Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

camilla_1
14. okt 2010

@martinka17
dakujem,dakujem som potrebovala o nom pocut od niekoho kto ho zazil,prezil 😀 pri porode 😉 .... tak som rada a dufam ze to prezijem 😝

martinka17
14. okt 2010

@camilla_1 prežiješ, neboj 😀

maryy
14. okt 2010

mamicky, len nahodou som sem teraz zabludila... o tyzden bude presne rok, co som rodila v novej nemocnici, preto mi tato tema "nadhodila srdiecko" inak moja skusenost - lekari v pohode, rodila som u Rosakovej - uplne perfektna, ludkska, prijemna, proste fakt super... porodne asistentky zlate - nasmiali sme sa (aj ked mne prave do smiechu nebolo), sestricky z novorodeneckeho tiez celkom zlate, ale sestricky z oddelenia mi pripadali dost chladne, odmerane, niekedy arogantne... inak vsetkym vam drzim silno prsty, je to neopisatelny pocit drzat konecne svoje dietatko v naruci 🙂 😉

camilla_1
17. okt 2010

ma tu niekto termin na november ako ja a ide do novej nemocky? .... inac kocky ktore to uz maju za sebou poradte....co sa tyka krvacania po porode,musia byt len poporodne vlozky alebo mozu byt aj klasicke ako pri menstruacii,pytam sa preto lebo som si kupila poporodne ale zda sa mi ze su kratke , tak som dokupila alwaysky na noc,no tie neviem ci mozu byt,tak dokupit nieco ine ? hmmmm

nani7278
17. okt 2010

@camilla_1 Ja som to riešila tak, že som si dala 2 popôrodné, ktoré sa v strede mierne kryli, alebo keď som plánovala byť dlhšie vo "vzpriamenej polohe", tak naspodok alwayska a na to popôrodná, je mäkkšia, alwaysky ma tlačili na šitie. A nikdy sa mi s bábom nepodarilo spať viac ako 3 hodiny, čo malo aj tú výhodu, že vložky napretiekli 😉

zfidorka
17. okt 2010

@camilla_1 dobre poporodne su znacka tesco...

gabika7706
17. okt 2010

@camilla_1 tie klasicke vlozky nie su po porode velmi dobre, treba poporodne,uznali aj tie baby, kt. boli so mnou na izbe a mali klasicke, az na moje odporucanie im manzelia doniesli poporodne a fakt rozdiel...Tie bezne, co predavaju v zdrav.potrebach su velkost mini, treba ich dat dve ako nani pise, aby sa v strede trosku kryli

martinka17
17. okt 2010

@camilla_1 always iste nie, ak budeš šitá, tak sa ti tam môže zachyť steh, veeeľky bacha na to. Ináč ja som mala viacej, naj boli Hartmann biele, stačila jedna, pohodička 😀 A ršte super boli TEna Lady mini, tie su na pnik moču, ale boli tiež v pohode. Aj keď ja som po týždni v podstate mohla prejsť na intimky, ja som veľa nekrvacala, neviem, ako ostatné.

mireag
18. okt 2010

@camilla_1 Ja som sa akurat vratila od dr. Rosakovej. Tiez ma to caka v nov. 😉 Ratam, ze to bude do toho 20.teho. Kazala mi objednat sa na monitor, tak idem obkukat stranku a najst si cislo. My to mame trochu komplikovanejsie kvoli maleho oblickam a mojej tehu cukrovke. Dufam, ze budem moct rodit prirodzene... Strasne by som chcela.

Baby, mali ste niektora problemy so zapestiami - opuchy, bolesti? Pri syndrome karpalneho tunela bolia zospodu... Lenze mne bolest zacina hore pod hankami a taha sa to az za zapastie - taka lamava bolest. Neviem si niekedy ani otvorit flasu... 😅

Co sa tyka vloziek - kupila som si tie z tesca. Su dobre dlhe. 😉

camilla_1
18. okt 2010

@mireag
Ahoj ja chodim k Molokacovi,tiez mu idem dneska volat ze kedy do poradne.Ja chodim na 17posch.na monitor a neobjednavam sa,tak neviem jak to je vlastne.Tiez mam termin ako ty 🙂 citis uz aj nejake zmeny? myslim poslickou alebo tak,mna sem tam poboli v podbrusku co predtym nebolo . Ja by som sla kludne aj v prvy nov.tyzden xixi.Davas si aj epi ?

mireag
18. okt 2010

@camilla_1 Mne povedala, ze mam ist na druhe pos. na central. prijem. Viem, ze aj kamoska tam chodila. Zmena jedine taka, ze od minuleho tyzdna akosi nevladzem a mam brutalne opuchnute nohy... 😅 Brucho mi tvrdne uz od 18tt, takze to uz ani nejako neriesim. A ano, idem s epi a s muzom. 😀

camilla_1
18. okt 2010

@mireag
Aj ja idem s epi a s manzelom 😀 to bude :D dufam ze neodpadne skor nez ja :D ....neviem preco ja chodim na 17posch., 😕 ...inak minule sme tam boli s manzelom na monitore a hned vedla su uz porodne saly ....Videla som tam zienku ktora sa prechadzala hoore doole,no nevizeralo to strasne na to ze rodila 😀 To asi len ja mam predstavy ze by mala vrieskat alebo co 😀 Ja som blba 😀 hehehe,noo a pocas monitoru asi po cca 10min.sme poculi taky plac babetka po narodeni... jeeeeeejj take to bolo kraasne !!!! 😵

camilla_1
18. okt 2010

@mireag
Inác bol manzel na nejakej priprave alebo nieco take? Som sa pytala vraj nic netreba len v den porodu nahlasit ze bude pri porode aj manzel,tak dufam ze je to pravda ☹

mireag
18. okt 2010

@camilla_1 Nie, nebol. Ja som v bola v stonozke, ale on bol zial v robote, takze mu to nevyslo. Napisem mu hlavne body na papierik a to bude bude musiet stacit. 😀 V nemocnici si nevyzaduju od oteckov ziadnu pripravu. V podstate si mozes k porodu priviest hocikoho.

camilla_1
18. okt 2010

@mireag
V stonozke ? 😕 😨

mireag
18. okt 2010

@camilla_1 Materske centrum Stonozka v Starej radnici. 😉 Stale bezi seria desiatich prednasok - s porodnou asistentkou, s laktacnou, prva pomoc a pod. Uz som bola na troch a este si pojdem vypocut nieco o kojeni. 😉

camilla_1
18. okt 2010

@mireag
Aha,jasne ja som blba 😀

lenja123
21. okt 2010

Ahojte, chcem sa opýtať tých, ktoré chodia už na kontroly na centrálny príjem. Tento týždeň som bola na poslednej kontrole u svojho gynekológa, s tým, že mám od budúceho týždňa chodiť na kontroly do novej nemocky - termín mám o mesiac. Nepovedal mi nič viac, ja nemám a ani nechcem si zatiaľ vybavovať nejakého konkrétneho dr. Takže kde presne to mám ísť čo mi budú vlastne robiť? Prietoky, ultrazvuk, aj ma vyšetria zospodu, či čo vlastne? Povedal mi, že môžem ísť v hociktorý deň doobedu - kedy je najlepšie, alebo je to jedno?

andrea0903
21. okt 2010

@lenja123 je to jedno ale lepsie doobedu robia kazdy den do 15,00hod. aj ta vysetria aj monitor urobia klasika je to na druhom poschodi jak keby si sla na centralny prijem stary alebo na traumacku a tam su schody vybehnes 😀 a oproti su dvere ze detske a vojdes a tam mas central

zfidorka
21. okt 2010

@lenja123 ked som tam ja chodila v maji, tak sa na monitor bolo potrebne objednat...
http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_wrapper... skus tam zavolat-gynekologicka ambulancia...

camilla_1
21. okt 2010

vedia pichat v novej nemocke epi?vraj zalezi od nemocky...su tak sikovni anesteziologovia?

fecova
22. okt 2010

baby co ste uz rodili v novej, co budem potrebovat pre malu do nemocnice, okrem plienok a utierok?

andrea0903
22. okt 2010

@fecova moja klasika zober si to co vsade ale teraz ked je chladnejsie zvyknu brat aj rukavicky a ciapocky take bavlnene a cumliky si nosia niektore ale ine speci nemusis.......

fecova
22. okt 2010

@andrea0903 no lebo neviem niekde som citala, ze treba ten lieh brat na pupok, tak ja som rodila v Saci a tam mi to netrebalo, joj dufam, ze sa stretneme v nemocnici a kedy idem teraz na kontrolu?no ale ja myslim, ze budeme spolu rodit

andrea0903
22. okt 2010

@fecova nie nie do novej neviem o niecom takom aby to bolo treba ja som tam rodila vzdy a nic take nepozadovali kym si v nemocke tak pupcek maju na starosti sestricky a lekari nie ty.....na kontrolu idem teraz buduci tyzden bud v pondelok alebo v utorok v pondelok robi usg hore na 16.pos.Rosakova a v utorok Beszo. ty ides k nej hore tiez na 16.?no mohli by sme spolu rodit

fecova
22. okt 2010

@andrea0903 no ja jej mam v utorok volat ze ako som dopadla na poradni u svojho lekara a dohodne sa so mnou na termine kontroly, lebo mi chce pomerat jazvu a keby bolo treba, ze si mam pripravit aj veci do nemocnice na prijem.

andrea0903
22. okt 2010

@fecova no ja mam mat poradnu v utorok ale zvazujem lebo rada by som pocut nazor dalsieho lekara co sa tyka tej jazvy neviem no co mam robit.........ja dufam ze ta este necha domka lebo byt v nemocke to na psychike moc neprida aspon mne to nikdy nepridalo

mireag
22. okt 2010

@lenja123 Ja som sa na monitor objednavala. Zodvihla mi to velmi mila sestricka. Idem teraz v utorok. Tiez neviem, co ma caka. 😉

fecova
22. okt 2010

@andrea0903 ale ze ty uz chodis len do nemocnice? lebo ja este idem v pondelok posledny krat ku svojmu gynekologovi ale uz chodim aj do nemocnice, tak ja by som radsej chodila na tie injekcie hoci aj kazde rano, ale radsej byt doma,ako v nemocnici.som si zazila svoje v prvom tehotenstve

andrea0903
22. okt 2010

@fecova no ja budem teraz chodit kazdy druhy tyzden na usg do nemocnice hore ale do poradne ku svojej gyndoske az do konca............inak kamoska mi teraz vravela ze ked uz sa planuje cisarsky tak sa chodi uz 10 dni pred planovanym cisarakom lezat do nemocky..............ale ona bola v starej nemocnici tak neviem ako to je v novej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre