Rodili ste tento rok v Štiavnici?

dominika590
11. sep 2013

Ahojte,rozhodla som sa pre porod v Stiavnici termin mam o 3 tyzdne chcela by som vediet vase nazory,dojmy a skusenosti pripadne aj rady. Dakujeeem

nicolle21
11. sep 2013

rodila som tam pred 7 tyzdnami,sice planovanou sekciou,ale vsetko bolo super,personal ochotny,az na 1 doktorku,ta bola hnusna ku kazdemu..ja nemam,co by som vytkla,bola som na nadstandarde s mamkou,navstevy chodili kedykolvek,snad jediny minus bola strava,ale ja som dost rozmaznany clovek v tomto ohlade
ja jednoznacne stiavnicu odporucam

lulu_lu
12. sep 2013

@nicolle21 pocula som ze stiavnica je super, aj ja som premyslala nad nou, len je to daleko:( Chcem sa spytat, ak som na nadstandarte kolko sa plati, a ak som obyc pacientka tiez sa plati? Dakujem 🙂

nicolle21
12. sep 2013

@lulu_lu obyčajná pacientka neplatí nič, za nadštandard sa platí 16,60€ za noc a si tam ty, tvoj doprovod (ktorý ale nemá jedlo v cene, ale to je najmenší problém, lebo naproti nemocke sú potraviny a dá sa vybaviť aj tak, že si priplatí za nemocničnú stravu) a ste spolu s bábom nonstop 🙂 len je to tam tak, že na nadštandard sa dostaneš, ak je voľný.. napr. ja som išla rodiť plánovane, mala som to na pondelok a príjem som mala v nedeľu, už vtedy som vravela sestričke, že chcem nadštandard, ona ma zapísala do zoznamu, ale oni na tieto izby ubytovávajú podľa toho, komu sa skôr narodí bábo.. keď som tam bola ja, bolo všetko plné, nadštandardov je 6, ja som bola 24hodín po operácii na pooperačke, malý u sestier, na ten ďalší deň (utorok) sa uvoľnil nadštandard, tak som šla z pooperačky rovno tam.. keby sa medzičasom narodilo nejaké bábo skôr ako moje a chcela by pacientka izbu, tak má prednosť - neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne, snáď áno.. keď je niekto z väčšej diaľky, majú aj niečo ako "hotelík" k oddeleniu, takže tam môže byť manžel, kým žena porodí (lebo nadštandard im nedajú, kým neporodí), všetky info majú na stránke..
ja si myslím, že tie ceny sú dosť dostupné, ja som za celú parádu zaplatila niečo nad 60€, ale bola som veľmi spokojná, je to úplne iné, ako byť v hnusnej nemocničnej izbe..

moon1979
12. sep 2013

@lulu_lu nie je to daleko, po dialnici si tam do hodiny 🙂

dominika590
autor
12. sep 2013

@lulu_lu ja som z nr a cesta nam trvala takych 50-60 minut takze v pohode 😉
@nicolle21 dakujem 🙂

lulu_lu
12. sep 2013

@nicolle21 napisala si to skvele. a ak som obyc pacientka tiez sa spravaju skvele? A ked tam chcem ist kedy treba ist sa zahlasit, alebo ako to funguje? rodit budem az v januari.
A manzel moze byt pri porode?
Dakujem ti

nicolle21
12. sep 2013

@lulu_lu tam sa správajú ku všetkým super 🙂 teda až na jednu doktorku, ako som už vravela, ona je tam jediná vlastne, ostatní doktori sú muži a tí sú v pohode, aspoň čo ja som mala dojem z nich 🙂 gyn aj detské sestričky sú super, "obyčajné" pacientky sú v izbách po tri tuším, tam je to celé také útulné 😉 akože nie nejaký luxus, ale je to upravené, udržiavané, nadštandardy sú ako izby-spálne vlastne zariadené, vojdeš do izby a nemáš vôbec pocit, že si v nemocke 🙂
inak sa tam chodí na poradne od 36tt (utorkok-streda-štvrtok), zavolaj si tam pre istotu, ale všetky info sú aj na ich stránke 🙂 ja som tam začala chodiť neskôr síce, ale vôbec to nebol problém.. na poradni vždy natočia monitor, chodí sa k sestričkám na moč, váženie a pod. a potom sa s tým ide každá pochváliť primárovi, ten sa vyjadrí, pokecáte a ide sa domov 🙂
manžel určite pri pôrode môže byť.. ja som bola operovaná, takže nemohol samozrejme, ale malého mu hneď z operačky dávali rovno do rúk a bol s ním on, tam je vlastne rooming in s bábätkom hneď ako sa žena na to cíti 🙂 jasné, že keď ideš k sestričkám po radu, alebo ak si tam sama a potrebuješ povarovať malého, kým sa okúpeš napr. tak nie je problém 🙂
jediné, čo by som tam ako prvorodička vnímala ako negatívum, lebo som v prípade prirodzeného pôrodu chcela epi, tak oni ju tam nedávajú 😒 majú len rajský plyn.. ale tak aj tak sa dá, ženské tam v pohode rodili 🙂

lulu_lu
13. sep 2013

@nicolle21 inak aj mne sa ta epi nepaci, ale asi vedia preco to robia, citala som ze pod epi zvyknu byt aj problemy, ze napr. babatko sa nakoniec taha klietami von

nicolle21
13. sep 2013

@lulu_lu tak si ich človek, keď nechceš epi 🙂 ja som ju chcela len zo strachu z bolesti, ale nakoniec som sa k tomu ani nedostala no.. 😒 každopádne, veľmi vrelo odporúčam, jedine jedlo tam nebolo nič moc, ale tak nemocničná strava, fuj..

lulu_lu
13. sep 2013

@nicolle21 no ja by som aj cchela, lebo sa bjim ani nie bolesti ale ze to nezvladnem, ze odpadnem od bolesti, mam epilepsiu, ale lekarka povedala ze mozem rodit normalne, nemavam zachvaty. ach jaj, ale chcem tam ist posula som same chvali 🙂)) potom rozmyslamnad Novymi Zamkami lebo tam je aj perinatalna starostlivost o predcasnych novorodencov

nicolle21
13. sep 2013

@lulu_lu skus tam ísť na poradňu, uvidíš, čo sa dohodnete s primárom, ako tvoj zdravotný stav vyhodnotí on 🙂 čo sa týka tej starostlivosti o bábo, odhovárali ma od Štiavnice kvôli tomu, že "čo ak sa dačo stane s bábom".. no keby som rodila aj tu u nás vo Zvolene a dačo by sa stalo, prevážali by malého hneď to BB.. ja som si vôbec nepripúšťala, že by sa dačo malo stať, ani malému ani mne.. pokiaľ je tehotenstvo v pohode a bábo sa nenarodí výrazne skôr, tak si myslím, že to tam dokážu zvládnuť 🙂

lulu_lu
13. sep 2013

@nicolle21 ale ved BB nie je ani daleko, u nas su jedine nove zamky takto vybevene, tak jedinetam a ostatne nase nemocnice o nicom, preto chcem BS. a BB nie je daleko, keby daco. Ale preco by malo bgyt!!!!
🙂
Od kedy sa tam, na poradnu da ist?

ikula2
13. sep 2013

Odporucam tu na okoli nie su ziadne nemocnice ani ZH ani BB ci ZV co by starostlivostou a hlavne pripravou na porod sa Stiavnici priblizovali. Ja som rodila v BS a komosky v okolitych nemocniciach takze mozem porovnat. O priprave na porod ani len nechyrovali a o nejakych ulavovych technikach pocas 1.doby porodnej uz toboz nie. Nehovorim ze je to bezchybna nemocnica, ale personal je max. ustretovy. A tu doktorku co tu spominaju baby vyssie no co dodat, vsade sa najdu aj horsi doktori.

nicolle21
13. sep 2013

@lulu_lu malo by sa tam chodiť tuším od 36tt, ale nikto nikoho nezabije, ak príde skôr, alebo neskôr - ja som bola až koncom 37tt a nič sa nestalo.. celkovo som tam bola na poradni len 2x, prvýkrát sme sa s primárom bavili o spôsobe pôrodu, druhýkrát mi rovno navrhol dátum a dohodli sme sa..
a tá doktorka, nuž, ja som s ňou bola maximálne nespokojná, robila mi príjem (nedeľa) a aj ma púšťala domov (sobota), oba razy s ňou bol problém, pri prepúšťaní si ma dokonca pomýlila s inou pacientkou a tvrdila mi, že ja predsa idem domov až v nedeľu (aj keď ma primár pustil už v sobotu).. no inak som tam bola najspokojnejšia s primárom a s Pahulim, on je straaašný flegmatik, pohoďák, ošetroval mi ranu každý deň, vždy mi aj z kozy pomohol dole, keď sa mi zle ešte sadalo a vstávalo, proste milý človek 🙂 toho tretieho lekára som prakticky osobne nepoznala, asistoval primárovi pri mojom cisárskom, ale potom už som s ním nejak do styku neprišla, ale ani od žien na oddelení som nič extra nepočula, na rozdiel od komentárov na Podobenovú 🙄

lulu_lu
13. sep 2013

@nicolle21 fakt nevem, kam rodit.... uf :/

lulu_lu
13. sep 2013

@dominika590 a nebudu na mna cudne pozerta ze co ja tam ked som az pri nitre?

nicolle21
13. sep 2013

@lulu_lu moja spolutrpitelka z pooperacky je z nitry,vobec nikto sa nad tym nepozastavujetam,jedina nevyhoda,ze nemozeme spolu kocikovat drobcov :/

lulu_lu
13. sep 2013

@nicolle21 tak supis, rozmyslam nad nou , uvidim 🙂

dominika590
autor
15. sep 2013

@lulu_lu aj ja som z Nitry, dokonca primar mi povedal ze maju teraz vela rodiciek z NR a zevraj tam aj z Bratislavy chodia rodit..takze su zvyknuty ze k nim chodia odvsadial takze pohodicka 😉

lulu_lu
15. sep 2013

@dominika590 a ty tam ides kedy, ci si bolA?

dominika590
autor
15. sep 2013

@lulu_lu ja som tam bola prvy raz 22.8. a teraz som tam bola druhy raz vo stvrtok lebo mi tak primar kazal prist po mojej poradni v NR, obidva razy som absolvovala aj tu predporodnu pripravu tam (inak vrelo odporucam), robi ju vrchna sestra o 12tej po poradni. Prides tam (najlepsie medzi 9.30-10.00) vrchna ti spravi poradnu (tlak, moc, vaha, povypisujes papiere, da ta na pasy a posle na prietoky) potom ides za primarom alebo doktorom ktory ma sluzbu a potoma ak chces mozes zostat na tu pripravu..

lulu_lu
15. sep 2013

@dominika590 a to sa plati ta priprava? Akos a tam mam objednat telefonicky asi ze:D a kedy? Ja az v januari rodim 🙂

Vraj tam je nejaka hnusna lekarka, mala si tu cest?

dominika590
autor
16. sep 2013

@lulu_lu pripravu tam ako jedini robia zadarmo 🙂 neobjednavas sa tam, proste prides v tom case ked si v 36tt ale zavolat mozes, ja som volala s primarom a povedal mi kedy mam prist, ale neobjednaval ma...ja som ziadnu lekarku nezazila iba primara, vrchnu sestru a este jedneho doktora a ti boli super

lulu_lu
16. sep 2013

@dominika590 len sa obavam, ci to tam stihnem od nas, predsa to je dalej, a skor ma asi nezoberu lezat ked netreba

dominika590
autor
16. sep 2013

@lulu_lu a z kadial si? ja som z Nitry a cesta nam trvala presne hodinu, doktori mi povedali ze to je v pohode cas ak si prvorodicka, ziadna panika dopredu hlavne 😉

lulu_lu
16. sep 2013

@dominika590 este km od nitry, zo Sale, ale to je nic 🙂 no uvidime, ale chcem ist tam a chcem aj tu specl izbu pre manzela 🙂 nech je s nami aspon den dva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre