Poznáte dobrého pôrodníka v Trnave?

fifinka05
19. nov 2007

Ahojte mamicky ,tehulky ..som v 35 tyzdni a som sa rozhodla,ze budem rodit v Trnave ,bo to mam najblizsie ..ale chcela by som Vas poprosit ,ci mi viete odporucit nejakeho porodnika, ku komu ist ..Ja som chodila do ZM na kontroly ,ale sme sa prestahovali do Serede....vopred dakujem ..

mamazuzu
2. feb 2011

@biankam16 ja som mala "iba" takuto skusenost s nim. ale pre matku, ktora pride na pohotovost vystresovana s tym, ze jej dieta sa cely den nehybe a potrebuje pocut privetive slova lekara, ktory ju utesi, ze vsetko je v poriadku a namiesto toho pocuje len arogantne nadradene slova velkeho pana doktora, ktory sam seba povysil nad pana Boha (nieco v style: ty krava, to kvoli tvojej paranoji si ma vytiahla od telky?) je to strasna skusenost. taku kravu tam zo mna urobil nezodpovednu, ze som celu noc po prichode domov z pohotovosti preplakala. ale predpokladam podla tvojich slov, ze tvoja skusenost je omnoho horsia 😢 Snad ti len neumrelo babenko? Lebo aj o taketo veci sa velky pan doktor postaral podla toho, ako to tu citam... Ale ruky natrcene na uplatky vedia mat... 😠

biankam16
2. feb 2011

@mamazuzu presne tak ☹, benevolencia a arogancia....bud rada, ze sa Ti ironicky nerehotal do tvare.....to je ovla horsie

mamazuzu
3. feb 2011

@biankam16 ale rehotal. ironicky a posmesne. ako nejakej chudere dementnej 😠

biankam16
3. feb 2011

@mamazuzu tak to je cely on, magor akysi ☹. Najlepsie je ho obchadzat.

hirrina
4. feb 2011

Baby nechápem čo Vám vadí na tom, že sa na detičky dá pozerať iba spoza skla. Mne sa nepáči ani to, ako ste písali, že na nadštandardku návštevy chodia. Tá izba by keď už mala byť niekde na kraji, lebo chápem, že za zaplatené peniaze mamičky chcú mať väčšie výhody. Ale fakt je ten, že by sa tam tie návštevy nemali producírovať po chodbe, keď na ostatné deti sa pozerá spoza sklad.
Moja sestra tam porodila dieťa pred 7 rokmi, keď návštevy všetky stáli pred šestonedelím, bol tam prievan, kopec dospelých a možno niekedy aj nie celkom zdravých ľudí a potom k tomu tie detičky. No ja som bola z toho hotová. Veď to sú deti krátko po pôrode a nemali by sa podľa mňa hneď stretávať s toľkými potencionálnymi vírusmi. Myslím, si, že každý príbuzný, aj otecko to tých pár dní vydrží. Ja som v TT rodila pred 4 rokmi a to sklo mi tam vôbec nevadilo. Skúsenosti s TT nemocnicou, lekármi a sestričkami mám dobré a všetci sa maximálne snažili. Neplatila som nikomu. Teraz sa tam chystám rodiť znova a dúfam, že moja skúsenosť bude rovnaká. Držte sa všetky aj Vy.

maca_p
4. feb 2011

@hirrina tak vies, co nevadi tebe, moze vadit inej zene. mne vadilo napr. ze som svoje dieta videla az na druhy den...preco by mal otecko vydrzat par dni? ved je to aj jeho dieta, ak nie je chory on ani dieta, tak nevidim problem, aby si ho nemohol postiskat na par minut. a tie navstevy pred sestonendelim, tak to je nieco dehonestujuce. cakat ako na 20 dkg tresky a 2 rozky v stanicnom bufete.

martinahc
7. feb 2011

@maca_p Maca nepremyslala si nad pritomnostou otca dietata pri porode? Ved tam by ho bol mal hned pri sebe, dokonca by mohol ist so sestrou ho aj ocistit a priniest ho tebe k porodnemu stolu po porode....ak by tam bol s vami spolu pol hodinku, urcite by potom tie 4 dni lahsie znasal a zil s vedomim ze ho drzal ako prvy v naruci po doktorovi a sestre a ze vas nechal na sestonedeli oboch v poriadku a uz ide iba o adaptaciu na tomto svete...myslim ze je to riesenie na deficit tych styroch dni....a kazda si to moze vybrat

siara
12. feb 2011

No som t zas po 5.mesiacoch......citam co to pisete no nestotznujem s vasimi nazormy na doktora Deckova....mam 38r a uz 4 deti takze som si doktorov v nemocnici presla asi vsetkych.....po dlhych uvahach som sa rozhodla prave pre Deckova a pritom som ho vobec nepoznala a nemala ani na poradni az posledny mesiac v porodnici som mala jeho....nebudem tu rozoberat ake mam zle skusenosti z gynekologmi napr.momentalne mam rak.krcka maternice a neviem co este v pondelok mam vysledky z biopsie uvidim co bude dalej a to moj nemenovany gynekolog mi pred poslednym porodom takze rok aj pol dozadu urobil citologiu samozrejme som na vysledky zabudla zavolat a ked som tam po 3mesiacoch prisla uz som bola tehotna pozrel do karty povedal ze som mala zlu citologiu ked som sa opytala co to znamena povedal iba co mozem svami teraz robit ked ste uz tehotna nechame to po porode nedalo mi to tak som sa sestricky pytala co to mam ake zle vysledky povedala ze nic take ze sa to moze po porode stratit.....teraz to tu mam.......na internete som sa docitala ze i v tehotenstve sa to da riesit ak je to v cas no mna moj gynekolog neriesil ...momentalne chodim na onkologiu do blavy uvidim co ma este caka....prestupujem od mojho gynekologa beriem kartu a idem k Deckovovi........

mamazuzu
15. feb 2011

@siara 100 ludi, 100 nazorov. ale neviem, prečo by som sa mala kladne vyjadrovat o niekom, kto sa ku mne zachoval ako k nejakemu odpadu. vidis sama, ty sa zase nie pochvalne vyjadrujes na triko svojho gynekologa... kazdy ma svoju skusenost.

sevzuz
15. feb 2011

no ja som mala Deckova pri porode a kazdy z mojho okolia kto sa s nim stretol bol nadmieru spokojny;
ja tiez bol super a jedno je pravda ma taky zmysel pre humor ktory niektor ludia nechapu, ja vsak ano a super mi sadol, sice ma po porode troska tesno zasil, ale potom mi ten najpevnejsi steh po tyzdni vybral 🙂
inak je super, a jaho odporucam a ked budem znovu tehoska pojdem k nemu znovu,
samozrejme mi je luto co sa stalo s tymi dvojickami 😔 ale aby sme to mi lajici sudili na to asi nemame
aj ked na antolskej min rok zomreli tie rodicky, kazda mala nejaku komplikaciu a nebola to chyba lekara.
a pardon ja som tiez plnsej postavy a ked mi lekar pocas snazenia povedal, ze by som s tym mala nieco robit tak sa predsa neurazam, som taka a bud som s tym zmierena a taka poznamka ma nezaskoci, alebo mi to vadi a nieco s tym robim 😖

mamazuzu
15. feb 2011

@sevzuz keby si na vlastnej kozi zazila to, co ja, zmenila by si nazor. ale ked si bola spokojna s deckovom, ja ti to neberiem. len som vyjadrila svoj nazor tak isto ako ty..

sevzuz
15. feb 2011

@mamazuzu ale ved ani ja to tebe neberiem ja som vyjadrila svoj nazor, len neznasam to co sa tu na fore casto stava, dva tri skarede nazory a tie kocky o tom hovoria dokola a strasia mamicky ktore maju ist rodit 😖

sevzuz
15. feb 2011

@mamazuzu ja by som ti zasa zelala mat z deckova taky pocit ako ja 😉

siara
15. feb 2011

presne tak kazdy mame svoju skusenost........moj na zor na Deckova nemeni ........bol a je to doteraz ten naj naj doktor akeho som mala....kazda z nas ma na vyber a kazda piseme svoje skusenosti....pa baby a drzte sa prajem vam tie najuzasnejsie porody....

