Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

barborkau
25. aug 2007

No! Ja som doma o susicku bojovala skoro rok, muzik tomu nejak nechcel verit, ale uvidis, ze ked si ju kupis, neolutujes ani halier, co si do nej investovala!!!Ja v tom susim skoro vsetko, nepozeram na listky, lebo aj niektore frote uteraky maju zakaz susenia a este som nic nepokazila. Iba moja kamoska tam strcila muzov vlneny sveter a urobila z neho chlapcensku velkost 😅 . Nejako sa riadim instinktom. Bielizen je super makka, vonava a vzdy po ruke. Zavisi ale, aj aku susicku si kupis, lebo moja mama si kupila pracku so susickou v jednom a nie je to bohvieco. Ja mam so 6.zmyslom, co znamena, ze pocas susenia si sama prehodnocuje zvyskovu vlhkost a neviem co este a urcuje cas. Nikdy nie je pradlo presusene. Vrelo odporucam kazdej maminke aj gazdinke 🙂

danulik
25. aug 2007

barborka - prosim ta, aku znacku susicky mas? lebo aj ja o nej uz dlho uvazujem..

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:ja chcem samostatnú,tiež so 6.zmyslom,takže zrejme rovnaký typ,aký máš ty 🙂 .Investovať do nej rozhodne chcem,pretože sušiť v zime prádlo je des 😝 ,po celom byte sušiaky a trvá to strašne dlho,kým uschne...Len ma zarazilo,že na všetkom našom oblečení je zákaz sušenia v sušičke,tak som nechápala,že čo tam mám vlastne sušiť.Je mi jasné,že svetre tam strkať nemám,ale aj na bavlnených tričkách,rifliach a pod. bol zákaz sušenia...A v obchode ti povedia čokoľvek,len aby si kúpila,preto som bola zvedavá na skúsenosti iných 🙂 veľmi pekne ti ďakujem,týmto si ma utvrdila v tom,že nemám váhať 😉

barborkau
25. aug 2007

Whirlpool, AWZ 8676, na 7 kg bielizne, energeticka trieda B, A-ckove maju len zriedka a stoja hrozne vela. Tato sa nam zdala za slusnu cenu slusne parametre.
Taku istu si kupili aj nasi znami a aj moj brat a takisto su velmi spokojni 😉

bihan
25. aug 2007

Hm, aby som bola úprimná, ja našu sušičku neznášam... Keď ju nedám na šetrný program, mám pocit, že ničí textil (bavlna je taká čudne vyťahaná, ťažko sa to opisuje) a keď ju dám na šetrný program, sušenie trvá tri hodiny... Momentálne jediná vec, ktorú suším v sušičke, sú uteráky, lebo im tá vysoká teplota nevadí, ale už sa mi stalo, že sa mi veci v sušičke zafarbili (zase vysoká teplota)... Ale je fakt, že v zime je to luxus 😉

danulik
25. aug 2007

dakujem 😉

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:presne tú plánujem kúpiť 🙂 Áčková je vraj iba jedna,zabudla som značku a stojí cez 40.000SK,dnes sme boli robiť prieskum v obchodoch,tak to viem.

bihan:veď práve,tá zima 😝

barborkau
25. aug 2007

No dievcata neviem ,ja tam susim aj teraz, nejako sme sa rozmaznali na makke pradlo. teraz to na balkone hrozne preschne. No a kedze nenavidim zehlenie, strazim si, kedy skonci, alebo vyuzivam posunuty start, hned pradlo vyberiem, pohladkam a skladam a nemusiiiiiim zehlit. 😀

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:áááááááááno,tak presne toto je to,čo chcem 😀 ešte raz ďakujem a je super,že máš rovnaký typ,aký chcem aj ja...znamená to teda,že tam môžem strkať naozaj skoro všetko?napr.rifle,tričká,postelné prádlo aj tie uteráky?

barborkau
25. aug 2007

akurat sa tu s mojim muzikom smejeme, lebo teraz sa mi priznal, ze tam susil HEPA filter z vysavaca, ale ten to "neprezil". Inak tam susim naozaj vsetko. Aj velku deku z postele a rifle, tricka, uteraky - to je uplna samozrejmost. Radsej nepozeram na etikety a susim vsetko.

barborkau
25. aug 2007

aj postelne pradlo, len mu treba na paplonovych oblieckach uprostred zapnut jeden gombik, lebo raz sa mi stalo, ze sa vsetko strcilo dovnutra a trochu to bolo pokrcene. Inak ok, naozaj

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:zdravím manžela 😀
a hneď,ako to bude možné-vidím to na začiatok septembra- pošupem do obchodu a sušičku kúpim 😉

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:ďakujem 😵

barborkau
25. aug 2007

nemas za co! prajem same dobre skusenosti. Inak idem hodit do mojej pradlo, lebo skoncila pracka. Este som zabudla, ze z pracky pradlo najprv vytrasiem a tak vkladam. Potom uz len vyberam a skladam rovno do skrine. dobru nocku 😉

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:ale mám,je super,keď ti poradí niekto skúsený 🙂 a ešte jedna posledná otázka na závar,koľko otáčkovú máte práčku,prosím Ťa?Lebo predavač v obchode tvrdil,že by mala byť minimálne 1200otáčková a my máme 1000otáčkovú...

mirka414
25. aug 2007

ja som ju dostala od muzicka ako svadobny dar a moja maminka to hned okomentovala,ze uz nemusim prat bavlnene plienky lebo existuju pampersky a teraz aj tato vymozenost...povedala ze uz mi chyba len cernosko co mi to pradlo nauklada do skrine 😀 😀 😀 .vrelo odporucam susim skoro vsetko a tiez nezehlim...

