Prehliadky v zahraničí a pôrod na Slovensku

judit001
23. aug 2022

ahojte zeny. asi tu uz bola tato tema ale kedze sa ide robit vsetko elektronicky tak sa situacia meni. ide o to ze som v zahranici od cca 18tt a okolo 36tt idem naspat na SK. chcela by som vediet ako je to s prehliadkami a prispevkom pri narodeni dietata. pri prvom dietati som porodila potom isla s papiermi ku gyn potvrdit ze som chodila na prehliadky a potom potvrdit u pedi ze dieta sa dozilo 28dni ale teraz sa to vraj robi automaticky a nikde netreba s papiermi chodit takze neviem ci vsetky spravy lekarske resp. zahranicnu tehu knizku si mam okopirovat a utekat s nou este pred porodom ku gyn ze teda som prehliadky absolvovala alebo staci ked porodim potom tam zajst alebo ako vlastne. teda aby som to stihla ak chapete. aby mi to automaticky nezaskrtli ze nemam prehliadky a ja az o 2-3dni na to dojdem s kopiami a uz bude neskoro.alebo si vyziadat este tu nejake potvrdenie ze som absolvovala prehliadky? bude to stacit? nerada by som o prispevok prisla kedze mam na neho narok

anjelicek26
23. aug 2022

@judit001 ale tak tehotensku knizku mas len jednu, v nej vsetky terminy a udaje zapisane, to ti orazitkuje aj tvoj gynekolog, samozrejme, ze po navrate ides normalne k nemu, kam si chodila do toho 18ho tyzdna... To neznamena "utekat", ale snad nebudes styri tyzdne pred terminom porodu bez kontrol a pasov... Nie si jedina v takejto situacii, kratkodoby pobyt v zahranici nie je predsa prekazkou vyplatenia porodneho...

judit001
autor
23. aug 2022

@anjelicek26 nie po navrate uz idem na poradne do porodnice kde budem rodit

judit001
autor
23. aug 2022

@anjelicek26 tehu knizku mam slovensku a v zahranici ti do nej nezapisuju oni pouzivaju svoje

anjelicek26
23. aug 2022

@judit001 urcite chod este pred tym k svojmu aspon jeden krat na prehliadku a az potom do tej porodnice. Tym budes mat splnene vsetko co mas mat, ked mas teda dve knizky - on udaje z jednej prepise do druhej aj s datumami. .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre