Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka fuha, ja ma tie info o plateni od kamosky, ale ta nemala cisarak...vsak skus pozriet napr.ten Kyjov, chod na ich stranky a skus tam pohladat cennik resp.myslim, ze im tam mozes aj napisat...alebo hod do googlu porodku v Breclavi, mozes si porovnat...si myslim, ze tie ceny ma kazda porodka inak...

zuzmor002
2. nov 2011

Ja som to nenašla na ich stránke, ale na českom modrom koníkovi, bola tam aj diskusia o porodnici v Breclave a tam chválili viac tú ako Kyjovskú, ale možno sa to medzitým zmenilo, neviem. Podľa mňa sa asi treba opýtať priamo telefonicky na možnosť rodiť u nich a prípadné ceny, myslím, že na stránke som nevidela ich cenník. No baby, vôbec sa mi to nepáči! Myslím, že ani v Trnave ale to nebude fungovať, lebo aj tam dali výpovede, bolo to v správach. Takže to bude asi ešte zaujímavé!

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka písala si, že si kontaktovala primára.mne to na jednej stránke vypísalo, že je tam primár Maruška.Neni to ten čo robil u dr.Donovala v MEDON - Holíč??? Normálne o tom čím ďalej, tým viac uvažujem, aj keby sme si na to mala zobrať pôžičku 😖 Ja som mala prvý pôrod hrozne dlhý, až 31 hodín od začiatku, čo mi odtiekla plodovka, až to skončilo cisárskym.A kontrakcie som mala z toho nejakých 18 hodín.Ešte ma do toho chytil astmatický záchvat, tak mi potom pichli epidurál.Bol to veľmi stresujúci zážitok.Manžel bol vtedy pri mne a už bol zelený od strachu, že o nás príde. Niečo také už by som nechcela zažiť, radšej to budeme celý rok splácať.
Mohla by si mi prosím dať ten kontakt na toho primára do Kyjova? Ďakujem 🙂 Inak aj ja mám termín na prelome rokov:31.12.2011 😉

weverka11
2. nov 2011

baby ja vas nechcem strasit, ale vacsina mojich kamošiek si v poslednej dobe velmi stazovalo na skalicu ☹ posledna skusenost mojej znamej spred cca mesiacom, primar jej robil cisarak a nechal jej tam kusok placenty, potom problemy samozrejme a komplikacie, druha znama cca spred 3 tyzdnami, nechali ju tak roztrhnut, ze je na kompletku a dostala aj nejaku infekciu, skoncila na pohotovosti ☹

sykorenka
2. nov 2011

@weverka11 však práve to, že sa to akosi všetko kazí.určite majú aj tí lekári nervy z celej tej situácie a nebudú sa ničím zaťažovať, mohli by sa im na to vy..., ale schytáme to nakoniec my tehuľky.čo ja za to môžem , že sa nám nepodarilo skorej otehotnieť a vyšlo nám to na koniec roka? to mám ja pykať za to, že treba na východe stavať "istým obyvateľom" nové bytovky a dávať rôzne sociálne úľavy a na zdravotníctvo už nezostalo? 🙄 už začínam byť vážne zúfalá ☹

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka neviem ci robil u Donovala, mozne to je 😉 tu je nanho mail: maruska@nemkyj.cz. Ked si das do googlu porodnicu v Kyjove, tak tam najdes nanho aj telef.kontakt.
Inak, pripajam sem jeho odpoved na moj mail: "Samozrejme,že príjimame aj pacientky zo Slovenska. Konkretne už niekolko pacientiek zo Skalice u nás rodilo. Ja verím, že sa situácia na Slovensku vyrieši, ale ak bude problém, kludne sa o Vás postaráme. Vhodné by bolo približne 1 mesiac pred termínom sa u nás, spoznat prostredie a ludí a my Vás....." Takze som ostala taka kludnejsia, ked mam zichra 😉 ja mam termin 2.1. A co vychadza blbo je, ze ked by vsetci odisli k 30.11., tak ja by som prave od decembra mala zacat navstevovat kazdy tyzden poradnu v nemocke 😒 ...a ak tam na mna niekto vyvali "Kakti bja za vud?" zrovna sa otacam na pate a volam do Kyjova

monulicka
2. nov 2011

ja som mala 1.porod v SI a teda nemozem sa stazovat, u porodu som mala Budinskeho a celkovo vsetko bez komplikacii...len sestry na novorodeneckom nic moc, ale prezili sme to...takze keby nebolo tych vypovedi, nemam preco ist niekam inam....ale ked si to zoberem ze: cudzi lekari + vybavenie v SI a cudzi lekari + vybavenie v Kyjove, nie je o com 😵

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka veľmi ďakujem.že "kak tibja zavut?" to ma pobavilo, konečne som sa dnes trocha zasmiala, vďaka 🙂
no ja neviem po rusky ani muk 😖 Ešte to budem musieť prediskutovať s manželom a rodinnou radou 😉 , ale radšej by som vsadila na istotu, ako čakať ako sa to tu vyvinie. na to naozaj nemám odvahu.

