Pustia ma z nemocnice v deň pôrodu, ak podpíšem reverz?

jolly2
8. okt 2019

Dobrý večer mamičky chcela by som sa spýtať môžu ma pustiť s pôrodnice ten deň ako porodim keď budem chcieť podpísať reverz? Ďakujem za odpovede

jatva
8. okt 2019

nejdes na nastup vykonu trestu, ale porodit, takze mozes odist aj s babatkom hned po porode. Len si dopredu zariad s pediatrom vysetrenia.

smile31
8. okt 2019

@jolly2 a to tam chceš dieťa nechať a ty ísť domov??? Pýtam sa, pretože ma tvoja otázka dosť zarazila

nikusiak9
8. okt 2019

@smile31 vsak asi logicky chce aj s dietatom ist.

smile31
8. okt 2019

Píše v jednotnom čísle...

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
8. okt 2019

@evamarek77 dostane

tanyan
8. okt 2019

v prípade cisárskeho rezu by to bolo asi fyzicky nemožné a po náročnejšom klasickom pôrode budeš mať problém zájsť aj na WC. ale po podpísaní reverzu môžeš odísť kedykoľvek...
podľa mňa ale zavolajú sociálku a políciu v prípade, že by si chcela odísť s dieťaťom hneď v deň pôrodu.

nikusiak9
8. okt 2019

@tanyan pri ambulantnom porode nezavolaju nikoho

veronikaszabova
8. okt 2019

@tanyan blbost. Nikoho nebudu volat. Preco? Ze chces odist s vlastnym dietatom domov??
Matka pospise 2x reverz - jeden za seba a jeden za dieta.

pribinak
8. okt 2019

@tanyan nezavolajú. Podpise reverz a hotovo.

happy31
8. okt 2019

Len aj tak.ma druhy den si spat lebo vysetrenia...ale mozne to je.

nikpa
8. okt 2019

@nikusiak9 To nie je vôbec logické, keď som bola v pôrodnici bola tam matka ktorá takto odišla a bábätko tam nechala

zafir01
8. okt 2019

ja som tiez odisla v den porodu . 2 hodiny som ostala ale na sale, ako im predpisy prikazovali
@jolly2

mimibb
8. okt 2019

Neviem, či je to možné, no dieťatko by malo absolvovať niekoľko vyšetrení, screeningov atď... To chceš potom s nim obehat ty? V stave po pôrode...., keď je telo vyčerpané, ubolene..... Nikdy nevieš, aké komplikácie počas, po pôrode nastanú.... Ja som bola napr. Pri prvej tak pozasivana, že som bola rada, že som...... Pri tretej som si zas užívala v nemocnici ten pokoj bez deti... 😀 ale samozrejme si treba zvoliť správnu pôrodnicu....

jolly2
autor
8. okt 2019

Ďakujem za odpovede, píšem preto iba o mne lebo podľa mňa dieťa asi nepustia domov ten deň aspoň si to tak ja myslím keď že ešte bude dieťa absolvovať vyšetrenia,,

alica2202
8. okt 2019

@jolly2 to by si vazne nechala dieta v nemocnici a isla domov? Vazne ma zaujima, aky moze na to existovat dovod - pytam sa bez ironie.

smile31
8. okt 2019

@nikusiak9 zrejme to tak logické nie je a je to ako som sa pýtala...
@jolly2 osobne by som nezvládla tam nechať ten malý uzlíček a ísť domov...chýbalo by mi, radšej pretrpieť pár dní v nemocnici no s malou láskou pri mne...

petra7481
8. okt 2019

@jolly2 dieťa tam.musi byt 48 hodín

lula313
8. okt 2019

@jolly2 vola sa to ambulantny porod, ale je možné, že dieťa bude musieť ostat? Máš vážny dôvod na to, že nechceš zostať? Ja nechcem pôsobiť ako kazateľ, ale aj ty mozes mat poporodne komplikacie(neporodis celu placentu, pripadne dostanes zapal maternice a mozes sa ohroziť na zivote). Aj pre to babo je dôležitá prítomnosť matky, aj kvôli kojeniu,..

