Hľadám si prácu a všade ma odmietajú
Ahojte, mam depresiu. Depresiu z toho ze prihlasujem sa na ponuky prac na ktore mam relevantne skusenosti, viem to robit, mam vzdelanie na to. A zo vsadial ma odmietaju.
Co moze byt zle? :( už som zufala a neviem co bude.
@wade bola som na pohovoroch, odmietli po nom, (pritom vazne nerozumiem), a niekotre odmietli aj po CV, co tiez nerozumiem. Jedno HR mi volalo len preto ze mam paradne CV, ale pre mna nezaujimala robota. Nechcem ist pracovat hocikde. Ach
Pozri, pozrel by som sa na vsetky aspekty, ktore vies ovplyvnit. Nasiel nejaku skusenu HR (kamosku, znamu). Presiel si s nou CV a mozno aj simulovany pohovor. Da ti feedback, ci nahodou nerobis nieco nestandardne, co ta vyradzuje. Nieco, co clovek na sebe nevidi. Tiez je mozne, ze proste netriafas spravne ponuky. Drzim ale palce, nestracaj nadej.
@wade dakujem to mi napadlo ze prejst si CV s nejakym HRistom. Nemam ale nikoho znameho musela by som nejakeho oslovit za fin odmenu.
Nuz, ja by som zobrala to co je a v skusobnej lehote mozes stale hladat inde a zo dna na den odist. Ja som tiez nechcela hocico, ale bola som nutena to takto urobit, kedze som nemohla ostat bez prijmu a na podporu som narok nemala.
nerobim v HR, ale casto robim pohovory do mojho teamu. Ak nikoho nenajdes, na to CV sa ti viem mrknut..
@wade ona nerobi nič zle, dobrej roboty je teraz hrozne malo a väčšinou dobré fleky sa hneď rozchytaju.. neviem co ako by mala.na pohovore robiť zle? veľakrát firma da von inzerát a pritom uz ma vybrateho uchádzača...
@barborachors Nesuhlasim. Nezamestnanost je na historicky najnizsich urovniach. Najst sikovneho cloveka je coraz narocnejsie (hovorim zo svojej skusenosti). Kazdopadne - v akejkolvek situaci - jedine co mozes urobit je sustredit sa na veci, ktore su v tvojej moci. Ako moze si sadnut na koberec a plieskat rukami, ze situacia je zla.. ale to jej myslim nepomoze. Skontrolovat CV a simulovany pohovor su 2 hodiny investovaneho casu. Nemoze to uskodit.
@wade závisí, kde žiješ a v akom odbore si hľadáš prácu. Nezamestnanosť je umelo nízka, lebo sa vyradilo množstvo ľudí, ktorí sa kedysi normálne do nezamestnaných počítali. Ale áno, tá simulácia a kontrola CV určite nie je nápad na zahodenie.
@spadnutaslivka pochopitelne, je tam viac faktorov. Atomovy fyzik hladajuci si pracu v Mengusovciach asi ma obmedzene moznosti. A su oblasti, ktore boli postihnute pandemiou viac ako ine. Ale pise, ze reagovala na viac ponuk, tak na strane ponuky asi problem nebude. A niekedy proste treba mat aj kusok stastia.
Skus zavolat do Graftonu a ze ci ti vedia pomoct. Posli im CV a zisti ci maju nieco zaujimave pre teba a popripade sa spytaj aj ze ci treba nieco doplnit na CV.
Robím HR, keď chceš, pošli CV a mrknem na to 🙂
Nemáš veľa prác vystriedaných v krátkom čase? (menej ako pol roka).
Dakujem pekne ze ste sa ponukli ze mi pozriete cv. Velmi si to vazim avsak tu na konovi chcem byt anonymne… pracujem vyse 4 roky v jednej firme, nestriedam prace kazdy pol rok. Mozno pocas pohovoru urobim nieco co sa im nepaci. Ale nechapem ano to. Co take by som mohla povedat/urobit..
@maranta_leuconeura ano len pracu hladam uz par mesiacov a nikde ma este nezobrali 😂… aj ked je pravda ze aj ja som odmietla ked sa mi nieco nepozdavalo. A nesilim to este tak….
Plus som v obore specialista mozno nie uplny expert ale mam skusenosti realne a dobre. Vela takych ludi nie je a aj tak ma odmietaju. No co uz, uvidime.
@autorka tiez som musela na zaciatku zobrat nieco uplne odveci mimo mojho odboru 🤷
Tak najprv tvrdis ze teba vsade odmietaju a mas a toho depku a teraz ze ty odmietas niektore ponuky. Su to ponuky na ktore sa sama hlasis, alebo ta aktivne oslovuju?
ved si vytvor novy email a vymaz z CV svoje meno a kontaktne udaje a tak im to posli
@nafka0483 ja som sa na to prihlasila, mala
Pohovor a plat bud malý, alebo zle pracovne prostredie alebo mi tam nieco nesedelo. Ako som vravela nechcem zatial ist hocikde robit…
Tak, ale v nadpise píšeš, že teba odmietajú a reálne odmietas aj ty🙂platy stagnujú či idú dole a 2 ľudia skoro robia to, čo predtým 1.
@luccija Tak inak som to chcela napisat. Tam kam chcem velmi ist a tam kde mam obrovsku motivaciu ist robit. Tak tam ma odmietaju :/
@luccija to asi závisí, že kde. Väčšinou, čo viem, 1 robí to, čo by mali robiť dvaja. Ale samozrejme platovo je to slabota. A čo čítam inzeráty a potrebné zručnosti, tak sa mi zdá, že chcú ESO s dvoma cudzími jazykmi na úrovni min. C1, ale za minimálku. Ako sorry, ale s takou úrovňou jazyka sa im na to každý vykašle. A potom, že prečo sú tisíce voľných miest. No lebo sú brutálne podhodnotené.
Co maju spolocne ponuky kde ta vezmu a ty ich odmietnes? Je to o plate alebo preco ich odmietas?
A co maju spolocne ponuky kde ta odmietaju? Pytas si spatnu vazbu? Dovod odmietnutia? Ci si proste nevyhovela z nejakeho dovodu alebo si vyhovela ale rozhodli sa pre niekoho este lepsieho?
Aka je to pozicia alebo aspon oblast?
Tak, keď ešte môžeš vyberať vyberaj...ja by som nastúpila možno plat bude po skúšobnej lepší, práca zaujímavejšia veď odísť môžeš vždy...

V ktorom kroku ta odmietaju? Uz po poslani CV? Nedostanes sa ani na pohovor?