6 ročné dievča sa občas pociká

kirinka33
9. jún 2014

Ahojte, baby, moja kocka bude mat za chvilu 6 a este stale sa jej stane, ze sa pocika v spanku. Obcas aj v skolke cez obedny spanok (to uz ale velmi malo), ale hlavne rano sa obcas mokra zobudi. Snazim sa jej nedavat pit vecer, chodime sa riadne vycikat pred spanim, ale aj tak sa to stane. nejako to velmi neriesime s nou doma, aby nebola v strese, ale ja sa trapim aj za nu tusim:( bojim sa, ci sa to nezhorsi nastupom do skoly (hoci tam nebude spavat uz, ale skor nocne pocikavanie ci sa nezhorsi), teraz zase dovolenku riesime. To je tiez v nasom pripade horsie. Mate prosim podobnu skusenost? Ja totiz okolo nemam stastie na taku maminu, co by toto riesila, tak hladam podporu u vas🙂 Dakujem!

spinoscapularnabeta
10. jún 2014

Ahoj my to mame podobne. Syn bude mat sest a tiez sa pravidelne pocikava. Ak sa zobudime okolo jednej v noci a dame ho cikat tak je sucho ale ak nahodou nie tak periem:( sam sa nezobudi niekedy ani na to ze je mokry. Zatial to neriesime lekarkou lebo vieme ze ma nedozretu nervovu sustavu takze cakame. Zatial robime len take opatrenia ze pred spanim vela nepit, vecer a v noci vycikat. Ked sa pocika, nijak to nekomentujem. V skolke sa mu to tiez stane tak raz za 2 mesiace.

kirinka33
autor
10. jún 2014

@mufik7 Hm, aj to je cesta. Len moja kocka je fakt velmi citliva, je velmi empaticka a ju trapi to, ze ja musim prat periny. Aj ked jej 100 krat vysvetlim, ze pre mna to trapenie nie je, stale mi to hovori. Od uplneho malicka taka bola, stale sa podelila o hracky, nebila sa nikdy, pofukala zranenie, ak sa nieko zranil na ihrisku🙂 este to asi skusime aj s tymi mracikmi, uvidime.

kirinka33
autor
10. jún 2014

@spinoscapularnabeta A ako viete pricinu, ked ste neboli za lekarom? Lebo mne detska doktorka hovorila, ze to sa musi vysetrit. aby v tom nebolo nieco horsie.

spinoscapularnabeta
10. jún 2014

@kirinka33 ma v niektorych veciach opozdeny vyvoj takze to spajam s tym.....odplienkovany bol tiez neskoro. Vsetko proste prichazda opozdene unho.....

jabadaba
10. jún 2014

@kirinka33 tak to je dobra sprava, ze v skolke vsetko v poriadku. Za nehodu sa mozno hanbi a ano, ddticky vedia byt necitlive a pripadne sa povysmievaju. Ale na to stacia ucitelky, aby veci ustriehli a deti usmernili.

Nas syn ma uz rok pokoj, uz sa mu neprihodilo nic. Ale ozaj este pred tym rokom sa stalo zriedkavo, ale predsa. On totiz nesmierne tvrdo spi a zrejme sa vtedy nedokazal vobec zobudit. V skolke sa mu nestalo, ten poobedny spanik mal asi lahsi.

dahra
10. jún 2014

@kirinka33 - áno, od malička, držím palce, nech sa problém, čo najskôr vyrieši a možno aj tá dovolenka pomôže u vás ako v jeho prípade 🙂

martija
10. jún 2014

@kirinka33 ano je to dost frustrujuce, a hlavne, ked manzelovi prasknu nervy a naziape nanho ☹. Liekom sa branim,lebo nic neriesia, a ak to ma naozaj este dlho trvat, tak si neviem predstavit davat donho chemiu tak dlhy cas... My mame dokonca v rodine male este trojrocne.. a plienky ma tiez zatial na noc, ale nasmu Lenymu (tomu 5 rocnemu) to neprekaza, je to typycky chlap, plienka je mu jedno. Boji sa len tej skolky, ale tam uz za tri tyzdne koncime,tak to uz nebudeme musiet riesit....Kedze je zdravotne fit, tak nam ine nezostava ako cakat, pomalycky sa to zlepsuje, donedavna mal kazdu jednu noc plienku pocikanu...teraz tak dva-tri krat do tyzdna....

kirinka33
autor
11. jún 2014

@jabadaba Ano, ucitelky maju super, takze tie to snad ustriehnu. Ani mojej dcere sa to casti nestava cez obedny spanok, len uplne vynimocne. Urcite je ten cspanok plytsi, tak preto.
Tesim sa, ze to uz mate za sebou, snad definitivne🙂 Lebo vraj az do dospelosti to moze pretrvat, to si absolutne neviem predstavit, trauma na cely zivot:(

kirinka33
autor
11. jún 2014

@dahra Vobec som na tu dovolenku nechcela ist. Boli sme pred dvomi rokmi a tie pohlady, ze preco si stale pytam novu plachtu a perinu, ved uz mam velke dieta. Skoda reci:(
Snad to teraz bude lepsie...

kirinka33
autor
11. jún 2014

@martija Aspon ze sa to zlepsuje. Tiez sa priznam, ze mi obcas rupnu nervy, ale snazim sa to z celej sily predychat a potom sa vyrevem do vankusa. Asi som aj ja citlivka:( Jednoducho ma to trapi za nu. O plienke nemoze byt ani rec, v tomto su dievcata asi ine ako chlapci. Co sa tyka liekov, ja si ale myslim, ze ak mu lekar naordinoval lieky, asi fakt usudil, ze by to na to preklenutie obdobia bolo lepsie. Aby sa netrapil. Lebo ako pises, moze to trvat dlho a co to urobi s detskou dusickou, no neviem...:( chemia to sice je, ale tiez si dame paralen, ked mame teplotu, aby nam bolo lepsie. A necakame, kym to prejde. A tiez to nie je vytazok z rastlin🙂 ale chemia🙂 ale ty si poznas dieta, ci to preziva, nepreziva a ci tie stresy mu nerobia horsie, ako ta chemia. Drzim palceky🙂

kirinka33
autor
11. jún 2014

@spinoscapularnabeta Moze byt, ze to s tym suvisi. Ale podla mna by to mal posudit lekar, aspon detsky lekar. No ja by som sa bala to tak nechat. Nam lekarka pomaha hlavne psychicky, na kazdej kontrole pospasuje s malou, povzbudi ju, ze je to zase omnoho lepsie (hoci niekedy ani nie je) a ona to urcite berie inak od lekara, ako od nas. Aspon si myslim. Nikdy totiz nema strach pred tou kontrolou. Nerobia jej tam nic, co by bolelo, tak sa neboji. Stale jej sestricka da nejaku odmenu🙂 a ja som kludnejsia, ze to nie je nic vazne, ziadny zapal alebo iny problem. Nie som slepo veriaca lekarom, len urcite ani jeden z nich nechce zle. Ja mam taku skusenost, ze hlavne ti detski sa snazia co najlepsie pristupovat k detom, nevnucuju nic nasilu a uz vobec nie kvoli nejakym vykonom pre poistovnu. To su len take taraniny...

jabadaba
11. jún 2014

@kirinka33 toho by som sa neobavala, neboj, nic tym nasim detom nepretrva do dospelosti. Len musia proste zvladnut aj tuto etapu zivota, kedy sa dokazu zobudit a ist na wecko. U nas, ako som pisala, to uz pominulo. A urcite aj tvoja dcerka postupne prestane mat tieto "nehody". Ved je este mala, co to je 6 rockov...Tak sa drzte, chce to hlavne kludny pristup, aby dieta nemalo nejaky blok nasledne. 🙂

kirinka33
autor
12. jún 2014

@jabadaba Nejakemu percentu deti to fakt pretrva az do dospelosti. Ale to URCITE nebude nas pripad🙂 Mne lekarka hovorila, ze mala pacientku, ktorej to az po porode preslo. sice mlada rodila, ale uz bola dospela. O klud sa snazime vsetci, tak snad to pomoze. Hej, je este mala, hoci niekedy ma rozum a reci ako velkacka🙂

matmis
12. jún 2014

@kirinka33 aj u nas bol este donedavna tento problem. Nocne pocikavanie sme nejako neriesili ale vyriesili, uz viem, ze mu po 19,30 nesmieme dat pit a pred spanim "vyprazdnit mechurik". Spaval aj spi tak tvrdym spankom, ze sa nikdy v noci nezobudi (l). S cim vsak zufalo bojujeme - je zdrziavanie stolice. Dobre, zle a velmi zle obdobia sa striedaju uz styri roky - vlastne od strastiplneho nastupu do skolky. Pochodili sme vselijake vysetrenia (urologicke, gastro, sona, psychologov) a stale nic. Vsetci sme zufalo zufali - nevieme, ako z toho von, vyskusali sme trpezlivost, rozne finty, preparaty, stravu, motivacne hodnotenia.... obcas mi vsak fakt rupnu nervy - som len clovek, nie stroj. Viem, ze tym nepomaham sebe ani malemu, ale niekedy je to zufaly stav. Pytam sa preco prave on? Co ked na to pridu deti a zacnu sa mu vysmievat? Co ak ma tu niekto spozna? Kedy to skonci a ci vobec? Pocit hanby, akehosi mojho zlyhania, zlosti....a bezmocnosti je strasny :(
A na zaver - myslim si, ze sa nemusis obavat, nehody sa skoncia, asi potrebuje mala na to vyzriet.

jabadaba
12. jún 2014

@kirinka33 neboj, nic take do dospelosti. A basta! 🙂 😉 Viem si predstavit, tiez mam doma takeho chytraka. Male to je od zeme ale tie reci... 😀 Aspon je sranda. Tak sa drzte. 😉

sucha_postielka
13. jún 2014

@kirinka33 V takychto teplejsich dnoch je potrebne davat pozor na dostatocny pitny rezim pocas dna, najma dopoludnia. Pokuste sa dietatu davat pravidelne pit a posielajte ho aj pravidelne na zachod, aby sa poriadne vycikalo. Vecer vsak uz pitie obmedzte. Hoci to asi bude tazsie, ked je vonku teplejsie, ale pit by pred spanim skutocne nemalo ani v lete. Deti zvycajne chodia spat v lete neskor (lebo je dlhsie vidno), takze ak chodia okolo deviatej, pol desiatej, dve hodiny predtym by uz nemali pit. V tomto pripade je to od siedmej, pol osmej. A pred spanim poriadne vycikat - nezabudajte na to.

kirinka33
autor
13. jún 2014

@matmis Matmis, absolutne nie je na mieste to, ze si to vycitas. To nie je a nemoze byt tvoja chyba. Jednoducho tie nase deti su nejake a musime ich tak brat. To by sme si museli vycitat, ze preco maju taky a nie iny nos, preco maju hnede oci a nie zelene... Ja som tiez bola v stadiu, kedy som si hovorila, ze som zla matka. Ze kvoli mne sa stale pocika, ze ja ju to neviem odnaucit. Ale vobec to tak nie je. Starame sa o nich najlepsie, ako vieme, a to, ze maju nejaky problem, to spolu s nimi pomalicky riesime. ked si to budes vycitat, syncek bude len zbytocne citit tvoj smutok, bude mu tazko, vobec mu to nepomoze. Ak vam zabranit pocikaniu staci len tak, ako pises, tak to je super, ja by som sa tesila🙂 s tou stolicou je to fakt horsie, taky problem nepoznam a ani ti neviem poradit. ale hanbou a obvinovanim seba nic nevyriesis, fakt nie...:( bezmocnost velmi casto pochyti aj mna, to priznavam, ale zase dam hlavu hore a ideme dalej. neda sa to inak. no, sme mamy, najkrajsie a zaroven najtazsie poslanie mame. Vsak, mamicky?🙂 Mozno sa ti ozve nejaka mamicka, ktora ma podobny problem, si vymenite skusenosti. Silno silno na vas myslim, nejako to zvladneme🙂 Kolko ma maly rokov?

kirinka33
autor
13. jún 2014

@jabadaba Dakujem 🙂

kirinka33
autor
13. jún 2014

@sucha_postielka Dakujem velmi pekne, pokusime sa teda pit hlavne doobeda. Snad nebude vecer velmi protestovat. Asi ani ovocie vecer, vsak?

sucha_postielka
14. jún 2014

@kirinka33 Ano, pozor aj na ovocie a zeleninu, ktore obsahuju viac vody. Tie nech si daju deti na desiatu radsej🙂

kirinka33
autor
17. jún 2014

Maminky, este mam otazocku. Citala som, ze to pocikavanie je dedicne. Len ja neviem najst nikoho v rodine, kto by to mal. Vy ano? Alebo sa mi len zatajuje🙂

brcinko
17. jún 2014

Babenky, mám konkrétnu skúsenosť s prípadom, ked sa bratranec tiež pocikával pre tuhý spánok v noci, proste ako ho dali vycikať bolo to v suchu, ak nie ráno už bol mokrý, a dodnes si pamatám tie smutné očká od hanby. Napokon zabral "babský liek" Každý večer šálka čaju z lubovníka bodkovaného/ trezalka/ a na striedačku s pamajoránom/dobrá mysel/, ktorý vraj ukludnuje. Naozaj to zabralo na 1000 %

kirinka33
autor
19. jún 2014

@brcinko A kolko mal rokov, ked to prestalo? A normalne vypil salku caju vecer a aj tak to pomohlo? Neviem, ci by sme si to mohli dovolit:( o tom lubovniku som pocula, aj sme ho chvilku pili, ale len okolo obeda, neskor som sa uz bala.

imanuel
19. jún 2014

Ahojte, všetko v predošlých príspevkoch veľmi dobré rady pri pocikávaní sa väčších detí, môže to však byť v určitých prípadoch spôsobené aj parazitmi v močovom ústrojenstve. 😝 Mám dobrú známu, tá mala tento problém so 7ročnou dcérkou, aj počas dňa, napr, pri behu alebo silnejšom zakašľaní jej málilinko unikol moč, boli v Martine za šikovnou mladou lekárkou a tá nariadila vyšetrenie na parazity a boli pozitívne. Tak sa odčervovala Zentelom. 😉 Tiež sme mali problémy s pocikávaním sa, ale nie u mojich detí ale v našej generácii v rodine, to snívanie o záchodiku je presné... 😅 Prešlo to postupne, vekom, samozrejme, nie je dobré vysmievať.

kirinka33
autor
19. jún 2014

@imanuel No, ja si myslim, ze presne kvoli takym pripadom treba urcite zajst za lekarom, pre istotu. Mozno najde takuto podobnu pricinu a v niektorych pripadoch moze mat dieta rychlo pokoj. A nie ho trapit a cakat... A to tej malej prislo len tak zrazu? Odkial nachytala tie parazity?

imanuel
19. jún 2014

@kirinka33 Aj ja si myslím, že to nie je dobré podceňovať a hneď to prisúdiť nejakej traume a zaslať k psychológovi, prípadne si povedať, že vekom to prejde.... Určite by som riešila možný fyzický problém, veď každé pocikanie sa v skutočnosti ubližuje dušičke dieťatka, jeho sebadôvere.
Na vyšetrenie parazitov sú špeciálne vyšetrenia, ale to som počula len jeden krát od tej mamičky, že dala lekárka urobiť dievčatku a boli pozitívne. Bežne sa rieši bielkovina a krv v moci, pr. 24hodinový moč a funkcia obličiek.... A kde nachytala parazity? Mrkni sa na nete na tému : Parazity v ľudskom organizme a budeš mať predstavu. Každý z nás sa s nimi dostáva do kontaktu. U niekoho to však môže spôsobovať zdravotné a iné problémy.

kirinka33
autor
19. jún 2014

@imanuel No pekne, to som radsej ani nemala citat... Niekedy lepsie nevediet🙂 ale nie, aspon mam tusenie. Ja som inak mala stale respekt pre kupanim sa na kupaliskach, jazerach a tam to spominaju, ze to moze byt z nakazenej vody. Ale ked tie decka tak miluju vodu...