jolly2
autor
8. okt 2019

Máte pravdu vo všetkom len mám ešte 2male deti dcéra má 2roky a ta bez mňa nemôže bit stále sa neviem rozhodnúť, neviem ci to muž s deťmi sám zvládne keď že bývame od rodiny ďaleko.no dúfam že nebudem musieť ísť domov a muž to s deťmi zvládne keď že aj on má stres čaká ho operácia no Dufam bude dobre.,

zafir01
8. okt 2019

@alica2202 ja by som tiez dobrovolne nikdy neopustila svoje dieta. musel by na to byt mega silny dovod.. ja som sice odisla 3 hodiny po porode, no to ze by som tam ostala dlhsie, by na veciach nic nezmenilo, kedze som o dcerku prisla . takze ma v nemoncici nic nedrzalo,
@jolly2 ale stale mas manzela je dospely, postara sa, ine by to bolo ak by si nemala nikoho v celom sirom meste, kto by mohol s detmi ostat, ale ozaj ze nikoho. nechaj zodpovednost aj manzelovi .samam mam 2 rocneho hyperakcneho syna.. musel by vydrzat, inu moznost mu nedas . ostat po porode so svojim dietatkom, je to naj co moze mama urobit pre svoje babatko . uvidis, dobre to dopadne a zvladnu to . mozno lepsie ako si sama myslis, je to len par dni,

alica2202
8. okt 2019

@jolly2 ja uz mam jeden porod za sebou, v decembri ma caka druhy. Syn ma 2,5 roka a je na mna strasne naviazany, napr. ked poslem muza, aby s nim isiel na prechadzku, maly vie vonku pred domom aj pol hodiny revat, aby som isla s nimi, rano musim ja vstat z postele a az vtedy zlezie aj on a ideme na ranajky, s manzelom nepojde atd....a napriek tomu hodlam v nemocnici pri druhorodenom ostat. Ale postupne menime zauzivany system, aby bol maly na tych par dni v pohode. Napr. uz par tyzdnov uspava maleho len manzel - doteraz som to robila ja. Cize mozno by trebalo dceru pripravovat na tvoju nepritomnost (neviem, kedy mas termin).

jatva
8. okt 2019

@petra7481 nemusi byt 48hodin. Kludne mozu ist domov spolu hned.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimibb
8. okt 2019

Prečo by to muž nemal zvládnuť? Keď som rodila tretie babo tak deti mali 2,5r a 5,5r...vsetko sa zvládlo... Skôr by som nezvládla nechať malú v nemocnici.... Samu, s glukozou v puse, placucu na novorodeneckom... Takto bola pri mne celé dni

kristina2412
8. okt 2019

@jolly2 som si istá že to zvládnu. Ty ako matka musíš teraz myslieť na potreby toho najzraniteľnejšieho zo svojich detí. A to novorodenca, bol tvojou súčasťou,nemôžeš ho nechať v nemocnici. Bude ťa hľadať,bude mať strach,to nemôžeš dopustiť. Dvojročnému dieťatku sa predsa len dá viac viac vysvetliť navyše bude vo svojom prostredí s ľuďmi ktorých pozná. Držím palce.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matapo
8. okt 2019

...divim sa ze toto niekoho napadnne. V nasich koncinach pustaju po 24 hodinach, tak som sa teda aj tak nachystala ze na druhy den som doma, ze deti a pracujuci muz to nejako spolu zvladnu ten jeden den. no nakoniec som v nemocnici ostala az celych 10 dni ( v nasich koncinach uplne ze neuveritelne), no ale koli zdraviu maleho a hoci mi uz na piaty den naznacili ze nie je miesto a musim ist domov alebo do hotela oproti ale bez malinkeho, som pozerala na nic ci su normalni, ze bez maleho nikam nejdem, takto mi to prisli pripomenut kazducky den ze ozaj uz nemozem ostat lebo nedostatok miesta, ale nakoniec som ostala az do toho 10. dna kedy sme spolu odisli, zdravi. Keby bolo najhorsie tak spim aj na stolicke pri inkubatore, ved kojenie, hladkanie, mojkanie, ti starsi pochopili ze som s malym bracekom, kazdy druhy dne prisli pozriet, lebo porodnica daleko a boli spokojni. 10 dni nosili to iste na sebe ale kaslat na to prezili, stravu mali zavarenu (pripravila som si aj na prve dni po porode nech nemusim hned varit) tak pojedli co bolo, od hladu neumreli a moj najmensi neutrpel ziadnu traumu, kojeny stale, spokojnucky, zdravucky, a tim starsim to nijako neuskodilo a manzelovi tiez nie 🙂

sissy27
8. okt 2019

@jolly2 hm, tak máš problém nechať staršie deti s otcom v domácom prostredí, ale nemáš problém nechať novorodenca v nemocnici s cudzími ľuďmi...

mamcotka
9. okt 2019

Na co teda mas ďalšie dieta keď si vedela ze tie prve bez teba nemôžu existovať ani pol dna? Ja toto nechápem.. takto premyslat. Deti to bez teba vydrzia , len špekulujú , co myslis.. ma sa o nich kto postarať. Len ty pekne ostan v nemocnici s bábätkom ked si ho chcela..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre