5 ročný syn robí stále zle v škôlke

macik30
25. máj 2017

Baby už som sem viackrát písala a prosila o radu, bohužiaľ, nic nepomáha. Mam syna 5 ročného. Neustále robi v škôlke zle. Neposlucha učiteľky, nerešpektuje pokyny a co je najhoršie blíži deťom. Učiteľky mi kazdy den referujú co zase vyviedol a rodičia ostatných deti sa už tiež sťažujú. Už neviem co robiť, nakoľko doma s nim vôbec nemam problém. Ani ked ideme niekam na ihrisko medzi deti alebo do centra. Tento problém je len v škôlke. Psychologicka mi tvrdí ze je úplne vporiadku len potrebuje viac pozornosti aby sa nenudil, neurológ to iste. Zmeniť škôlku sa nedá všade naokolo je plno, nezoberú mi ho. Nechať ho zo skolky doma síce možem len neviem ci je to riešenie nakoľko už ma ísť do predškolskej triedy. Doma ma 2 ročnú sestru tej nikdy neublížil sprava sa k nej pekne. Ja už fakt neviem co mam robiť. Už nevladzem chodiť von mam pocit ze všetci na mna ukazujú prstom ze to môj syn je ten galgan a neviem si ho vychovať. Naozaj sa snažím no už neviem co ďalej ........😥

pribinak
25. máj 2017

a opytala si sa preco sa ucitelky na neho stazuju? co tak zaviest nejaky system, ze ked nikto nebude nic hovorit, dostane malicku odmenu

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyb
25. máj 2017

@macik30 chápem že sa tým trápiš, ale myslím, že nie je chyba v tvojej výchove. Buď má proste viac energie a vyžaduje pozornosť, alebo to nezvládajú pani učiteľky v škôlke.. tým sa ich samozrejme nechcem nijako dotknúť, ale proste vyžaduje iný prístup ako ostatné deti a ony v tej rutine nevedia ako na to..
snaž sa s ním v kľude porozprávať a vysvetľovať mu, že to čo urobil nie je pekné, a povzbudzuj ho ak bude poslušný a nič nevyvedie, nech má pozitívnu motiváciu. vysvetľuj a vysvetľuj a chváľ ho ak je dobrý 🙂 neboj vyrastie z toho pri správnom prístupe a keď bude väčší, budete na jeho nezbedníctva s úsmevom spomínať 🙂 chlapci sú už taký 🙂

macik30
autor
25. máj 2017

@pribinak no jedina synova odpoved je ze v škôlke mu je smutno a pani učiteľka ma rada iba Ninku. Danka a Peťka a jeho nie. Učiteľke som to povedala ta mi stále tvrdí ze snažia sa mu venovať len pri 20 tých deťoch sa to nedá stále.
@zltyslonik Papier z psychológie maju, inak prihlásili sme sa tam sami, Skolka mi psychologicku vôbec neodporučila. A ano mam ten pocit ze sa nas chcú zbaviť lebo už mi párkrát naznačili ze ho v septembri asi nezoberú.
@danyb dakujem za povzbudenie. Doma si už prípadam ako papagáj. Dookola vysvetľujem co je správne a co nie. Ked je pekny chválim pripadne dostane odmenu, naopak ked je zlý vie ze nebude rozprávka, pripadne niečo iné. Sam mi vie poukázať na to ked niečo urobí zle ze je to škaredo a ze sa to nesmie robiť a bac na druhy den to vyvedie v škôlke. Proste ako s som hrach na stenu hádzala

drobcek26l
25. máj 2017

Nehnevaj sa mam podobne problémy, tak sa sem pridám možno tiež nájdem pomoc.

pribinak
25. máj 2017

a psychologicka sa nechce vybrat do ms? aby videla triedu, jeho interakciu s detmi? ja si myslim, ze ucitelky sa nemozu prisposobovat vsetkym detom, to sa proste neda, ale psychologicka by do ms ist mohla, stravit tam 2-3 dni a videla by mozno veci inak, nieco by poradila ucitelkam
moj syn je uz na zs, ale viem, ze do nasej ms psychologicka z CPPP chodila pomerne casto, tiez sme mali vseliake deti v ms

hanata
25. máj 2017

@macik30 Mna zaujalo to, ze "v septembri mi ho asi nezoberu". Ja si nie som ista, ale ak je raz dieta prijate na dochadzku do MS, nemozu ho "nezobrat". Daj si na toto pozor.

danyb
25. máj 2017

@macik30 v tom prípade robíš všetko správne.. opakuj a opakuj a vravím ti z vlastnej skúsenosti, že časom uvidíš, že si to nerobila zbytočne 🙂 len to musíš vydržať 🙂 trpezlivosť ruže prináša 🌹
a podľa toho čo vravíš, naozaj je chyba niekde inde.. učiteľky si s ním nevedia rady (proste im nesadol..) ideálne by bolo zmeniť škôlku, viem, že je to v dnešnej dobe ťažké, ale skúste stále hľadať inde 🙂 doma ho nenechávaj, potrebuje byť v kolektíve a možno by to ešte bral podvedome ako odmenu za zlé správanie a malo by to opačný efekt..

pribinak
25. máj 2017

a ako sa sprava na ihrisku k detom? ako to vidis ty? je aj tam problemovy, alebo tam v tvojej pritomnosti je to ok
chodia sa k Vam nejake deti hravat? ako sa sprava k nim?

mozno je v ms dieta, ktore ho napr. provokuje, alebo sa mu za nieco posmieva a on to nevie spracovat a reaguje ako reaguje

macik30
autor
25. máj 2017

@pribinak na ihrisku alebo ked chodíme do centra tak nikomu zle nerobí, aj ked vačšinou sa hra najradšej sám. Ku nám chodievajú len jeho bratranci a sesternice (3-6)ročný a s tými je to v pohode, samozrejme sa aj pohnevaju ale to je tak v norme. A deti v okoli u susedov este nepoznáme, sťahovali sme sa, bývame tu iba rok

pribinak
25. máj 2017

@macik30 rok je dlha doba, mozno mu chyba nejaky blizky kamos, v jeho veku uz deti maju kamosov takych lepsich s ktorymi sa pravidelne hravaju.

dominika6
25. máj 2017

@macik30 vioeš ono sú na to vždy dva pohlady..
čo sa tebe zdá ,,normálne,, iným sa nemusí..
ak aj doma behá lieta,vynucuje si pozornosť,je tvrdohlavý,nepozorný,neposlúcha či sem tam robí zle druhým deťom v rodine,či sestre...ty to poriešiš a hotovo,..
ale v škôlke to berú ako dieťa z divých vajec,čo ked na seba upozorňuje a chce sa hrať,či prijať iba pohladenie,či pochválenie od učitelky,tak je to niečo ,,navyše,, čo ich uberá od síl venovať sa kludnejším deťom...
celkovo učitelky chcú mať v triede klud,ved ty maj doma 20 hlučných detí bežiacich a kričiacich na každú stranu..

tvoj syn je v pohode,je normálny,citlivý a čaká pozornosť ale si hladá kamošov..
je to bežný proces a na ich komentár že ho nevezmú o septembra sa môžeš iba usmiať,lebo je predškolák..čiže žiadne že bude doma 🙂

reklamka
25. máj 2017

@dominika6 - lenze ucitelky isli do tejto prace s tym, ze tam BUDU mat tolko hlucnych, kriciacich, veselych deti... lebo take deti su a mali by byt!!! nie len sediet v kute tichucko. to je moj nazor... a kazda ucitelka, co toto nezvlada, by nemala pracovat s detmi. neexistuje, ze 20 skolkarskych deti ti bude cely den ticho sediet a vo vsetkom posluchat! pokial su tie deti normalne a zdrave. je to proste tak. ucitelky nemaju mat v triede klud. a ani nikdy mat nebudu. moj nazor... 🙂

macik30
autor
25. máj 2017

@dominika6 ano ja som si toho všetkého vedomá. Viem ze učiteľky to nemajú jednoduché a urcite im nic nevyčítam. Ja už en jednoducho neviem ako ďalej, co este urobit aby sa niečo zmenilo

dominika6
25. máj 2017

@reklamka
toto je už iná téma..
čo by bolo keby bolo..

dominika6
25. máj 2017

@macik30
určite robíš maximum a si vyčerpaná opakovaním toho istého nonstop...ale to je normálne..iný systém nefunguje..
a som si istá že ti učitelky na rodičovskom povedali aj konkrétne situácie aké sa opakujú..alebo si tam bola individuálne ?
alebo ti iba medzi dvermi špechli že robí zle,to je všetko?

macik30
autor
25. máj 2017

@dominika6 za učiteľkami chodím kazdy den, vypytujem sa. Alebo vzdy vybehnú za mnou na chodbu.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika6
25. máj 2017

@macik30
a v čom je teda kontrétne problém?
lebo ak by mi niekto povedal iba že robé zle...čo je to že robí zle?
,,že sa chce hrať s deťmi ktroé sa s ním nechcú a tak chytí nervu?
,,že chce aby sa mu učitelka venovala aspon 5 min a nevenuje,tak na seba upozorní?
,,že od neho chcú aktivity vtedy ked sa mu nechce a preto nespolupracuje?

a dalších 1000 vecí..
preto vravím že vždy sú na to dva pohlady..ich a tvoj..
niekedy učitelky ozaj potrebujú obetného baránka ktorého akoby vyčlenovali s kolektívu..

ty sa snaž len aby bol doma kludný,trpezlivý, zadávať mu rôzne spoločné aktivity spolu s vami a sleduj či nechytá pri všetkom nervu že nieje po jeho..🙂

držím palce 🙂

petruldo
25. máj 2017

@zltyslonik predškolská príprava NIE JE povinná, len škôlky majú takéto deti príjmať prednostne. Povinná je len školská dochádzka.

macik30
autor
25. máj 2017

@dominika6 ano v podstate všetky tie veci co si spomenula a v zasade aj to ze ked nieje po ňom tak chytí nervy a už s nim nikto nepohne.

andrejka2424
25. máj 2017

@macik30 podobné mám aj ja som synom 6 ročným. Je v predškolskej a vždy len jedna učiteľka sa mi na neho sťažuje. Že stále reční, musí mať posledné slovo a dokonca že sa jej smeje do tváre, keď mu niečo dohovára. Je to taká učiteľka v preddôchodkovom veku a ja ju aj chápem,že nemá energiu na takéto výrečné a živé deti...ale aj tak sa bojím, čo bude v škole. Ku všetkému musí mať komentár. Je možné, že to má v krvi, ja som na prvom stupni dostávala pravidelne poznámky za rečnenie a vyrušovanie... U syna som však postrehla novinku a to, že sa odrazu nevie správať k mladším deťom. Vždy som bola na neho pyšná, bol veľmi nežný k maličkým deťom, zahral sa aj s o 2-3 roky mladšími pekne a boli sme teraz na víkend v Tatrách a taká 2 ročná ho udrela s hrabľami počas hry. Zúrivo na ňu vyvreskol, až som sa zľakla, akoby si zrazu neuvedomoval, že ona je ešte malá a neuvedomuje si to. Tak toto pripisujem , že sa naučil v škôlke, lebo majú tam zopár zúrivcov, čo aj fyzicky útočia, nerváčia, proste nemajú problém udrieť, môj v sebe nikdy agresivitu nemal, ale to zrúknutie si asi vybudoval práve preto, že je to spôsob obrany v škôlke proti takýmto agresorom...

gir
25. máj 2017

Ak môžem z pohľadu učiteľky. Predškolská dochádzka nie je povinná ale pre začlenenie dieťaťa do kolektívu je dôležitá. Vaše dieťa len potrebuje viac pozornosti a zmena škôlky nepomôže. Nechať tak ako to je. 5 ročné dieťa už nie je "hlúpe" aby nechápalo súvislosti. A za 14 rokov v škôlke mám takých deti neurekom. Stále som im opakovala že taký zlatý chlapček nemôže robiť zle deťom a nie do dieťaťa hustiť že je zle. Ako o dieťati rozpráva okolie také ono bude. A do pár týždňov bolo dieťa ako vymenené. Osobne mám rada takéto "živé" deti, chvíločku sa "hádame" a o minútku sa stískame. Mám aj opačný prípad že doma to bol čertík a v škôlke anjel. Je to o prístupe a trpezlivosti. 🙂

andreafan
25. máj 2017

@gir krasne si to napisala.najstarsi syn(19) doma dobre chlapciatko v skolke výchor.nebil deticky ,rovno ich uhryzol. Ucitelky!ho separovali od 3 r.nalepka si zlý.ine deticky kreslili on stal v kute lebo bol lavak a ucitelka" nemala nervy" na jeho neschopnosti.vyriesila to navsteva dets.psychologa a okamzite riesenie u riaditelky.Syna preradili do inej triedy k novej mladej pani ucitelke.bala som sa kazdeho dna co bude lenze tato pani ucitelka dokazala zazraky.kedze moj syn mal potvrdenu hyperkineticku poruchu a vyssie iq potreboval nove a nove podnety takze pani ucitelka ho zamestnavala domov mi davala pokyny co robit a vdakaBohu za ňu.moj syn bol aj v skole vrtky a vzdy nosil ulohy navyse(poznamky nie) pretoze s mojho pohladu matky mal stastie na vyborne učitelky s ktorymi sme ako rodicia spolupracovali.Včera som si vydychla moje nezbedne chlapciatko zmaturovalo a ja lustujem v spomienkach.Takze maminky pocuvajte svoje deti a ak je treba vymente skolku.nase deti niesú ZLÉ!!Potrebuju len nasu pomoc a lasku

adeli79
25. máj 2017

a začína on alebo ho deti vyprovokujú? lebo náš najstarší sa v škôlke tiež dosť bil, ale bolo to o tom, že sa bránil, keď iní doňho začínali.

janickacrazy
25. máj 2017

@macik30 A neuvažovala si o tom nechať si ho doma, ked si na rodičáku a doma je v pohode? Niektoré deti sú proste také, radšej sú doma ako v školke, možno by to bolo pre teba lepšie a aj prenho. Predškolská príprava nie je povinná a aj doma sa mu možeš venovať, ako vidíš, chýba mu to, aby sa mu niekto venoval. Možno týmto sposobom len protestuje proti školke.

macik30
autor
25. máj 2017

@janickacrazy ano priznám sa ze uvažovala som o tom ze ho nechám doma. Len manžel o tom nechce ani počuť. Ze ma byt medzi deťmi, je to na jednej strane aj pravda mal vy si rám zvyknúť no na druhej strane mi ho je ľúto a tiež sa bojím ze Sk by som ho nechala doma tak co o rok? Je septembrový takze isto bude mat odklad takze zase bude musieť ísť na rok do predškolskej triedy. Teraz mu to vychádza byt predškolskom dva roky

macik30
autor
25. máj 2017

@adeli79 podľa rozprávania učiteľky začína vzdy môj syn.

macik30
autor
25. máj 2017

@gir krásne ste to napísala. Nechcete prist učiť do našej skolky? Inak niečo podobne mi kázala robiť psychologicka. Ze ked niečo urobí zle mam ho na to upozorniť v danú chvíľu a nechať to tak, nevracať sa k tomu tym ze vidíš aký si bol zlý a podobne, lebo ze tym ho na to len upozorňujem apotom sa naučí byt naozaj iba ten zlý. No a na druhej strane ked sa mu niečo podarí tak zase treba pochváliť a vyzdvihnúť dobre vlastnosti. Dakujem za podporu

janickacrazy
25. máj 2017

@macik30 No tak v tom prípade by som si ho na ten jeden rok nechala doma a potom na ten další rok by som ho dala do predškolskej triedy, tam ti ho zobrať musia, možno aj do inej školky by som skúsila dať. Za rok bude predsa len starší, pojde do iného kolektívu, možno aj inú učiteľku bude mať, ja si myslím, že mu to len prospeje. Lebo aj prenho to musí byť stres stále počúvať aký bol zlý a čo zase vyviedol. Ja ked si spomeniem na mojho najstaršieho syna ako mi plakával 3 mesiace, že chce byť doma s maminkou a nie v školke, tiež si to vyčítam, že som to mala inak riešiť vtedy.