Skúsenosti s pôrodnicou v Banskej Štiavnici?
Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte
Stručné zhrnutie
- Pôrodnica v Banskej Štiavnici má v diskusii prevažne pozitívne hodnotenia za personál, prostredie a možnosť nadštandardnej izby; často menované meno pozitívneho primára je MUDr. Špila.
- V diskusii sa opakovane uvádza problém s jedným „mladým lekárom“ a rozporuplné hodnotenia MUDr. Podobenovej; pri komplikáciách nemocnica prepája novorodencov do Banskej Bystrice alebo Zvolena.
- Praktické informácie spomenuté v diskusii: nadštandardná izba stojí 500 Sk na deň, nemocničný hotel stojí tiež 500 Sk na deň, a predpôrodná príprava sa organizuje približne od 36. týždňa.
Najčastejšie otázky
Q: Koľko stojí nadštandardná izba a môže byť pri mne partner?
A: Nadštandardná izba stojí 500 Sk na deň; manžel môže byť s vami, ak je izba voľná; ak nie je, existuje nemocničný hotel za 500 Sk na deň alebo možnosť dochádzať.
Q: Kedy začať chodiť na predpôrodnú prípravu v Banskej Štiavnici a aký je rozvrh?
A: Predpôrodná príprava sa v diskusii uvádza približne od 36. týždňa; kurzy sú spomínané v dňoch pondelok, utorok a štvrtok a počas posledných týždňov sa na poradni zvyčajne kontroluje tlak, moč, UTZ, prietoky a CTG.
Q: Robia v Banskej Štiavnici cisársky rez a kto ho vykonáva?
A: Áno, cisársky rez sa v diskusii uvádza ako bežná operácia a plánovaný či urgentný cisársky rez zvyčajne vykonáva primár MUDr. Špila; operačné dni sú spomínané ako streda a piatok a plánované cisárske sa často dohadujú okolo 39. týždňa s hospitalizáciou deň pred zákrokom.
Q: Je v pôrodnici možnosť spinálnej alebo epidurálnej anestézie pri cisárskom reze?
A: Diskusia uvádza, že pri plánovaných cisárskych je možnosť spinálnej anestézie a pacientky sa s anesteziologičkou dohodnú deň pred operáciou; niektoré príspevky odporúčajú spinál namiesto celkovej anestézie.
Q: Je epidurálna analgézia pri spontánnom pôrode v Banskej Štiavnici dostupná?
A: Disponibilita epidurálu pri spontánnom pôrode bola v diskusii sporná: niektoré ženy tvrdili, že epidurál v Štiavnici nie je možný, iné uviedli, že epidurál/spinál je dostupný pri cisárskych a v niektorých prípadoch; odporúčané je overiť priamo u MUDr. Špilu alebo anesteziologického tímu.
Q: Má pôrodnica novorodenecké oddelenie pre komplikované prípady novorodencov?
A: V diskusii sa opakovane uvádza, že pôrodnica v Banskej Štiavnici nemá komplexné novorodenecké oddelenie a pri komplikáciách reportujú prevod novorodencov do Banskej Bystrice alebo Zvolena.
Závery z diskusie
Zhoda
- Veľa žien v diskusii chválilo personál, prostredie a možnosť nadštandardnej izby v pôrodnici v Banskej Štiavnici.
- Predpôrodné kurzy a pravidelné kontroly od 36. týždňa sú považované za užitočné a odporúčané.
Sporné názory
- Niektoré príspevky tvrdia, že epidurál pri spontánnom pôrode nie je v Štiavnici dostupný; iné príspevky uvádzajú, že epidurál alebo spinál je použitý pri cisárskych a v niektorých prípadoch pri pôrode.
- Niektoré ženy opisujú negatívne skúsenosti s „mladým lekárom“ alebo s MUDr. Podobenovou, zatiaľ čo iné ženy tieto osoby hodnotia neutrálne alebo pozitívne.
Otvorené otázky
- Ako rýchlo a akým spôsobom prebieha prevod novorodenca do BB alebo ZV pri akútnych komplikáciách v praxi?
- Aké sú presné kritériá a kapacitné limity pôrodnice pre prijatie rizikových tehotenstiev a plánovanie hospitalizácie pred termínom?
Spomenuté značky a firmy
Porodnica Banská Štiavnica, porodnicabstiavnica.sk, Markíza, nemocnica (nemenné názvy v diskusii: Nemocnica Banská Bystrica, Nemocnica Zvolen, Nemocnica Nitra)
Spomenuté produkty a metódy
nadštandardná izba, nemocničný hotel, predpôrodná príprava, fitlopta, pôrodný plán, glukózový test, glukózový profil, CTG, UTZ, epidurálna analgézia, spinálna (spinal) anestézia, celková anestézia, cisársky rez, vakuový pôrod, fototerapia (modrá lampa) pri žltačke novorodenca, oxytocín (pichanie oxytocínu)
Miesta a osoby
Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Zvolen, Nitra, Topoľčany, Nové Zámky, Žarnovica, Žiar, Lučenec, Žilina, Martin, Prievidza, Brno, Dunajská Streda, MUDr. Špila, MUDr. Brosková, MUDr. Podobenová, MUDr. Čaradský, MUDr. Košecká, MUDr. Šiška
ortopedicke do porodnice nepotrebujes. ale osobne by som odporucila do porodnice jednorazovky, ziadne latkovky. kam to budes ocikane okakane v porodnici davat?
To je jasne, do porodnice beriem jadnorazovky, mm sa nebude tocit kazdy den s plienkami, ale mohol by 😉
Fuj a aka hrubica sa mi podarila vyssie. Sa ospravedlnujem vsetkym mojim slovencinarkam, no hanba mi!!!
ja tiez odporucam jednorazovky do nemocky,neviem si predstavit starostlivost o latkovky. my latkujeme tiez, a tam sme mali pampersky. ako pise aj segricka, ortopedicke nepotrebujes, lebo ako sa bali nasiroko ta naucia az pri odchode. v porodnici sa pouzivaju len teda jednorazovky/latkovky bez ortopedickych. takze ja by som ich mozno ani nekupovala na tvojom mieste, aj ortopedicka nam vravela, ze ak latkujeme tak nemusime pouzivat ortopedicke, lebo my este aj tak musime balit nasiroko - mala este nema jeden klbik uplne vyvinuty.
ahojte dievcata,
dakujem vam velmi pekne za gratulacie, prave dnes nas pustili domov, tak sa tesim 😀 sice mame zltacku, ale inak by malo byt vsetko ok. Moje dojmy su naozaj velmi pozitivne, dokonca co sa mi pocas poradni niektore sestry nepozdávali, tak nakoniec boli naozaj fajn...co sa tyka personalu, tak maximalne prijemny a ustretovy, vsetko ale zalezi od toho ako sa spravaju k nim, ked je clovek slusny, poprosi, podakuje, usmeje sa, tak je to naozaj super aj na novorodeneckom oddelení, neskutočne milí ľudia. K pôrodu som mala zazmluvnenu doktorku Broskovu, bola super...akurat epiziotomia ma stale strašne bolí a neviem, čo by mohlo pomôcť, lebo aj som si davala septonex plus, rosalgin a chodila na laser a biolampu a mam pocit, ze sa mi pohorsuje, tak neviem...nemate este nejake tipy, co vam pomohlo? chystam sa este na repikove zabaly, ,ale inak neviem...nemozem ani poriadne sediet, chodit, vstavat...no fakt je to príšerné 😢
ak by som mala napisat negativum, tak som videla dve...jedna bol primar a druha, ze strava nebola vzdy vhodna pre kojacie zeny a bola taká diétková, takže mne manžel ešte chodil kupovať dva chody za deň 😀
Ahoj leveretka🙂 este raz gratulujem.no odporucit umyvat niekolkokrat denne kamilkami a vetrat co najviac ranu...cize ak sa da tak doma chodit navolno..a od bolesti si kup homeopatika.. A primar bol v com negativum?
predpokladam ze primar bol negativum v tom ze sa tvari ako tazky pohodak akoze sa nic nedeje 🙂)) ja som mu uz x krat vravela, ze to zeny zle vnimaju nuz ale no..🙂 on je inak zlaty
hej rodina 🙂 obcas chvalabohu a obcas bohuzial 🙂 ale pohoda, ja z MK nedonasam info neboj 🙂
leveretka ak ťa bolí rana stále viac a nedajbože ti v nej pulzuje, tak to máš asi zapálené. ja som sa pri oboch detičkách hojila s antibiotikami. tak skús s tým ísť na kontrolu, ja som bola späť v štiavnici a tam mi aj predpísali lieky.
aj mňa by zaujímalo prečo bol negatívom primár. 😨
ja to neberiem ako donasanie skor ako navrh na zlepsenie. je dobre vediet, ak to personal zaujima a hlavne primara, co sa rodickam paci a co nie ...
leveretka, tak gratulujem ku malej Zoe, ja mam malu Zoju, co je ruska podoba greckeho Zoe 🙂 obcas jej aj poviem Zoe. Na tu ranu, no stale len vetrat a po kazdom pouziti WC skus ten repik. Hm, ak by sa ti to ale zhorsilo, urcite chod s tym ku gynekologovi, aby to nebolo nejako zapalene. Ja som mala taku zmes od duly z kurzu - morska sol, levandulovy olej a cajovnikovy olej a s tym som to oplachovala po kazdom WC - no mne na to pomohla asi kombinacia toho vsetkeho.
Co sa tyka porodnic, sama mam porod este len pred sebou. Ale zato som bola na dvoch gynekologickych operaciach. Jednu som absolvovala v Trencianskom a druhu v Bratislavskom kraji. Bolo to uz pred par rokmi, ale dojem vo mne akosi ostal. Na zaklade vlastnej skusenosti s nemocnicami viem, ze mne zalezi hlavne na prostredi a vnutornom pocite z daneho miesta. Z nemocnice v Trencianskom kraji si totiz pamätam hlavne asi 20 rocnu hrdzavu ziletku, ktorou ma holili. A z nemocnice v BA kraji si zas pamätam, ze po klystire som sa mohla vyprazdnit iba ked som zavrela oci, aby som nevidela tie poobtrhane spinave dlazdicky na WC a rozpadnute kovove dvere bez zapadky. Neprijemne poznamky vycerpanych sestier som si zazila v oboch nemocniciach, takze s tym som viac menej zmierena a ani sa im necudujem, ked mala jedna utla osoba na starosti 50 pacientiek.
Takze mne z toho vyplyva, ze pre mna osobne vyhovuje aj Zv, aj BS, uvidime, kam to stihneme 🙂
jenta v BŠ neposkytujú epidurálku. Správne si to pochopila. 😉 Ono inak ani nie je zárukou v iných nemocniciach, kde poskytujú epidurál, že sa k nemu naozaj dostaneš. Kamoška mala smolu že rodila cez víkend tak tam anesteziolog, ktorý dáva epidurál ani nebol.
ja viem, že ani inde nie je záruka, že by som ju dostala. Niekedy sa to ani nestíha 🙂 Ale ako taká poistka, keby som mala fakt veľké bolesti, by to bolo fajn. No čo už.
Baby a je tu nejaká, čo je z väčšej dialky a išla do BS až keď TO na ňu prišlo? Ja som z Handlovej a bojím sa tej cesty do BS ak by sa drobec pýtal na svet skôr 😒
preco bol primar negativum? uz skoro dva roky je mojim gynekologom a ma to prekvapilo, lebo je velmi zlaty
@jenta ahoj aj my rozmyslame ze sa potehnime do BS na porod, mame to cez 100km, takze ak sa nam to bude pozdavat, sli by sme skor na hotel
Ahojte. Aj ja som sa rozhodla rodiť v BŠ. Neviete mi niektorá poradiť, od koľkého týždňa tehotenstva by sa malo začať s kurzom s dýchacími cvičeniami a prípravou na pôrod? Viem, že v BŠ takýto kurz je.
nellymn, pozri na nete, oni maju svoju vlastnu stranku a tam najdes kontakty, napis mail alebo zavolaj primarovi Spilovi, on ti povie co ako. ved ak chces, mozem ti dat cislo do jeho ordinacie
Bambulka ďakujem. Pozerala som si ich stránku a zajtra idem do nemocnice na kožné, tak sa zastavím na oddelení.

Avilka, jeeej, stretla som sa veru s takymi neprajnymi nazormi. Treba ich uplne ignorovat, zvacsa ludia az akoby zavidia, ze si ides za svojim. Moj gyndos to ale zobral uplne v poho, lebo on aj tak teraz nerodi, bude opat az ked sa v otvori znova Koch v BA (sukr. porodnica) a on sa s primarom pozna aj osobne, takze on to zobral v pohode. Ale skor som sa takto stretla s reakciami v mojom okoli. I ked zase niektori mi vyjadrili silnu podporu. 😉 ale ako vravis, netreba vysvetlovat, je to tvoje rozhodnutie.