Dieťa sa v škôlke sťažuje na bolesť

simona63
8. sep 2021

Isla som pre dceru do skolky sedela na stolicke schulena a bleda. Ked som sa pytala dvery co jej je povedala ze ju boli brusko a ze povedala to pani ucitelke a ze chce ist domov . no ucitelka ju nechala od rana ( po ranajkach ) do pol 12 v bolestiach . vobec mi nevolala . len mi oznamila ze moju dceru bolelo brusko a nech dam vediet ci pijde zajtra do skolky . som strasne vytocena za pristup uciteliek . minimalne som mala byt oboznamena telefonatom v akom stave je moja dcera ! Podotykam vecer ani rano jej nic nebolo takze asi jej nesadli ranajky . celu cestu domov mi plakala a nevladala ani chodit . po prichode domov hned sirup proti bolesti a zaspala. Ako by ste to riesili ? Dakujem

gir
8. sep 2021

@simona63 úprimne? Neverím! Po rokoch práce v škôlke nepoznám učiteľku, ktorá by nechala dieťa s bolesťou v škôlke. Dieťa s príznakmi ochorenia sa urýchlene posielajú 🏡. Neviem, či je táto diskusia na rozprúdenie debaty o nezodpovednosti učiteliek? Ja mám opačnú skúsenosť, po kontaktovaní rodiča, sa ma mamička spýtala, či je to také akútne a nevydrží (dieťa zvracalo).

slecnalemonova
8. sep 2021

V prvom rade pri bolestiach brucha sa nedávajú analgetika. Ich účinok moze prekryť príznaky ochorenia/zápalu. Ak ju skrucalo od bolesti, smer pediater resp. pohotovost. Dcére nesadli raňajky kde? Doma? V skolke? Niektorí rodicia posielaju deti hladne do skolky, dieta je tam od 6.30 a naposledy jedlo vecer o 19.00. Potom sa naje v skolke a problem na svete. Ja by som skor videla problem, ze si jej dala sirup a uložila spat. Kľudne sa moze rozbiehať apendicitida. Skontroluj, ci nestúpa teplota, nevracia, nereaguje bolestivo na dotyk v okoli pupka a v pravom podbrušku.
A uprimne tiez mam pocit, ze v poslednom case je tu vela diskusii o škôlkach a učiteľkach. A viem, ze volajú rodicov aj pri náznaku sopla.

sapetka
8. sep 2021

@simona63 hm zvlastny pristup, dost by ma to vytocilo tak ako teba. Mojho ked bolelo brusko v skolke ucka mi volala a prisla som pre neho. Tak by to malo podla mna byt

srd
8. sep 2021

@simona63 tiež sme mali taky prípad cc pred 3 rokmi že sme museli ísť rovno na pohotovosť tiež celá skrčena od bolesti bleda a po mojom prichode do školy začala zvracaviat apreto hneď bolo akútne snou ísť na pohotovosť amala pokazeni žalúdok od raňajkách v škôlke .. No ana druhí deň som šla priamo do školy za riaditeľkou vysvetlila situáciu ata si predvolala triednu učiteľku no riadne jej vinadala apotom som jej tiež vyčistila žalúdok a od vtedy ma učiteľka rešpekt .. jednoznačne vyčistiť žalúdok jej treba ako ona si môže určiť keď jej dieťa povie že ju niečo boli achce ísť domov avtomaticki ma volať rodičom ane ona si určí že to decko má sedieť od rana do poobedia v škôlke

belllinka
8. sep 2021

divné, že dcéra je schúlená od bolesti a bledá a ty jej dáš analgetikum a dáš ju spať. To je ešte nezodpovednejší prístup.