bubca
autor
25. aug 2007

mirka: 🙂

renca3
25. aug 2007

Ja mam uz roky pracku so susickou v jednom a nie je to ono. Zo zaciatku som vysusila zopar partnerovych veci a boli potom moje, lebo sa zmensili. 🙂
Teraz tam susim len ked rychlo nieco potrebujem mat suche.

bubca
autor
25. aug 2007

renca:ja chcem sušičku samostatne,tiež som počula,že s 2v1 sú "šarapaty" 😝

vesi
25. aug 2007

môžem potvrdiť, 2 v 1 sú nanič.moja mama ju mala, prádlo nebolo celkom suché a pokrčenééééé 😠

zuz11
25. aug 2007

ja som susicku nechcela ale ako o tom citam tak zacinam uvazovat, ale asi skor by som elektroluxku kupila, co je dolezite si vsimat na susicke? poradte...
inak tu vasu som nasla v jednom internetovom obchode za 19 tisic 😉

bubca
autor
25. aug 2007

zuz:ako som už písala,Áčková je vraj iba jedna,aj to strašne drahá,takže budeme mať B-čko a čo sa týka značky,podrobila som dnes predavača v obchode tvrdému výsluchu,chudák,mal zo mňa asi dosť,a tvrdil,že čo sa značiek týka,až na tie úplne špičkové značky sú vraj na skoro rovnakej úrovni...ťažko povedať.
ja chcem sušičku kvôli deťom,sú také moje prasiatka a v zime sa suší prádlo naozaj problematicky 😝

barborkau
25. aug 2007

Ale coby, mam len 1000 otackovu pracku a uplne to staci. Nikdy to nesusi tak dlho, ako to na prvykrat displej zobrazi. Este ale jednu vec Ti musim povedat, aby si nebola sklamana, ono je to dost hlucne. Da sa na to ale zvyknut, prestanes ju po case pocut. Ja ju mam v spajzi, lebo do kupelne sa mi nezmestila. Je super, ked to mas vedla, alebo nad prackou, treba vsak zatvorit dvere. Inak naozaj nemam vyhrady.

Mirka 414 - taky cernosko by sa veru aj mne zisiel, na kadeco v domacnosti, ale to asi kazdej z nas... 😉

zuz11
25. aug 2007

bubca, no ved aj ja o nej od teraz uvazujem 😀 chcem asi iba elekroluxku, a nevadi mi ze je C cko lebo nema az taku spotrebu, ma dokonca nizsiu ako ta wirpulka, ale mne je susicka na 7kg nanic kedze pracku mam na 5 a pol 😀 teda budem mat a tieto su co som pozerala aj o 5 tisic lacnejsie 😉
najde mi az tak o Acko kedze nie vzdy ju budem pouzivat a snad nezbankrotujeme 😉

mimi
25. aug 2007

my sme kupovali pracku so susickovou spolu, lebo sme nemali kde umiestit samostatnu susicku. Takisto nedoporucujem 2 v 1, susi sa to aj 2 hodiny a vela pradla sa tam nemoze dat. 😖 Predtym som mala samostatnu susicku a skoro za pol hodiny bolo pradlo suche. Davala som tam takmer vsetko, sama som si nastavila cas,takze sa mi ziadne pradlo nezbehlo.

barboraku, kolko hodin, alebo minut susis?

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:super,ukľudnila si ma,na hluk si zvyknem,hlavne,že bude prádlo suché a nebudeme už doma skákať cez sušiče 🙂

bubca
autor
25. aug 2007

zuz:tak to je super,ja mám všetko whirpool,takže asi zostanem pri tejto značke,ja som taká konzerva,akonáhle si na niečo zvyknem,ťažko to potom mením 🙂 a predpokladám,že tá naša bude hlavne cez zimu zapriahnutá až až,takže uvidíme,ako bude vyzerať účet za elektrinu...ale myslím si,že je to dobrá vec a stojí to za tie peniažky 🙂

barborkau
25. aug 2007

Musim sa priznat, ze to neviem, lebo cas sa nadstavi sam - to je vyhoda 6.zmyslu. Ono uplne inak vysychaju rifle a inak malinke tricenka. Tak si to ta susicka priebezne vyhodnocuje sama.
Inak aj ja mam pracku na 5 kg a nerobi to susicke problem, ked je tam toho menej. Niekedy robim tak, ze tam strcim pradlo z dvoch prani. Napr plienky, co som pravala samostatne plus nejake bezne domace oblecenia, trika, pyzama apod. Nestalo sa mi, ze by sa to bolo byvalo zafarbilo. A ked si nie som nacisto ista, ci sa to moze susit, stlacim k danemu programu gombik na setrnejsie susenie, predlzi sa to asi tak o 10 minut. V priemere ale asi tak 1,5 hodinky to bezi. Naozaj ale podla toho kolko a coho tam je.

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:paráda,už sa nášho nového člena domácnosti neviem dočkať 😉 a preventívne nechám túto tému prečítať aj môjho manžela,aby vedel,aký poklad doma budeme mať 😀

barborkau
25. aug 2007

A este som chcela povedat k tomu uctu za elektriku, my sme 4 clenna rodina a elektormeru davame naozaj zabrat, ale nezvysili nam markantne platby od kedy mame susicku, myslim, ze len o nejakych 200 sk mesacne