velvet26
18. feb 2011

baby, ja chcem tiez dr. deckova ako porodnika..odporucil mi ho moj gynekolog a poznam ho aj trosku, pocula som zatial nanho len chvaly, pisete ze je odbornik na kliestovy porod, to mi povedal aj moj gyndos..
to povazujem za super, ze ked je treba, vie reagovat a hned babatku pomoct, len sa bojim, aby tie klieste nepouzil aj ked nebude treba.. 😅
baby, co ste unho rodili, nastrihaval vas vzdy a co klieste, pouzil ich, ci nebolo treba?
diky za info

sevzuz
18. feb 2011

@velvet26 no neviem preco uvazujes o kliestovom porode, preboha,ved to je pouzitelne len vo veeeeelmi vaznom pripade;
myslim, ze ziadny porodnik ani v "hornej dolnej" dobrovolne nepouzije klieste.
nestresuj sa pokial nemas problemy, ale ked mas problemy tak sa s nim spoj a porozpravaj sa aby si sa zbytocne nebala.
Drzim palce😉

siara
18. feb 2011

ahoj....nenastrihol ani ma nezasival porodila som bez sitia a nastrihovania ale takto som porodila uz 3dieta zasivana som bola iba pri prvom porode potom uz nie....prajem vsetko dobre...

velvet26
18. feb 2011

@sevzuz no praveze, problemy nemam zatial ziadne, este zatial chodim k svojmu gynekologovi na poradnu, od 36 tt. chcem uz k Deckovovi, ja som len chcela vediet postrehy dievcat, kt. mali pripadne kliestovy porod, ze ako to prebiehalo, jasne, ze to nerobi rutinne...mas pravdu, nebudem sa dopredu stresovat, este ani neviem, ako budem rodit, len ma to tak zaujalo, ze ci nerobi kazdy porod s kliestami... 😀
dakujem moc.. 😉

saxana123
22. feb 2011

@ivicka0502 Ivi, ja som mala muža pri pôrode a bolo to super, určite ho zober. Bude to zážitok aj pre neho, a ja som tomu môjmu povedala že keď bol pri tom keď sme malého "začali" , nech je aj pri finále 😀
Videl ho prvý, videl ako sa malý rodí a teraz je na to pyšný že tam bol, strašne mudruje 😀
Nemala som zazmluvneného nikoho a súhlasím s kočkami, každý z nich je profík v tom čo robí a je podľa mňa zbytočné platiť im za niečo, čo už majú zaplatené 🙂 Každý pôrodník urobí všetko pre to aby si bola ty i malinké ok, nevezme si na triko nejaký prešlap. A zasa keď budeš mať aj zaplateného niekoho, nemysli si že urobí 2 kroky navyše, spraví iba to čo musí, maximálne príde za tebou do izby sa opýtať ako ti je.
A pôrodu sa neboj, je to úžasná vec, ktorá ti zmení život, budeš sa na seba i život inak pozerať 🙂 Bolesť sa dá vydržať, veď napokon tá najväčšia trvá iba chvíľu a šup, drobca máš vonku 😀
A čo sa týka tej spoločnej izby s babami a ich detičkami. Ja som si tam našla super kamošku, že @adrika31 ? 😀
Bolo nám veselo, mala som sa komu posťažovať, uvarili sme si čajík a kecali, bolo to super. Deti sa navzájom nerušili, plakali na striedačku alebo synchrónne 😀 a to im ostalo do teraz 🙂
juuuuj hneď by som sa tam vrátila, mne bolo v pôrodnici strašne dobre 😵

adrika31
22. feb 2011

@saxana123 ano, ano Eviko, pekne a múdro píšeš 🙂

saxana123
22. feb 2011

@adrika31 šak a teraz ty musíš napísať že akú super kamošku si tam našla 😀

ivanuska77
5. mar 2011

@hirrina
@saxana123 Suhlasim s vami co sa tych poplatkov a zazmluvnenia lekarov tyka. Strasne ma to rozculuje, preco by sme mali platit nieco extra, platime si predsa vsetci zdravotne, nie? A co s myslite, ze ten lekar bude zrazu vacsi odbornik, ked mu zaplatite.? A dat tolko penazi extra len zato, ze sa na mna usmeje, alebo ma pride pozriet na izbu...??

A ano 100 ludi 100 chuti, ale zabudli ste nato, ze aj nasim spravanim ovplyvnujeme chovanie sestricie a lekarov. Preco by jedna a ta ista sestra v ten isty den chovala inak ku mne (uplne pefektne) a inak k mojej spolubyvajucej (otrasne)??? Urcite ich nechcem ospravedlnovat, lebo aj mna rozculuje, ze to beru vsetko ako samozrejmost, hoci pre nas je to udalost aj ked uz to nie je prve dieta.

Tie 4 dni v porodnici sa daju vydrzat aj na obycajnej izbe, naco potrebujem telku, chladnicku a bohvie co este. Tie toalety a sprch su sice predpotopne, ale boli ciste. A na izbe som stretla super babu, cele 4 dni sme prekecali a dodnes sa kamaratime aj ked sme z inych miest.

Takze tak, ja si porodnika legalne podplacat nebudem, inak ked som chodila do nemocnice do poradne, natrafila som na Cecha, nemozem sa stazovat 😀

ivanuska77
5. mar 2011

A este otazocka, tie ktore mate skusenost s Cechom, pocula som, ze preferuje cisarske a dost do nich nuti, mate tiez taku skusenost?

saxana123
5. mar 2011

@ivanuska77 Čech je skvelý človek a výborný odborník,či núti do cisárskych netuším,takže nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť.

maca_p
5. mar 2011

@ivanuska77 oooo ano, on je v tomto expert. este len ma zbadal v ambulancii uz navrhoval SC 😀 . vtedy som este ani netusila, ze moj porod bude skutocne SC, tak som mu povedala nie, dakujem... a nakoniec po vselijakych moznych komplikaciach robil pri mojom porode sekundanta mladej lekarke - blondine. mimochodom, neviete ako sa vola ta lekarka?
no ale dr. cech ozaj vyborny ako lekar - operater, aj na pokec. 😉

silviaabc
5. aug 2011

Ahojte baby chcela by som rodiť v trnave len sa neviem rozhodnúť akého pôrodníka si zvoliť. Poradte...

silviaabc
5. aug 2011

@saxana123 mozete mi poradit akeho porodnika si mam zvolit? 🙂 🙂

saxana123
5. aug 2011

Ja som mala výbornú skúsenosť s doktorkou Havlíkovou, Štefánikovou i s doktorom Čechom, volila by som medzi nimi tromi ale najskôr asi Havlíkovú ;)

leni81
1. sep 2011

@maca_p podla mna v trnavskej nemocnici ukazovanie dieta otcovi a celej dalsej rodiny nie je nehumanny akt, ale spravna vec. Neviem ako by si sa tvarila keby si ako moja kamaratka ktora rodila v rakusku, par hodin ubolena, vycerpana po porode lezala na posteli, ked spoluleziaca kolegyna si prizvala celu svoju pocetnu familiu na izbu, ktori hikali nad babetkom a jej bolo z toho doplacu. Dalsia vec, ja by som bola vrchodlne nasr.. ak by sa dovalil nejaky otecko na izbu alebo priniesol nejaku pliagu na novorodenecke oddelenie. Nikdy nevies co maju ludia v sebe, myslim si ze za 4 dni v nemocnici si rodicia mozu nosit svoje deticky na rukach od rana do vecera do smrti, myslim ze tie 4 -3 dni zase nikoho nezabiju. Hlavne ze sa neprenasaju ifekcie a podobne pliagy medzi novorodencov. 😨

maca_p
2. sep 2011

@leni81 zaujimavy nazor. hovorila som pred par mesiacmi o otcovi dietata, nie o viacpocetnej rodine od sestry po prababku a neviem veru ako to chod v porodnici v rakusku, nerodila som tam 😲 . takze takto - spominas infekcie, myslis, ze sestricka alebo doki su absolutne imunni voci vsetkym infekciam a nemozu do nemocnice nic privliect (napr. chorobu spinavych ruk)? pokial viem, do porodnice ide tata ako hrdy chlap, vykupany, navonany, monterky prezlecene, bagandze vyzute. ´ked je chory, tak tam nelezie, to je samozrejma vec, ale sa lieci pekne doma z chripky.
co sa tyka infekcii, tak prave z TT porodnice sme si privliekli zlato a 2,5 roka sa nam vzdy vrati spät a to hovorim o supersterilnej trnavskej porodnici so superpriehlanym sklom. pred 5 mesiacmi som rodila v inej slov. porodnici, menej sterilnej ako je TT a moj muz videl nazivo babo skor ako ja, lebo som bola v nark. a dokonca ked som sa o par hodin prebrala k vedomiu na uroven normalnej komunikacie, tak mi po bejby sam skocil na novorodenecke, aby sme sa mohli spolu pokochat tou krasou a vonou cerstveho babatka 🙂 . takze ja som bola spokojna a ako bonus z tejto nesupersterilnej porodnice je fakt, ze nema ziadne kozne ochorenie a nemal dokonca ani ziadnu pliagu ktoru spominas. ja som bola spokojna 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre