Prirodzený a pekný pôrod: Krompachy verzus Trebišov

venividivikinka
27. mar 2019

Ahojte mamicky,

co myslite - pre co najprirodzenejsi (moj druhy) porod s nonstop kontaktom s novorodencom po porode: krompachy alebo trebisov?

bola som v krompachoch aj pozriet a bola som viac-menej presvedcena, ze tam, porod tam podla mna fakt vie prebehnut celkom bez liekov, cele oddelenie posobilo velmi milo a fakt presvedcene, ze bez liekov sa da uplne v pohode porodit, ale stale ma odradza trosku to novorodenecke, docitavam sa na nete protichodne info co sa rooming-in tyka (zeny tvrdia, ze chceli a nebol, v porodnici vraveli, ze ak mamicka chce, novorodenca ma furt... ale co ak nebude nadstandard?).

moja predstava je, ze porodit co najprirodzenejsie (ak sa cokolvek skomplikuje, samozrejem sa odovzdam do ruk lekarom) a nedat dieta z ruk, ak to nebude nevyhnutne, co sa zrejme da, ale len na nadstandardnych izbach. nemam problem za nadstandard zaplatit, ale bojim sa, ze ked budem rodit (koniec juna/zaciatok jula), bude plno.

v TV som nebola a nemam tolko info, ale zase som tam viac dobreho pocula skor o poporodnej starostlivosti a novorodeneckom, nie az tolko o dobrych porodoch a osobne nikoho, kto rodil v TV nepoznam. laka ma aj ta ich vana :D

vzdialenost do oboch porodnic mi vychadza narovnako, do hodiny tam hadam sme...

ak este nejaku inu porodnicu na vychode, tak pokojne odporucajte, ale primarne ma zaujimaju tieto dve. prejdene a zazite mam novu a staru nemocnicu aj sacu v Kosiciach a od prirodzenych porodov to tam teda bolo riadne daleko.

mamicky, ktore nechapu, co riesim, a preco nejdem do najblizsej porodnice, prosim, aby si nechali komentare pre seba, ak nevedia poradit. velmi pekne dakujem, ze sa neodsudzujeme.

sabusik321
27. mar 2019

Ahoj, ja som rodila v roku 2017 v Krompachoch a rodila som začiatkom júna. Mala som Vip izbu- resp rodinnú izbu (manzelska postel, tv, kúpeľna, navštevy hocikedy,manžel pri mne mohol spať). Malú som mohla mať nonstop ak som chcela. Tam je problém ten, že ak si na klasickej izbe alebo na izbe kde je viac lôžok vraj nechcú nechávať deti nonstop pri mame aby nerušili ostatné mamy čo s tebou zdieľajú izbu (to som len čítala, počula). Za mňa bol personál mega ochotný a dalo sa dohodnúť. No píšem, že som mala tu rodinnú izbu. To isté sestra, ktorá rodila pred 2 týždňami. Pôrod prebiehal podľa mňa až veľmi prirodzene ( nechali ju trápiť sa dva dni bez ničoho :D).A čo sa roomingu týka bola na tej istej izbe ako ja.
Ja na tvojom mieste si zistím ako sú na tom v TV a či vôbec majú takéto izby atd. A vybrať z toho to pre teba najlepšie. Tiež som sa bála že bude full, ked som šla rodiť, a mohla som si vyberať, bolo nás tam málo.Ale to môže ani nemusí byť, možno som len mala šťastie.

sabusik321
27. mar 2019

A ešte dodám, že manžel bol pri pôrobe, sestrička sa mi celý deň venovala, mala som fit loptu, masírovala mi kríže pri kontrakciách akože za mňa klobúk dole. Nemôžem povedať žiadne krivé slovo. Ja som si ale nekládlaa nejaké extra podmienky, nemala som plán, povedala som pár vecí čo určite chcem a čo nie a vyhoveli mi.

zltalienka
27. mar 2019

@venividivikinka a v ktorej pôrodnici so rodila svoje prvé dieťa? Lebo však vo všetkých 3 košických pôrodniciach isto nie... K téme: veľmi veľa závisí od toho ako sa pôrod rozbehne a od pôrodníka. Zažila som "hrozný" pôrod a aj 2 (takmer) prirodzené pôrody v tej istej pôrodnici. Akurát tu polohu na chrbte som musela "prežiť".

venividivikinka
autor
27. mar 2019

@zltalienka rodila som v novej nemocnici, mala som zaplatenu lekarku a nadstandardnu izbu. z porodu som sa davala dokopy takmer rok. pocas tehotenstva som mesiac lezala v starej, z toho dva tyzdne na sestonedeli, lebo nebolo miesto, v starej mi praoval aj gynekolog. tieto porodnice, a ich praktiky, poznam, dovolim si tvrdit, velmi dobre. vsade je celkom normalne napr. podavanie oxytocinu - prides do porodnice, hned ta napichnu jak rodis a furt ti volaco tecie. v tychto porodniciach je pacientka nesvojpravna, nepocuvaju ju. ak nezaplatis porodnika, ten pristup je taky vseljaky - nevravim, ze nie su mili, skor fakt do teba leju lieky jak pride. nenechaju prenasat, podpora dojcenia je velmi cudesna. nemozes si vybrat polohu pri porode, v starej nemoze byt s tebou muz pri porode, v novej mohol, ale furt ho vyhadzovali, lebo tam rodili aj ine zeny. nebudem to vsetko vymenovavat, lebo mam pocit, ze sa asi aj tak nepochopime, lebo mame proste ine priority 🙂 ak budem nutena, pojdem opat do novej nemocnice, ale nerada by som.

a saca? s primarom, ktory miesa vyvolavacie koktaily svojim pacientkam a robi "planovane porody", kde aj po zdravom porode su zeny, co dieta nevidia 24 hodin... mne nejde o to, zaplatit si pekny hotel...

zltalienka
27. mar 2019

@venividivikinka je mi ľúto že si mala zaplatenú lekárku a aj tak sa k Tebe takto správali. Myslela som si že s dohodnutou lekárkou sa rodí lepšie ☹ ja som totiž nemala nikoho zaplateného a teda až takto hrozné to nebolo. Ale áno razia prístup "aj prirode treba pomôcť" takže keď sa neohradíš tak pôrod urýchľujú.
V Trebišove rodila švagriná, ale sekciou a bola spokojná s porodnicou ako takou. Síce jedno dieťa jej museli previezť do Košíc, ale to je riziko v každej pôrodnici pri komplikáciách. Sesternica bola spokojná v Michalovciach, je tam nová pôrodnica. Neviem či to už nie je ďaleko. Prešov neodporúčam, mala som tam možnosť ležať počas tehotenstva a izby sú síce krajšie, ale to je asi jediná výhoda.

lalejla
13. sep 2019

ahojte, zatiaľ som počula samé chvály na Krompachy, ale mám jednu blbú otázku - nie je tam priveľa spoluobčanov a s tým spojené nepríjemné veci? Ďakujem.

sabusik321
14. sep 2019

@lalejla je ich tam veľa, ale ja keď som rodila boli tam možno 2 a ani som o nich nevedela..je to o “šťastí”

venividivikinka
autor
1. okt 2019

@lalejla bolo ich tam vela, ale nic neprijemneho s tym spojene - aspon pre mna- nebolo.

napokon som, baby, rodila v krompachoch a veru VRELO odporucam. pisala som aj recenziu do skupiny krompachy porodnica. uzasny porod!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre