Mám novú práčku a nevonia mi prádlo

mirinaa
11. nov 2023

Prádlo vonia iba keď dám puellu olej, keď dám aviváž tak nevonia vôbec. Nerozumiem tomu,co robiť aby mi prádlo prevonialo aj po aviváži prosím?

beata_k
11. nov 2023

@mirinaa Uz si si zvykla na intenzitu puelly, preto sa ti zda avivaz slaba.

danyelia
11. nov 2023

Ahoj, odkedy používam parfumované oleje na pranie, tiež mi aviváž vôbec nevonia, teraz som skúsila dať aviváž, že vyskúšam novinku, no nič...idem to zase vyprať v oleji, to vonia až na chodbe bytu 🙂 Používaj oleje aj naďalej... 🤷‍♀️

slavomira236
11. nov 2023

@mirinaa a medavkuje si avivaz sama?? citala som uz tu ze vtedy malu problem.vezme ju celu?? Ja napriklad striedam oleje aj avivaz a stale Zvivaz citim pouzivam modre cocolino a modry kuchelwaich

alexandraas
11. nov 2023

Ja sice nemam novu pracku,ale vonia mi aj klasika lenor,silan.. a to vacsinou pouzivam tiez len oleje,podla mna si si naozaj zvykla na intenzivnu vonu😁

hipuska
11. nov 2023

Vyskúšaj, či nieje problém v pracke. Po praní, daj prádlo ešte raz vypláchat a manuálne tam nalej aviváž, ked bude brať vodu. Že budeš mať istotu že tam je a uvidíš. Ja neviem prečo ale mne niekedy aviváž stečie ešte pred plachanim

mirinaa
autor
11. nov 2023

@beata_k
@danyelia
@alexandraas baby nemyslím si, že som zvyknutá na puellu, dnes som oprala v starej práčke normálne s avivážou a prádlo voňalo nechápem prečo to ta nova práčka robí

ramina8
29. jan 2024

@mirinaa to je aj môj problém tiež som z toho na vetvy ...Ako ste vyriešili problém , prišli ste na niečo? Akú máte práčku z vrchu , či z dola plnenú?

dada5000
29. jan 2024

@mirinaa ja to mam naopak, mne vonia avivaz a nie oleje. Po prestudovani navodu uz viem, ze ta moja splachuje avivaz z nadrzky az do plachania, preto je ju pekne citit. Ale oleje musia ist do prania od prveho cyklu, tak ich pridavam priamo do pracky, nie do nadrzky. Vo vasom pripade to funguje naopak - tak ako uz baby hore pisali, su pracky ktore pustia avivaz uz rovno do prania, a preto nevonia tak intenzivne. Vtedy avivaz treba pridat do nadrzky az po pracom cykle, aby ju splachlo do plachania.

mirinaa
autor
1. feb 2024

@dada5000 Ahoj ďakujem za vysvetlenie,ale kedy tu aviváž mám naliať keď až po pracom cykle prosím?

mirinaa
autor
1. feb 2024

@ramina8 Ahoj neprišla som doteraz na nič, práčka je zpredu plnená 😉

slavomira236
1. feb 2024

@mirinaa sz ked zacne plakat skus

evka_21
1. feb 2024

@mirinaa Akú maš práčku (značku)?? Ja mam Bosch s automatickým davkovaním a až keď som si zmenila objem (musela som zvýšiť) koľko si má zobrať počas cyklu tak začalo prádlo voňať 🙂 používam Coccolino aviváž

dada5000
3. feb 2024

@mirinaa to si musis odsledovat na svojej pracke, zavisi to od pracieho programu. Len pre priklad, na tej starsej pracke co som mala, som pouzivala najcastejsie program , ktory trval 70 minut, po 40 min skocilo pranie, vypustila vodu a napustala postupne na plachanie, a ja som vtedy doliala avivaz do nadrzky. Na tejto novej to odsledovane nemam, lebo ta si to uz davkuje spravne sama.

mirinaa
autor
3. feb 2024

@dada5000 Ok ďakujem 😘