4,5 ročná dcéra sa v noci pocikáva. Je to ešte v norme?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

dcérka má 4 roky a 5 mesiacov a v noci sa ešte pociká, keď ju ja nezobudím na cikanie. Pred spaním jej nedávam piť. Ide sa vycikať tesne pred spánkom a aj tak sa pociká ak ju nezobudím.

Môže mať nejaký skrytý zápal, aj keď nemá teploty a pri cikáni ju nepáli?

Do akého veku sa ešte toleruje nočné pocikavanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do 5 rokov, pokiaľ medzitým nebolo obdobie, že už spávala dlhše bez pocikaní. Je to teda ešte "prípustné" a budenie na cikanie je teda pre Vás ešte stále správna cesta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas