Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
16. feb 2010

Baby ja som taká sprostá skoro som si udusila decko ☹ som myslela že už je jej lepšie tak som jej dala uvarene a pomixované jablko a chuda hodnú chvíľku nedýchala len sa dusila...no našťastie je už ok len ona na mna tak pozerala a pýtala si papať tak som jej dala ona to musí mať ešte úplne opuchnuté v hrdielku ☹

kaska
16. feb 2010

jeej Dadka chudiacik maly, ona ma ten nostek stale zapchaty? Aj my sme tak mali ale Nasivin nam super pomohol.
Inak my mame teraz take suprove noci, ale sa stavim, ze ked to tu tak pisem, sa to hned zmeni. Maly spi az do piatej, napapa sa asi za 10 min a spi dalej az do osmej. Keby to tak bolo stale...

dadka212
16. feb 2010

Kaska to nie je len soplom to je laringitidou ja mám pre ňu antibiotika do nosa aj nasivin dávam na noc a na odsavanie zvlhcujem morskou vodou...

A dnes spravila prvý krocik sama 🙂

luciarichard
16. feb 2010

jééé dadi ze prvy krocik tak gratulujem .... my sa este ani len neplazime 🙂 ale nevadi ved kazde dieta je ine nie
Dadka vy sa chystate na ten zraz 8. - 10.7.2010 ? 😉

dadka212
16. feb 2010

Luci no jasné každé je šikovné v niečom inom 😉
a ideme na zraz 🙂 aj vy?

luciarichard
16. feb 2010

no zacala som rozmyslat ze pojdeme tak som pisala manzelovi on je za tak ak budu este volne miesta tak ideme 😉

jasminet
16. feb 2010

baby ked mi mala prestala jest tuhu stravu, od piatka zeleninu ani s maskom ani bez vobec nechce, mam jej s tym dat pokoj na par dni, alebo jej mam stale ponukat a cakat ci si da? len si lizne a uz usta neotvori. iba trocha ovocia zje a koniec.
nechce ani doma varenu ani kupovanu...
nie je ani chora, ani nemyslim ze by zubky...

luciarichard
16. feb 2010

jasminet mne mala len raz otvarala pusinknu na tuhou stravu ... musim "nasilne otvarat ... teda ono to nie je uplne nasilne aby ste si zas nemysleli ze ju týram 🙂 ale proste ked chcem aby mi nieco spapala tak jej musim pusinku otvarat ale zas nie za kazdu cenu ked zacne byt moc nervozna alebo zacne plakat tak to necham tak ..
Ja si myslim ze by bolo fajn na 1-2 dni nedavat alebo jej len ponuknut a ked nechce tak nenutit . Moja Sofia mava take dni ze v pohode si necha otvarat pusinku a zas mava dni kedy sa zatne a nedostanem do nej ani lyzicu 😒

luciarichard
16. feb 2010

Inak Jasminet kedy sa ti narodila Natálka lebo mam pocit ze nase dievcata sa narodili rovnako 😉

jasminet
16. feb 2010

ona prave doteraz normalne jedla, ci kupovanu alebo domacu, chutilo jej, nebol problem, vzdy zjedla tak do 100ml, kupovanej troacha viac. len od piatka nic...
mala je 26/6. myslim, ze par dni je medzi nimi rozdiel, alebo? 🙂

luciarichard
16. feb 2010

nie nie ziaden rozdiel 🙂 my sme 26.6 o 20.35 vykukli 🙂

jasminet
16. feb 2010

fakt? 😀 nasa o 21:30
ale to sme sa museli aj v porodnici stretnut, nie? a aj hore na novorodeneckom... a si normalne rodila ci sekciou? lebo o 20:10 som sa ja ukladala na porod. box 😀

luciarichard
16. feb 2010

hej museli sme sa minat 🙂 Ja som rodila normalne ale bola som na nadstand. porodom boxe lebo ostate boli full 🙂 tak som mala sukromie 😉 a kde si lezala myslim tym na v pravom alebo lavom "kridle" na sestonedeli ?🙂 Ja som bola v lavom kridle uplne posledna izba v zadu

jasminet
16. feb 2010

jaj, ja ked som isla na box, tak uz boli prazdne, iba vo vedlajsom rodila baba, chlapec sa im narodil. zuzana sa tusim volala.
prave lave? na tej strane ako bola sesterna novorodenecka, hned pri zenskych sestrach, neviem teraz ci cislo 3 alebo 4

katka1981
16. feb 2010

Ahojteeee. Dadka prajem vam skore uzdravenie. Kde ma byt ten zraz? Mne o tom nieco pisala Martinamil, ale ked kecame na FB, vzdy sa tak zakecame, ze sa zabudnem spytat na detaily. Inak malu mas riadnu sikulku. Pekny den!!!

Mneme, my ked sme presli na UM, velmi som sa bala, aby nebola tlsta, asi mam taky staromodny pohlad na vec, ale deticky na UM mam zafixovane ako tlstejsie, kedysi to tak bolo, ci nie? A neuveris mi, poznam viacero babatiek co UM ani nevideli a su daleko tlstejsie ako nasa. A poviem ti moje MM bolo ovela mastnejsie ako Nutrilonom AR1 a AR2 ma este menej tuku. Ale to je asi aj o spalovani babatka a inych faktorov. Ja sa ale tesim, zatial malinka spapala vsetko (nemyslom velkost porcie, ale druh jedla) len mi raz nechcela jablko od nasich, asi bolo divne. Dokonca neochuteny jogurt papala. Rano ma krasne zobudila, otvorim oci a nado mnou sa usmieva moje krasne srdciecko, tak na mna pozerala.....

luciarichard
16. feb 2010

Jasmi na tej strane kde sa "odkladali" deticky ked ti prisla navsteva som bola ja 😉 Ale asi sme sa osobne nestretli, lebo ja som vacsinou jedla aj tak na izbe takze ani v jedalni sme nemali sancu sa vidiet

katka1981
16. feb 2010

Lucka na teba sa mala tak velmi podobaaaa. Inak aj nasa Sophinka ma taky spicaty jazyk, cely tatinko, ja ho mam gulaty 😀 Celkovo je nasa mala na tatinka.

jasminet
16. feb 2010

aj ja som bola na tej odkladacej strane 😀 ale do jedalne som normalne chodila. a kto ta rodil?
katka, nasa ma nec. 8m a ma 7930g na UM a mame znameho na MM a ten ma 8m a skoro 10kg. este sa ani na brucho nepretocil...

luciarichard
16. feb 2010

Kati ale prave ze sa uz zacina na tatika podobat i ked na fotkach som to stale ja za mládi 🙂 Ale myslim ze jedien co jej po mne ostane su tie hnede okale 🙂 . A s tym jazykom no keby si ju videla furt ho ma vonku a strasne sa jej paci ked jej po nom zacnem brnkat 😀

jasminet
16. feb 2010

lucia a nie si z ruzinova? taka znama si mi nejaka na tej mimi fotke v pase... 😅

luciarichard
16. feb 2010

Jasmi nie nie som z Ruzinova byvame v Svatom Jure ... 😉

jasminet
16. feb 2010

tak z okolia ta asi urcite nepoznam 😀

katka1981
16. feb 2010

Jasmi, tak mi je jasna preco je tvoja Natalka take zihadielko. Nasa Sophi mala den pred dovrsenim 7. mesiaca 9170 g. Ale ono asi zavisi aj od vysky a porodnej hmotnosti. A mozno ma uz aj 10 kg, neviem, ja ju nechcem vazit na nasej vahe, lebo by som musela vidiet svoju vahu 😀 ale pretaca sa viac nez dost a aj lozi, sice nie nejak dopredu ale tak ako keby robila breakdance, sa vselijak po brusku kruti a ked sa zobudi hladna, tak ma nemiesto bruska ma dieru, ked lezi a ma krasne nozulky, normalne svalnate, aj chrbatik a ked sedi napapana v plienocke, je ako maly Budha 😀

jasminet
16. feb 2010

my ked sme zacali prikrmovat, tak bol u nas kamarat - lekar a pri pohlade na nasu si tak vydychol, ze: super, som sa bal, ze napuchne tak ako ine deti na UM 😀 a sa divim, ze nasa vobec pribera ked sa za cely den ani nezastavi. v jednom kuse v pokluse 😀

katka1981
16. feb 2010

Jasmi, ono to bude asi ako aj u dospelych, klasika pomer prijem - vydaj. Ja sa nedivim, ze mala chudla na MM, ona takmer vsetko vyvratila a spala asi 30 minut za 24 hodin, cize je to evidentne, ze aj to malo co mala v zaludocku, spalila. Navyse ja som mala zvysenu cinnost stinej zlazy, a tym padom aj ona mala viacej hormonov a viac jej spalovalo. Nastastie mi endoska povedala, ze sa tie hormony z malej vyplavia a stalo sa.

tehula
16. feb 2010

ahojte, dadka gratulujem k prvemu krociku. My sa furt neplazime a asi ani nebudeme. Krpata uz sama stoji sem tam bez drzania, krockuje len popri nabytku a za ruky.
Ale na teba a mneme sa nechytame 😀

Kde zmizla Katrin?

katka1981
16. feb 2010

Tehula, netusm kde je, na FB som s nou prehodila nejaku tu vetu 12.2. a odvtedy neviem nic, snad je v poriadku aj Lauruska.

kaska
16. feb 2010

Dadka super, malinka je strasne sikovna 😉
nedala som mu nakoiec to UM, davala som prsko, ale nchcel, ale sem tam cucol. Radsej mu namiesto UM dam teraz mliecnu kasu (aj ked tam je tiez UM ale nevadi) a potom skusim este MM.
Tehul ja si myslim, ze ani my sa plazit nebudeme. Ako sa potom Heidi sama postavila? Markus uz dokaze sam sediet bez opory. Ale neviem ci ho mam tak davat. Velmi ho tak sameho nenechavam. Zajtra sa poradim u doktorky.

mneme
16. feb 2010

dadi, gratulujem k prvemu velkemu kroku, to treba oslavit 🙂

dadka212
16. feb 2010

Ďakujeme 🙂

no ono to bolo tak že sa držala sedačky a chcela sa chytiť kresla len bolo dalej tak sa pustila urobila krok a chytila sa kresla úplná pohoďáčka 😀 ja som len oči pučila...ale odvtedy nič som zvedavá kedy sa odhodlá znova 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre