Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

reja
autor
4. apr 2007

ritaklea: blahozelam k babatku!!!! 🙂))) uz mas potom, ako ti je fajn
a inac, ake si mala zazitky?

reja
autor
7. jún 2007

inac baby, je mozne babatko ukazat navsteve? myslim v trstenej...

emjee
6. máj 2009

miska.misiak • 12tt • Včera o 20:23
ahojte kocky
chcem sa len opytat ci mate niektora skusenost s porodnicou v Trstenej???

listocek
1. jún 2009

caute kocky
vidim, ze je tu nas pobiedne ☹
ja som rodila v Trstenej, bola som maximalna spokojna,/akurat jedna tam bola sestricka strasne dolezita, ale asi nemala svoj den/, ved kazdy sme nejaky ☹,personal sa staral o pacienky na urovni a ked som nieco potrebovala hned vysli ustreti.
Ak budem mat este dieta tak urcite vyuzijem Trstensku porodnicu 🙂

evkaemka
2. nov 2009

Ahojte!
Ja som počula že trstenská nemocnica je aká taká, hocičo sa tam stalo a niektoré oddelenia sú fakt v hroznom stave ale pôrodnictvo a gynekologiu maju na vysokej urovni. Sú tam oveľa lepší lekári - odborníci ako v dk.
Ja som tam rodila a nemôžem povedať krivého slova na nich. Pretože sestričky boli milé na sale aj na popôrodnom aj na detskom.
Moja kamarátka rodila v kubíne a rodila "zvonovym" čo sa nerobí už asi nikde na slovensku. V trstenej mi povedali že ked sa dietatku nechce ist voń ako má tak robia cisársky. Takto rodili ženy predtým ked nepoznali sekciu.
Mna by do kubína nik nedostal.

nella1
20. nov 2009

niekto sa s nami este podeli o skusenosti?

emka17
21. nov 2009

ahojte.tak ja som rodila v D.K.tiež zvonom minulý rok v auguste a povedala som si nikdy viac D.K.Rodila som pri mladej doktorke,nejdem menovať,ale to bola hrôza.ešte teraz sa zo sna budím na to ako tam po mne vrieskala.mala som strašne komplikovaný pôrod,ale nechali ma rodiť normálne ☹ celú ma tým zvonom dotrhali,stratila som veľa krvi a nakoniec ma museli zošívať pod narkozou.a to už nehovorím o prístupe sestričiek z novorodeneckého ☹ ☹ ☹ .na budúce si vyberem bud Trstenú alebo Ružomberok.

kety2611
26. feb 2010

ahojte buduce mamicky vie mi niekto povedat ak ste rodili v nemocnici v trstenej ako to tam je

latvia
26. feb 2010

"zvon" sa pouziva aj dnes, ale ojedinele...a to vtedy kedy je uz hlavicka vstupena v porodnych cestach ale este nieje von a matka ju nevladze alebo nemoze vytlacit....v takomto pripade sa uz cisar robit neda 😉

kety2611
26. feb 2010

ahojte,vidim ze dobre rozpravate o trstenej,o tom zvone som citala ze ked ho vytiahnu tak ma nieco na hlavicke ale ze sa aj pouzivaju klieste 😨

latvia
26. feb 2010

na hlavicke ma kefalhematom, je to krvna podliatina tam kde bol zvon....aj klieste sa pouzivaju, ale tam kde je hlavicka trosku viac von....ale v dnesnej dobe sa to pouziva malo 😉

dulkagabulka
26. feb 2010

Emka , rodila si s epiduralom?

kety2611
26. feb 2010

latvia,no lenze niekdy su klieste nie moc dobre,moze sposobyt aj to ze malickemu mozu poskodit mozog a moze byt postihnute

latvia
26. feb 2010

spravne uchytene klieste neposkodia dieta, poskodit ho mozu len ak niesu spravne zacvaknute, ano ,stava sa to, ale fakt zriedka

kety2611
26. feb 2010

chapem,no ja dufam ze budem mat normalny porod ze to ubehne vsetko tak ze nebudem o tom ani vediet

latvia
26. feb 2010

mysli na to ze vsetko prebehne tak ako ma, nemysli teraz na komplikacie, zbytocne sa budes stresovat a itak to neovplyvnis

kety2611
26. feb 2010

no uvidim ako to vsetko dopadne ale dakujem ti za vsetko 🙂

norikk
26. feb 2010

ahojte, mala by som zopar otazok, nie som z oravy, ale planujem rodit v trstenej, citam velmi dobre ohlasy. moze byt manzel pri porode?? plati sa za to?? a plati sa aj za epiduralku?? a kde by som mohla chodit na predporodne kurzy?? na oravu sa mozem najskor nastahovat aj tak az v lete, viete mi poradit?? 😅

latvia
26. feb 2010

http://www.pronatal.sk/trstena.htm

len neviem ci je to uplne aktualne 🙂 zavolaj si tam

norikk
26. feb 2010

citujem zo stranky "Prieskum stavu pôrodníc v SR bol vykonaný občianskym združením Pro Natal v roku 2001. Odráža stav z uvedeného roku a teda údaje o pôrodniciach nemusia zodpovedať skutočnosti. Informácie dodali inštitúcie. V prípade nezrovnalostí sa obráťte priamo na pôrodnice (kontakt je v záhlaví) alebo na MZ SR.

OZ Pro Natal"

latvia
26. feb 2010

no, predpokladam ze zmeny nastali len k lepsiemu 😉 preto si tam radsej zavolaj, myslim ze cislo nezmenili, resp.najdes na nete

mariangela
8. mar 2010

ahojte ja som rodila v Trstenej, nedávno som prišla...je tam super prístup lekárov na vysokej úrovni, manžel môže byť pri pôrode..môj bol...starostlivosť sestričiek tiež na vysokej úrovni...jednoducho na Orave sú ľudia a celý personál, ktorý Vás neberú ako kus, alebo ako svoju prácu..snažia sa Vám pomôcť - jednoducho dobrí ľudia, ktorým nejde o peniaze, ale o Vašu spokojnosť...

kety2611
5. apr 2010

ahojky sipeka ja neviem o ziadnej priprave na tehotenstvo ani nic take,a to som uz v 8 mesiaci teda termin sa mi blizi a neviem co ma vsetko caka,jedine co sa dozviem je to co mi povedia znamy ☹

romanacka
16. apr 2010

norikk manžel môže byť v Trstenej pri pôrode a platí sa okolo 20eur a aj za epidurálku sa platí. Kurz pre tehulky fungije v Nižnej v materskom centre dupajda. Pozri si to na adrese: www.dupajda.webnode.sk , vedie ho super baba Silvia a ja sama som ho pri druhom dieťati absolvovala a mám s neho len dobré pocity. Tam ti povedia aj všetko o Trstenskej pôrodnici

romanacka
16. apr 2010

No a ešte by som dodala, že rodí sa tam celkom v pohode. Pôrodníci sú fakt profesionáli, akurát ak chceš kojiť, tak si zožeň kontakt na nejakú laktačnú poradkyňu, lebo poradenstvo ohľadom kojenia tam nejak nefunguje. 😢

ivuss01
16. apr 2010

ahojte, ja som tiez rodila v Trstenej, mala som nadstandartnu izbu, pôrodnici aj porodna sala su na velmi vysokej urovni, sestricky uzasne vyhoveli hadam vo vsetkom co na ociach videli, profesionalne a prikladne sa starali o rodicky, malu som mohla ukazat tym co ma prisli pozriet, malu som nemusela ani kupat, ani prebalovat, o vsetko a vsetkym sa o to postarali sestricky z novorodeneckeho,co bolo velmi pohodlne, ak budem mat druhe dieta, tak urcite Trstena, sem su lekari ludsky, isto tu neberu matky na kusy...

norikk
19. apr 2010

a mozem sa opytat na gynekologa?? ked sa prestahujem po svadbe ku priatelovi,budem musiet zmenit gynekologa....svokry som sa este nepytala, spytam sa aj tu vas....akych tam mate doktorov?? tiez takych dobrych ako pri porode?? ja tu chodim ku jedneu starsiemu, nemozem povedat,ze sa nevyzna do remesla...ale uz aj modernejsia technika by sa zisla, tak som zvedava,ako to je u vas

romanacka
19. apr 2010

Najmodernejšie vybavené je asi gyncentrum v tvrdošíne, vedú ho dr.šaško a dr. kovaľová , ja tam chodím tiež a veľmi som spokojná aj s doktorami, predtým som chodila k dr. žuffovej do trstenej, ale odišla som od nej lebo som tam vždy strašne dlho čakala (niekedy aj 5 hodín). Tam objednávajú na hodinu. Možno by som ti neodporúčala dr. mikolášikovú v tvrdošíne, za jedno je staršia a nemá ultrazvuk, tak posiela do nemocnice.

norikk
19. apr 2010

a ty si odkial romanacka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre