Váham medzi pôrodnicami Ružinov a Antolská. Poraďte..

nmhc
6. aug 2019

Ahojte chcela by som si dat poradit. Rozhodujeme sa s mm medzi ruzinovom a antolskou. Pocula som nie velmi dobre ohlasi na antolsku, preto by som sa Vas chcela opytat ake mate skusenosti. Popripade poradit, odporucit kde je lepsie ist odrodit. 🙂 Za kazdu odpoved, radu Dakujem 😊

blumie
6. aug 2019

@nmhc ja som bola na Antolskej na traumatologii a povedala som si,ze tam uz nikdy nechcem lezat. Ked tak pozeram, tak spravanie aj na inych oddeleniach rovnake.
Rodila som v Ruzinove a mam len pekne spomienky na porod. Druhy raz by som tam isla znova.

eliska13
6. aug 2019

@nmhc poznám len Ružinov bola som veľmi spokojná

zuzanasaskamilos
6. aug 2019

ja som pred 4 nesiacmi rodila na kramaroch a bola som spkojna prvu som rodila na atolskej a nic moc pristup o nicom ako prvoridicka nic som sa poriadne nedozvedeka takze zamna kramare

luliu
6. aug 2019

@nmhc jednoznačne Antolská. Antolská a Kramare sú vybavené ak by niečo bábätku bolo. Z Ružinova by ho okamžite prevážali a ty by si tam zostala. Toto je dôvod, prečo by som do Ružinova nikdy rodiť nešla. Samozrejme nemusí sa nič stať, ale moze

gabuliacik
6. aug 2019

Prepacte,zasmejem sa,pocula si o tom,ze robia vela sekcii? Isto to nerobia zo srandy! Treba sa troska nad tym zamysliet.
Dalsia vec,mamicka kt mala komplikovany porod zrovna asi nebude spievat o porodnici....
Veru nezameriavala by som sa na blbosti typu,kto co povedal... ale ako je ktora porodnica vybavena,ci ma intenzivku pre babatka atd...
Ale teda,je to na rozhodnuti kazdej maminky...
uprimne ti prajem aby si sa spravne rozhodla pre seba a svoje dietatko a hlavne,aby si mala rychly a hladky porod so stastnym koncom...

stanka308
6. aug 2019

@stanulienkat rovnako u mna. Dokatovali ma ako hada v Ruzinove. Na porod spominam v zlom a so slzami v ociach. Nikdy viac!!! Doktorky aj sestricky mile ale to je tak vsetko. Samotny porod bol jeden otras, a po porode dokatovanu ma sanitar nechal bez pomoci prelozit sa cerstvo zasitu a krvacajucu na lozko. Este ma zbabral, ze mam 3tasky so sebou.

stanulienkat
6. aug 2019

@stanka308 Aj ja mam taky zazitok. Nic horsie som v zivote nezazila a dufam,ze nezazijem. Skoro sme s malou zomreli.

stanka308
6. aug 2019

@stanulienkat mojej dcerke len 3/4 hodiny sla hlavicka von, ja uz vycerpana, a az vtedy privolali dalsiu lekarku na pomoc s tym, ze sa musel pouzit vakuovy extraktor. Nenechali ma rodit ani na porodnom kresle, dali ma na postel cize lezala som na chrbte: nedalo sa mi tlacit, vyskusali sme asi 5 poloh a nic. Tlacit sme zacali 19,30 a porodila som 21.17. Nastrihnuta, natrhnuta dnu aj von. Po porode mi doktorka povedala len stroho Gratulujem. V ten den bolo 17 porodov. Podla mna uz beru cerstve matky len ako poradove cisla. Najkrajsi den v mojom zivote mi dokaslali a znechutili na cely zivot.

stanulienkat
6. aug 2019

@stanka308 Ja som si pošmakovala na kliešťoch.

lucinka1988
6. aug 2019

@nmhc za mna ani jedno, rodila som u Kocha a najlepšie investované peniaze, rovnako ako aj spomienky na porod a cely pobyt na sestonedeli- nemôžem si vynachváliť. Keby mám ešte jedno dieta a bezproblemove tehotenstvo ako to prvé, neváham a idem zase tam.

lucinka1988
6. aug 2019

@queen_mary Koch super voľba!!!!

mrkvicka060
6. aug 2019

Mala som dva porody na antolskej, prvy trval dlhsie, mala som zaplateny nadstandardny porodny box, pritomnost manzela. Porod viac menej bezbroblemovy, dieta zdrave. Sestricky na sestonedeli ako-ktore, ale ja zas nie som nejaka utlocitna takze ak aj mali nejaku blbu naladu a neboli nejak extra mile a usmievave, bolo mi to akosi jedno 😀 druhy porod kratucky bezproblemovy, dieta zdrave, doktor Rozemberg a porodna asist. super. Tiez zaplateny nadstandardny box ale muz pri mne nebol, bol so starsim, lebo sme nestihali. Sestonedelie pohoda. Ja sa na Antolsku nemam na co stazovat. Samozrejme zenam, co riesia kazdy skaredy pohlad a kazdu vetu co im nie je po voli, nebude vyhovovat ani jedna nemocnica. A tiez neviem ako sa spravaju pri problemovych porodoch alebo chorych detickach a pri komplikaciach, to som nezazila. Ak by som cakala tretie dieta, volim zase Antolsku.

tana85
6. aug 2019

@nmhc antolska ma najviac porodov na celom slovensku, posielaju tam vselijake komplikovane pripady, takze je to tam take masove. rodila som tam dva krat, mala som zazmluvneneho porodnika a mam pekne spomienky. jasne, je co zlepsovat, ale nemala som prehnane ocakavania, to by som sla rodit inam ak chcem rodit na kolenach a jedlo ako v hoteli. v prvom rade ide o tvoje nastavenie a ocakavania. koch sice prijemny, ale staci komplikacia s babatkom a odnesuho na kramare (poznam realnu situaciu, ze mamicka po sekcii u kocha a dieta hned previezli na kramare, bola z toho uplne hotova)

xxxkatka
6. aug 2019

Ani jedna. Za mna Kramare.

lula313
6. aug 2019

@nmhc ako poviem Ti, že každá, čo tam rodila, tak povedala, že tie prachy za to maximálne stali, že radšej ušetrili na kociku, oblečení, ale na ten porod si nasporili. Mám známu, čo sú bohatí, ale altruisti. Chcela ist rodit do statnej a tých 1400za kocha venovat radšej utulku na zvierata. Manzel ju nakoniec odviezol do Kocha a povedala, že je za to strašne rada, lebo porod tam bol zazitok a nie trauma. Zatiaľ čo kamoska po prasknutí plodovej vody išla na Antolsku, tam sa na ňu vyziapala sestrička, aj na jej muza, že na čo chodili, že čo otravujú, že veď ešte nerodí, že mala dôjsť až pri kontrakciach 3-5 minut(ako prvorodička si myslela, že má prist po prasknutí vody). Kamosku tak vystresovala, že sa jej zastavil úplne porod a musela ist akútnou sekciou. Proste v týchto štátnych zariadeniach s Tebou jednajú ako s dobytkom bez dávky zachovania Ti nejakej ľudskej sudnosti(ukazovanie vložiek doktorom, rozkroku medikom, až po nahnevané upratovačky, čo tá okradnú/stalo sa to v Ružinove mojej mame na gynekológii, aj jej spolubyvajucej/ a pod🤦🏽‍♀️ Som pacientom kochu, chodila som tam na poradne, bola som tam aj na pohotovosti a naozaj sú ti lekari na úrovni a aj sa k tebe tak spravaju

ivka2112
6. aug 2019

Ja som rodila pred styrmi mesiacmi na Antolskej a neviem si vynachvalit. Velmi mili a ochotni lekari, sestricky na oddeleni, naozaj vsetci velmi mili. Izby pekne a porodne boxy naozaj v super stave. Za mna antolska na jednotku. Keby som mala ist este rodit, idem bez vahania opat tam.

ivka2112
6. aug 2019

@mrkvicka060 ja som mala tiez zazmluvneneho doktora rozemberga, uplne uzasny, odporucam!

lucinka1988
6. aug 2019

@lula313 úplný súhlas, resp. určite sa nájdu ženy, ktoré sú spokojne aj v štátnych nemocniciach, avšak pravdepodobnosť, že sa stretnú len s prívetivým prístupom je veľmi mala, zatial čo u Kocha je pravdepodobnosť, že budú nespokojne tiež veľmi mala. A tie argumenty, že odtial prevážajú, na tom sa len smejem. Z väčšiny SVK nemocníc (štátnych) musia prevážať, keď sa niečo stane, lebo špeciálne centra pre novorodencov ma len hŕstka pôrodníc na SVK. Je však veľmi smutne, že to, čo by malo byt u nás samozrejmost, za to si človek musí poriadne zaplatiť, ak si chce byt istý, že s nim budú zaobchádzať ako s človekom. Ak by sa chcel do mna niekto pustiť, ešte raz opakujem, je x žien, čo boli spokojne aj v štátnych nemocniciach, natrafili na super personal, no minimálne v mojom okoli ich je mala menšina..

rachelkk
6. aug 2019

Rodila sekciou. Na antolskej. Také neutrálne spomienky mám na to. Ale čo si pamatám velmi milé sestričky či už na čakačke alebo na novorodeneckom oddelení.

xxxkatka
7. aug 2019

@lucinka1988 ja som bola v Kochu 2x. Raz na pohotovosti a zjavne sommladu doktorku dost otravovala, co mi aj dala pocitit. Druhy krat ked sli statni dr. na Kramaroch strajkovat v case mojho porodu a ja som nevedela ci tam vobec moj dr. bude. Tak som si chcela zazmluvnit Koch. Isla som k nim na vysetrenie a teda mna pristup starsieho dr. (meno viem, nebudem spominat) absolutne nepresvedcil, ze za toto chcem naozaj zaplatit. Navyse, ak by bol problem s babom (v tom case nemali ani lampu na zltacku iba bilibed, co by nam nestacilo) museli by ho prevazat. Cize dieta v jednej nemocke, matka v druhej alebo doma. Nastastie strajk skoncil a ja som mohla ist rodit tam, kde nie su sice pekne kachlicky, ale personal mily a so skusenostami a podmienkami ak by nieco... Btw ja nepotrebujem, aby sa na mna sestricka vysierala za 1400 €, pre mna bola priorita minimalizovanie problemov resp. ich rychle a odborne riesenie.

lula313
7. aug 2019

@xxxkatka môj znamy je gynekolog na pohotovosti na Kramároch a nechci vidiet, čo si mysli o ženách, ktoré prídu do troch mesiacoch od otehotnenia s krvácaním a chcú po ňom, aby im liekami umelo udržiaval plod, čo považuje osobne za neprirodzene a aj to tým ženám povie, lebo ho to obťažuje, keď ho počas 24ky rušia zo spanku. Proste toto by si v kochu ziaden lekár nedovolil

xxxkatka
7. aug 2019

@lula313 pozri ja som sa v Kochu narodila 😀 chodila som tam ked este nebol sukromny (vela dr. tam aj zostalo mäsiarka Vačoková, odbornik na UZV Ditte, ktory nerozoznal cystu od plodu atd.) a za sukromnej ery som tam bola 2x a nikdy viac, to spravanie bol otras. Tazke ukoncime tuto debatu, mna nepresvedcis, ze Koch nie su len moderne kachlicky.

jana_eyre_2
7. aug 2019

tak to ma asi kazdy ine skusenosti, rozhodnut sa budes aj tak musiet sama.. ja som bola 3x v ruzinove, 3x som bola velmi spokojna - az na male kozmeticke chyby.. dokonca ma vzdy dali na rovnaku izbu po porode 😂 bola som na standarte, nikdy som nemala nikoho zazmluvneneho, rodila som prirodzene a fakt som bola s pristupom spokojna..

tana85
7. aug 2019

@lucinka1988 smejes sa na tom? akurat, ze tu sa bavime o porode za niekolko 100eur, takze je to rozdiel ci prevezu dieta zo statnej porodnice alebo zo sukromnej. tvoje kamaratky mali ine ocakavania, tak neboli spokojne. vacsinou to bolo aj o tom, ze ako som sa spravala k personalu ja, tak oni reagovali.
co mi chybalo bolo viac komunikacie o tom napr. co prave u dietata vysetruju (musela som sa pytat), ako dopadla vizita (ako hodnotia zotavovanie) a pod. tiez som prisla s nepravidelnymi kontrakciami, normalne vysetrili a povedali, ze by som tam zbytocne cakala, ze doma mi bude lepsie, nikto po mne nemrical, ze naco som prisla...fakt je to len o stasti? nemyslim.

queen_mary
7. aug 2019

@lucinka1988 nehadaj sa s nimi, neoplati sa to. Je to o zivotnom standarde, aky mas. Pre niekoho je 1400€ primerana suma, niektora mamicka z toho zije polroka. Ohanaju sa prevozom do statnych nemocníc, lebo poculi, ale realne odviezli minimum deti, cisla maju na webe, ale to si uz maloktora pozrie. Ja uz mam vybrateho porodnika (moj gynekolog) aj asistentku v ruzinove, ale keby nie, idem urcite do kocha. A mozno to este zvazim, lebo ta predstava, ze som s bohvieakymi zenskymi na trojizbe a zdielam wc a sorchu s dalsimi 40timi, no co ti poviem.. 😅 A moja top priorita je byt v psychickej pohode. Najma tie prve dni po porode.

evkamotka
7. aug 2019

Ja som rodila v ruzinove a bolo to strasne, strasne strasne. Co konkretne ta zaujima? Nikto ma cez porod 7 hodin nekontroloval. O epi som mohla teda len snivat. Site bez umrtvenia. Placenta nesla von, vybera sa v narkoze - ale kde, vytrhaval mi ju pri vedomí. Tyzden vopred som tam lezala na rizikovom, lekari mi nepovedali jedinu suvislu vetu o zdrav stave. Rodila som na chodbe (lebo ma nikto nekontroloval). Po porode zobrali dieta, ziadne 2hod na sale, ziadny bonding, nic nic. Obratom odviezli pred mna aj dieta (to na jisku) a 4 dni mi odmietali povedat o jeho zdrav stave. Vecer v den porodu sim z nich vymamila jedinu informaciu, ci vobec zije. Poucenie o starostlivodti nebolo. Laktacne neboli (2r dozadu) proste trap sa ako vies. Ak si potrebovala dokrmit, nedalo sa dobuchat sestram aby ti dali mlieko, takze dieta hladne....upratovacka jednou ciernou vodou presla vsetky klucky a stoliky na oddeleni. Zem pod postelou nikdy nezmyli. Kose na izbe plne krvavych vloziek a okakanych plienok cez vikend nevynasali.... Mam pokracovat?

xxxkatka
7. aug 2019

@queen_mary ja som bola na izbe sama, kupelnu len pre seba a stale ma to vyslo lacnejsie ako Koch 😀

xxxkatka
7. aug 2019

@evkamotka 8 rokov dozadu na Kramaroch bola skvela laktacna (neviem ci tam este pani Lavotova je). Ruzinov by som si ja nezvolila...

queen_mary
7. aug 2019

@xxxkatka aj teraz ked som bola na obhliadke, tak tam taka bola. Len pochybujem, ze ja budem mat take stastie 😅 to by bol ideal.

queen_mary
7. aug 2019

@xxxkatka a ja mam teda lekara v ruzinovskej, cize ked si to postavim na vahy, radsej svojho lekara ako komfort. V kochu zasa nikoho nepoznam, takze tak no.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre