Sušička mi zmenšuje prádlo

23. okt 2021

ahojte, kde robím chybu? mám sušičku krátko, elektrolux, a teda predstavovala som si že vyberiem prádlo zložím, netreba žehliť....prádlo hlavne teda postelne je jak keby ho krava žuvala, uteráky ok tie sú super, tričká ako ktoré a ešte mi aj 3/4 tričiek zmenší o dobré 2cm....dávam aj extra proti zmačkaniu....ako mám sušiť ako sušíte vy že ste spokojné? nie som náročná nežehlím všetko ale ked je to horšie ako keby som to prevesila na šnúru, je to hrôza.....dakujem za vsetky rady....

daridari11
23. okt 2021

Tiež mám podobný problém a celkom sklamanie zo sušičky. Málinko sa to zlepšilo odkedy vkladám na sušenie také loptičky, kúpila som v Datarte . Rozbúchajú to prádlo a zdá sa mi, že je menej pokrčené.

hederamonstera
23. okt 2021

fuh, neviem. Ja taky problem vobec nemam. Vyberas to hned, resp. do nejakeho casu, ked dosusi? Mne sa to stane jedine, ze to necham fakt dlho v tej susicke po dosuseni, ze je to pradlo uz na dotyk studene. Ak je teple, tak ho pekne poskladam.

iluviel
23. okt 2021

Mala som rovnaky problem. Pomoze vybrat to pradlo hned kym je este horuce a rychlo ho poskladat. Vtedy je to vlastne "ako keby" si ho vyzehlila, lebo je horuce, vystries ho, poskladas, hotovo. Akonahle po dosuseni vychladne, uz zostane pokrcene ... zial.

fleur1111
23. okt 2021

Postelne obliečky je najlepšie susit tak, aby mali v susicke dostatok priestoru + pridať loptičky do susicky, to znamená jednu návliečku na paplon susit zvlast. Mne sa to osvedčilo takto, ale nakoľko to je časovo náročné a taktiež aj na energiu, keďže periem dvoje návliečky na paplon a na vankus naraz (mame 8kg pracku), tak to radšej prevesim na susiak. Ohľadom tričiek, vyskúšaj čo najjemnejši program aký tam mas a tiež s loptičkami, základ je naplnit sušičku maximálne do polovice. A ako píšu dievčatá nado mnou, treba to hneď vybrať a pekne povystierat.

autor
23. okt 2021

hned to vyberam teple, aj skladam je to hrozne....dam susit obliecku z paplona podusky a plachtu a hruza....ved je to susicka na 8kg ci kolko a tricka no pekne to zbehlo....jedine co je super su uteraky su suche makkucke nic im nie je....este aj rifle su ok....cakala som od toho viac ked to kazdy tak chvalil ze vyberie posklada...no za mna otras...kupovala som to hlavne kvoli zime ked na balkone nic neschne....

hederamonstera
23. okt 2021

inak ja nikdy nedavam prat plachtu s niecim, lebo sa mi to vsetko zamota dokopy a nedobre vysusi, ale to by si tiez citila, ze je to niekde este mokre.
A aky program pouzivas na susenie?
Ja najcastejsie mix bavlna-umele. Alebo nemas nastavenu slabu teplotu? ale tak ked vyberas teple...tak je to divne.

autor
23. okt 2021

dala som ložní prádlo a teplota mam tam tri stupne dala som stred, ani nie uplne vysusit a staci je to suche....dala som aj extra proti zmačkání....celé je to hrbolate dokrcene....na klasiku oblecko davam bavlnu eco najcastejsie ak je plnsi bubon davam mix xl ci ako sa to vola....nikdy nedavam ani uplne vysusenie ten treti stupen vzdy ten druhy stupen...davam aj to tlacitko proti zmackani.....

fleur1111
23. okt 2021

Tak namiesto bavlny daj umele a skús tak.

simca06022011
23. okt 2021

treba skusit zmenit program, pradlo zvyknem vytriast mokre a tak ho dam do susicky.

Cim das viac pradla do susicky, tym bude pokrcenejsie, lebo sa nema kde vystriet, plus velmi zalezi od materialu.. su tricka a veci ktore sa nekrcia, su take ktore sa ti budu krcit. Ja zehlim vsetko, jedine nejaka makka bavlna, teplaky a pod, sa daju, ked ich vytiahnem horuce, nie su to krcive materialy. Ale teda konkretne periny musim zehlit vzdy. Moja susicka ma nastavenie, na "aku suchost" to chcem vysusit ked to dam na uplne vysusenie, a mam napratanu susicku, tak to mam pokrcene uplne, ak to nevytrasiem, nevystriem pred hodenim do susicky, ale en taku gucu prehodim z pracky, tak to mam este aj zmotane dokopy :D
napr.mam program na kosele/bluzky, aby sa nemuseli velmi zehlit a tam ide iba 1,5kg pradla do susicky.

autor
23. okt 2021

dobre a tiez sa vam tak skracuju trická? to mi nespraví ani prácka ked dam vyssiu teplotu...susiska mi dokazila polovicu triciek....

hederamonstera
23. okt 2021

Nie, vsetko mam vzdy OK. A susim aj veci, ktore maju na stitku, ze sa nesmu susit. Neviem ti poradit no :( povyskusaj zmenu tych programov a plnit max na polovicu

majusikk
23. okt 2021

Susis to všetko spolu? Paplóny a tričká?

autor
23. okt 2021

nie nesusim...pisem ze postelne susim na programe ložní prádlo...oblečenie na bavlne eco alebo mix xl.....ved to spolu ani neperiem....oblecenie periem max na 40 a postelné na 60.....uteraky zvlast aj periem aj susim.....

falbala132
23. okt 2021

Tak ja som si sušičku vyskúšala raz na 3 mesačnom študijnom pobyte, kde nebolo kde susit prádlo. A odvtedy viem, ze ju v živote nechcem. Polovicu veci som po príchode domov mohla vyhodiť, veci boli zmenšené, a opotrebované akoby som ich 10 rokov nosila.

merlinja
23. okt 2021

🤣 ako by som o sebe čítala. Z košele mám detský model. Spokojná som, že to nemusím vonku rušiť dlho, lebo dnu nemám kde, ale niektoré veci fakt zničí. Smola je, že väčšina vecí šitá pre náš trh, nie je vhodná do sušičky.

martinoocka
23. okt 2021

Ja dávam program bavlna len na uteráky, prípadne nejaké staré veci atď....to je dosť vysoká teplota a môžu sa zbehnúť zničiť veci. Bežne oblečenie vždy na mix dávam alebo na nejaký šetrný program neviem aké tam máš ja mám inú značku sušičky.

majusikk
23. okt 2021

Závisí ako je nastavená teplota na sušenie keď susis tričká

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
142230919213
23. okt 2021

Podľa mňa ju preplnujes, ono ja mám na 8 kg prádla ale vždy dám Max polovicu. Vtedy sa mi nepokrci a za tepla pekne poskladam.Co sa týka oblečenia,trvalo mi dlho kym som prišla na to,kde je chyba a veci sa zmenšujú.Ono treba čítať štítky na oblečení, ked je sušička preskrtnuta nemôžeš to tám dať, pretože sa ti to zbehne.Je to kvôli zloženiu látky.Nie všetky látky sú kvalitné a hodia sa do sušičky.Hlavne nie oblečenie z pepca, sinsay atď. Tie stále vesiam na sušiak.Fakt vyskúšaj si naštudovať tie ikonky na štítku oblečenia. Pouzi kľudne google, ja som sa to naučila tak

hederamonstera
23. okt 2021

@martinq54 pre mna nie. ;) lepsie ako vsade same vesiaky a vlhko z nich

lasona
23. okt 2021

Aj ja som sklamaná, všetci tvrdili že netreba žehliť, otras však je to dokrcene. Uteráky sú mäkkučké, ale strašne sa ničia, všetko prádlo, moje drahé veci si tam radšej nedávam.Ale ja som to kupovala hlavne kvôli bundam a uterákom...ale čakala som viac

halci
23. okt 2021

Ked sa to hned vyberie a posklada, nemalo by to byt dokrcene a nemusi sa zehlit. Ale s tym zbehnutim som si vsimla aj ja, tricka su kratsie, tie treba podla mna susit na susiaku.

simca06022011
23. okt 2021

@lasona ja som toto o niceni spominala v diskusiach pred rokmi tu a bola som sfuknuta riadne :D ano nici to pradlo... nie hned, ale mne napr. uteraky vydzali aj 10r, po suseni v susicke 4r boli ako z papiera (nove... tie stare samozrejme spolu sn imi odisli - a to nemyslim 5eurove uteraky, ale riadne kvalitne osusky, uteraky ), detto rozpadnute bavlnene veci, ktore sa postupene tym vyfukovanim vlakien (lebo to co sa zbiera v nadobach na prach, to nie je prach, ale doslova "látka") stenšujú. Ale zvykla som si🙂 Ponozky do pol roka-roka maju o cislo menej. Nastastie velmi sa mi nezbiehaju veci... neviem cim to je. PRvykrat som prala chlapovi 10 kosiel a potom zo susicky som vyberala kosielky s 3/4 rukavom :DDD skoro ma slak trafil... Cize naucila som sa, co tam davat a bavlnene veci kupujem o cislo vacsie. Aj dcere- leginy a pod.

@142230919213 nemam jednu vec doma oznacenu ako "moze ist do susicky",podla toho by som ju nepouzila na nic. Este aj navlecky na postel to maju "preskrtnute" 🙂

aaao
23. okt 2021

Ja susim “studenym vzduchom” cize na najnizsiu teplotu a nepreplnam ju. Ked je preplnena tak mam dokrcene veci. A to ze sa zmensuju veci no to je risk. Po spravnosti by sa mala latka pred sitim oprat na vyssiu teplotu aby sa vyzrazala a az potom sit a strihat a to v dnesnej dobe ziadny vyrobca nerobi. Takze asi len kupovat o cislo vacsie.

autor
23. okt 2021

ved práve vsetky stitky čo pozriem, vsade prečiarknutá susicka...to by som nemohla susit nic...nekupujem pepco, kupujem pre celú rodinu značky ako tchibo, reserved,hm,bonprix....

annale
23. okt 2021

napríklad mne to s posteľným robí len z jednym druhom ostatné v pohode sú rovné ako vyžehlené a oblečenie pre deti mi zmenšovalo len s pepca to musím deťom kúpiť o tri čísla väčšie oblecko ale napr H&M alebo reserved, slovenka, nkd mi nezmensuje tak podľa mňa záleží od značky oblečenia a materiálu. inak sušičku mám Bosch vždy mám viac ako polovicu prádla a mám ju už 5rokov a nemenila by som za nič. Všetko v nej sušim.

dendula1
23. okt 2021

musis skusit iny program, ja mam napriklad outdoor .. taky slabsi, ale postacujuci.

evaachesa
23. okt 2021

@annale presne ten istý problém...veci z Pepco, KiK a f&f sa hrozne scvrkli. Kupujem prevažne bazarové h&m, next a tie sú úplne v poriadku. Myslím že je to hlavne o kvalite oblečenia.

AUTORKA a akej značky je oblečenie ktoré sa vám zbieha?

autor
23. okt 2021

ako pisem vyssie znacky tchibo, reserved,hm,bonprix....

annale
23. okt 2021

tak pri tom HM ma to dosť prekvapuje pretože už štyri roky prevažne HM kupujem a nikdy sa mi nezbehlo a sušim na najvyššom stupni a pol bubna je vždy. tak potom neviem