5 ročný klamár

martina28p
24. mar 2017

Ahojte.....som trochu mimo...maly ma 5 rokov a klame bez mihnutia oka....s kludom anglicana...ci ako sa to hovori....proste zapre aj nos medzi ocami....domaze si vymysliet aj nemozne...a ja neviem ako reagovat ...povedala som munpekne ze to sa nerobi...ci mu klameme my...ak chce mozem ho klamat aj ja...ci sa mu to bude pacit....rozplakal sa....objimal ma...ale zas sa to opakuje...aj som mu povedala ze nabuduce mu dam po ustach....
viem ze je to normalne....aj ja som bola taka....ale ja fakt neviem ako dalej...bojim sa ze bude to horsie a horsie...

hettinka
24. mar 2017

ak ťa to poteší, klamanie detí je vraj jedným so znakov inteligencie

Tiež to poznáme, ešte mi pozerá do očí a tvrdí "ja ti neklamem" a pritom viem, že klame...
už sme skúšali všeličo, ale nevieme to syna odučiť, ale on nám skôr veci zatajuje, lebo si to chce riešiť sám, a potom to vypáli zle. Potom plače, zostane ticho ako partizán. Ospravedlní sa a vzápätí nás oklame zasa. Má 10.
Ostáva len kontrolovať, dohovárať ... a zisťovať, prečo to robí.

tarvika
24. mar 2017

Skus porozmyskat ci teba alebo niekoho blizkeho nepocul klamat. Vacsinou deti nastavuju zrkadlo. Alebo su zahnane do kuta a nevidia inu moznost ako klamat.

anjelicek26
24. mar 2017

Krpec tiez klame s prehladom a bohovskou istotou a aj to vie vsetko tak zdovodnit, ze mu to aj zjedia s navijakom, v skole mimo kamosov aj ucitelka, to uz je trosku vyssi level 😂 Beriem ho aky je, kreativny proste haha Nedoverujem - preverujem, kym s toho vyrastie ;) Som mu uz hovorila, ze ho caka velka kariera v politike... trochu na odlahcenie ;) Neber to tak vazne, vysvetluj, ze potom nebudes vediet, ked nieco skutocne bude treba riesit, ze mu nebudes verit, nas sa potom vzdy par dni da dokopi a seka dobrotu...

zlte_kuriatko
24. mar 2017

@martina28p ja som si citala,ze to je normalne..ja mam tiez 5rocnu a straaasne aj klame aj si vymysla. Napr. Dneska sa jej ocko pyta a pojedla si vsetko cely obed? Jej odpoved...jasne vsetko akurat sa mi odgrglo 😀 pritom sa jej neodrglo a nezjedla nic 😂 proste domyslela si aka odpoved je uspokojujuca.

jana_eyre
24. mar 2017

Na ten vek je to uplne normalne.. Tiez to mam doma, ked je to smiesne klamstvo, zasmejeme sa, ked nie, tak sa naoko nahnevam.. Vysvetlujem, ze sa to nerobi, ale nerobim z toho tragediu.. Kymsi nevymysla veci ako moj muz ked bol maly - v skolke rozpraval ako mu mama priklada horucu zehlicku na tvar, ci reze nozikom do ruky... 😅 dufam, ze moje deti tuto fantaziu nezdedia..

mija22
24. mar 2017

Nas bude mat 5 v júni a tiez toto riesim cca posledny mesiac...mozno este aj menej. Zacina klamat a vymyslat si....najčastejšie zvalenim viny na sestru. Doniesla som im do skolky dve male kinder cokoladky...kym sme došli po malu obidve spraskal a ked mu vravim nech jej da tu jednu ktoru som doniesla pre nu mi s uškrnom hovori "ona uz ju zjedla"....a taketo podobne hlody. Je to tym vekom normalne alebo co lebo uz ozaj neviem...ale nepaci sa mi to nejak

mirage2017
24. mar 2017

@martina28p ahoj, deti sú skúšajú nás, a môj syn tiež to robil a teraz sem tam. Deti sú veľmy múdri. Nie je dobre mat strach. Som to uvedomila že nie stačí povedať nie, dvolozite vysvetliť čo to znamená. Snažila som mu ukázať aký je to výsledok kedy klameme, ale som ukázala tiež špeciálne prípade pozitívneho klamanie, napr. keby niekoho robime prekvapku že ideme robiť nákup a miesto toto isli sme do kina. Tieto prípade je to bolo oke. Nap. choďte kúpiť darček pre ocino, tak že ste rodinku spolu ale vy dvaja trošku odelujete, povecte otcovi že mami ide kúpit niečo sama sebe a miesto kúpite otcovi. Samozrejme dvolozite pretim vysvetliť očom ide aby rozumie že tieto tajomstvo robíte nikoho radosť. Aj sú super detský príbeh, knihu kde ukazu aký je to výsledok kedy niekto klame. Potom kedy prišiel situácia tak lepšie vedela som otom hovorit. Ešte nie je to ono ale ide to. Nie boj, my sme rodičia a každý nájde spôsob akoto vyriešiť. Potrebovala som naučiť vysvetľovať. Moja rodičia nie boli trpezliví a veľa krát rašily krikom ja som tiež ale hlboko som padla a uvedomila že takto nie ide. Nie tvrdím že nie vysim moje hlas ale našla som lepší komunikácia ako moja rodičia.🙏 Hallelujah 😅 Dobrú nocku

martina28p
autor
25. mar 2017

Dievcata dakujem...nerobim z toho tragediu..viem aka som bola ja 😇 len to ze neviem reagovat...niekedy sa pousmejem ako sa vie vynajst ale niekedy ma to fakt nahneva...klamu uz obaja a je tazke obcas to brat ako prirodzenu vec ale snazim sa...nuz viem ze bude aj horsie....😁

mirage2017
25. mar 2017

@martina28p Dobre ránko, horšie 🤔, nie, bude to lepšie, len lepsie.

eko22
25. mar 2017

Je to ešte dieťa. Povedala by som, že len skúma a skúša. čo si môže dovoliť. Treba ho však viesť k tomu, že ak bude hovoriť len pravdu tak bude odmena a za klamstvo bude trest. Tak si dieťa spojí a uvedomí, že klamať sa nemá

fotoarch
25. mar 2017

@martina28p Do 7 rokov veri tomu co hovori, on si prisposobi vymysli realitu aby bolo dobre jemu - vyhyba sa tak stresu - je to znamka vysokeho IQ. Ale na ZS uz by to bolo patolg- povedzme od 10 rokov urcite... Urcite sa rozpravaj vela s nim o vselicom, nech sa vyrozprava a kludne mu vysvetli ze klamstvo nie. Ale skusi aj pochopit preco klame

sunny8
25. mar 2017

Nasa trojrocna jak klame 😂😂 dakedy mi je to az smiesne lebo neviem sama co je pravda a co nie ... Vacsinou ked daco pokazi hodi to na druheho alebo povie ze nieco nevzala ale nejak ju vzdy obabrem a sa zamota takze pravda vyjde najavo 😂

vedorka
25. mar 2017

Môj nema ani 3 roky a klame az sa mu za usami prasi 🙂 uplne v pohode vymysli a porozpráva take veci, ze odpadavame. 🙂 Dokonca ked sa ho na ihrisku nejake dieta iba dotkne, on sa zvali na zem ako futbalista a jaci ako o zivot ako mu ublizil. Slzy pusti , reve ako pominuty. Pritom sa ho ledva dotkol. 🙂

gabona1
26. mar 2017

AJ môj syn v 5 rokoch strašne klamal, vymyslel si v škôlke, že som lekárka...a rôzne iné veci ako mu pasovalo. Neboj sa, on z toho vyrastie, len mu treba stále hovoriť, že to nie je pravda a nech si nevymýšľa. Má bohatú fantáziu, buď rada.

evinea
27. mar 2017

Jasne je to len decka zvedavost a skusa ze co su mu ludia ochotny a schopny uverit ale cas ho nauci a neboj sa raz popali decka ho vysmeju a prestane s tym. Len potrebuje cas aby z toho vyrastol a ty mu musis hlavne pripominat ze sa to nesmie😉

blahowoman
27. mar 2017

Aj moj syn ma 5r a tiez zaklame- nie stale,ale viem kedy trepe. Vtedy len odpoviem -NETREP a ideme dalej. Udivuje ma,ze to tak riesis. Ine je pri mojej 12r pubertacke kedy je jasne,ze to tak nebolo tak jej vzdy poviem,nech ma ne.ere,lebo viem ako to bolo,je... ta mi vzdy povie,ci som bosorka,nie som len mama 😂.

liavan
27. mar 2017

@jana_eyre Tá žehlička ma úplne dostala 🙈😂

martina28p
autor
27. mar 2017

@blahowoman co uz kazda sme nejaka...vobec si nemusela reagovat...