nevenka
8. sep 2021

Nasu permanentne bolievalo brusko v skolke. Hned, ako sme prisli domov, letela na zachod. Nemohli sme po skolke nikam ist bez toho, ze by sa doma nevykakala. Bolo jej treba, ale v skolke zadrziavala, lebo tam maju take zachody vedla seba a ani oddelene nie su prieckami, nie este dvere alebo zaves a ona od malicka aj doma musi byt zavreta na wc. Raz po roku a pol v skolke, to na nu prislo, ze hnacka, a odvtedy sa uz neboji kakat ani tam. To len taky iny priklad. Ale ak bola bleda a tak...no mozno aj crevna viroza na nu ide, aj ked este nezvracia, neprehana ju alebo...alebo jej len nesadlo jedlo...alebo kakanie alebo psychika...moznosti xy, ale pri bolestiach brucha netreba davat ziadne analgetika! Poradit sa s lekarom alebo na pohotovost.

luccija
8. sep 2021

@simona63 vždy sme volali hneď nikdy nevieš čo to môže byť...

luccija
8. sep 2021

@simona63 daj jej espumisan nech sa vyprdi, alebo kakať jej treba deti nechcú v škôlke väčšinou kakať.Ale u nás takto začala brušná viróza za 2 dní boli všetci chorí.Toto by aj mňa nahnevalo, že nedali vediet

nikiki29
8. sep 2021

@gir svokra robí v škôlke a tiež hovorila, že “malé” úrazy alebo menšie bolesti rodičom neoznamujú 🤷🏻‍♀️ skoro mi oči vypadli. Nie všade sú evidentne vnímavé učiteľky…

kubkovamama
8. sep 2021

@simona63 na bolest brucha nikdy analgetikum.Vacsia blbost nie je,ach.Nebudem rozpisovat ake reakcie uciteliek su správne - moje 3 deti uz maju za sebou skolku, 4té pojde no a nie vzdy bolo vsetko take akutne ako to dietatko prezentovalo alebo vyzeralo/psychika robi svoje zvlast na začiatku roka.Neber to tak tragicky..Druha vec je,ze po analgetiku teraz nevies co a ako.

mogaa
8. sep 2021

úprimne....veríš všetko svojmu dieťaťu? len jedna vec je ak oznámi bolí ma bruško a dieťa sa celý deň prehrá a poobede po jedle je mu ťažko a druhá vec je ak celý deň sedelo a držalo si brucho že ho bolí....lebo dieťa môže povedať bolí na bruško a prehrať sa celý deń, vtedy by si to ani ty doma neriešila....možno boli vonku a naháńala sa normálne s deťmi, tak učiteľka to neriešila....a od bolesti bruška sa analgetiká nedávajú,,,,,

kitycat
8. sep 2021

By som povedala, ze ta cesta domov uz bolo take divadlo... Ak by ju naozaj bolelo brusko tak, ze nevie sediet ani stat tak narieka uz v skolke... Ale ona pockala kym prides a emocie sa nahrnuli

jankapepe
8. sep 2021

@simona63 kakať bola? Moja prvá otázka.

ivaa_
8. sep 2021

To či verí viac svojmu dieťaťu, je asi logické. Pozná si ho a keby vidím že mu je ,zle hneď ako prídem tak robím poriadky okamžite. My zase máme takú blbu skúsenosť ,že síce jr v škole 8 či koľko záchodov učiteľky ich tam držia aby nespadli. Aj tých čo vedia cikat , mala plakala ,že veľmi chcela cikat a učiteľka jej povedala, že musí vydržať lebo najprv pôjdu 3 deti prednou. Akože ani sa nečudujem keď sú tie deti docikane lebo toto sa mi rozum pozastavuje

simona63
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona63
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona63
autor
9. sep 2021

@mogaa kazda matka si pozna svoje dieta a vie kedy mu nieco naozaj je a kedy nie ..a na mojej dcere to videli cudzi ludia len pani ucitelky nie .

simona63
autor
9. sep 2021

@ivaa_
@jankapepe niekolko krat v skolke , aj pri mojom prichode .

simona63
autor
9. sep 2021

@kitycat vas nazor . ale moja dcera . a ja asi poznam kedy jej nieco je a kedy nie .

hennyinnsbruck
9. sep 2021

No … mna ani nezaraza tak co sa stalo v skolke ale to ze jedna dospela zena a matka sa pyta na fore co by ine robili.
Niektore zeny si pomaly ani uz prdnut nevedia bez kona a pytaju sa doslova kazdu prkotinu.

Pre boha na nebi sak si otvorim usta a opytam sa v skolke co to to ked sa mi nepaci.
A nepytam sa na konovi co by ine robili🙈
Kam tento svet speje…

simona63
autor
9. sep 2021

@luccija presne tak islo mi aj o ten pristup tak predsa zavolam matke poviem v akom je stave ci sa hra a sem tam si postazuje na bolest alebo len sedi a prosi ucitelku nech zavola maminku . no hruza des

ailiba
9. sep 2021

@simona63 najprv by som si to vydiskutovala s učiteľkou. Možno jej malá povedala, že ju boli bruško, ale potom sa normálne hrala a až tesne pred tvojim príchodom jej prišlo horšie... To sa stáva. Tiež robím učiteľku a stáva sa všeličo. Nejako sa mi nevidí, že by od rána sedela skrcena a učiteľka by to neriešila... Keď išli von, tak čo ju za sebou ťahala? Ci nešla von? Treba sa jej popýtať....a až potom to s nou riešiť ďalej. Ak ale dcérke nesadlo jedlo a je jej tak zle, tak treba ísť k lekárke.

simona63
autor
9. sep 2021

@hennyinnsbruck no ... Tak po prve . to co pisem a pytam tu na mk je moja vec .! Po druhe . nato sa to vola Forum !! A ako posledne ! Ja som si to v skolke samozrejme vyriesila a to hned !!! Ja nepotrebujem rady ako sa mam zachovat ! Ja som sa pytala na skusenost !!! A chcela som poukazat na niektore ucitelky aky maju pristup !! A logicky ?? Naco citas ? Naco komentujes ? Naco sem chodis ? Tak kto si nevie bez mk ani prdnut ?

ailiba
9. sep 2021

@ivaa_ všetko je o prístupe... Na aké učiteľky natrafíte.

simona63
autor
9. sep 2021

@ailiba riesila , povedala mi ze nevie s coho asi po ranajkach az do pol 12 sa stazuje na bolest a niekolko krat bola na wc . ked som sa spytala preco mi nedala vediet , nebolo to podla nej akutne . ale niesom slepa nie ? Takze dorazne som ju ziadala nech sa to neopakuje a chcem vediet o vsetkom co sa bude diat s dcerou ! Vonku v ten den neboli .

hennyinnsbruck
9. sep 2021

@simona63 nadych vydych😂😂😂😂😂😂😂
Klidek pianko setri vykricniky😂
Tak co riesis ked si riesila 🙈🙈🙈
No ja taketo temy zakladat nemusim lebo mi netreba robit prieskumy ake su ine ucitelky🤷🏼‍♀️ Takze viem si prdnut aj bez konika…👍
Preco sem chodim? Z nudy 🤷🏼‍♀️
Preco citam? Zaujla ma tato tema🤷🏼‍♀️
Este otazky?

simca06022011
9. sep 2021

@simona63 no urcite by som to neriesila nba mk. Ale opytala sa ucitelky preco mi hned nevolali... A mala by si odpoved preco.
A čítam ze si to ruesila. Takze už nemáš co riesit. Teraz sa venuj dcerke a klud. Viac nevues urobiť a rozculovanie nepomoze. Ja som tuez raz niesla dceru s 39 horcukou zo skolky a nevsimli si to pol dna... Nezdalo sa im asi dolezite ze inokedy biele dieta je cervene ako paprika.

simona63
autor
9. sep 2021

Dievcata dakujem vam za komentare .

simca06022011
9. sep 2021

@simona63 a inak s bolestou takouto ze nevládze chodit dat sirup od bolesti a spat? No...

simona63
autor
9. sep 2021

@simca06022011 hlavne ze ty mas na vsetko odpoved ...a keby si nenapisala tak ani nato nepridem ;) :D