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka my sme sa mm dohodli, ze pockame na koniec novembra ako to teda dopadne...mam 2 zname co robia v porodke, tak to budem mat z 1.ruky...dufam teda, ze bambula vydrzi v brusku az do terminu, ale zatial je vsetko ok a predcasny nehrozi

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka robia na porodke v Skalici? tak to budem očakávať každú správu 😉 už ma dnes z toho normálne hlava bolí. ale idem dnes na poradňu, tak sa ho tiež popýtam, že čo mám teda robiť, lebo on robí jeden deň aj v SI a predtým robil v tom Kyjove.Ešte mi kamošky doporučujú Myjavu, ale tam dávajú epidurál len od 8. do 12.hod.a keď sa do tých 4 hodín netrafím, mám si to ísť hodiť?

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka hej, v SI..tak ked budem daco nove vediet, posuniem dalej 😉 a ku komu chodis? ja na Myjavu urcite ee, mne to tam je dake nesympaticke...velka skoda je, ze zrusili porodku v Malackach, robi tam moj gyndos a to by bolo uuplne super

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka ale hádam, keď ten primár z Kyjova napísal, že stačí 1 mes pred termínom, mohla by som po tom ísť tiež až po tom 1.dec, nie? alebo mu predtým len tak nezáväzne napíšem, že kedy mám termín a aké mám obavy, že neviem aká bude situácia a nejako poriešime.však pre nich by to boli isté peniaze, tak pochybujem, že by ma odmietli, nie?

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka presne tak, sak si videla co mi napisal..ja si myslim ze ked mu v decembri zavolas resp.napises, bude to ok. ja som mu tiez tak nezavazne pisala, len aby som sa informovala

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka ja chodím Donovalovi do Holíča a som s ním veľmi spokojná.no uvidím, čo mi dnes povie 😖

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka tak daj pak vediet co ti povedal..spytaj sa ho na Kyjov aj na situaciu v SI, budem cakat na spravy 😉

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka aha.takže Ty s ním ešte nie si napevno dohodnutá? len si sa pýtala, či tam ako Slovenka môžeš prísť rodiť?

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka presne tak + ci je treba nejake papiere alebo procedury byrokraticke....napevno uvidim 1.12 😉

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka určite sem napíšem, čo mi povie.vždy sa mi smial (ale tak priateľsky), že čo so mnou porobili v Blave pri prvom porode, a hovoril, že druhé pôjdem do Skalice.tak som veľmi zvedavá, ako mu bude dnes do smiechu 😅

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka písala som si aj s kamoškami na FB a všetky to vidia tak jednoducho a ružovo, keď sa práve nechystajú rodiť. že: " choď, skús bez epidurálu, však uvidíš, možno to bude v pohode" a čo ja si idem dať vlasy strihať, či čo? však tu nejde len o mňa, ale hlavne o to bábenko a jeho bezpečnosť. a keď to tam budú mať všetci lekári na háku lebo, odchádzajú, tak ich nejaká rodička nebude obzvlášť zaujímať, nie? a hodiť si to len tak za hlavu, že uvidíme, tak to teda nie.Synček bol vtedy priotrávený z plodovej vody a mal silnú infekciu, lebo ho tam držali 31 hod bez plodovky.tak teraz mi nikto nedá záruku, že to pôjde ako po masle, nie?

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka no ved prave, ja si tiez vravim, cele tehu bez problemov a na uplnom konci, ked sa mam radovat zo zdraveho babenka by sa to nedajboze skomplikovalo kvoli tomu ze lekarom sa uz nechce robit?! to proste riskovat nebudem a radsej si zaplatim moravsku porodku, ako si potom vlasy trhat a lutovat 😔

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka vravíš mi z duše moja.ja som už presvedčená na 80%. a ked uvidím, že to tu k ničomu nevedie, tak uz aj tam letíme.my sme sa o bábenko snažili vyše roka, obaja zdraví, nečakali sme také problémy, lebo synček bol hneď zarobený 😲 . celá rodina nám držala palce a veľmi sa všetci radovali, keď sme oznámili, že sa konečne podarilo.hlavne moja mama sa hrozne teší, lebo je ťažko chorá, no a toto jej budem musieť opatrne povedať, lebo jej hneď onkomarkery vyletia.tehotenstvo mám tiež zatiaľ bez komplikácií, aj sa dobre cítim, ale ten pôrod 😲 . teda vlastne tá celá situácia okolo, no to je strach. a že hoď si za hlavu! no také reči ma dojímajú 😅

zuzmor002
2. nov 2011

@sykorenka Som zvedavá, čo Ti povie, určite daj vedieť! Ja chodím tiež do Holíča ale k Budínskemu, no kontrolu mám až 10. 11. Tiež sa plánujem opýtať, čo mi povie na situáciu v Skalici. Ja som mala prvý pôrod v Skalici, mala som pri porode Vávru a všetko bolo v pohode. Ani som nejako nerozmýšlala ísť rodiť niekam inam, takže ma to teraz nejako zaskočilo! Teraz mám termín 28.12., takže podobne ako Vy dve!

sykorenka
3. nov 2011

Tak som bola včera na poradni a som sa pýtala, že čo a ako? No poviem Vám, že ani náhodou nad tým nemávol rukou.len mi povedal, že ak bude treba, tak ma príde do Skalice odrodiť on, že v tom svoju pacientku nenechá.Trocha ma to teda upokojilo, ale tiež nebol z celej tej situácie nejaký nadšený.Ale mi bližšie nič nepovedal, lebo ani on netuší ako to tam všetko dopadne.Na ďalšiu poradňu idem o tri týždne, tak uvidíme, ako sa to zatiaľ bude javiť a potom sa rozhodnem.Pokúsim sa byť zatiaľ pokojná, aspoň do konca novembra.Teším sa z toho, že sono dopadlo včera dobre, bábenko je v úplnom poriadku, po štvrtý raz nám povedal, že čakáme dievčatko a má už 1748g, tak to bude asi také akurátne bábo.Ešte dva týždne budem na PN a potom pôjdem k mamke a budeme spolu chystať výbavičku, aby sme boli na našu princezničku pripravení 🙂
Ak budete mať niektorá nové info, tak to sem prosím napíšte.Môj muž ešte požiada kolegu, nech sa opýta svojej manželky ako to v Skalici vyzerá, lebo ona je lekárka (ale nie na gynde) a tiež Vám dám vedieť, čo sme sa dozvedeli.zatiaľ pa a držme sa 😒

monulicka
3. nov 2011

@sykorenka ty sa mas....moj gynods asi do SI nepride, kedze nie je zamestnancom porodky....by mu tam nedovolili rodit...hm, kurna, tak dufajmne, ze sa to dobre vyvrbi a henti suhaji nas nenechaju v stichu... 😒

sykorenka
3. nov 2011

@monulicka no, len vôbec netuším aký je porodník 😒 lebo on tam robieva iba jeden deň v týždni a robí tuším väčšinou gynekologické operácie.tak neviem 😖

zuzmor002
3. nov 2011

@sykorenka Vďaka za informácie, aspoň môžeš mať dobrý pocit, že by Ťa v tom nenechal. Som zvedavá ako bude reagovať môj gynekológ, na poradňu idem budúci týždeň vo štvrtok, tak som zvedavá , čo povie. Inak pýtala som sa na poisťovni, ako je to s preplatením pôrodu v ČR v súvislosti s danou situáciou a tu je odpoveď, moc som to nepochopila, tak ak budete múdrejšie, možno pochopíte Vy: " Nakolko ide o zdravotnu starostlivost, ktora je bezne poskytovana na Slovensku, nie je mozne ju vopred schvalit do zahranicia. Ale kedze je samotny porod povazovany za neodkladnu zdravotnu starostlivost, mali by v zahranici akceptovat EHIC (europsky preukaz)."

sykorenka
3. nov 2011

@zuzmor002 tak ja som to pochopila, že by to mali preplatiť.teoreticky.to :neodkladnú zdrav. starostlivosť, chápem ako keby si si napr. v chorvátsku zlomila nohu, tiež ti ju musia ošetrit.len či by to poisťovňa aj preplatila, že? je to veľmi šalamúnska a nejednoznačná odpoveď.no proste byrokracia ako vyšitá 😠

zuzmor002
3. nov 2011

@sykorenka Presne tak! V podstate som tým nezistila nič. Asi počkám ako sa situácia vyvinie do konca novembra a potom to začnem riešiť. Ale vyklučkovali z toho teda úžasne! 😠

sykorenka
3. nov 2011

aj ja počkám do konca novembra a zatiaľ sa vynasnažím byť pokojná.však oni ani samotní lekári teraz ešte nevedia ako bude, takže asi ani mi nič nezistíme a neporiešime 😅

sykorenka
7. nov 2011

no tak uvidíme, čo bude.keď stopnú tú transformáciu nemocníc, malo by sa to upokojiť a my sa môžme v kľude stretnúť v Skalici, nie? Aj keď posledné dni mám pocit, že sa naša slečna snaží vyliezť von cez môj pupok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre