Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
6. aug 2013

@stanka810
Ano, robi sa maly UTZ cca 13-16 tt a potom velky okolo 24-26 tt, ak sa pamatam. Maju to aj na stranke uvedene. Potom pri velkom je zlava, ak si absolvovala u nich maly UTZ 3D/4D.

stanka810
6. aug 2013

@shania31 a ty si bola na oboch? aky je v nich rozdiel a vies kolko stoja?

shania31
6. aug 2013

@stanka810
Ano, ja som absolvovala obidva UTZ. Maly stal 17 € a velky 47 € (to uz je odratana zlava 17 €).
Pri velkom sa zameriavaju na detaily - tvaricku hlavne..... Pri tom malom je napr. na zabere cele babatko, ale nie je taky detail na tvaricku (este je to malinke).....

stanka810
6. aug 2013

@shania31 a z oboch mas aj fotky aj videa? aj partner tam bol s tebou? a pamatas si kto ti ich robil aky lekar? uz ked ta tu mam tam sa povypytujem 😉

shania31
6. aug 2013

@stanka810
V pohode, len sa pytaj. Ano, z oboch mi dali CD - su tam fotky a aj videa nejake.Jasne, tatino nemohol chybat pri oboch 😀 Obidva mi robil Dr. Drabek.

stanka810
6. aug 2013

A kolko ste asi boli dnu? juuj Drabek a bol v pohode? ja som chodila k Harbulakovi ale rozne ukony mi robili hadam vsetci lekari a moje prve tehu sono mi robil prave Drabek a nam sa nepacil...rychlo nas vybavil...ani monitor nenatocil...povedal asi dve vety a ziadne dakujeme ze ste chodili do gf a nech sa dari...boli sme sklamani...ja uz chodim teraz k mojmu gynovi

shania31
6. aug 2013

@stanka810
No nemusis ist k nemu, sestricka z recepcie Ti povie, kto a kedy robi UTZ, oni to maju podelene.
Nam sa lubil.My sme cakali dvojicky, cize my sme vzdy byvali dlhsie dnu - 30-45 min. A ku komu chodis?

stanka810
6. aug 2013

@shania31 mozno mal zly den a inak je fajn neviem...ja uz odkedy sme otehotneli v GF pomocou IUI som tam skoncila a uz patrim opat mojmu gynovi v TT 🙂 a vsetko vam ukazal? vysvetlil?

shania31
6. aug 2013

@stanka810
Ale ano, snazil sa nam ukazat vsetko. Jedno babatko sa nam nechcelo ukazat, ale za to nemohol.

stanka810
6. aug 2013

@shania31 jeeej tak dvojicky mate, gratulujem 🙂 a diky za vsetky info, pojdem tam zavolat a objednat sa na ten maly 🙂

wanda12
6. aug 2013

Ahoj, ja som v. Kochu rodila. A bola som velmi spokojna.

miskamaj
6. aug 2013

baby, tie ktore by ste aj chceli v kochu rodit a nemate na to peniazky, tak radsej nechcite za porod od manzela/partnera sperky- nausnice, retiazky a kadejake ine lapace prachu, ktore su vam na materskej aj tak na dve veci, ale vyberte si radsej ako ja a teda porod v sukromnej porodnici. urcite to je vyborna investicia hlavne do peknych spomienok, aj pri tazkom a dlhom porode ako som mala ja.

miskamaj
6. aug 2013

nam robil morfo ultrazvuk dr. feldmar- neskutocne sympaticky mlady chalan a boli sme nadmieru spokojni hlavne s jeho pristupom. reakcia mojho manzela, ktory od nervozity isiel este aj vracat 😀 a ktoreho dr. genialne upokojil bola.: fiha, to sme boli v zdravotnickom zariadeni? 😅

xlolax80
7. aug 2013

baby a tie, co ste rodili v Kochovi, kde ste absolvovali predporodnu pripravu?

miskamaj
7. aug 2013

@xlolax80 v kochu, stihla som 3x, stoji to 5e (ak nie si ich pacientka), bolo to vcelku prijemne. Urcite odporucam.

kofoluska
7. aug 2013

@shania31 Ano ano, mohla mat okolo tridsiatky. A taka silnejsia, asi 170cm, tmave vlasy. 🙂

kofoluska
7. aug 2013

@miskamaj Hovoris mi z duse. 🙂 Dlhy a tazky porod aj u mna, ale perfektny pristup, skvele prostredie. A aj po porode vsetko na jednicku. Naco hmotne darceky? Stejne neexistuje podla mna nijaky hmotny dar, ktory by vyvazil to, co zena pri porode prezije a ze privedie na svet novy zivot. Da sa jej "len" poskytnut to najlepsie a najbezpecnejsie prostredie, ake tu v BA okrem vlastneho domova existuje. Ja dakujem bohu za mojho skvele manzela, ktory nevahal ani sekundu, ked som povedala, ze xcem rodit u Kocha. Ziadne presviedcanie, ziadna argumentacia, preco mi nestaci statna nemocnica. 🙂

vierka84
7. aug 2013

@xlolax80 ja som absolvovala u Kocha predpôronú prípravu - boli to 3 stretnutia (s gynekologickou, s detskou sestrou a posledne také organizačné veci + každé stretnutie sa aj cvičilo). Nebola som ich pacientkou, len som tam chodila do poradní pred pôrodom, platila som za poradne, za tú prípravu som už neplatila (tada aspoň si nepamätám, ale nie som si istá).

martinka008
7. aug 2013

@xlolax80 Ja som bola 3x u Kocha, ale pre mna to bol iba taky doplnok, kde som si trosku ponatahovala hnatiky 😎, podychala, porelaxovala a dozvedela sa konkretne podrobnosti o tom ako to u Kocha prebieha, urcite je dobre to absolvovat, myslim ze na tom dokonca trvaju. Pred tym sme este boli spolu s manzelom na 2-dnovom kurze v OZ Kvapka a na to nedam dopustit, pre prvorodicky uplne vynikajuce info nielen o porode ale aj o sestonedeli a starostlivosti o babatko.

xlolax80
8. aug 2013

@martinka008
@vierka84
@miskamaj
dakujem vam za info. kedy je vhodne tu pripravu absolvovat (teda od ktoreho tt asi)? a ked tam budem chodit na poradne, je to automaticky sucastou alebo sa treba niekde specialne prihlasit?

miskamaj
8. aug 2013

@xlolax80 treba sa zahlasit na recepcii, bud ti povedia hned, kedy mozes zacat, alebo nechas cislo a oni ti zavolaju, nakolko na jednej priprave byva tak max 5-6 mamiciek. Je jedno, kedy zacnes, ja som zacala az v nejakom 35- tyzdni tehotenstva. Ak mozes, tak mozno skus troska skor, naucis sa nejake cviky, ktore mozes praktikovat aj doma.

vierka84
8. aug 2013

@xlolax80 treba sa prihlásiť na recepcii. Ja som chodila od 37. týždňa, ja som tam chodila do poradne len pred pôrodom, nie som ich pacientkou.

lucia175
8. aug 2013

ahojte, vie mi niekto odporucit dobreho gynekologa v sanatoriu Koch? Najlepsie by bol niekto, kto sa zaobera aj neplodnostou a riesenim problemov. Takze nejde mi len o nejake preventivne prehliadky. Chcela by som chodit do Kocha, ale neviem, ktory lekar je dobry, trpezlivy, ochotny a profik. Tiez tie recepcne na mna nerobia dobry dojem, ak mam byt uprimna. Pripadne, ak viete on nejakom dobrom lekarovi/lekarke aj mimo Kocha, tak poradte prosim. Dakujem.

shania31
8. aug 2013

@lucia175
Ak Ti mozem odporucit (z vlastnej skusenosti), neplodnost by som riesila skor mimo Kocha.

martinka008
8. aug 2013

@xlolax80 Dobra otazka 😀, ja som zacala chodit od 34tt, ale hlasila som sa tusim este v 30tt. Chodila som tam raz za tyzden, takze to trvalo 3 tyzdne. Ak budes chodit do GPN az do poradne, tak sa radsej prihlas hned pri prvej navsteve. Mamicky, co si to nechavaju na poslednu chvilu riskuju, ze to vobec nemusia stihnut a navyse tym zbytocne obmedzuju ostatne mamicky. Mne sa 2x stalo, ze mi presuvali vopred naplanovany termin, pretoze niektore mamicky si na tu pripravku "spomenuli" az v 39tt (mali sme taku v skupine) a potom sa muselo pre nich hladat miesto na ukor tych, co este mali do porodu dost casu 😠

martinka008
8. aug 2013

@lucia175 Ak uz mas nejaku konkretnu diagnozu, tak by som ti skor odporucila zariadenie, ktore sa na to specializuje. Ak si zatial len myslis, ze by mohol byt nejaky problem (ako som si myslela ja, kym som neprisla na vstupnu prehliadku, kde mi lekar rovno potvrdil, ze som tehotna 😀 ), tak chod k Dr. Smolikovi. Mne ho odporucili v GynFive, ze kym nemam konkretny problem tak mam ist k nemu a ked sa nieco objavi tak ma od neho zoberu k sebe.

lucia175
8. aug 2013

@martinka008 dakujem 😉 ... mam konkretnu diagnozu - sterilita kvoli nepriechodnosti vaj., takze riesim ivf, potrebovala by som gynekologa, ktory ma vie aj akosi pozorovat a spolupracovat s centrom asistovanej reprodukcie, kam chodim ( chodim do Brna, Helios ), ale hlavne mi ide aj o druhy nazor, nie iba nazor z centra. Kedze som mala problem pred vkladom aj so sliznicou a zrejme z dosledku hormonov po stimulacii aj s ms, co som nikdy predtym nemala a v CARe sa sice tomu venovali, ale keby som mala dobreho gynekologa na Slovensku, tak ten by sa tomu venoval mozno lepsie, kedze oni su tam skor od inych veci ako klasicky gynekolog. Idem na dalsie IVF a nechcela by som nic podcenit a zanedbat, neviem, ci mi rozumies ako to myslim. Neviem, ci v Koch sa venuju dostatocne pacientkam. Zda sa mi to ako zariadenie, ktore je dobre na porod a poporodne sluzby su tam na urovni, ale ostatne sluzby a pristup k pacientkam nie je, aky by som ocakavala od sanatoria Koch na zaklade ich povesti. 😖 Mozno sa mylim. Koch ma laka, ale neviem, ci je az takybuzasny ako sa hovori. Mam pocit, ze namaju cas , maju vela pacientiek a vlastne ta kvantita pacientiek ubera na kvalite ich vykonu, bohuzial, a vela lekarov je tam takych, ze ked sa nepytas, tak ani nic nepovedia, neodporucia, neriesia.

lucia175
8. aug 2013

@shania31 ahoj, ano dakujem. ja uz neplodnost riesim v CARe, ale idem na dalsie IVF a chcela by som mat aj dobreho gynekologa, ktory by mi v pripade potreby vedel pomoct, podporit a ak by bol problem aj hladat riesenie. Mala som v predoslom IVF problem so sliznicou, takze som na KET musela cakat 3 mesiace a skoncilo to neuspechom. Nechcem teraz nic zanedbat a v pripade, ze by bol opat problem takyto, je dobre mat aj nazor druheho lekara. Moj gynekolog, ktoreho som mala, je jesitny a arogantny svojim sposobom. Nie som spokojna. Ked som po neuspesnom IVF prisla za nim, ze by som chcela nejake testy postupit ako napr Hormonalny profil, vysetrenie mocu, imunologia, genetika hematologia alebo nieco take. nechcel mi vyjst v ustrety, ze ked mi jedno ivf nevyslo, ze to nic neznamena. Ze az po viacerych neuspesnych ivf mam ist na taketo testy. So stiahnutym chvostom som odisla po jeho 20 minutovom mudrovacom monologu vlastne i NICOM, len aky on je odbornik a lekar. Takze som si vsetko povybavovala v Cechach, bez poistovne. Mne sa to zda neefektivne hrnut sa do dalsieho IVF, ktpre by malo skoncit neuspechom , opat pichat si konske davky hormonov ( Je to velmi fyzicky narocne pre telo a o emocialnej stranke ani nehovorim, kto nezazil, nepochopi ) a potom si dat robit testy a zistit, ze tam bol napriklad problem v imunite alebo hustej krvi, co by sa dalo vyriesit nejakymi liekami. A to nehovorim o tom, ze keby som sa riadila jeho radami, tak este teraz by som nevedela, ze prirodzene otehotniet ani nemozem. Prisla na to lekarka v zahranici, ktora bola akcna a spravala sa ako lekar. Tento moj len mudruje, mal ist radsej za nejakeho predajcu, kde moze mudrovat a prsit sa, aky on je odbornik a ak osa vyzna ( pritom skutek utek ) Preto potrebujem najst lekara, ktory vie a hlavne CHCE riesit problemy a nepodcenuje ani drobnosti. Asi chcem nemozne 😉 Ale ja mam pocit, ze niektori lekari v dnesnej dobe zabudli na Hippokratovu prisahu.

martinka008
9. aug 2013

@lucia175 Juj, tak to drzim palce. Mozno by si predsa len mohla skusit toho Dr. Smolika, dohodnut si stretnutie, povedat mu celu "story" a uvidis co ti povie. On sedi v Ruzinove a tam je ovela vacsi klud v porovnani s Partizanskou, skoro nidky sa tam necaka a nie je tam tak plno a rusno. Mne ked ho v GynFive doporucili, tak mi povedali ze s nim maju velmi dobre skusenosti v tejto oblasti. Za opytanie nic nedas.

miskamaj
9. aug 2013

@lucia175 ja by som s tymto problemom do kocha urcite nesla. Z vlastnej skusenosti viem, ze oni davaju prednost tehotnym. Ked som isla do poradne, predo mnou cakali este 3 objednane netehotne a kedze nas lekar mal akurat porod, museli sme si chvilku pockat a hadaj, komu dal prednost, ked sa vratil. Mne, ako tehotnej. A tomuto som bola svedkom viac krat. Takze koch je vynikaju pre tehotne, pre netehotne velmi neodporucam 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre