Skúsenosti s pôrodnicou v Banskej Štiavnici?
Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte
Stručné zhrnutie
- Pôrodnica v Banskej Štiavnici má v diskusii prevažne pozitívne hodnotenia za personál, prostredie a možnosť nadštandardnej izby; často menované meno pozitívneho primára je MUDr. Špila.
- V diskusii sa opakovane uvádza problém s jedným „mladým lekárom“ a rozporuplné hodnotenia MUDr. Podobenovej; pri komplikáciách nemocnica prepája novorodencov do Banskej Bystrice alebo Zvolena.
- Praktické informácie spomenuté v diskusii: nadštandardná izba stojí 500 Sk na deň, nemocničný hotel stojí tiež 500 Sk na deň, a predpôrodná príprava sa organizuje približne od 36. týždňa.
Najčastejšie otázky
Q: Koľko stojí nadštandardná izba a môže byť pri mne partner?
A: Nadštandardná izba stojí 500 Sk na deň; manžel môže byť s vami, ak je izba voľná; ak nie je, existuje nemocničný hotel za 500 Sk na deň alebo možnosť dochádzať.
Q: Kedy začať chodiť na predpôrodnú prípravu v Banskej Štiavnici a aký je rozvrh?
A: Predpôrodná príprava sa v diskusii uvádza približne od 36. týždňa; kurzy sú spomínané v dňoch pondelok, utorok a štvrtok a počas posledných týždňov sa na poradni zvyčajne kontroluje tlak, moč, UTZ, prietoky a CTG.
Q: Robia v Banskej Štiavnici cisársky rez a kto ho vykonáva?
A: Áno, cisársky rez sa v diskusii uvádza ako bežná operácia a plánovaný či urgentný cisársky rez zvyčajne vykonáva primár MUDr. Špila; operačné dni sú spomínané ako streda a piatok a plánované cisárske sa často dohadujú okolo 39. týždňa s hospitalizáciou deň pred zákrokom.
Q: Je v pôrodnici možnosť spinálnej alebo epidurálnej anestézie pri cisárskom reze?
A: Diskusia uvádza, že pri plánovaných cisárskych je možnosť spinálnej anestézie a pacientky sa s anesteziologičkou dohodnú deň pred operáciou; niektoré príspevky odporúčajú spinál namiesto celkovej anestézie.
Q: Je epidurálna analgézia pri spontánnom pôrode v Banskej Štiavnici dostupná?
A: Disponibilita epidurálu pri spontánnom pôrode bola v diskusii sporná: niektoré ženy tvrdili, že epidurál v Štiavnici nie je možný, iné uviedli, že epidurál/spinál je dostupný pri cisárskych a v niektorých prípadoch; odporúčané je overiť priamo u MUDr. Špilu alebo anesteziologického tímu.
Q: Má pôrodnica novorodenecké oddelenie pre komplikované prípady novorodencov?
A: V diskusii sa opakovane uvádza, že pôrodnica v Banskej Štiavnici nemá komplexné novorodenecké oddelenie a pri komplikáciách reportujú prevod novorodencov do Banskej Bystrice alebo Zvolena.
Závery z diskusie
Zhoda
- Veľa žien v diskusii chválilo personál, prostredie a možnosť nadštandardnej izby v pôrodnici v Banskej Štiavnici.
- Predpôrodné kurzy a pravidelné kontroly od 36. týždňa sú považované za užitočné a odporúčané.
Sporné názory
- Niektoré príspevky tvrdia, že epidurál pri spontánnom pôrode nie je v Štiavnici dostupný; iné príspevky uvádzajú, že epidurál alebo spinál je použitý pri cisárskych a v niektorých prípadoch pri pôrode.
- Niektoré ženy opisujú negatívne skúsenosti s „mladým lekárom“ alebo s MUDr. Podobenovou, zatiaľ čo iné ženy tieto osoby hodnotia neutrálne alebo pozitívne.
Otvorené otázky
- Ako rýchlo a akým spôsobom prebieha prevod novorodenca do BB alebo ZV pri akútnych komplikáciách v praxi?
- Aké sú presné kritériá a kapacitné limity pôrodnice pre prijatie rizikových tehotenstiev a plánovanie hospitalizácie pred termínom?
Spomenuté značky a firmy
Porodnica Banská Štiavnica, porodnicabstiavnica.sk, Markíza, nemocnica (nemenné názvy v diskusii: Nemocnica Banská Bystrica, Nemocnica Zvolen, Nemocnica Nitra)
Spomenuté produkty a metódy
nadštandardná izba, nemocničný hotel, predpôrodná príprava, fitlopta, pôrodný plán, glukózový test, glukózový profil, CTG, UTZ, epidurálna analgézia, spinálna (spinal) anestézia, celková anestézia, cisársky rez, vakuový pôrod, fototerapia (modrá lampa) pri žltačke novorodenca, oxytocín (pichanie oxytocínu)
Miesta a osoby
Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Zvolen, Nitra, Topoľčany, Nové Zámky, Žarnovica, Žiar, Lučenec, Žilina, Martin, Prievidza, Brno, Dunajská Streda, MUDr. Špila, MUDr. Brosková, MUDr. Podobenová, MUDr. Čaradský, MUDr. Košecká, MUDr. Šiška
Ahojte!Môj manžel by tiež chcel,aby som rodila v BŠ...sme ale z Nitry a bojí sa,že tam nestihneme prísť..Dá sa teda ubytovať aj dopredu,pred predpokladaným termínom,že? A platí sa niečo aj dopredu?Keby si to náhodou rozmyslíme,alebo by "to" na mňa rýchlo prišlo a rozhodli by sme sa pre nejakú bližšiu nemocnicu...Ďakujem za rady.. 🙂
@sefka6661 Myslím že sa dá ubytovať dopredu pred termínom,sú tam zvlášt izby na ktorých viem že boli ubytovane rodičky ktoré mali pred termínom a neboli z B.Štiavnici.Dopredu neviem či sa platí treba si zavolat priamo primárovi s ním sa dá dohodnúť. 🙂
Ahojte, my cakame druhe babo a prve sme rodili v BS a velikanska spokojnost 😉 Chceli by sme tam ist aj s druhym, ale neviete mi poradit, ako to je ked tam prideme cela rodinka a ja budem rodit, moj manzel by chcel byt so mnou a co s malou (2,5r) pocas 2. a 3. porodnej doby? dik...
ahojte tiez rozmyslam nad porodnicou v BS-rodime v auguste.. som z Prievidze preto sa chcem opytat ci tam treba chodit na nejake prehliadky pred porodom, alebo tam jednoducho vrazim s kontrakciami a nebude problem?? 😒
baby? a je pravda ze BS nepodavaju epiduralku? a tiez ze ak ma dieta nejaky problem tak ho hned posielaju do Bystrice?
My sme rodili obe dievcatka v BS naposledy 5.5. 2011 a oproti 2008 to tam bolo viac hekticke, az mi bolo luto sestriciek, ktore ani nestihali ist na WC ale zlate boli aj tak az som ich obdivovala. Jednoducho to maju v naplni a nerozculuju sa teda ja ich tak poznam. Viem ze niektore zeny tam boli ubytovane aj pred terminom(na tych hornych izbach)islo o rodicky z velkej dialky ako vychod SR a podobne. No my sme stihali z BB v pohode. Rodila som najskor u Podobenovej(riadna vysivkarka, pristup max.odborny len nemala trpezlivost pri mojom tlaceni a nakazala sestricke nech mi zatlaci na brucho za co ju dodnes spominam na WC, potom ma sila 45 minut no hroza, nikdy viac u nej) a druhykrat u Sisku a ten je uplne super z mojej strany, trpezlivy max. odborny pristup a sit vlastne ani nemal co lebo malu tak super odrodil ze som mala len 1 steh a bola som unesena tym ako mi je dobre oproti prvemu porodu. Inak vraj je tam nejaky mlady lekar teraz a na toho sa stazuju zeny tak neviem. drzte sa vsetky tehulky a krasny a rychly porod zelam.
Kedy mam prist na prijem do porodnice ked ma odporucil gynekolog aby som isla lezat? Resp. do kolkej hodiny mam prist?
Ja som obe detičky rodila u Podobenovej a pred prvym porodom som sa strašne bála že som akurát ju schitala ale som bola max spokojná!Porod na jednotku sice ma šila vyše pol hodky a aj som si zanadávala pri šití ale super! Pri oboch porodoch som mala celkom náhodou ten istý personál 😉
@janamatejkova Jani a ideš teda do štiavnice rodit???...ja tiež o tom rozmýšlam ,ale ešte sa neviem rozhodnuť,či do štiavnice alebo žiaru...kde si rodila prvý krát ??
buduce rodičky, zo srdca odporučam prečitat...osveteny rakusky pôrodnik s vybornymi vysledkami prace rozprava o prirodzených pôrodoch, cisarskych rezoch, nastrihoch atd... užasne informacie
a ak sa budete rozhodovať medzi okamžitým prerušením pupočníka (pripadne odberom pupočníkovej krvi) alebo jeho dotepaním, možno Vám pomôže toto video
https://www.youtube.com/watch?v=cX-zD8jKne0Ahojte, prosím vás, to naozaj, keby nastali nejaké komplikácie, bábo prevážajú do BB? Takže ja zostanem v BS a bábo prenesú? Nemajú tam neonatologické oddelenie?
@garajovar ahoj akurat dnes som prisla z nemocnice bola som lezat...no neviem ale katastrofa je to tam...vobec som nebola nadsena..prvy porod som mala v ziari no tam je varj prasacia chripka...sprchy a zachody na druhom konci chodby ani na porodnej sale nemaju...na novorodeneckom su mile sestricky no kazdy ma iny nazor
@janamatejkova a prečo si tam bola???máš nejake komplikácie??...to viem,že je to na druhom konci chodby...no tak asi začnem uvažovat nad žiarom...dúfam to tam skončí tá chrípka do mája 🙂 a kam teda pojdes rodiť??
fuuu no neviem ale asi do tej stiavnice lebo je tam aj bufet a apartmany uz len kvoli tomu by som tam isla
Myslím že sprchy a záchody na konci chodby neni taká hrôza už nemôžeme byt také rozmaznané aby som tam nešla rodit kvôli sprcham a záchodom že su na konci chodby 🙂

Ahojte môžete mi prosím povedať koľko je momentálne v štiavnici pôrodníkov. Ďakujem 😵