytat, kto robil tebe sekciu?mala si planovanu?spinalnu alebo celkovu anestezu?dakujem, :slight_smile:
14. dec 2012 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erika54 ja som mala akútny CS, preeklampsia, pri cisárskom bol primár a dr. Šefčíková (teraz sa už volá inak), mala som spinálku a bola som spokojná
15. dec 2012 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elienka Gabika Sefcicka je vydata?Lebo pred 2 rokmi mi robila z Kvaltinom laparku a hysteroskopiu a este bola Sefcikova.
16. dec 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamartinka áno tento rok sa vydávala
16. dec 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elienka Dakujem.Ona je taka prijemna ale Kvaltin chlpaty ako rambo.Uf. :grinning:
17. dec 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elienka prosim ta a po sekcii ta previezli na Jisku alebo na normalnu izbu?
17. dec 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@farmaceutka izby č. 1 a 2 sú pooperačné - vyzerá to ako normálna izba, len ti privezú stojan s infúzkami, to je celý rozdiel, sem idú všetky mamičky po cisaráku minimálne na prvých 24 hod. Ja som tam bola celý čas, kamoška chcela nadštandard, tak prvých 24 hod bola tam a potom sa sťahovala na nadštandard
17. dec 2012 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elienka jaaj lebo ja mam prist v stredu na prijem a vo stvrtok mi budu robit sekciu a chcela by som ist na nadstandart,ak by bolo volne.tak neviem,ze ci ma tam ubytuju hned od zaciatku...a pustia potom na tu pooperacnu izbu aj manzela?
17. dec 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok